Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Galeria dla amatorów i nie tylko
avidal napisał(a):Używasz go na surowo, czy może z akcesoriami

Nie, nie używam konwerterów makro. Kupując ten model musisz wiedzieć, że nie zamontujesz w nim np. filtrów, ponieważ aparat posiada dosyć mocno wysuwany obiektyw oraz wypukłą soczewkę. Tulejka tak samo nic Ci nie pomoże. Ale ja nie narzekam Uśmiech
Odpowiedz
Całkiem nie małe arcydzieło, rzeźba/instalacja własnemi zębami zrobiona:
[Obrazek: 171d721875836166m.jpg]
Po drugiej stronie rzeki Bug płynął artysta - bóbr z tych większych !!!
:]

Na dodatek bobrza wyspa z krą;
[Obrazek: 43792f1b9003f2e2m.jpg]
kumpel TORA NAAGI - aktualnie w trakcie lotu nad kukułczym gniazdem w towarzystwie Yossariana !!!
Odpowiedz
Portal Odonata.pl przeprowadzil konkurs na najpiękniejszą ważkę Polski. Brązowy medal zdobył husarz władca. Drugie miejsc e przypadlo świteziance dziewicy. Tytuł Miss Odonata 2009 przypadł w udziale świteziance błyszczacej. Moim zdaniem, całkowicie zasłużenie.
[Obrazek: e6eef1d53d21b62f.jpg]
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
Witam serdecznie.

To może inauguracja nowego sezonu?

[Obrazek: 66bd497d0006048f4bb9cb55]

Ale to chyba nie była pszczoła?
Pozdrawiam!
egoista
Odpowiedz
[Obrazek: 800px-Cepaea_nemoralis_on_moss.jpg]

[Obrazek: 800px-Cepaea_nemoralis_on_moss_2.jpg]

Dwa dzisiejsze ślimki. Znaczy się, ślimek jest jeden, ale dostał dwa zdjęcia. Uśmiech
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
Z dzisiejszej wycieczki rowerowej:
[Obrazek: 443595c6865033efm.jpg]
Ale nie wiem co to :lups:
The spice must flow
Odpowiedz
Mushi napisał(a):Z dzisiejszej wycieczki rowerowej:
[Obrazek: 443595c6865033efm.jpg]
Ale nie wiem co to :lups:

To bardzo pospolity żuczek w naszych lasach ale też nie wiem jak się nazywa.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
Myślisz o gnojarzu? Ale to nie ten. Gnojarze są nieco skrócone, głowa jest słabo wyodrębniona. Wyglądają jak pakerzy z ABSem. To coś miało głowę, tułów i odwłok. Ja pierwszy raz takie cudo widziałam, ale być może jestem wyjątkowo ślepa (no w sumie mam jakieś -3 Duży uśmiech).

Poszperałam i najprawdopodobniej jest to Oleica fioletowa:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Oleica_fioletowa
The spice must flow
Odpowiedz
Witam po dłuższej przerwie. Miałem trochę czasu, aby przetestować zaawansowany kompakt (exilim) i lustrzankę (Olympus), z kitowym jak na razie obiektywem + makrokonwerter raynox. Kompakt jest na pewno wygodniejszy, szybciej łapie ostrosć i szybciej można zmienić ustawienia. Lepiej nadaje sie do ujeć dynamicznych dzięki funkcji pre-select. Zrobiłem nim pierwsze 5 zdjeć. Natomiast lustrzanka ma zdecydowanie ładniejsze bokeh, naturalniej odwzorowuje barwy, zdjecia wyglądają ogólnie korzystniej. Przeszkadza zbyt mala głębia ostrości, co doskonale widać na zdjęciu szeliniaka sosnowca;owad nie załapal się w calosci w ple ostrości. Olympus ma wprawdzie podgląd GO, ale jest to nieco uciążliwa funkcja.
Reasumując: warto mieć i kompakt i lustrzankę. Niedlugo wypróbuję obiektyw macro. Spodziewam się poprawy jakości i wzrostu ergonomii.
[Obrazek: cicindelasylvatica.jpg]
[Obrazek: tachinidae.jpg]
[Obrazek: misumenavatiaapismelife.jpg]
[Obrazek: cercidiaprominens.jpg]
[Obrazek: porobnicawiosennafilter.jpg]
[Obrazek: hylobiusabietis.jpg]
[Obrazek: metriopteraroeselii.jpg]
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
Odpowiedz
przepiękne zdjęcia, Avidal Uśmiech)

i cieszę się żę wróciłeś.

chyba muszę zainwestować w makrokonwerter jak kupię lustro...

Hastur napisał(a):[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza :o Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy :lol2:

Odpowiedz
Na pewno się przyda, jeśli przyjdzie Ci fotografować obiekty niewielkich rozmiarów. A w zupelności wystarczy taki za 200, lub 300 zl. (DCR-250, lub MSN-202). Nie zrujnujesz się finansowo. Najlepsze efekty uzyskasz przy dużych ogniskowych, 100mm. w górę; czy też przy dużym zoomie, jeśli założysz makrokonwerter na aparat kompaktowy. Unikniesz przy tym częstego przy niskich ogniskowych winietowania i ominiesz koniecznosć zbliżania się do obiektu na kilka centymetrów. W przypadku owadów pozwala to uchwycić nawet płochliwe gatunki. Takim jest na przyklad trzyszcz leśny z pierwszego zdjęcia. Bardzo szybko biega i w razie zagrożenia natychmiast odlatuje. A wzrok ma bardzo dobry i widzi wiele. Musialem czołgać sie przez wydmy, aby dal się podejść na przyzwoitą odległość. Zresztą kłasć się na glebę trzeba często, bo najlepsze są ujecia z perspektywy samego owada.
Jest taki facet na Entomo.pl. który rzeczywiście robi piękne zdjecia. Nazywa sie Jaroslaw Wenta. Mnie bardzo dużo brakuje. Dla porownania przedstawiam dwie fotki tego samego motylka, w podobnej sytuacji. Pamiętajac, ze moja jest ta gorsza, bez trudu powinnaś przypisać je autorom.

[Obrazek: file.php?id=31767&t=1]

[Obrazek: file.php?id=31760&t=1]
Odpowiedz
Avidal, przypisałabym Ci tę dolną. Dobrze trafiłam?

Podziwiam makrofotografów bo wiem że wymaga to duużo cierpliwości.
Generalnie z tego typu zdjęć udało mi się trzasnąć coś takiego - na surowym aparacie, że tak powiem.

[Obrazek: 31404_120770071275777_100000283558190_22...0961_n.jpg]

Swoją drogą, Avidal, może wiesz co to za stworzonko?

Hastur napisał(a):[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza :o Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy :lol2:

Odpowiedz
Niestety, z makrokonwerterami jest taka sprawa, że pogarszają jakość otrzymywanych zdjęć, co widać.

Avidalu, bardzo ładne zdjęcia, ale niektóre z nich są przesadnie kontrastowane. Jeżeli edytujesz je w jakimś programie, nie dodawaj aż tyle kontrastu. Jeżeli tego nie robisz, spróbuj go zmniejszyć w ustawieniach aparatu. Chodzi o zdjęcia 2., 3. i 4.

A tu moje trzy nowe. Uśmiech

[Obrazek: 449px-Misumena_vatia_with_caught_fly.jpg]

[Obrazek: 450px-Dead_wood_mouse_eaten_by_ants.jpg]

[Obrazek: 449px-Campanula_patula_-_Bialowieza.jpg]
Odpowiedz
Piękne zdjęcia robicie :]
Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać!:
[Obrazek: 291p6w4.jpg]
.
.
.
.

Odpowiedz
Wiewiór ewidentnie ma plan. Porysuje obiektyw.
Rojzo, poprawnie przyporządkowalaś fotografie. W większej rozdzielczosci różnice są bardziej widoczne. Ten mały pajączek jest dla mnie zagadką, a przez ostatni rok poznalem wiele pająkow. Nie przypomina żadnego z nich. Może to jakies wcześniejsze stadium rozwoju. Jeśli Ci zależy, poradzę się lepiej zaznajomionych z tematem.
Von grzanka - mozesz zdradzić, na jakiej podstawie zdiagnozowałeś przesadny kontrast? Nie mam takiego oka jak Ty. A ciekawi mnie, co świadczy za tym. Tym bardziej, ze nie szalałem z kontrastem; może nawet wcale go nie poprawialem. Nie pamiętam dokladnie.
Opinie na temat makrokonwerterów są różne. Akurat raynoxy większość chwali, nie dostrzegajac poprawy jakości, czy deficytu swiatla.

Widzę, ze i w Twoich okolicach obrodziło kwietnikami. Lubuja sie w muchowkach i blonkowkach. Ten schwycił wujka, drapieżną muchę.

[Obrazek: misumenavatia.jpg]
Odpowiedz
avidal napisał(a):Von grzanka - mozesz zdradzić, na jakiej podstawie zdiagnozowałeś przesadny kontrast? Nie mam takiego oka jak Ty. A ciekawi mnie, co świadczy za tym. Tym bardziej, ze nie szalałem z kontrastem; może nawet wcale go nie poprawialem. Nie pamiętam dokladnie.
Zawodowe doświadczenie. Duży uśmiech Nie mam żadnego "saturatomierza", ale to można stwierdzić oglądając zdjęcie i oceniając, czy wygląda naturalnie czy nie.
Odpowiedz
Przedstawiam Wam mazurki (nie wróble, mazurki!). Mazurki lubią seks w ciepłe, niedzielne popołudnia.
[Obrazek: dsc0681pf.th.jpg]

Hmm, co ona tam ma...
[Obrazek: dsc0700i.th.jpg]

[Obrazek: dsc0698w.th.jpg]
[Obrazek: dsc0699g.th.jpg]

I moje ulubione:
[Obrazek: dsc0682b.th.jpg]
Odpowiedz
Cytat:Rojzo, poprawnie przyporządkowalaś fotografie. W większej rozdzielczosci różnice są bardziej widoczne. Ten mały pajączek jest dla mnie zagadką, a przez ostatni rok poznalem wiele pająkow. Nie przypomina żadnego z nich. Może to jakies wcześniejsze stadium rozwoju. Jeśli Ci zależy, poradzę się lepiej zaznajomionych z tematem.

Mojwa, Avidal, Mojwa jestem Duży uśmiech
Gdybyś dał radę dowiedzieć się to zaspokoiłbyś moją ciekawość, ja się absolutnie nie znam i nie wiem jak zacząć.

Czostnek, ale zajebiste Duży uśmiech

Odpowiedz
Przepraszam Mojwo. Rojzo, Ciebie równiez.
Ok, będziesz znała ID. To moze potrwać jakiś czas.
von Grzanka napisał(a):Zawodowe doświadczenie. :mrgreen: Nie mam żadnego "saturatomierza", ale to można stwierdzić oglądając zdjęcie i oceniając, czy wygląda naturalnie czy nie.
Tylko ze ja nie wiem co zrobiłem źle. A liczyłem, ze mi podpowiesz. Z kontrastem n ie przesadziłem na pewno. Działalem za to, choć ostrożnie, na krzywych luminacji. Być moze tu pies pogrzebany. Żeby nie bylo wątpliwosci - barwy nie są przekłamane. Krwiście czerwona rączyca rzeczywiscie taka jest.

Tak wyglada dość bliski krewniak kwietnika, bokochód Xysticus sp. (ta sama rodzina ukośnikowatych). Jest on mniej wybredny i wysysa wlasciwie wszystko, co mu się nawinie. Widzialem już, jak ofiarą padła krasanka (śliczny pluskwiaczek), łątka dzieweczka(ważka) , czy złotook (sieciarka). A nawet wielki biegacz gajowy. Muchówkom i blonkówkom też się n ie upiecze. Tym razem pecha miała gąsienica Aphelia sp.

[Obrazek: bokochd.jpg]
Odpowiedz
grzanko, nie masz cos pokopane z ustawieniami monitora? kontrast u avidala jest jak najbardziej ok.

avidal - wspaniale zdjecia.. nie wiem czy juz pisales, wiec zapytam, jaki sprzet?

edit: znalazlam, ze olympus
I am virgin
I'm a whore
Giving nothing
The taker
The maker of war
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości