To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informacje
D... całkiem do rzeczy to powiedział. Poznałem kilku typowych radiomaryjnych dziadków i babć i wiem, jacy samotni i opuszczeni to ludzie. Porzuceni i przez własną rodzinę, bo przecież trzeba się skupić na przyszłości, i przez państwo, bo przecież jest wolność, odpadzie z Peerelu, radź se. Szkoda, że tym, kto uznał ich godność, otoczył szacunkiem i empatią i dostał głosy, musiał być akurat Rydzyk. I Kaczyński. To jednak coś świadczy o całej reszcie.
Odpowiedz
Rydzykowi trzeba przyznać, że ma niezły łeb i umie się urządzić.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): D... całkiem do rzeczy to powiedział. Poznałem kilku typowych radiomaryjnych dziadków i babć i wiem, jacy samotni i opuszczeni to ludzie. Porzuceni i przez własną rodzinę, bo przecież trzeba się skupić na przyszłości, i przez państwo, bo przecież jest wolność, odpadzie z Peerelu, radź se. Szkoda, że tym, kto uznał ich godność, otoczył szacunkiem i empatią i dostał głosy, musiał być akurat Rydzyk. I Kaczyński. To jednak coś świadczy o całej reszcie.

Pieprzenie. Jakiż to szacunek kryje się za mówieniem komuś tego co chce usłyszeć? Co to za szacunek do drugiej osoby kryje się, gdy wykorzystujesz je do prowadzenia swojego biznesu opartego na manipulacji i ruskich służbach? Zaiste, wielki to szacunek.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): Poznałem kilku typowych radiomaryjnych dziadków i babć i wiem, jacy samotni i opuszczeni to ludzie. Porzuceni i przez własną rodzinę, bo przecież trzeba się skupić na przyszłości, i przez państwo, bo przecież jest wolność, odpadzie z Peerelu, radź se. Szkoda, że tym, kto uznał ich godność, otoczył szacunkiem i empatią i dostał głosy, musiał być akurat Rydzyk.

On im empatię, a oni jemu kasę; zamiast sobie na lekarstwa czy jakieś lepsze jedzenie. Rzeczywiście szlachetnie z jego strony.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): Szkoda, że tym, kto uznał ich godność, otoczył szacunkiem i empatią i dostał głosy, musiał być akurat Rydzyk. I Kaczyński.
Nie spodziewałem się po Tobie takiej dawki sarkazmu.
Jajcarz z Ciebie Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Nie spodziewałem się po Tobie takiej dawki sarkazmu.
Jajcarz z Ciebie
Myślę, że ZaKotem nie miał na myśli prawdziwych intencji Rydzyka Oczko
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Iselin napisał(a): Myślę, że ZaKotem nie miał na myśli prawdziwych intencji Rydzyka Oczko
Nie intencje są istotne, tylko skutki. Intencją biznesmena jest zysk, natomiast aby ten zysk miał, musi zaspokoić jakieś potrzeby klientów.

lumberjack napisał(a): On im empatię, a oni jemu kasę;
No to chyba uczciwe. Rzeczy wartościowe nie są za darmo.
Cytat:zamiast sobie na lekarstwa czy jakieś lepsze jedzenie.
Poczucie bycia komuś potrzebnym i ważnym ma dla większości ludzi większy priorytet niż własne zdrowie. Gdyby było inaczej, ludzie by nie robili dzieci.
Cytat:Rzeczywiście szlachetnie z jego strony.
Ani mniej, ani bardziej szlachetnie niż branie kasy za leczenie bólu zęba abo dupy.
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a):
Iselin napisał(a): Myślę, że ZaKotem nie miał na myśli prawdziwych intencji Rydzyka Oczko
Nie intencje są istotne, tylko skutki. Intencją biznesmena jest zysk, natomiast aby ten zysk miał, musi zaspokoić jakieś potrzeby klientów.
Dokładnie.
Złodzieje okradający biednych staruszków metodą 'na wnuczka' też zaspokajają jakąś ich potrzebę wspomagania rodziny w potrzebie.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
https://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,15...stori.html

Zmarło 60k ludzi więcej w 2020roku, niż w roku poprzednim. No to teraz w trakcie szczepień drugie tyle i Zakład Utylizacji Staruszków odetchnie pełną piersią. Kilka miliardów mniej do wypłacania.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Polacy coraz bardziej się rozpijają:

Cytat:To może kilka lat po opublikowaniu tej rozmowy. Dzisiaj takiej ciągle nie mam… Ponad 80 proc osób, które umierają z powodu koronawirusa skończyło 70. rok życia, natomiast wśród umierających z powodu chorób odalkoholowych 80 proc. jest w wieku 20 - 65 lat. "Dziadersi" są więc mądrzejsi i nie chcą umierać, natomiast generacje pracujące zaczynają życie dwoma "małpkami".

Zresztą wszystko to udokumentowałem i opublikowałem w najlepszych czasopismach medycznych świata, które nie docierają do polskiej publiczności. Widocznie problem zdrowia alkoholowego nie jest sexy.

https://www.medonet.pl/zdrowie,prof--wit...01535.html

Wywiad z prof. Witoldem Zatońskim.

Gościu skupia się tylko na alkoholu i papierosach, a przecież mamy jeszcze trzecią plagę - obżarstwa i otyłości. Nadciśnienia i cukrzycy. Zawałów i wylewów.

Żeby właśnie KrK realnie uszlachetniał ludzi; sprawiał, że przestrzegaliby, a raczej wystrzegaliby się 7 grzechów głównych, to bym wspierał taki kościół. Niestety nie zachodzi zjawisko uszlachetniające; jest tylko korpo kosząca hajs na ślubach, chrztach i pogrzebach.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Polacy coraz bardziej się rozpijają:
Zastanawiam się, na ile ten rok 2020 jest reprezentatywny. Pamiętam, że podczas pierwszego lockdownu zamawiałam sobie dość często jak na mniej różne wina ze sklepu wysyłkowego, więc spożycie na pewno mi wtedy wzrosło. Z tego, co widziałam, to na początku różne znajome też częściej pisały w weekend, że właśnie coś otwierają. Tyle że do knajp się teraz nie chodzi, więc trudno powiedzieć.
Ale prawda, że jesteśmy strasznie pijącym społeczeństwem i w wielu towarzystwach wciąż popularne jest nachalne namawianie na alko.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
https://businessinsider.com.pl/twoje-pie...ny/47nwz86

Cytat:Darowizny w najbliższej rodzinie są zwolnione z podatku. Urzędnicy jednak często kwestionują ulgę. Nie bacząc na orzecznictwo sądowe, a nawet wcześniejsze interpretacje – pisze "Rzeczpospolita". Dziennik przypomina, że darowizna od najbliższych członków rodziny, czyli np. od rodziców, jest nieopodatkowana.

"Rz" opisuje przypadek córki, która kupiła działkę, a prawie połowę pieniędzy dostała na ten cel od matki. Z tym, że pieniądze od matki wpłynęły od razu na konto sprzedawcy działki, a nie obdarowanej córki. Skarbówka uznała, że córka nie spełniła opisanego wyżej warunku udokumentowania.

Według urzędu skarbowego zwolnienie z podatku nie ma zastosowania, gdy pieniądze zostały przekazane bezpośrednio na rachunek wierzyciela osoby obdarowanej. Skarbówka wskazuje, że mogłoby być inaczej, gdyby wpłata została dokonana na subkonto wyodrębnione dla obdarowanej osoby (interpretacja dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej nr 0111-KDIB2-3.4015.173.2020.1.JKA) – czytamy w "Rzeczpospolitej".
Minister finansów i orzecznictwo po stronie podatników

Dziennik zwraca jednak uwagę, że to stanowisko jest sprzeczne z interpretacją ogólną ministra finansów. Ten stwierdził bowiem, że darowizna pieniężna jest udokumentowana także wtedy, gdy nabywca ma dowód przekazania środków bezpośrednio na rachunek dewelopera w wykonaniu zawartej z nim umowy.

– Interpretacja ogólna jest sprzed dziewięciu lat, ale zasady dokumentowania darowizny pozostały te same. Dziwne, że skarbówka zmieniła zdanie – komentuje Hanna Filipczyk, doradca podatkowy w kancelarii Enodo Advisors, cytowana przez "Rz".

Jej zdaniem nie ma znaczenia, czy pieniądze wpłynęły na ogólny rachunek czy na subkonto. Ważne, żeby było to wykonanie zobowiązania obdarowanego. Filipczyk dodaje, że po stronie podatników staje orzecznictwo, w tym wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego (sygn. II FSK 1873/16).
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Cytat:Tu powinien być Twój ulubiony serwis internetowy. Dzisiaj jednak nie przeczytasz tu żadnych treści. Przekonaj się, jak będzie wyglądać świat bez niezależnych mediów. Ruszyła akcja Media bez wyboru. Przeczytaj nasz list otwarty do władz Rzeczpospolitej Polski. Dla nas najważniejsze jest, abyś TY miał wybór. Dziękujemy użytkownikom i partnerom handlowym za zrozumienie i wsparcie

Szanowny użytkowniku!
Podejmujemy dziś krok, którego nikt z nas podejmować nie chce, bo idzie wbrew wszystkim wartościom, jakie jako dziennikarze wyznajemy. Na 24 godziny znikają wszystkie serwisy Ringier Axel Springer Polska. Bierzemy udział w tym proteście razem z dziennikarzami wielu innych tytułów i serwisów należących do polskich i zagranicznych właścicieli, bo wierzymy, że nie mamy innego wyboru.

Propozycja nowego podatku od mediów jest kolejnym już w ostatnich latach ciosem zadanym mediom w Polsce. Nowy podatek uderzy w nasze redakcje, już bardzo mocne doświadczone epidemią niszczącą naszą gospodarkę.

Z powodu trwającego już prawie rok lockdown’u cierpią nasi reklamodawcy i nasi czytelnicy. Spadają nakłady gazet, maleją wydatki na reklamę. Teraz państwo chce zrzucić na nas dodatkowe, wielomilionowe obciążenia. Nasi wydawcy w liście do polskich władz słusznie ostrzegają, że nowy podatek uderzy w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę oraz ograniczy możliwość finansowania treści jakościowych, a także lokalnych, jednocześnie zwiększając i tak już potężny wpływ władzy na rynek medialny w Polsce.

Dziś wszyscy przekonamy się, jak wygląda Polska bez wolnych mediów. Wierzymy jednak, że tak drastyczna akcja jest konieczna, bo bez wolnych mediów nie ma wolnego wyboru, a bez wolnego wyboru nie ma wolności.

Nie liczymy już na to, że władza pomoże tym mediom, zwłaszcza mniejszym, które z powodu epidemii znalazły się na skraju upadłości. Liczymy jednak na to, że władza zrozumie, jak ważne są dziś słowa Thomasa Jeffersona, jednego z ojców założycieli naszego najbliższego sojusznika, który już 234 lata temu wiedział, jak ważne dla demokracji są wolne media: “Gdybym to ja miał podjąć decyzję, czy powinniśmy mieć rząd bez gazet, czy gazety bez rządu, nie wahałbym się ani chwili i wybrałbym to drugie”.

Wolność słowa umiera w ciszy. Dziś bardzo głośno apelujemy więc do polityków o odejście od pomysłu nowego podatku od mediów.

https://www.onet.pl/
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Z perspektywy polityki jako "sztuki zdobywania władzy", trzeba im przyznać, że to wręcz podręcznikowe zagranie...
"Carl nie chciał po prostu wierzyć: on chciał wiedzieć."
- Ann Druyan
Odpowiedz
Jakie "podręcznikowe"? Kopia z Węgier.
Znamienne, że rydzykowe media nie protestują i nadają w najlepsze.

A wy, dalej siedźcie na dupach i lamentujcie. Może waszych wpisów kaczor się przestraszy i cofnie decyzję.
Skoro jednak śmierć ustanawia porządek świata, może lepiej jest dla Boga, że się nie wierzy w niego i walczy ze wszystkich sił ze śmiercią, nie wznosząc oczu ku temu niebu, gdzie on milczy.
Albert Camus
Odpowiedz
A co powinniśmy robić według ciebie?
Odpowiedz
Poligon. napisał(a): Jakie "podręcznikowe"? Kopia z Węgier.

Nieistotna kwestia semantyki. Z tego właśnie powodu uznaję to za "podręcznikową" akcję. Jakby to było coś nowatorskiego, to nie byłoby takowe.

Cytat:Znamienne, że rydzykowe media nie protestują i nadają w najlepsze.

W sumie to jest rzeczywiście ciekawe. Poszukam jakiś zestawień, ile poszczególne media zapłacą po wprowadzeniu tego podatku. Może jakoś te wyjdą na plus (w sumie nie zdziwiłoby mnie to).

Cytat:A wy, dalej siedźcie na dupach i lamentujcie. Może waszych wpisów kaczor się przestraszy i cofnie decyzję.

Bez urazy, ale jesteś kiepski w motywowaniu ludzi. Rzuć jakieś rozwiązanie, od czegoś trzeba zacząć.
"Carl nie chciał po prostu wierzyć: on chciał wiedzieć."
- Ann Druyan
Odpowiedz
Query napisał(a):
Poligon. napisał(a): A wy, dalej siedźcie na dupach i lamentujcie. Może waszych wpisów kaczor się przestraszy i cofnie decyzję.

Bez urazy, ale jesteś kiepski w motywowaniu ludzi. Rzuć jakieś rozwiązanie, od czegoś trzeba zacząć.

Może od siedzenia na dupie i lamentowania, że inni siedzą na dupie i lamentują?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): A co powinniśmy robić według ciebie?

Skrzyknąć się i wyjść na ulicę?

Query napisał(a): W sumie to jest rzeczywiście ciekawe. (...) Może jakoś te wyjdą na plus (w sumie nie zdziwiłoby mnie to).

Przecież media Rydzyka są sowicie finansowo wspierane przez PiS. 
Na prawdę sądzisz, że decyzja o wprowadzeniu podatku od reklam nie została z tym oszustem skonsultowana, i że nie obiecano mu związku z tym jakiejś - choćby cichej - rekompensaty?

DziadBorowy napisał(a):
Query napisał(a):
Poligon. napisał(a): A wy, dalej siedźcie na dupach i lamentujcie. Może waszych wpisów kaczor się przestraszy i cofnie decyzję.

Bez urazy, ale jesteś kiepski w motywowaniu ludzi. Rzuć jakieś rozwiązanie, od czegoś trzeba zacząć.

Może od siedzenia na dupie i lamentowania, że inni siedzą na dupie i lamentują?

Ja mieszkam w Niemczech i jedyne co mogę zrobić, to wyłączyć dekoder. 
I tak zrobiłem.
Skoro jednak śmierć ustanawia porządek świata, może lepiej jest dla Boga, że się nie wierzy w niego i walczy ze wszystkich sił ze śmiercią, nie wznosząc oczu ku temu niebu, gdzie on milczy.
Albert Camus
Odpowiedz
Poligon. napisał(a): I tak zrobiłem.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości