To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Galeria dla amatorów i nie tylko
#61
i jeszcze kilka innych:
[ATTACH]456[/ATTACH][ATTACH]457[/ATTACH][ATTACH]458[/ATTACH][ATTACH]459[/ATTACH][ATTACH]460[/ATTACH]
Oczko


Załączone pliki
.jpg   dzięcioł czarny Dryocopus martinus 01.jpg (Rozmiar: 103.16 KB / Pobrań: 5)
.jpg   dzięcioł czarny Dryocopus martinus 02.jpg (Rozmiar: 95.61 KB / Pobrań: 2)
.jpg   dzięcioł średni - Dendrocopos medius.jpg (Rozmiar: 97.8 KB / Pobrań: 2)
.jpg   dzięcioł średni Dendrocopos medius.jpg (Rozmiar: 95.68 KB / Pobrań: 4)
.jpg   dzięcioł trójpalczasty Picoides triactylus.jpg (Rozmiar: 97.9 KB / Pobrań: 3)
Świat nie potrzebuje Ciebie, nie potrzebuje Nikogo.

[SIZE="1"]http://chomikuj.pl/em_en[/SIZE]
Odpowiedz
#62
Makana, gdybym miał dobry sprzęt, robiłbym takie fotki, jak te zamieszczone na tej stronie. Rewelacja, co? Może na następny sezon letni uda się skompletować odpowiednie wyposazenie...
A na razie:


Załączone pliki
.jpg   kobyliczka pniowa.jpg (Rozmiar: 92.51 KB / Pobrań: 2)
.jpg   trzmielówka leśna.jpg (Rozmiar: 97.89 KB / Pobrań: 2)
.jpg   bzyg prażkowany.jpg (Rozmiar: 82.15 KB / Pobrań: 2)
.jpg   Helophilus pendulus..jpg (Rozmiar: 93.23 KB / Pobrań: 5)
.jpg   Helophilus trivittatus.jpg (Rozmiar: 92.13 KB / Pobrań: 2)
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#63
To zdjęcia robione na mojej wsi, 30 km od Wrocławia.
[Obrazek: dsc1396j.th.jpg]
Nie mam pojęcia, cóż to za ptaszydło...

[Obrazek: wsplokatorka.th.jpg]
[Obrazek: dsc1482.th.jpg]
Pliszka siwa, która zawsze siada na końcu dachu po stronie domu, po której akurat przebywamy Oczko

[Obrazek: dsc1488.th.jpg]
[Obrazek: dsc1495.th.jpg]
Żurawiowstwo na wypasie oraz wracające z wywczasu Duży uśmiech

[Obrazek: dsc1514s.th.jpg]
Nieznanego gatunku pająk, ale potrafi wykazać wiele sprytu, ukrywając się w przezroczystym, pustym słoiku ^^

[Obrazek: dsc0624wku.th.jpg]
Ćmy - niczym para królewska Uśmiech
Odpowiedz
#64
Ta biała to pewnie szewnica miętówka, trzeba by zobaczyć odwłok (powinien być pomarańczowy). Jest kilka podobnych gatunków. Brązowa jak dla mnie innego gatunku. Jakiego - nie wiem.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#65
... @Czostnek - pierwsze zdjęcie - trznadel samiec !
Pospolity, acz pikny i głośnie i całokształtnie !
Oczko
kumpel TORA NAAGI - aktualnie w trakcie lotu nad kukułczym gniazdem w towarzystwie Yossariana !!!
Odpowiedz
#66
Witam serdecznie.

Napastnik:
[Obrazek: pajak1.jpg]

i potencjalna ofiara:
[Obrazek: komar1.jpg]

Prawie na żywo ;-)
Pozdrawiam.

BTW: wybaczcie, ale nie wiem jak wkleić miniaturki z linkami?
egoista
Odpowiedz
#67
Ofiara ma fajne skrzydełka, które tworzą naturalny witraż.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#68
Ta druga to jakaś wojsiłka, bardzo oryginalne stworzenie, z czymś w rodzaju ryjka.

[Obrazek: wojspospolita.th.jpg]

[Obrazek: wojsikapospolita.th.jpg]



Ta żerująca na dzikim koprze gąsienica jest wyjątkowo piękna. Domyslacie się, co to za gatunek?


Załączone pliki
.jpg   thu 001.jpg (Rozmiar: 76.1 KB / Pobrań: 9)
.jpg   thu 007.jpg (Rozmiar: 89.93 KB / Pobrań: 11)
.jpg   thu 002.jpg (Rozmiar: 91.01 KB / Pobrań: 5)
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#69
Mi zawsze wysypują się po prostu na koprze. Duży uśmiech

To przepiękna gąsienica przepięknego pazia królowej. Uśmiech

Przynajmniej mam taką nadzieję, kolor jest trochę wyblakły ale zrzucam to na karb nieodpowiedniego balansu bieli.
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#70
Oczywiście. A kolor jest jaki jest, bo gąsieniczka jest bardzo młodziutka. Z czasem nabierze barwy.

Gąsienice rusałki pawik żerują dla odmiany gromadnie.


Załączone pliki
.jpg   gąsienice pawik.jpg (Rozmiar: 98.2 KB / Pobrań: 4)
.jpg   Paśnik posmutek.jpg (Rozmiar: 95.44 KB / Pobrań: 4)
.jpg   Paśnik. komosiak.jpg (Rozmiar: 94.78 KB / Pobrań: 3)
.jpg   Wygłoba koniczynówka.jpg (Rozmiar: 101.79 KB / Pobrań: 2)
.jpg   pazik.brzozowiec.jpg (Rozmiar: 72.43 KB / Pobrań: 3)
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#71
Jeszcze kilka z dzisiaj...

[Obrazek: mochowka1.jpg]

[Obrazek: motyl1.jpg]

[Obrazek: motyl2.jpg]

[Obrazek: motyl3.jpg]

[Obrazek: pajak2.jpg]

...ale nie potrafię nazwać choć niektóre to chyba łatwizna?
Pzdr.
egoista
Odpowiedz
#72
Od dołu: krzyżak jakis, bielinek bytomkowiec, rusałka admirał, rusałka pokrzywnik, gnojka wytrwała z bzygowatych.
Moje bzygi:

Chrysotoxum sp.

[Obrazek: chrysotoxumsp.th.jpg]

Kwiatówka zmierzchnicowata

[Obrazek: kwiatwkazmierzchnicowat.th.jpg]

I dwie jeszcze niezidentyfikowane muchy, moze ktoś może pomóc w ich oznaczeniu.

[Obrazek: muchaa.th.jpg]

[Obrazek: muchab.th.jpg]


Niedawno znalazłem poczwarkę i wziąłem ją do domu, aby zobaczyć co się wylęgnie. Efekt zobaczcie sami (niestety przegapiłęm kulminacyjne momenty).


Załączone pliki
.jpg   poczwarka.jpg (Rozmiar: 92.66 KB / Pobrań: 2)
.jpg   osetnik newborn.jpg (Rozmiar: 95.17 KB / Pobrań: 4)
.jpg   newborn.jpg (Rozmiar: 97.14 KB / Pobrań: 2)
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#73
Joki, pięknie Ci wyszedł ten admirał. Ma on wyjątkowo dźwięczną nazwę łacińską: Vanessa atalanta.

A tak się prezentuje ze złożonymi skrzydłami:

[Obrazek: admira.jpg]

Pojawilo się już letnie pokolenie rusalki żalobnik; śmignęła mi kilka razy. Mini zawody: komu pierwszemu uda się ją schwytać w obiektyw...
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#74
[Obrazek: 3142219330_0bca6d15d6.jpg]
Ktoś mógł by zidentyfikować tego powyżej?
[Obrazek: 3086743333_3f2751f0c8.jpg]
[Obrazek: 2891757277_3b99c3cb1f.jpg]
[Obrazek: 2892573876_d879bfe6af.jpg]
Tutaj trzy zdjęcia grzybówki prawdopodobnie hełmiastej.
[Obrazek: 2813176849_7d1ddb3b3e.jpg]
Gołąbek wymiotny.
[Obrazek: 2833816600_0b011582eb.jpg]
Zasłonak (chyba niebieskawy, ale może ktoś lepiej rozpozna)
[Obrazek: 2814023562_5d9b713722.jpg]
I na koniec ładna kolonia maślanki wiązkowej, często błędnie zbieranej jako opieńka.
Promowanie upodmiotowienia kobiet i ich uświadamianie poprzez budowanie potencjału przed katastrofami związanymi z klimatem celem każdego świadomego Europejczyka. Bez sprawiedliwości w dziedzinie klimatu nie da się osiągnąć prawdziwej równości płci

Odpowiedz
#75
Witam ponownie.

Rusałka żałobnik to nie jest, ale wygrzebałem takiego potwora sprzed kilku lat. Jakość słaba ale okaz spory. Rozpiętość skrzydeł rzędu 10cm!
[Obrazek: cma1.jpg]
Pozdrawiam.
egoista
Odpowiedz
#76
[Obrazek: 53015342.th.jpg]

Gdyby ktoś zechciał mi pomóc zidentyfikować owo coś, co tak pięknie mi zapozowało w niedzielę, bardzo proszę o pomoc.
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#77
Witam ponownie.

Kilka kolejnych okazów z mojego ogródka:
[Obrazek: motyl4.jpg]

[Obrazek: motyl5.jpg]

[Obrazek: motyl6.jpg]

[Obrazek: motyl7.jpg]

[Obrazek: wazka1.jpg]

Żałobnika wciąż brak :-(
Pozdrawiam.
egoista
Odpowiedz
#78
Pierwszy od góy to dostojka latonia, w tym roku jest ich wyjatkowo pełno. Potem jakiś modraszkowaty, następnie osetnik, znów jakiś modraszek, chyba czerwończyk, oraz szablak.
W poprzednim poście był oczywiście zawisak powojowiec.

Von grzanka: nie sądzę, aby z tego ujęcia ktokolwiek był w stanie oznaczyć gatunek.

Mnie udało się przyłapać żałobnika.

[Obrazek: aobnik.th.jpg]
[Obrazek: rusakaaobnik.th.jpg]

Natknąłem się też na piękną niedźwiedziówke kaję.


Załączone pliki
.jpg   Niedźwiedziówka. kaja.jpg (Rozmiar: 105.02 KB / Pobrań: 5)
.jpg   Niedźwiedziówka kaja..jpg (Rozmiar: 101.98 KB / Pobrań: 2)
.jpg   Niedźwiedziówka kaja.jpg (Rozmiar: 103.61 KB / Pobrań: 5)
.jpg   kaja.jpg (Rozmiar: 102.19 KB / Pobrań: 3)
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#79
ponieważ jakość Waszych zdjęć budzi powoli moją zazdrość, proponuję by każdy pod fotkami wspomniał jakiego modelu używa, to też jest ciekawe
[url="http://www.youtube.com/watch?v=_A_arjPCKXA"]
[/url]
Odpowiedz
#80
Ja używam zwykłego coolpixa, bez żadnych dodatkowych statywow, obiektywow, czy pierścieni. Nie jest więc to, czego bym chciał, ale nawet kompaktem mozna robic zdjęcia makro na przywoitym poziomie.

Moje ważki równoskrzydłe:


Załączone pliki
.jpg   Pióronóg zwykły.jpg (Rozmiar: 90.88 KB / Pobrań: 6)
.jpg   Świtezianka błyszcząca.jpg (Rozmiar: 93.86 KB / Pobrań: 9)
.jpg   Świtezianka dziewica samiec.jpg (Rozmiar: 89.49 KB / Pobrań: 7)
.jpg   Świtezianka dziewica.jpg (Rozmiar: 89.32 KB / Pobrań: 6)
.jpg   Tężnica wytworna..jpg (Rozmiar: 93.92 KB / Pobrań: 4)
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości