To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informacje
Iselin napisał(a): Jeśli to ten film, który widziałam, to nie widzę tam nic nachalnego, ale mignęło mi już, że wcale go nie zakazano, tylko przesunięto do innego bloku - z reklam do reklam społecznych.
"Dear future mom"? Oczko

Możesz dać linka do tej wiadomości?
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
Na wallach u ludzi widziałam, jedno bez żadnych linków, a drugie usiłuję znaleźć.
Mam jakiś link w historii. Nic nie rozumiem.
http://www.lefigaro.fr/actualite-france/...parole.php
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Iselin napisał(a): A ktoś zna francuski i czytał, czy to wszystko prawda z tym zakazem?

Przeczytałem informacje prasowe, które znalazłem, bo samego komunikatu CSA (ichnia KRRiT) na ich stronie nie znalazłem. Na tzw. prawackich stronach oczywiście stek bredni (bo jak wiadomo dla prawaka dzień bez ordynarnego kłamstwa jest dniem straconym) o cenzurze, niechęci wobec osób z zespołem Downa itd. Tam gdzie cytowali fragmenty stanowiska CSA i wypowiedzi przedstawicieli CSA oraz Conseil d'Etat wyraźnie widać, że w komunikacie wyraźnie zaznaczono, że filmik spoko, udany, dobrze, że oswaja się społeczeństwo z zespołem Downa itd., ale konieczne jest lepsze osadzenie klipu w kontekście, bo może powodować dyskomfort psychiczny u osób, które usunęły ciążę z zespołem Downa. Przypomnę tylko, że dyskomfort psychiczny był i jest kluczowym argumentem katolików czy tzw. prawaków, gdy im się coś w telewizji nie podoba. Cenzura jak cholera.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Lewactwo i ich aborcjonistyczna dywizja ma takie wrażliwe serduszko. Szkoda, że nie tam gdzie należy.
Ciekawe kiedy przyjdzie jakiś pizduś i zacznie postulować zakaz reklam samochodowych bo mu auto przed nosem mignęło i przypomina tamtejsze przeżycie.

Dobrze, niech co jakiś czas ktoś podwierci im te zabudowane sumienia i wygodną przestrzeń bez "przemocy symbolicznej".
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Socjopapa napisał(a): Przeczytałem informacje prasowe, które znalazłem, bo samego komunikatu CSA (ichnia KRRiT) na ich stronie nie znalazłem.

W rzeczywistości nic o żadnym dyskomforcie nie było, chyba że rada po wydaniu postanowienia udzielała jeszcze jakichś dodatkowych wyjaśnień.

"Le Conseil a été saisi de plaintes à la suite de la diffusion, dans les écrans publicitaires de M6, Canal+ et D8 entre le 21 mars et le 21 avril 2014, d’un message de sensibilisation à la trisomie 21. Intitulé « Chère future maman », il était soutenu par les associations Coordown, Les amis d’Éléonore et la fondation Jérôme-Lejeune, fondation dont la vocation est notamment la lutte contre l’avortement.

Le Conseil considère que ce message ne relève pas de la publicité au sens de l’article 2 du décret du 27 mars 1992. Bien qu’ayant été diffusé à titre gracieux, il ne peut pas non plus être regardé comme un message d’intérêt général, au sens de l’article 14 de ce même décret, puisqu’en s’adressant à une future mère, sa finalité peut paraître ambigüe et ne pas susciter une adhésion spontanée et consensuelle. En conséquence, le Conseil considère qu’il ne pouvait être inséré au sein des écrans publicitaires.
S’inscrivant dans une démarche de lutte contre la stigmatisation des personnes handicapées, ce message aurait pu être valorisé, à l’occasion de la Journée mondiale de la trisomie 21, par une diffusion mieux encadrée et contextualisée, par exemple au sein d’émissions.
Le Conseil est intervenu auprès des chaînes afin de leur demander, à l’avenir, de veiller aux modalités de diffusion des messages susceptibles de porter à controverse.
Il a répondu en ce sens aux plaignants."

http://www.csa.fr/Espace-juridique/Decis...t-de-Canal

O ile dobrze rozumiem rada uznała, że wideo nie jest reklamą w rozumieniu ustawy jakiejś tam, podobnie nie jest informacją o randze interesu społecznego w sensie art. któregoś tam tej samej ustawy, ponieważ skierowane jest do przyszłej mamy i jego celowość może wydawać się niepewna oraz może nie wzbudzać jednomyślnej zgody, nie mieć powszechnego poparcia (?) No niestety, nie wiem jak to zgrabniej przetłumaczyć...
Odpowiedz
Zgodnie z informacjami prasowymi były dalsze wyjaśnienia - samej decyzji CSA nie znalazłem (teraz widzę, że źle szukałem), więc oparłem się na informacjach prasowych.

Tłumaczenie całkiem OK. Kluczowe jest jednak, że o żadnej cenzurze słowa tam nie ma.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Znów będzie o burkach.

"Federalny Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe orzekł, że lekcje pływania dla muzułmanek są obowiązkowe: w basenie mogą nosić burkini."
http://fakty.interia.pl/deutsche-welle/n...Id,2318452

Muzułmańska uczennica broniła się, że "jej rozumienie nakazów religijnych zabrania jej nie tylko obnażania ciała przed innymi, lecz także oglądania chłopców w krótkich kąpielówkach i z nagim torsem."
Sąd stwierdził, że może odwrócić wzrok, a ona już niestety nie wiedziała co na to odpowiedzieć. Ja bym wiedziała, stroje kápielowe, nawet te zakrywające całe ciało (a może nawet przede wszystkim te zakrywające całe ciało) obklejają je i niezbyt skromnie uwydatniają wszystkie detale. Potrafię zrozumieć jej skrępowanie, choć sama z pluskaniem na basenie jak większość chrześcijanek nie mam problemu. Szkoda, że nie potrafiła lepiej uargumentować swoich oporów.
Odpowiedz
Gruba sprawa ubojni w Kutnie.

https://www.wprost.pl/kraj/10034025/Uboj...racji.html

"Fikcyjne firmy wykorzystywane były do generowania ogromnych ilości faktur dla ubojni. Dotyczyły one rzekomego zatrudnienia, szkolenia, wyżywienia i zakwaterowania pracowników. Faktury były z kolei podstawą do wykazania przez ubojnię kosztów działalności, co skutkowało stratami na rzecz Skarbu Państwa na kwotę co najmniej 35 mln zł."

"Przy okazji wyszło na jaw, że w ubojni na ogromną skalę zatrudniani byli pracownicy bez stosownych umów. Dotyczy to 142 obywateli Ukrainy i 244 Polaków. Straż Graniczna zatrzymała 5 obywateli Ukrainy przebywających nielegalnie w Polsce."
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Gdyby ktoś chciał dowiedzieć się, co to jest 'killbaza', 'paszki' albo kim był Karl Joseph Wotstihler i co to ma wspólnego z Polską:
https://www.youtube.com/watch?v=l9pixGOkE5o - 10 Things You Didn't Know About Poland
"Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna."
(Weatherby Swann)

The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)
Odpowiedz
Cytat:Królestwo Kabuto. Pod Radomiem powstało nowe państwo

Nie obowiązuje w nim VAT i podatek dochodowy, jego języki urzędowe to polski i angielski, jest monarchią i obecnie stara się o uznanie przez NATO. Mowa o Kabuto – mikropaństwie, które leży… pod Radomiem. Utworzone przez Mieszka Makowskiego Królestwo ma być wyrazem sprzeciwu wobec sytuacji w Polsce.


[Obrazek: 96d63b044961bc-645-378-4-12-955-561.jpg]


Podstawą prawną utworzenia Królestwa Kabuto jest konwencja z Montevideo z 1933 r. Zgodnie z jej ustaleniami, państwo powinno mieć stałą ludność, suwerenną władzę, określone terytorium oddzielone od innych granicą i zdolność wchodzenia w stosunki międzynarodowe. Państwo powstało na prywatnej posesji Makowskiego w gminie Wolanów, 25 km od Radomia. Jak czytamy na profilu monarchii na Facebooku, Kabuto drogą proklamacji dysponuje terenami obok Kanady (Dixon Entrace oraz wodami na północ) będącymi dotychczas terra nullis. Obecnie obywatelstwo królestwa posiada 611 osób i aby się o nie starać, należy złożyć wniosek na oficjalnej stronie państwa - http://governmentkabuto.info.

Kabuto ściśle współpracuje z Fundacją Uroboros, której założycielem jest Makowski. – Wszelkie zyski państwowe przekazywane są bezpośrednio na konta fundacji, aby móc finansować rehabilitację, zabiegi oraz inne potrzeby podopiecznych. Jest to też wyraz buntu skierowany w stronę absurdów prawnych w Polsce – czytamy na profilu.

W Kabuto można założyć własną działalność gospodarczą. Nie obowiązuje tam podatek VAT ani podatek dochodowy, trzeba się liczyć tylko z wynoszącą 2000 zł opłatą rejestracyjną. Nie oznacza to jednak, że założenie firmy w królestwie zwalnia z obowiązków wobec Urzędu Skarbowego. Jak tłumaczy Makowski, zgodnie z ustawą podatki rozliczane są w miejscu realnego prowadzenia działalności. Między Kabuto i RP nie ma traktatu o unikaniu podwójnego opodatkowania. - Kabuto nie ma podatków, ale nie ma też żadnego socjalu. Państwo niczego nie zabiera obywatelom ale też niczego nie daje, poza faktem przynależności i możliwości wspólnego działania – dodaje.

Makowski zapowiada, że w 2017 r. na terenie Kabuto powstaną pierwsze obiekty sportowe. Obecnie stara się o uznanie państwa przez NATO i chce wydawać paszporty.

Królestwo Kabuto to nie pierwsza nietypowa inicjatywa radomianina. Wcześniej założył firmę Eternal World, która sprzedaje działki w niebie, piekle i czyśćcu. Podobnie jak w przypadku Królestwa Kabuto, wszelkie wpływy pozyskane z działalności będą przeznaczone na cele charytatywne.


Źródło
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Lumber?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Nie nazwałbym swojego królestwa tak głupio.

Moje by było Królestwo Schabu. Albo Rzeczpospolita Obojga Przysmaków: Piwa i Schabu. Albo Unia Schabo-chmielewska.

Nawet mam dewizę: "Cipczę, Browar, Schaboszczyzna".
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
http://www.pap.pl/aktualnosci/news,74576...rzale.html

Cytat: Rosyjski ambasador w Turcji Andriej Karłow zmarł od ran postrzałowych odniesionych w następstwie ataku na niego w Ankarze - poinformowała w poniedziałek rosyjska agencja RIA, która powołuje się na anonimowe źródło.
Do ataku doszło w galerii sztuki w Ankarze, gdy ambasador wygłaszał przemówienie.

Na razie brak oficjalnego potwierdzenia doniesień o zgonie ambasadora. Rosyjskie MSZ podało, że Karłowa przewieziono do szpitala.(PAP)

Ciekawe o co chodzi.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Są już zdjęcia i film z samego zdarzenia.
No cóż, kto sieje wiatr....
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Rzeczywiście. Myślałem, że PAP podaje najświeższe informacje, a widzę, że zwykłe portale informacyjne biją ją na głowę.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Ktoś ukradł (chyba) polskiego TiRa i rozjechał trochę Niemniaszków na jarmarku świątecznym w Berlinie.
Nicea bis?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Niestety zaraza dosięgła kolejną stolicę. Od teraz pewnie więcej polskich kierowców zacznie wozić "sprzęt" do samoobrony...

A w Zurychu miała miejsce strzelanina w meczecie.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Ktoś ukradł (chyba) polskiego TiRa i rozjechał trochę Niemniaszków na jarmarku świątecznym w Berlinie.
Nicea bis?

Odnoszę wrażenie, że tak wiele razy już się wydarzyły przeróżne zamachy, że powoli się przyzwyczajamy do patologii. Kiedyś powstałby osobny temat albo jakaś gorąca dyskusja, a teraz nic. Ludzie tak jakby przyzwyczajają się do tego, że na zachód od Polski (głównie w Niemczech, Francji i UK) co jakiś czas musi dojść do jakiejś masakry.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack,

Cytat: Ludzie tak jakby przyzwyczajają się do tego, że na zachód od Polski (głównie w Niemczech, Francji i UK) co jakiś czas musi dojść do jakiejś masakry.
Odra i Nysa zapewnią nam bezpieczeństwo? Oczko
Odpowiedz
Bezpieczeństwo zapewnia nam chata ze skraja i bida.
Efekt propagandowy wysadzenia albo rozjechania paru Polaków byłby nieporównanie mniejszy niż głównych graczy.
Tu obowiązuje specyficzny kurs wymiany i dzihadyści dobrze go znają.
Poza tym jesteśmy znanymi na cały świat ikonicznymi antysemitami więc mamy u muslimów duży plus.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości