To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najdłużej żyjące rośliny
#1
Jakie znacie gatunki roślin, które są długowieczne?
np.cisy
Cis z Henrykowa Lubańskiego ma ok. 1260 lat i jest najstarszym drzewem w kraju. Cisy w Polsce są chronione od 1423 r. W Wierzchlasie znajduje się rezerwat Cisy Staropolskie im. Leona Wyczółkowskiego.
Odpowiedz
#2
Znam kilka takich roślin,
najfajniejsza jest:
Welwitschia mirabilis,
Nie wiem jak długo żyje, ale na pewno ma długowieczne nasiona.
Ponoć mogą żyć kilka tysięcy lat:
[Obrazek: 18227.jpg]
Odpowiedz
#3
Jesteś perfidnym spamerem. :] Widzisz przecież, że Anteros chce widocznie pobić rekord.

Ja słyszałem, że najstarszymi roślinkami na Ziemi są najpewniej okazy sosny długowiecznej, żyjących w Górach Białych.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sosna_d%C5%82ugowieczna
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#4
von.grzanka napisał(a):Jesteś perfidnym spamerem. :]

Prędzej slamerką.

W Twoim linku znajduje się zdanie:
Cytat:Są to najstarsze znane na świecie żyjące sosny. Często określa się je mianem najstarszych roślin na Ziemi, jednak żyją znacznie krócej od wegetatywnie rozmnażających się okazów topoli osikowych i niektórych krzewów.
Odpowiedz
#5
Oliwka rosnąca w miejscowości Wouves ma ok 3 tysiące lat. Na biurku mam młode drzewko oliwne, jeżeli ma żyć tak długo, to będzie przekazywne z pokolenia na pokolenieUśmiech .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości