Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informacje
Wybory na Węgrzech są grubym przewałem. Sondaże pokazywały (wśród których są przecież między innymi te toporno-rządowe), że Fidesz będzie miał o te kilka punktów procentowych więcej niż Zjednoczona Opozycja. No a w wyborach wyszło prawie 20 punktów różnicy zgodnie z wynikami po przeliczeniu 86% głosów. Już się pewnie nic nie zmieni. Te pozostałe 14% to przecież pewnie nie same najbardziej nowoczesne rewiry Budapesztu. No i nawet narodowcy 6% przekroczyli. XD
Tylko przewał dla mnie tłumaczy takie wyniki. Efekt "nieśmiałego Torysa" ze wzmożeniem anty-LGBT (referendum z pytaniami typu: "czy LPGD powinno móc mocno masturbować z gwałtem twoje biedne i małe dzieci?") i z wojennym jednoczeniem się wokół partii władzy i partii izolacjonistycznej nie tłumaczą aż takiego wyniku względem sondaży. Nawet jeżeli weźmie się pod uwagę podbicie mediów przez Fidesz i rozdanie masy obywatelstw etnicznym Węgrom poza granicami (np. tym z Ukrainy). Tu był przewał. We wsiach podbudapesztańskich działy się cuda. Po czymś takim szybkie śledztwo brukselskie i wypad z Unii. W ogóle Węgry powinny być zawieszone w UE przed wyborami, by ten naród spróbować jakoś otrzeźwić. Teraz to sobie możemy. Eh... Smutny
Znany także jako KacOlek - Prezes Partii Chrześcijańsko-Komunistycznej
https://kacolek.wordpress.com/ - mój blog o filozofii, polityce i o całej reszcie

Ukraińcy zrobią Ruskim ctrl+Z.
Odpowiedz
W dniach od 1 maja do 3 maja Koalicja Ateistyczna organizuje "spęd" ateistów pod hasłem "Przystanek bez Jezusa"

Jezus jest związany nie tylko z religią chrześcijańską.  Jego postać ma wymiar ogólnokulturowy. Hasło wydaje mi się  więc  "takie  sobie".
„Ateizm to aroganckie przekonanie o tym, że cały Wszechświat nie został stworzony dla ludzi” M.Nugent
Odpowiedz
geranium napisał(a): Hasło wydaje mi się  więc  "takie  sobie".

No słabe. To już lepszy byłby "przystanek Zeus", bo taką nazwą wskazywałoby się, że bogowie sobie przychodzili, odchodzili, a karawana ludzkości zawsze szła dalej. Każdy bóg jako kolejny w końcu mijany przystanek.
Znany także jako KacOlek - Prezes Partii Chrześcijańsko-Komunistycznej
https://kacolek.wordpress.com/ - mój blog o filozofii, polityce i o całej reszcie

Ukraińcy zrobią Ruskim ctrl+Z.
Odpowiedz
Co się dzialo i dzieje w rosyjskim wojsku:

https://www.salon24.pl/u/witas1972/12185...ali-haracz
„Ateizm to aroganckie przekonanie o tym, że cały Wszechświat nie został stworzony dla ludzi” M.Nugent
Odpowiedz
Ponoć w Polsce mamy problem z plagą szopów praczów. Nadano im status gatunku inwazyjnego. W sumie myśliwi mogą mieć problem z ustrzeleniem takiego, gdyż szop jest bardziej inteligentny od przeciętnego wyborcy lewicy

https://naukawpolsce.pl/aktualnosci/news...odnik.html
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Ponoć w Polsce mamy problem z plagą szopów praczów. Nadano im status gatunku inwazyjnego. W sumie myśliwi mogą mieć problem z ustrzeleniem takiego, gdyż szop jest bardziej inteligentny od przeciętnego wyborcy lewicy

https://naukawpolsce.pl/aktualnosci/news...odnik.html

Przeciętny myśliwy nie ustrzeli szopa, bo na polowaniu jest tak najebany, że nie odróżnia dzika od rowerzysty XD
Sebastian Flak
Odpowiedz
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wlochy-...59038.html

https://www.sadyogrody.pl/z_innej_skrzyn...30856.html

We Włoszech susza.

Cytat:W tym roku jest znacznie goręcej niż zazwyczaj w połowie czerwca. Ministerstwo Zdrowia ostrzega, że wysokie temperatury, przekraczające 35 st. C mogą mieć negatywny wpływ zwłaszcza na osoby starsze, chronicznie chore, kobiety w ciąży i dzieci.

Następna tej wiosny fala upału to rezultat napływu mas gorącego powietrza znad Sahary.

Na połowie terytorium kraju notuje się skutki utrzymującej się suszy. Najtrudniejsza sytuacja jest w dolinie rzeki Pad, gdzie poziom wody jest najniższy od 70 lat.

W Lombardii w ciągu sześciu miesięcy spadło o prawie 60 proc. deszczu mniej, niż wynosi średnia z ostatnich 15 lat.

W Turynie w Piemoncie tak suchych miesięcy nie było od ponad dwóch stuleci. W 170 gminach w tym regionie wydano rozporządzenia nakazujące radykalne oszczędzanie wody pitnej.

Susza zaczyna też doskwierać w centrum Włoch. Władze miasteczka Bracciano nad wielkim i coraz płytszym jeziorem o tej samej nazwie nie wykluczają racjonowania wody.

Z pewnością fala upałów i susza odbije się negatywnie na produkcji rolniczej tego kraju.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości