To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informacje
lumberjack,

Cytat:
exeter napisał(a): napisał(a):Dobrze, że Kościół wreszcie zajął wyraźne stanowisko wobec obecnych zawirowań w polskiej polityce. Szkoda, że tak długo zwlekał, szkoda, że bezpośrednio nie wskazał winnych tego stanu rzeczy, ale lepiej późno, niż wcale i lepiej to, niż nic.

Łojezu, panie, od kiedy to kościół może się mieszać do polityki? [Obrazek: smile.gif]
Słyszałeś głosy sprzeciwu przeciwko zaangażowaniu Kościoła w zwalczanie komuny? Oczko
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Nie znam żadnego, ale już z góry życzę miłego wsadzania kija w mrowisko Oczko

oj tam, oj tam ;] przede wszystkim chodzi mi o inną perspektywę, bo coraz częściej się łapię na tym, że jestem "otoczony" przez informacje, które utwierdzają mnie w posiadanych przekonaniach zamiast poddawać je w wątpliwość.
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
Beata Szydło laureatką nagrody Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy, minimalnie wygrała z... Mateuszem Morawieckim XD
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło. W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył! - Stanisław Lem
Odpowiedz
http://metro.co.uk/2017/09/05/law-studen...4106/#mv-b

Liberały i ich logika :<
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
cobras napisał(a): http://metro.co.uk/2017/09/05/law-studen...4106/#mv-b

Liberały i ich logika :<

Jakie znowu liberały? Lewaki, czyli Twoje towarzystwo.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Lewaki to z takich liberałów mają bekę, jak na grupce z której ten news wziąłem - https://i.imgur.com/tibNDAn.png Te wszystkie "antyfaszyzm to faszyzm" itp. brednie też się pod takie rzeczy łapią, a to już właśnie domena libków.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
cobras napisał(a): Lewaki to z takich liberałów mają bekę, jak na grupce z której ten news wziąłem - https://i.imgur.com/tibNDAn.png Te wszystkie "antyfaszyzm to faszyzm" itp. brednie też się pod takie rzeczy łapią, a to już właśnie domena libków.

Widać mylisz bardziej zaawansowanych od Ciebie SJW z liberałami. Liberałowi nawet w głowie nie powstanie wymyślanie jakichś islamofobii, antyfaszyzmów, które są faszyzmami czy innych hate crimeów - to wszystko są wynalazki SJW. Najwyraźniej nie dostaliście jeszcze stosownych instrukcji Duży uśmiech.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Nope, to raczej ty zaliczasz SJW zjebów z tumblra do lewaków. A teksty o tym jak antifa to to samo gówno co faszyści widziałem już u zefcia, a jego chyba lewakiem nie nazwiesz? Plus nie radze przedkładać sceny politycznej z USA na nasze warunki, bo potem wychodzą właśnie takie głupoty.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
cobras napisał(a): Nope, to raczej ty zaliczasz SJW zjebów z tumblra do lewaków. A teksty o tym jak antifa to to samo gówno co faszyści widziałem już u zefcia, a jego chyba lewakiem nie nazwiesz? Plus nie radze przedkładać sceny politycznej z USA na nasze warunki, bo potem wychodzą właśnie takie głupoty.

No przecież to właśnie Ty określasz SJW mianem liberałów, co jest słownikiem rodem z USA. A antifa to faktycznie podobne gówno co faszyści - co to ma do SJW i hate crime'ów?
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Socjopapa napisał(a):
cobras napisał(a): http://metro.co.uk/2017/09/05/law-studen...4106/#mv-b

Liberały i ich logika :<

Jakie znowu liberały? Lewaki, czyli Twoje towarzystwo.

Będąc szczerym lewakiem oraz liberałem, czuję się zobowiązany wtrącić swoje 0,03 zł. Proszę szanownego państwa, jeśli ktoś stosuje wnioskowanie "kto nie lubi jakiegoś muzułmanina, ten atakuje islam" to nie wynika to ani z lewactwa, ani z liberalizmu, tylko z głupoty. Głupota zaś występuje w każdym miejscu i w każdym środowisku i jest absolutnie neutralna światopoglądowo. Oczywiście, że istnieją głupi liberałowie i głupi lewacy, tak jak istnieją głupi żydzi, wegetarianie i rowerzyści, ale oni nie posługują się żydowską, jarską ani pedalską logiką, tylko, jako głupi, żadną.
Odpowiedz
Prezydent Czech ładnie się ostatnio wypowiedział:

Cytat:Czeski prezydent Milos Zeman, który znany jest z tego, że wyraża jasno swoje zdanie w sprawie islamizacji i masowej imigracji, wypowiedział się na kontrowersyjny temat islamskiego kostiumu kąpielowego.

Jego zdaniem nie ma powodu, żeby ktokolwiek w Czechach nosił burkini albo tolerował jego noszenie, pisze „Kronen Zeitung”. „Nie ma powodu, żeby na czeskich basenach kąpać się w arabskich strojach” – oznajmił Zeman..

Burkini jest w jego opinii niehigieniczne: „Z punktu widzenia podstawowej higieny, nigdy nie wiadomo, jakiego rodzaju brudy zawierają takie materiały”. Prezydent dodał, że „nie jest ekspertem w dziedzinie kostiumów kąpielowych”, ale jego zdaniem nie pasują one do jego kraju. „Nie widzę powodu, dlaczego ktokolwiek miałby się kąpać na czeskim basenie w arabskim kostiumie. Tak przy okazji, jeśli Czeszki udadzą się na arabski basen, zachowałyby się źle, zakładając swoje bikini”.

W Niemczech i Austrii zarządcy wielu basenów argumentowali podobnie – ich zdaniem burkini powinno być zakazane. W austriackim okręgu Hainfeld zostało zdelegalizowane w 2016 roku z przyczyn sanitarnych. Wniosek zgłosił członek antyimigracyjnej Partii Wolności FPÖ, Peter Terzer.

[...]

Chociaż Czechy nie zakazały noszenia burkini na poziomie krajowym, na wielu basenach – podobnie jak w Austrii i Niemczech – nie można go zakładać. Sprawa stała się głośna po tym, jak zdjęcia turystek w burkini na praskim basenie zaczęły krążyć w internecie.

https://euroislam.pl/nie-ma-powodu-zeby-...-strojach/
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Chociaż Czechy nie zakazały noszenia burkini na poziomie krajowym, na wielu basenach – podobnie jak w Austrii i Niemczech – nie można go zakładać. Sprawa stała się głośna po tym, jak zdjęcia turystek w burkini na praskim basenie zaczęły krążyć w internecie.

Zaraz, lumber, to Niemcy od nieodpowiedzialnej polityki kanclerz Merkel nie upadły? Dodam jeszcze, że Niemcy zanotowały w 2016 roku 23,7 mld euro nadwyżki budżetowej (najwyższa od 1990 r.)
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło. W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył! - Stanisław Lem
Odpowiedz
Ile w ogóle rocznie Czechy mają tych turystek w burkini ?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
I tak wszyscy szczają do basenów, same czyścioszki.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Po pierwsze - stroje kąpielowe w swej przytłaczającej większości nie są ani czeskie, ani arabskie, ale chińskie.
Po drugie - ciekawy jestem, czy skoro na plażach (we Francji) i na niektórych basenach (w Austrii) nie wolno nosić, burkini (bo niehigieniczne i nigdy nie wiadomo jakie bakcyle w nim siedzą), to czy identycznym zakazem objęte są tam również skafandry nurkowe i surfingowe?
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
Dwa Litry Wody napisał(a): Po pierwsze - stroje kąpielowe w swej przytłaczającej większości nie są ani czeskie, ani arabskie, ale chińskie.
Po drugie - ciekawy jestem, czy skoro na plażach (we Francji) i na niektórych basenach (w Austrii) nie wolno nosić, burkini (bo niehigieniczne i nigdy nie wiadomo jakie bakcyle w nim siedzą), to czy identycznym zakazem objęte są tam również skafandry nurkowe i surfingowe?

Przepraszam że się wcinam między wódkę a zakąskę, ale w ostatnim czasie zauważyłem, że także na polskich basenach ostatnimi czasy bardzo trudno jest chociażby wejść w dłuższych spodenkach kąpielowych. Ciekaw jestem, czy jest to spowodowane, jak zasłyszałem od znajomego pracującego w takim miejscu, częstszymi kontrolami, czy też wytycznymi "z góry"? Niemniej jednak ma to rozwiązanie dużego plusa - panowie przychodzący z siłowni, które dość często znajdują się w pobliżu kąpielisk, teraz muszą przynajmniej przebrać się w dozwolony strój, także jeżeli to wina (jak zwykle) muzułmanów, których mamy podobno aż 38 tys. w Polsce, to jednak ich obecność ma jakieś plusy  Oczko
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło. W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył! - Stanisław Lem
Odpowiedz
Gargamel napisał(a): Niemniej jednak ma to rozwiązanie dużego plusa - panowie przychodzący z siłowni, które dość często znajdują się w pobliżu kąpielisk, teraz muszą przynajmniej przebrać się w dozwolony strój

No i co Ci to daje, jeśli uprzednio nie zmyje z siebie potu, który wyprodukował na siłowni? Prawdziwą plagą czy problemem basenów jest często przekraczana norma dla mocznika, a bierze się on nie z tego, że ludzie "szczają do basenów" Wywracanie oczami tylko stąd, że przed wejściem nie myją się pod prysznicem, tylko pod nim stoją. W trakcie pobytu na basenie także wychodzą na siku, a potem wskakują do basenu bez mycia.
W strojach przepisowych łatwiej dokładnie umyć okolice intymne i pewnie dlatego długaśne porty nie są mile na basenach widziane, a tym bardziej całe płachty materiału, który z całą pewnością utrudnia do nich dostęp.
Odpowiedz
Ale jaja. Cyrk na całego.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7...l#MTstream
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Ale jaja. Cyrk na całego.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7...l#MTstream

Nie ogarniam. O co tym razem chodzi? Kasę, władzę, rozpętanie jakiejś nowej zawieruchy?

Gargamel napisał(a): Zaraz, lumber, to Niemcy od nieodpowiedzialnej polityki kanclerz Merkel nie upadły?

Rak toczy chorego latami. Upadek nie jest i nie będzie natychmiastowy. I nie będzie wyglądał epicko.

Gargamel napisał(a): Dodam jeszcze, że Niemcy zanotowały w 2016 roku 23,7 mld euro nadwyżki budżetowej (najwyższa od 1990 r.)

Mogę uchlewać się i jarać dwie paczki szlugów dziennie, a i tak odnotowywać nadwyżkę budżetową dzięki swojej pracy. Przez dłuższy czas. Nie znaczy to, że po paru latach nie wysiądzie mi wątroba lub że nie zeżre mnie raczysko.

https://www.money.pl/gospodarka/unia-eur...63711.html

Cytat:Minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de Maiziere opowiedział się za ujednoliceniem wysokości świadczeń dla uchodźców w UE. Wyższy niż w innych krajach poziom świadczeń w Niemczech przyciąga, jego zdaniem, zbyt dużą liczbę migrantów.

- Niemcy są krajem, w którym pragnie zamieszkać większość (migrantów), ponieważ nasze procedury i warunki przyjmowania są w porównaniu z innymi krajami europejskimi wspaniałomyślne - powiedział de Maiziere w wywiadzie dla dziennika "Rheinische Post".

Szef MSW zaznaczył, że poziom niemieckich świadczeń dla uchodźców jest relatywnie wysoki i wywołuje "efekt zasysania".

Nowy rząd utworzony po wyborach powinien, jego zdaniem, niezwłocznie podjąć zabiegi o stworzenie jednolitego systemu azylowego w całej UE.

- Procedury azylowe i świadczenia dla uchodźców powinny być we wszystkich krajach Unii takie same - powiedział polityk CDU. - Oznacza to, że wysokość świadczeń w Niemczech zostałaby obniżona - przyznał.

De Maiziere skrytykował obowiązujące w Niemczech przepisy prawne, pozwalające na, jego zdaniem, zbyt długie odwlekanie na drodze sądowej deportacji osób, którym odmówiono azylu.

Agencja DPA przytacza dane Eurostatu, z których wynika, że w zeszłym roku o ochronę w krajach UE wystąpiło 1,2 mln osób. 60 proc. z nich złożyło wnioski w Niemczech.

https://www.money.pl/gospodarka/unia-eur...63711.html

Co to znaczy "zbyt duża liczba imigrantów"? Przecież oni ponoć uciekają przed śmiercią i wojną.

Panie Maiziere, obniżenie świadczeń socjalnych jest przyznaniem się do tego, że imigrantom nie chodzi o ucieczkę przed śmiercią i wojną tylko o łatwe życie na socjalu. Proszę nie przyznawać racji wszystkim tym, którzy krytykowali politykę imigracyjną Niemiec.

Gdyby obniżyć świadczenia socjalne do poziomu zero, okazałoby się, że nikt już nie ucieka przed wojną i śmiercią.

I w ogóle wielce zastanawiająca jest ta postawa - czemu Niemcy chcą nagle zniechęcić imigrantów do osiedlania się w ich wspaniałym kraju? Niemcy powiedzieli "refugees welcome" - niechże więc Niemcy zajmą się ugaszczaniem gości.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Ale jaja. Cyrk na całego.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7...l#MTstream
A mnie interesuje kwestia poboczna, na jakim dokumencie on tę granicę przekroczył? Bo skoro nasi go przepuścili to jakimś musiał się wylegitymować. Ktoś wie, jakim?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości