Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informacje
Dwa Litry Wody napisał(a): A mówiąc poważnie, myślicie, że pomysł ma w ogóle szansę wypalić?

Jeśli parkowanie będzie dla tych pojazdów tańsze, będą mogły korzystać z buspasów i ścieżek rowerowych w obrębie jezdni i nie będą drogie w zakupie albo wynajmie, a reszta kierowców będzie je przepuszczała kiedy zobaczą je w lusterkach, to może tak.

E.T. napisał(a): Jest jednak jeden poważny szkopuł: wodór i ogniwa paliwowe wydają się być znacznie lepszą opcją.

Dlaczego?
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
ErgoProxy napisał(a):
ZaKotem napisał(a):Gdyby jednak prezes zarabiał 20 tys. a mógł zajumać 40 milionów - to skusiłby się z o wiele większym prawdopodobieństwem.
Chwilę. Jak by się wtedy wytłumaczył z nagłego wzbogacenia w takiej skali? Że zaczął wygrywać w totka? Zajumałby góra jakieś 400 tys. z tych 40 milionów, bo tyle dałby może radę skonsumować bez zwracania uwagi.

Skonsumował osobiście. Po dwa mieszkania dla dwójki dzieci, po dwa drogie autka dla nich, albo nawet po jednym, lokaty, IKE i IKZE na drogie dzieciaczki po kilka tysi na miesiąc, fundusze akcyjne z przykładnym portfelikiem, na babcię i dziadka, kilka obrazów Kossaka, krzesła od Zięty, Stolik od Rygalika, chałupka od Kuchcińskiego, i do tego kolekcja platynowych broszek w stylu Art-Deco, schowanych w piwniczce razem z Szato-Merlo tysiącpińcetstodziewińćset. I już ukitrane 40 baniek, z czego część nabiera wartości a zajmuje tyle powierzchni co nic i dla laika nie jest warte funta kłaków. Osobiście to miałbym jeszcze kilka pomysłów z blockchainem, włożeniem hajsu w klaster przemysłowy z okresu II RP, a raczej w pozostałości, w loftowe osiedle postindustrialne i sobie bym ukrywał hajs w wycenach wartości dodanej. A jakbym był prezesem ze znajomościami to ło ho ho ho! Panie! Toż bym szlak Orlich Gniazd wyremontował i wyhotelił i to z dotacjami z łunii. A i pewnie trochę nowych pobudował...
Sebastian Flak
Odpowiedz
Żarłak napisał(a): E.T. napisał(a):
Jest jednak jeden poważny szkopuł: wodór i ogniwa paliwowe wydają się być znacznie lepszą opcją.

Dlaczego?

Głównie chodzi o czas ładowania akumulatorów vs czas tankowania wodoru. Łatwiej też chyba o infrastrukturę zapewniającą dostęp do H2 tym wszystkim kierowcom, którzy swoje samochody elektryczne musieliby ładować dla porównywalnego (aczkolwiek wciąż wielokrotnie bardziej czasochłonnego) efektu w obciążających bardzo sieć stacjach szybkiego ładowania (posiadających domy czy garaże, w których można samochód elektryczny podłączyć do gniazdka, jest znacznie mniej, niż żyjących w blokowiskach i właściwie muszących polegać na stacjach ładowania).
"Sokrates nieodmiennie doprowadzający sofistę do milczenia- czy skłaniał go do milczenia prawomocnie? - Tak, sofista nie wie tego, co myślał, że wie; ale to nie jest jeszcze triumf Sokratesa. Nie może tu chodzić o: „A widzisz! Ty tego nie wiesz!" - ani o triumfalne: „A więc wszyscy nic nie wiemy!""
Odpowiedz
Dobre są te projekty.

Strona konkursu: https://www.miesarch.com/archive?editions=17Cytat:Aż 18 polskich budynków otrzymało w tym roku nominację do Mies van der Rohe Award 2019. To najważniejsza nagroda architektoniczna w Europie.

Mies van der Rohe Award jest przyznawana co dwa lata od 1987 roku przez Komisję Europejską i Fundację Miesa van der Rohe z siedzibą w Barcelonie. Eksperckie jury ocenia nowe budowle powstałe na Starym Kontynencie.

W ostatnich latach nominacje zdobywało kilkanaście polskich realizacji - w 2015 roku aż trzy budynki znalazły się w finale. Filharmonia Szczecińska zdobyła wówczas główną nagrodę.

https://kultura.onet.pl/sztuka/mies-van-...0#slajd-18


Muzeum w Lahr, Niemcy.
[Obrazek: 412c6aba516718a74b7744077ba53cf00d2b553e.jpeg]

Biały betonowy stary dom, Stara Zagora, Bulgaria.
[Obrazek: 243ceb8169e3a106b01fea61c461d2879fcf0f8d.jpeg]


Przedszkole, Włochy Uśmiech

[Obrazek: e8ba082aaf07e6b83c74ccc1db2198c8d20be788.jpeg]
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
Gostek wprowadził miejsca wszystkich znanych w historii bitew na mapę.
Wyszła naprawdę ciekawa prezentacja.
Europa rulez - Najjaśniejsza na dobrym, 7 miejscu.

Zawsze twierdziłem, że Europa, to prawdziwe wężowisko.

https://www.youtube.com/watch?v=HK5OsDWYJmQ

[Obrazek: 52f31c72074ff49b.jpg]
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości