Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jeden z "popieprzonych" pomysłów - parytety.
exeter. Gdyby w Polsce istniały prawne regulacje ograniczające kobietom dostęp do władzy to wtedy moglibyśmy mówić o dyskryminacji. A kto zabrania kobietom kandydować???? Chcesz, głosujesz na nie. Jeżeli nie potrafią one prowadzić sprawnej kampani wyborczej to znaczy że musimy ich kompleksy leczyć parytetami?? Głosuje się na ludzi kompotentnych a nie dzielimy ich według płci bo to jest właśnie dyskryminacja. Wstyd że facetowi feminazistki tak mogły namieszać w głowie Smutny

Cytat:Panowie uruchomcie wyobraźnię i pomyślcie , co byście robili w odwrotnej sytuacji.

Nie musimy być w ich sytuacji. Ja nie znam kobiety która nie śmiałaby się z parytetów.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
Skoro feminazistki uważają się (i inne kobiety) za tak mało inteligentne, wyjałowione z inicjatywy i nieprzebojowe, że muszą korzystać z jakichś oszukańczych "parytetów" zeby cokolwiek w życiu osiągnąć - to tylko o nich świadczy... Tępe cizie, ot co Uśmiech
"Marian zataczając się wracał jak zwykle znajomym chodnikiem do domu. Przez zamglone od całonocnej popijawy oczy widział mieszkańców Skórca bezskutecznie uganiających się choćby za kromką jakiegokolwiek pieczywa. Na razie było jednak cicho."

Jan Oborniak "Bankiet w piekarni" (zbiór opowiadań pt: "Krzyk ciszy", wyd. Opoka, Warszawa 1986)
Odpowiedz
Witajcie

Wstyd mi pisać post za postem, ale sprawa o której dyskutujemy to według mnie jeden z najważniejszych tematów na forum.

Skywalker, proszę przeczytaj uważnie mój poprzedni post. Fikcją są równe prawa płci w polityce, co doskonale ilustruje reprezentacja w parlamencie.
Mamy do czynienia z dwiema formami gatunku homo sapiens sapiens, różniącymi się na poziomie biologii, intelektu, funkcjonowania w społeczeństwie. Nie próbuję ich wartościować. Stwierdzam oczywisty fakt że są różne. Jako takie mają różne interesy. Tymczasem od około 10 000 lat (nie chcę wdawać się w analizę dlaczego, odsyłam do mojej dyskusji na temat matriarchatu, na forum Historycy.org), mężczyźni organizują życie społeczne. Także obecna forma walki politycznej jest dopasowana do męskich sposobów rozwiązywania konfliktów. Realizowane są w niej męskie potrzeby i interesy, spychając na margines interesy kobiet.

Piękny przykład to Euro 2012 z którego jako facet jestem dumny. Tylko nie pytamy kobiet, czy one wolałyby nowe stadiony, a może żłobki i przedszkola na każdym osiedlu. Mamy do czynienia z alternatywą i ktoś wybrał.

Oczywiście są kobiety które przebiły się do polityki. Z reguły źle się w niej czują i niewiele osiągają. Nie zmieniają zasady że "lejce są w męskich rękach".

Znamienne jest stanowisko wielu kobiet, wrogie parytetom. Dzielę te kobiety na dwie grupy, niewykształcone z małych miejscowości - boją się każdej zmiany, trzymają się tradycji.
Drugie, kobiety sukcesu, uważające że skoro one miały "pod górę" to nie będą ułatwiać innym potencjalnym konkurentkom awansu.
To nic nowego. Gdybyście 200 lat temu na południu Stanów zapytali tz. domowych niewolników, często traktowanych jak członkowie rodziny, czy chcą zniesienia niewolnictwa - za głowy by się złapali ze strachu. Dla nich to była radykalna zmiana życiowa niosąca niewiadomą.
A jednak ktoś w końcu to niewolnictwo zniósł.

Panowie jestem przekonany że świat budowany wspólnie przez kobiety i mężczyzn, zgodnie z ich potrzebami, będzie lepszym światem dla wszystkich.

Marcin77, bądź poważny. Nie wiem co ty w życiu osiągnąłeś, ale Panie Bochniarz, Środa, Skarga, czy Kwaśniewska to elita polskiego społeczeństwa. Nie muszą budować swojej pozycji w ten sposób.

Pozdrawiam
Odpowiedz
exeter napisał(a):Mamy do czynienia z dwiema formami gatunku homo sapiens sapiens, różniącymi się na poziomie biologii, intelektu, funkcjonowania w społeczeństwie.

Mówienie że mężczyźni i kobiety to dwa gatunki to jedna z najgorszych form dyskryminacji.

Cytat:Tymczasem od około 10 000 lat (nie chcę wdawać się w analizę dlaczego, odsyłam do mojej dyskusji na temat matriarchatu, na forum Historycy.org), mężczyźni organizują życie społeczne. Także obecna forma walki politycznej jest dopasowana do męskich sposobów rozwiązywania konfliktów. Realizowane są w niej męskie potrzeby i interesy, spychając na margines interesy kobiet.

Dobrze że to napisałeś. Tylko nie mówimy tu 10 tys. lat tylko o co majmniej 6 mln lat historii homminidów. Prawie zawsze stadom przewodzili samce. Oznaczać to może że taki system od milionów lat ewolucji zawsze się sprawdzał, był lepszy i dawał większe szanse na przetrwanie. Dlaczego mamy dziś to zmieniać?? Bo jest aż za dobrze?? Oczywiście kobiety też mają prawo do władzy (niektóre wręcz powinny). Ale jak widzisz, dobór naturalny działa i w polityce i mężczyźni są częściej wybierani na ważne stanowiska bo budzą większe zaufanie społeczne. A zaufanie nie zbuduje się sztucznymi parytetami!!!

Cytat:Tylko nie pytamy kobiet, czy one wolałyby nowe stadiony, a może żłobki i przedszkola na każdym osiedlu. Mamy do czynienia z alternatywą i ktoś wybrał.

Od EURO 2012 to się odczep bo na tym skorzysta cała Polska. Nawet niestety i jakaś feministka której sklep zaleją kibice z wypchanymi portfealmi.

Cytat:Znamienne jest stanowisko wielu kobiet, wrogie parytetom. Dzielę te kobiety na dwie grupy, niewykształcone z małych miejscowości - boją się każdej zmiany, trzymają się tradycji.
Drugie, kobiety sukcesu, uważające że skoro one miały "pod górę" to nie będą ułatwiać innym potencjalnym konkurentkom awansu.

Niewykształcone to są te którym nie udaje się przebić do polityki czy stanowisk kierowniczych i chcą wtedy pokazać że to one są pokrzywdzone.

Cytat:To nic nowego. Gdybyście 200 lat temu na południu Stanów zapytali tz. domowych niewolników, często traktowanych jak członkowie rodziny, czy chcą zniesienia niewolnictwa - za głowy by się złapali ze strachu.

:lol2::lol2:Z tym że w USA nie ma przepisu który mówi że 50% kandytatów na ważne stanowisko musi być czarnych. Dlaczego?? Bo każdy ma równe prawa. Kiedyś w Polsce kobieta też nie miała prawa głosu a dziś ma. Dlaczego?? Bo każdy ma równe prawa.

Cytat:Panowie jestem przekonany że świat budowany wspólnie przez kobiety i mężczyzn, zgodnie z ich potrzebami, będzie lepszym światem dla wszystkich.

Masz rację. Wypuśćmy już wszystkie kobiety z więzień i nadajmy im prawa człowieka.

Cytat:Nie wiem co ty w życiu osiągnąłeś, ale Panie Bochniarz, Środa, Skarga, czy Kwaśniewska to elita polskiego społeczeństwa. Nie muszą budować swojej pozycji w ten sposób.

Ale dlaczego?? Przecież według ciebie to że kobieta jest kompetentna to za mało aby przebiła "męskie lobby".

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
w polityce ważna jest wiedza, przebojowość, kasa, a płeć w takich wyborach nie ma znaczenia. czemu kobiety nie głosują na kobiety?

to tak jakby powiedzieć "50% zawodników wreslingu ma być kobietami" ... skoro nie chcą brać udziału to nie - a przecież i tak sporo jest tam kobiet.
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
exeter napisał(a):Parytety na listach mają go przyspieszyć i doprowadzić nie do dyskryminacji mężczyzn, tylko stanu normalności.
Dlaczego sytuację, w której 50% kandydatów na listach stanowią kobiety, uznasz za "normalność"? Co w ogóle uważasz za "normalność"?

I co aktualnie przeszkadza tym "52% polskich obywateli" głosować na kobiety? Czyżby nie chciały?
I jakże to nazwać – ten Absolut, tak niepodobny do ciszy lodowców Goethego, do piorunowej na cherubimach toczącej się chmury Mojżeszowego Boga?... Czerwony śmiech – Czarne Maski – Bezdno – jak nazywali autorowie rosyjscy? Karma, jak mówią teozofowie? Czy też „Cosik”, jak nazywała Wieszczka Mara?
Odpowiedz
exeter napisał(a):Piękny przykład to Euro 2012 z którego jako facet jestem dumny. Tylko nie pytamy kobiet, czy one wolałyby nowe stadiony, a może żłobki i przedszkola na każdym osiedlu. Mamy do czynienia z alternatywą i ktoś wybrał.

Raczej chujowy przykład, bo podział płciowy ma tu niewiele do gadania. Ja wolałbym korty tenisowe zamiast stadionów. To znaczy, że jestem kobietą?
Odpowiedz
Jak dla mnie, to już nie ma co walczyć.. Przez wieki kobiety były (w pewnien sposób) dyskryminowane, przez to w głowach matek, córek z babki prababki zrodził się jasny schemat, w którym kobiety miały nader określone (i ograniczone) miejsce w społeczeństwie. Teraz te którym to pasuje siedzą w garach, a te które chcą coś osiągnąć i posiadają do tego kompetencje - są w stanie to osiągnąć. To, że w niektórych dziedzinach kobietom trudniej jest się wybić to chyba bardziej prawa natury, niż nie polityki. Nie ma najmniejszego sensu równać kobiet z mężczyznami, bo przecież nie o to w życiu chodzi Duży uśmiech Każdy powinien mieć swoje miejsce - kobieta jako kobieta i mężczyzna jako mężczyzna. Z tego punktu widzenia już wybitnie bez sensu jest ustalanie takich chorych norm, bo jaki to ma w ogóle sens istnienia? Żaden. Chyba, że to tylko taka przykrywka do zmian na innej płaszczyźnie politycznej, ale raczej nie ma co snuć teorii spiskowych Oczko
I need no warrant for being, and no word of sanction upon my being.
I am the warrant and the sanction.
Odpowiedz
ja chcem parytetu w kopalniach! Uśmiech)

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Odpowiedz
już nie podniecaj się tak, że w kopalniach jesteście niezastąpieni, bo sam byś tam pewnie nie dał rady Duży uśmiech
Odpowiedz
wildhoney napisał(a):już nie podniecaj się tak, że w kopalniach jesteście niezastąpieni, bo sam byś tam pewnie nie dał rady Duży uśmiech
a walić to, mi chodzi tylko o pewną hipokryzję feministek. a państwowe kopalnie bym dawno pozamykał, od kiedy jedna odkrywkowa grozi spierdoleniem mi regionu.

Odpowiedz
współczesny feminizm to w ogóle jedna wielka hipokryzja, ale z 2 strony, chodzą sobie na te parady i w zasadzie i tak nic nie umieją zdziałać, więc niech sobie żyją dalej ze świadomością, że robią coś dla świata Duży uśmiech
Odpowiedz
wildhoney napisał(a):współczesny feminizm to w ogóle jedna wielka hipokryzja, ale z 2 strony, chodzą sobie na te parady i w zasadzie i tak nic nie umieją zdziałać, więc niech sobie żyją dalej ze świadomością, że robią coś dla świata Duży uśmiech

po prostu wymagam pewnej uczciwości. chcą przymusem po połowie? ok, ale też tam, gdzie my chcemy po połowie, a one niespecjalnie... Duży uśmiech. wystarczy że nie ma ZAKAZU pełnienia takich funkcji przez kobietę, jest MOŻLIWOŚĆ.

Odpowiedz
No tak, ale pewne uwarunkowania genetyczne nie tylko kobietom uniemożliwiają pracę w męskim zawodzie, ale też mężczyznom w damskim.. Polityka jest potencjalnie neutralna pod tym względem i o to ten bajzel.
Odpowiedz
wildhoney napisał(a):No tak, ale pewne uwarunkowania genetyczne nie tylko kobietom uniemożliwiają pracę w męskim zawodzie, ale też mężczyznom w damskim.. Polityka jest potencjalnie neutralna pod tym względem i o to ten bajzel.

takim przykładem niby było wojsko - i co? kobiety też nieźle służą. to moze tam parytet?

Odpowiedz
bezsensowności parytetów chyba nie trzeba już dłużej dowodzić
Odpowiedz
ale mnie to bawi Uśmiech
znam osobnika, który całe życie chciał być pielęgnarzem. może i tam wprowadzimy odgórne parytety?

Odpowiedz
A co, nie udało mu się, bo został jako mężczyzna zdyskryminowany? Duży uśmiech
Ej, a co jak tak dalej pójdzie, role się odwrócą i mężczyźni będą musieli walczyć o swoje prawa 8O ? Duży uśmiech
Odpowiedz
wildhoney napisał(a):A co, nie udało mu się, bo został jako mężczyzna zdyskryminowany? Duży uśmiech
Ej, a co jak tak dalej pójdzie, role się odwrócą i mężczyźni będą musieli walczyć o swoje prawa 8O ? Duży uśmiech

już są dyskryminowani, jeśli idze o wyroki sądowe w sprawach o opiekę nad dzieckiem, gdzie z automatu leci wyrok "do matki", zamiast "do tego rodzica, który w omawianej sytuacji zapewni lepszą opiekę"(zauważ że nie "po równo". ale w fakt, że do ojców idzie marny procent, to ową tendencję dość łatwo zauważyć). nauczmy się patrzeć we wszystkie strony.

Odpowiedz
exeter napisał(a):W Europie prawa wyborcze przyznano kobietom dopiero w XX wieku - w Szwajcarii w 1971.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_wyborcze_dla_kobiet

I tylko szybciutki cytacik z tego źródła (najbliższe pod ręką, dłużej nie chciało mi się szukać, bo jak czytam takie kretynizmy to łeb mi opada):

W Polsce kobiety uzyskały prawa wyborcze po odzyskaniu suwerności w 1918. Dekret Naczelnika Państwa o ordynacji wyborczej do Sejmu Ustawodawczego stanowił, iż "Wyborcą do Sejmu jest każdy obywatel Państwa bez różnicy płci" oraz "Wybieralni do Sejmu są wszyscy obywatele (lki) państwa posiadający czynne prawo wyborcze"; postanowienia te zostały utrzymane przez konstytucję marcową.

Krótko mówiąc Wać Pan, pierdolisz głupoty, a do tego kłamiesz lub masz wiedzę na poziomie miernego ucznia szkoły zawodowej.

O bezsensie parytetów nie będę się rozpisywał. Może mojej dziewczynie się zachce, ona to robi iście subtelnie :]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości