To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AIDS i prezerwatywy
Rita napisał(a):Rita tak nie uważa
To czemu tak mówi(sz)?
Cytat:Ja tam widziałam, że głównie chodziło o obalenie modelu Masłowa, tego czym są podróże w czasie i prawidłowo sformułowana implikacja...
To też są sprawy istotne.
Cytat:rotfl... o na przykład tu pięknie wyprowadził:


No na tej zasadzie to ja też wyprowadziłam.
Chyba inaczej definiujemy "wyprowadzić wzór".
Cytat:Tym bardziej, że u mnie nie ma nawet czego wyprowadzać. Dzielę jedną liczbę przez drugą.
No właśnie. Nie mając ku temu podstaw.
Cytat:Co mam dodać słowo "oczywiście"? Pytam zatem: nie rozumiesz, widzisz błąd, czy się przekomarzasz?
Proste "dzielenie jednej liczby przez drugą" nie jest właściwą metodą w tym przypadku.
Cytat:Nie da się niby wyznaczyć minimum?
Minimum czego? Mamy trzy zmienne.
Cytat:W czym nie mam racji?
W wielu sprawach, które wymieniam wszak.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
pilaster napisał(a):Jak jest zatem faktycznie z tą ochroną? Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy zbadać stosunek tych dwóch prawdopodobieństw, nazwijmy go Q

Q = P2/P1.
Skoro zakładasz, że w P2 są zmienne, które są zależne od użycia prezerwatyw, to P1 powinno wyglądać tak :
P1 = 1-(1-s*(1-(1-0,001)^a))^k


A teraz mój model:

P1 = 1-(1-(1-(1-x)^a))^k


P2 = 1-(1-(1-(1-y)^(n*a)))^(m*k)

y - prawdopodobieństwo zajścia w ciąże przy używaniu kondomów przy jednym stosunku
x- prawdopodobieństwo zajścia w ciąże bez używania antykoncepcji przy jednym stosunku
k – liczba partnerów seksualnych w ciągu roku
a – liczba stosunków z każdym partnerem
m- wzrost liczby partnerów wywołany poczuciem bezpieczeństwa spowodowanym przez używanie kondomów
n- wzrost liczby stosunków wywołany poczuciem bezpieczeństwa spowodowanym przez używanie kondomów


Q=P2/P1.
Jeżeli Q>1, to prezerwatywa zwiększa ryzyko zajścia w ciąże.



Zresztą podobnie powinien wyglądać model pilastra. Powinny być zmienne x i y, gdzie

y - prawdopodobieństwo zarażenia HIV przy używaniu kondomów przy jednym stosunku
x- prawdopodobieństwo zarażenia HIV bez używania antykoncepcji przy jednym stosunku
Odpowiedz
Rita napisał(a):Pilaster zdołał obniżyć ten procent raptem do 720%,
I tak powinnaś go podziwiać za to, że jest w stanie tak zwiększyć ilość stosunków 8)
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
Podoba mi się, że ktoś podjął wyzwanie liczbowe bo ja nie mam ochoty na walkę z "jedynie słuszną gumową linią". Poza tym taka linia obrony nieskuteczności prezerwatyw (czy też wykazywanie, że przy przelatywaniu milionapińćset kobiet na sekundę kwadrat, prezerwatywy są nieskuteczne) przez Zefcia i (Ir)Pilastra przypomina bardzo wypowiedź Cejrowskiego o właśnie gumkach...A to katofaszysta do kwadratu jakby nie patrzeć Uśmiech

Powiedzmy, że długofalowy eksperyment trwa i wykazuje coś innego niż model (Ir)Pilastra. Mówię o samym sobie. W modelu (Ir)Pilastra nie schodziłbym z baby. A czy bez gumki czy z nimi średnia jest taka sama...może to dlatego że nie jestem czarnym z afryki...Tak było 3 lata temu gdy temat się zaczynał i jest teraz. Dodam, ze zero to nie jest żeby nie było, że przy mnożeniu przez 0 wszystko się zgadza Oczko
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
xjasiux napisał(a):Mówię o samym sobie. W modelu (Ir)Pilastra nie schodziłbym z baby
O czym ty piszesz w ogóle? Przecież model nie zakłada żadnych wartości liczbowych, tylko ustala wpływ zmiennych.

Inna sprawa, że teza pilastra (iż prezerwatywa znacznie zwiększa ilość ryzykownych zachowań seksualnych, jak również ilość partnerów i stosunków z nimi) jest nieco naciągana.

Fakt, że model przewiduje takie zwiększenie, nie oznacza, iż owo zwiększenie istotnie zachodzi. A nawet jeśli zachodzi, to nie wiadomo w jakim stopniu. Bardzo wątpię, aby sam fakt noszenia prezerwatywy zwiększał liczbę rocznych stosunków 7,2 raza (m=3, n=2,4). A dopiero przy tej wartości granicznej, prezerwatywa przestaje redukować liczbę zarażeń i zaczyna ją zwiększać.
To trochę zbyt naciągana liczba, abym tak po prostu w nią uwierzył.
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
To chyba bardziej pasuje tutaj Uśmiech

Samuel napisał(a):[Obrazek: phd051809s.gif]
Non ridere, non lugere, neque detestari, sed intelligere.
Odpowiedz
Pisze o tym Jester, że kiedyś bez gumek seks miałem równie często jak teraz z gumkami, a wg humanisty (Ir)Pilastra przy przerzuceniu się na bezpieczny seks w gumce powinienem dostać chujoekstazy i zawrotu prącia...
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
xjasiux napisał(a):Pisze o tym Jester, że kiedyś bez gumek seks miałem równie często jak teraz z gumkami, a wg humanisty (Ir)Pilastra przy przerzuceniu się na bezpieczny seks w gumce powinienem dostać chujoekstazy i zawrotu prącia...
Nie. I najwyraźniej nie rozumiesz czym jest statystyka.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
xjasiux napisał(a):Pisze o tym Jester, że kiedyś bez gumek seks miałem równie często jak teraz z gumkami, a wg humanisty (Ir)Pilastra przy przerzuceniu się na bezpieczny seks w gumce powinienem dostać chujoekstazy i zawrotu prącia...

Ojć, teraz to przywaliłeś jak łysy w papę...

Idź i nie bredź więcej. Duży uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości