To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Galeria dla amatorów i nie tylko
Dziękuję, ale to naprawdę co najwyzej sredni poziom. To nie kokieteria. Zbyt wiele naoglądałem się dobrych zdjeć.
Sprzęt to Olympus, z tym ze bodaj istotniejszy jest obiektyw niż body. A dobrego obiektywu wciąż jeszcze nie mam.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
avidal napisał(a):Dziękuję, ale to naprawdę co najwyzej sredni poziom. To nie kokieteria. Zbyt wiele naoglądałem się dobrych zdjeć.
Sprzęt to Olympus, z tym ze bodaj istotniejszy jest obiektyw niż body. A dobrego obiektywu wciąż jeszcze nie mam.
no tak, ja poki co mam:
Nikon D70 + Obiektyw AF-S DX Zoom-Nikkor 18-70mm f/3.5-4.5G + Obiektyw AF-S VR Zoom-Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6G
ta trzysetka jest swietna, tylko cholernie ciezka ;P

ale brakuje mi wlasnie jakiegos dobrego makro

a co do cyfrowek - popieram. miec w miare dobra cyfrowke obok lustrzanki mimo wszystko warto - mi troche tego brakuje jak chce zrobic zdjecie szybko, bez bawienia sie w ustawienia itp
I am virgin
I'm a whore
Giving nothing
The taker
The maker of war
Odpowiedz
Na 70-300 możesz nałożyć raynoxa. Efekt powinien być zadowalajacy. Ja niestety korzystałem z obiektywu 15-42 I nawet biorąc poprawkę na to, ze to odpowiednik 80 mm w nikonie, czy canonie, to wciąż jest to za malo, aby wykorzystać w pełni możliwości makrokonwertera.
W makro przydatne jest też liveview. Nikon d70 chyba jest go pozbawiony, jak na klasyczną lustrzankę przystało? Niektórzy fotografowie nie zalecają korzystania z podgladu jako zbyt amatorskiego. A ja żałuję, ze nie mam uchylnego ekranu. Ale ja jestem amatorem.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
avidal napisał(a):W makro przydatne jest też liveview. Nikon d70 chyba jest go pozbawiony, jak na klasyczną lustrzankę przystało? Niektórzy fotografowie nie zalecają korzystania z podgladu jako zbyt amatorskiego. A ja żałuję, ze nie mam uchylnego ekranu. Ale ja jestem amatorem.
fakt d70 nie ma podgladu, ale ja przyznam, ze mi go jakos nie brakuje na tyle, ze cyfrowka mi sie "dziwnie" robi zdjecia. moze przy makro zmienie zdanie Oczko
I am virgin
I'm a whore
Giving nothing
The taker
The maker of war
Odpowiedz
Pewnie kwestia wprawy i przyzwyczajenia. Mnie od dluzszego wpatrywania sie w wizjer wzrok przez jakiś czas zawodzi. Pojawia się coś w rodzaju malo uchwytnej mgiełki.
Mojwo, odpowiedź na Twoją zagadkę już nadeszła. Pomocy udzielila mi Aneta z forum Entomo, Motyle.info i Przyroda.org, którą już mialem okazję przedstawić. To mlodociane stadium Araniella. Z powodu ujęcia uniemozliwiajacego dokladną identyfikację w grę wchodzą dwa bardzo podobne do siebie gatunki: A.cucurbitina, czyli krzyżak zielony, lub A. ophistographa, która jak dotąd nie dorobiła się nazwy wertykularnej.
Powinienem jednak go rozpoznać. Tu w pełni wyksztalcona postać dorosla:
[Obrazek: araniellaopisthographa.jpg].

Śliczny, niewielki pająk. Okres jego pojawu wlaśnie dobiega końca.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
Brrr, Avidalu, jego wcześniejsze stadium nie jest takie obrzydliwe (mam arachnofobię) Duży uśmiech
ale dziękuję. Widzę że na dojrzałej formie owe "oczka" wyglądają piękniej Uśmiech


Hastur napisał(a):[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza :o Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy :lol2:


Odpowiedz
ja sie chcialam jeszcze zapytac, gdzie avidalu znajdujesz takie cuda.. do mnie nie przychodza :/
I am virgin
I'm a whore
Giving nothing
The taker
The maker of war
Odpowiedz
Do mnie też nie. Dlatego wychodzę im naprzeciw. Akurat A. ophistographa ze zdjecia, czy krzyżak zielony są raczej pospolite. Ale małe i dobrze się kamuflują wśród zieleni. Trzyszcza czy rączycę z 7-elementowej serii napotkać jest już znacznie trudniej. Czerwony krzyżak, Cercidia prominens, to już prawdziwa rzadkosć. Przydaje się choć odrobina znajomosci bionomii danego gatunku. Albo łut szczęścia.

Mojwo, nie znam się na tym dobrze, ale czy najlepszą terapią nie bedzie próba obdarzenia wstreciuchów sympatią? W większosci przypadków pająki są zupełnie niegroźne. Nie są w stanie przebić naszej skóry, a nawet jeśli to się powiedzie, ból nie jest dojmujący.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
Przez całe życie spotykam jakieś wstrętne, czarne, owłosione pająki. Jeszcze nigdy w życiu nie widziałem zielonego pająka Uśmiech

Odpowiedz
Bo się nie rozglądałeś, Rex. Zielone pajaczki bytują w kązdym parku miejskim. Oprócz aranielli spotkać można cofniki.
Zdjęcie nie moje.
[Obrazek: dsc7313n.jpg]
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
Cytat:Mojwo, nie znam się na tym dobrze, ale czy najlepszą terapią nie bedzie próba obdarzenia wstreciuchów sympatią? W większosci przypadków pająki są zupełnie niegroźne. Nie są w stanie przebić naszej skóry, a nawet jeśli to się powiedzie, ból nie jest dojmujący.

Niby wiem, że są niegroźne, że nie są w stanie zrobić mi krzywdy. Ja się chyba nawet nie tego boję. Boję się tego, że mnie dotkną, że wejdą swoimi owłosionymi nogami na moją skórę.
A panikuję nawet przy zdjęciach :/


Hastur napisał(a):[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza :o Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy :lol2:


Odpowiedz
Witam ponownie.

Kilka "robaczków" z dzisiaj.
Pozdrawiam.


Załączone pliki
.jpg   P6276722.jpg (Rozmiar: 64.73 KB / Pobrań: 10)
.jpg   P6276667.jpg (Rozmiar: 66.23 KB / Pobrań: 9)
.jpg   P6276656.jpg (Rozmiar: 93.89 KB / Pobrań: 10)
.jpg   P6276629.jpg (Rozmiar: 76.33 KB / Pobrań: 18)
.jpg   P6276723.jpg (Rozmiar: 71.09 KB / Pobrań: 8)
.jpg   P6276726.jpg (Rozmiar: 78.8 KB / Pobrań: 12)
.jpg   P6276750.jpg (Rozmiar: 87.9 KB / Pobrań: 9)
.jpg   P6276772.jpg (Rozmiar: 88.4 KB / Pobrań: 9)
.jpg   P6276778.jpg (Rozmiar: 50.89 KB / Pobrań: 8)
egoista
Odpowiedz
Zwłaszcza czerwończyk dukacik z pierwszej fotografii się udał. Piękne, cieplutkie tło.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
No to jeszcze kilka okazów.
Ten brązowawy motylek jest trochę wkurzający. Chowa się gdzieś po krzakach ;-)
Pozdrawiam.


Załączone pliki
.jpg   P6276624.jpg (Rozmiar: 96.07 KB / Pobrań: 7)
.jpg   P6276676.jpg (Rozmiar: 87.2 KB / Pobrań: 8)
.jpg   P6276699.jpg (Rozmiar: 66.55 KB / Pobrań: 12)
.jpg   P6276720.jpg (Rozmiar: 87.04 KB / Pobrań: 6)
.jpg   P6276738.jpg (Rozmiar: 69.36 KB / Pobrań: 8)
.jpg   P6276758.jpg (Rozmiar: 72.11 KB / Pobrań: 6)
egoista
Odpowiedz
Wczoraj trafiłem na jakieś płochliwe skubańce. Jeden i drugi zwiewał na dźwięk klapnięcia migawki i to z odległości 1,2m! No tutaj "kompakt" byłby lepszy. Już myślałem, że ich nie dopadnę, bo startowały szybciej niż 0,1s! Światło nie było najsilniejsze, więc rozmazywały się na stosunkowo długim czasie.
Dodatkowo w osłupienie wprawiał mnie jeden z nich, najwyraźniej cierpiący na bezsenność bo fruwał sobie z kwiatka na kwiatek w pełnym słońcu ;-)
Pozdrawiam.


Załączone pliki
.jpg   P6296822.jpg (Rozmiar: 67.41 KB / Pobrań: 6)
.jpg   P6296834.jpg (Rozmiar: 54.97 KB / Pobrań: 5)
.jpg   P6296853.jpg (Rozmiar: 85.33 KB / Pobrań: 9)
.jpg   P6296887.jpg (Rozmiar: 61.85 KB / Pobrań: 8)
egoista
Odpowiedz
[url="http://lh4.ggpht.com/_Q5mXAJMT7sw/TC8fnz3xLcI/AAAAAAAAAhg/Mfx-wInj-7Q/3.jpg"][Obrazek: 3.jpg]
[/url]
Wróbelek.
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
ptaszyna niewielka...

a czym się różni?
ma nóżkę bardziej.

Odpowiedz
wyjebane zdjecie, grzanko Uśmiech

niby zwykly wrobelek, ale spojrzcie na jego poze, na jego spojrzenie, co za majestat! majestat wrobla Duży uśmiech

i te ogniste jarzebinki (czy cokolwiek to kurwa jest, nie znam sie na przyrodzie :p) z tylu... pieknie sie komponuja wsrod wszedobylskiej zieleni, przez co zdjecie nie jest tak kolorystycznie monotonne...

ja sie chuja na fotografii znam, ale mi sie podoba Uśmiech
jakiś mądry cytat
Odpowiedz
Grzybówka krwawiąca:
[Obrazek: 3858090131_618aaae6ce.jpg]
(polecam pełny rozmiar, zwłaszcza blaszki rozłożonych liści:http://farm3.static.flickr.com/2456/3858...e6ce_b.jpg)

Niestety trochę przegiąłem z polepszaniem w PS a oryginał mi się gdzieś zgubił.

PS.
wie ktoś co to za ptak ??
[Obrazek: img0032dz.jpg]

[url="http://imageshack.us"]
[/url]
Promowanie upodmiotowienia kobiet i ich uświadamianie poprzez budowanie potencjału przed katastrofami związanymi z klimatem celem każdego świadomego Europejczyka. Bez sprawiedliwości w dziedzinie klimatu nie da się osiągnąć prawdziwej równości płci

Odpowiedz
current napisał(a):wie ktoś co to za ptak ??

Na moje oko Pliszka siwa (Motacilla alba)
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości