Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Człowiek jak człowiek" Bertolt Brecht 1926
Witam!

Poszukuję od pewnego czasu tego dzieła Brechta. Mam w związku z tym pytanie, czy może ktoś z forumowiczów miał przyjemność się z nim zapoznać, a może jest jego szczęśliwym posiadaczem?
Nie będę ukrywał, iż chodzi mi o pożyczenie tego dramatu w celu jego przeczytania.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
Ostatnio dowiedziałem się trochę o Brechcie głównie w kontekście stricte marksistowskim, ale jakoś nie kojarze tematyki tego tytułu. Dlaczego akurat tego szukasz ? Jakiś ciekawy wątek antyklerykalny ?
Religia to rodzaj duchowego alkoholu, w którym niewolnicy kapitału topią swoje człowieczeństwo i pragnienie lepszego życia.
Odpowiedz
Cytat z Wikipedii:
WIKIPEDIA napisał(a):Jego twórczość ma charakter buntowniczy, rewolucyjny; jest społecznie zaangażowana. Brecht najczęściej stawał w obronie robotników i pokrzywdzonych, przeciwko wojnom, atakował kapitalistów i filistrów. Jedną z głównych inspiracji światopoglądowych Brechta był marksizm (jednak należy dodać, że Brecht nie był dogmatykiem), zmieszany z modernistyczną niechęcią do mieszczaństwa.

Jego sztuki poruszały problematykę społeczną, odnosiły się krytycznie wobec kapitalizmu i wojny, jak chociażby "Człowiek jak człowiek".
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
http://chomikuj.pl/mwima/Dokumenty/Berto...109757.doc
Odpowiedz
50yardLINE napisał(a):http://chomikuj.pl/mwima/Dokumenty/Berto...109757.doc
Jest na Chomikchuju? Dzięki.

EL Duży uśmiech
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości