To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autorytet/y
#41
seth33 napisał(a):Podziwiam Lenina za jego idealizm, podziwiam go za jego życie, za jego walkę, za jego służbę idei, za jego determinacje i to że podziwiam uważam sa kwestię mego gustu, nikogo nie zamierzam przekonywać do tego. Po prostu podziwiam go i tyle.
Cytat:Chwalę jego idealizm.

seth33 idea ma służyć człowiekowi, a nie człowiek idei
W pogoni za ideałem, wszystkie świństwa popełniałem. (Jan Izydor Sztaudynger)
Ja podziwiabym Lenina raczej za dar przekonywania, walkę oczywiście.. umiejętność urzeczywistniania swoich planów i realizację celów. :wink:
Odpowiedz
#42
Hehe! Otóż ja za młody na owy manifest jestem, nic nie kazali.
Plączę się, powiadasz? A to dowcip, waść, bo czymże jest wielbienie rownocześnie Nickiego i Lenina, jeśli nie motaniem? No rozumiem, że za zdolności umysłowe, ale ty faktycznie ich poglądy (obu!) respektujesz, co dziwactwem jest, stopniowo zaś zmieniasz pretekst uwielbienia Lenina.
Obawiam się, że wkrótce dowiemy się, że po prostu miał ładną siostrę/matkę/córkę, czy kto tam Ci aktualnie wpadnie w oko.
Żenada!
Pozostaje tylko siąść i płakać nad ludzką głupotą.
Od własnej zaczynając.
Odpowiedz
#43
Żenująca jest ciasnota twojego umysłu :]
Wielbię Nietzschego, owszem. Tego faktu nie można ukryć. Wielbię, go za dzieła jakie dał światu i za jego filozofię.
Podziwiam Lenina za przymioty już wymienione w wcześniejszych postach.
Podziwiam ich za całkowicie odmienne rzeczy, Lenina i Nietzschego za całkiem inne sprawy.
Absolutnie nie rozumię co cię tak kłuje. Nie odróżniasz pojęć, czy może postrzegasz wszystko w kategoriach fanatyzmu?
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#44
a co ma mnie kłuć? Ostatnimi czasy to ta dyskusja zjechała na psy i do niczego nie prowadzi.
Natomiast uwaga o ciasnocie umysłu jest godna pochwalenia. Otóż i mamy mistrza ciętej riposty!
Porzucę już chyba temat, bo nie zmierzamy do niczego konstruktywnego.
Wielb waść Lenina i Nickiego, tylko wybieraj dobrze, co w nich wielbisz, co byś w paradoksy nie popadł!
Pozostaje tylko siąść i płakać nad ludzką głupotą.
Od własnej zaczynając.
Odpowiedz
#45
Niewidze nic złego w podziwianiu, opieraniu się na osobach których pogłady były sprzeczne. Ja np. przepadam za Kantem oraz za Nietzschem, chociaż jak powszechnie wiadomo ich poglady były w wielu miejscach ze sobą sprzeczną. Ale przecież filozofowie nie mówią o tym samy względem jakiegoś schematu! Jeden zauważy to, drugi zwróci uwadę na coś innego. Można dokonywać wyboru, zadecydować z kim się zgadzamy a z kim nie. Nie sądze, aby można było się zgodzić z kimś w stu procentach. Cenić można też , za styl pisania, argumentacje, intelekt, nie tylko poglądy.
Puisqu'on ne peut etre universel en sachant tout ce qui se puet savoir sur tout, il fant savoir peu de tout. Car il est bein plus beau de savoir quelque chose de tout que de savoir tout d'une chose; cette universalite est la plus belle.

B. Pascal, Pensees, no 42 et 65, ed. Chevalier,1954.
Odpowiedz
#46
Spairatox napisał(a):Nie sądze, aby można było się zgodzić z kimś w stu procentach. Cenić można też , za styl pisania, argumentacje, intelekt, nie tylko poglądy.
_________________

W tym punkcie to ja z Tobą zgadzam się w 100% Duży uśmiech
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#47
W tym momencie zastanówcie się, czy znacie pojęcie autorytetu.

otóż kolega seth33 nie pisze o niczym innym, jak zwykłym szacunku do tych Panów.
Pozostaje tylko siąść i płakać nad ludzką głupotą.
Od własnej zaczynając.
Odpowiedz
#48
Hmm autorytet w dziedzinie ideologicznej, autorytet w dziedzinie moralnej, autorytet w dziedzinie pracy społecznej itd. Chociaż definicje zawsze mozna dostosować do siebie :wink:
Puisqu'on ne peut etre universel en sachant tout ce qui se puet savoir sur tout, il fant savoir peu de tout. Car il est bein plus beau de savoir quelque chose de tout que de savoir tout d'une chose; cette universalite est la plus belle.

B. Pascal, Pensees, no 42 et 65, ed. Chevalier,1954.
Odpowiedz
#49
To jest takie czynienie np z Lenina autorytetu na siłę, dziedziny można zawężać i zawężać, czasem trudno też oddzielić pewne cechy jednej i tej samej postaci. Dar przekonywania w stosunku do mas różni się trochę od próby przekonania kilku osób.
Niby można uznać kogoś za autorytet w czynieniu zła, tylko w jakim celu ?
Odpowiedz
#50
Autorytety można dowolnie wybierać w dowolnych kategoriach, a co wielbi się w danej jednostce to już kwestia gustu. Autorytet to w sumie pewna postawa niejako oderwana od uosabiającego ją przykładu w osobie człowieka. Co do Leniena nie obchodzi mnie tyle jego osoba całościowo, lecz poszczególne wybrane aspektyn jego charakteru i działalności.
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#51
Za autorytet polityczny uważam Korwina 8-)
Rząd nie rozwiązuje problemów, on je finansuje
Odpowiedz
#52
- ||| - napisał(a):Za autorytet polityczny uważam Korwina

Za co konkretnie?
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości