Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informacje
Przede wszystkim pospolita przestępczość nie jest motywowana ideologicznie. Sfrustrowany Szwed może kraść czy wybijać szyby, ale ludzie, na których jest wściekły, wyznają tę samą religię i są przez niego postrzegani jako członkowie tego samego narodu, nie ma więc ideologii, która nakazywałaby na przykład zabijanie niewiernych.

W przypadku ETA i IRA bardzo wyraźna była właśnie motywacja walki z "nimi".
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Nie wiem, czy zauważyliście, ale te zamachy zaczynają nam strasznie powszednieć. Kiedyś ludzie byli Charlie, zmieniali awatary, a teraz jest raczej "o, znowu".
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Przynajmniej połowy znajomych z awatarami na jedno kopyto nie ma. Może ludzie się zorientowali że zmiana awatara nic nie daje.
Odpowiedz
(23.05.2017, 20:51)DziadBorowy napisał(a): Tymczasem liczba miejsc dla pracowników niewykwalifikowanych w przemyśle znacząco się zmniejszyła z dwóch powodów.

Podaj dane o ile ilość miejsc pracy we Francji zmniejszyła się.

Czyli mam rozumieć, że dziecko imigranta, który przybył do kraju z niczym i zarabiał pieniądze poprzez nisko płatne posady, ma gorzej, mimo tego, że zna język, od dziecka obcowało z daną kulturą, uczyło się w niej i miało możliwości poszerzania kwalifikacji, ale nie jest w stanie osiągnąć co najmniej podobne poziomu co jego rodzic, który nie miał takich możliwości? No bez jaj. Sam napisałeś, że należy to porównać do "niedasizmu", czyli lenistwa i wygody mentalnej. Zagadka rozwiązana.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
Nie znam konkretnych danych liczbowych - jeżeli Cię to interesuje poszukaj w necie - zjawisko jest znane i dobrze opisane.

Cały czas zapominasz o kontekście. Co 4 młody Francuz nie ma pracy. Skoro problemy z pracą mają powiedzmy rdzenni Francuzi z dobrych domów po szkole średniej to dla słabo wykształconego dziecka imigranta mieszkającego w dzielnicy nędzy i należącego do niezbyt lubianej mniejszości mogą pojawiać się tutaj szklane sufity. A frustracja rośnie jeszcze szybciej poprzez mechanizmy, które opisał 2LH2O na poprzedniej stronie.
"- Burmistrzowie biednych miast ze wschodniej Polski, którzy na międzynarodowych targach próbują zdobywać inwestorów, słyszą: "Nie inwestujemy, bo... tego... macie kiepskie drogi... ciężko dojechać".
- No właśnie.
- A co by pan powiedział sympatycznemu burmistrzowi z biednego kraju?  "Jesteście za biedni, za głupi i nie macie specjalistów?"
Odpowiedz
Dziad Borowy napisał(a):Czemu Szwedzi i Francuzi a nie pytasz o młodych Norwegów i Amerykanów ?? Duży uśmiech
Przecież ich nie wykluczyłem z pytania.
Dziad Borowy napisał(a):Zresztą to pytanie jest bez związku z badaniami, które analizowały pospolitą przestępczość a nie terroryzm.
Z tego co widzę to Ty pisałeś o zamachach.
Dziad Borowy napisał(a):Może zły status materialny i słaba pozycja społeczna są wystarczające do tego aby zejść na drogę pospolitego przestępcy natomiast nie wystarczają aby zostać terrorystą.
No właśnie.
Dziad Borowy napisał(a):A być może po prostu jeszcze nikt odczuć tych sfrustrowanych Szwedów i Francuzów nie skanalizował w kierunku terroryzmu tak jak udało się to zrobić z muzułmanami propagandystom ISIS. Rdzennie Europejski terroryzm został znacząco ograniczony zaledwie 20 lat temu i absolutnie dopuszczam możliwość, że za kolejne 20 lat głównym zagrożeniem nie będą "szmatogłowi" ale jakiś Francuski Front Wyzwolenia, czy też Szweckie Brygady Czystości Etnicznej. Pamiętajmy, że różne ETY i IRY zabiły więcej ludzi w Europie niż całe to ISIS razem wzięte.
ETY i IRY walczyły z „onymi”, a nie ze swoimi. Tak samo jak szmatogłowi. Fakt, że ruchy separatystyczne mogą stosować terroryzm jest dla mnie oczywiste. Ale póki co go nie stosują, a wyróżnikiem sprawców zamachów ostatnimi czasy jest jednak bycie szmatogłowym, a nie kiepski status materialny. Zaznaczam też, że jakoś nie zauważyłem żadnych badań odnośnie radykalizacji 2-go pokolenia szmatogłowych przez przyjezdnych szmatogłowych – to tak w kontekście przewijającej się gdzieniegdzie tezy, jakoby import nowych szmatogłowych nie miał, albo miał marginalne znaczenie dla zjawiska terroryzmu.

Dwa Litry Wody: no właśnie, czyli tym co było przyczynkiem do aktów terroru było bycie szmatogłowym, a nie kiepski status materialny.
I nie Ty sugerowałeś, tylko Dziad Borowy: tam gdzie pisał o drugim pokoleniu szmatogłowych i bezrobociu wśród osób do 25 r.ż.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Socjopapa
Cytat:czyli tym co było przyczynkiem do aktów terroru było bycie szmatogłowym, a nie kiepski status materialny
Przyczynkiem była frustracja –  szmatogłowi, jak ich nazywasz, po prostu zbierają jej owoce bo dla takich frustratów mają na obecną chwilę najlepszą ofertę na rynku idei. Pamiętaj również, że zadowolenie ze statusu materialnego wynika z jego subiektywnej oceny a nie z obiektywnej wartości posiadanych dóbr.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
Iselin,

Cytat:Przede wszystkim pospolita przestępczość nie jest motywowana ideologicznie. Sfrustrowany Szwed może kraść czy wybijać szyby, ale ludzie, na których jest wściekły, wyznają tę samą religię i są przez niego postrzegani jako członkowie tego samego narodu, nie ma więc ideologii, która nakazywałaby na przykład zabijanie niewiernych.
Dobrze, napisałaś co może zrobić sfrustrowany Szwed. A co może zrobić ludziom na których jest wściekły sfrustrowany Norweg?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości