To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seriale
Już polecałem ten serial ale się powtórzę. Gammora ten serial zrobił na mnie olbrzymie wrażenie. Pokazuje świat mafii takim jakim jest bez romantycznej wizji gangstera z Ojca Chrzestnego czy Życia Carllita choć oba filmy uwielbiam. W tym serialu nie ma żadnej znaczącej dla fabuły pozytywnej postaci. Wszyscy bohaterzy to kanalie robiące paskudne czyny. Dodatkowo serial został oparty na faktach 

Odpowiedz
Obejrzałem ostatnio Arcane. Serial można opisać jako backstory postaci Jinx z gry/uniwersum(?) LOLa. Jestem zaskoczony jak dobrze można zrobić serial o tak "niepoważnej" tematyce i to jeszcze w zasadzie na podstawie gry (choć skąinąd wiem, że nie obeszło się bez retconów). Działania bohaterów mają generalnie wewnętrzny sens a konflikty nie są wymuszone. Jest kilka nagięć, a niektóre wątki zostały zrobione trochę po łebkach lub osierocone, jakby twórcy robili sprint do finału, ale nie psuje to ogólnego dobrego wrażenia. Akt 1 z 3 jest najlepszy i potem dalej trzyma poziom. Bardzo pomaga fakt, że jest dedykowany publiczności 16+.
Odpowiedz
żeniec napisał(a): Jestem zaskoczony jak dobrze można zrobić serial o tak "niepoważnej" tematyce i to jeszcze w zasadzie na podstawie gry

Jeżeli tu jesteś zaskoczony, to daj szansę Castelvanii (18+) lub DOTA (nie wiem, czy to się odmienia na "DOCIE"). Może nie ma takiej psychologizacji jak Arcane, niemniej zwłaszcza Castelvania pod powierzchnią rysowanej krwi i przemocy skrywa całkiem ciekawe prowadzenie charakterów.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Ze starszych seriali: ktoś oglądał The Last Kingdom? (Polski tytuł staram się wyprzeć ze świadomości).
Sięgnęłam po to w czasie dłużącej się epidemii i była to miła odskocznia po tym, co stało się z "Wikingami".
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Pewnie nikt tego nie ogląda prócz mnie, ale najwyżej zarekomenduję.
"Smiling Friends". Moja ulubiona baja obok "Bojacka Horsemana". Nie oglądam całych odcinków, tylko urywki na YT, ale te urywki składają się na cały serial, więc co za różnica? Humor mnie tam bierze. Dość czarny, a przy tym kreatywny mocno.
Odpowiedz
Odkryliśmy w końcu dwa warte obejrzenia seriale na Prime - The Boys i Człowiek z Wysokiego Zamku. Pierwszy jest naprawdę dobrą produkcją o super bohaterach (i tu mówi to osoba omijająca marvela i dc szerokim łukiem), z tego co wiem na podstawie komiksów. Drugi na podstawie powieści Dicka, o latach 60 w Ameryce po zwycięstwie Rzeszy i Japonii. Oba dobrze zagrane, fabuła git, zwłaszcza w Wysokim Zamku
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
Wysoki Zamek widzialem i polecam, a Boys obejrze.
Odpowiedz
Boys polecam. Kawał dobrego serialu. Teraz oglądam Tajemnice Smallvile i jest to nieco żenująca namiastka kina superbohaterskiego. Ale no cóż... Obejrzę i tak.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Invincible jest DUŻO lepszy od Boys.
Odpowiedz
Ale waznym pytaniem jest na jakiej platformie funkcjonuje?
Odpowiedz
Adam M. napisał(a): Ale waznym pytaniem jest na jakiej platformie funkcjonuje?

Oba są na prime, oba były pierwszymi rzeczami, jakie oglądnąłem mając próbny abonament po raz pierwszy, oba polecam. Kwestię, czy Boys jest lepsze czy gorsze od Invicible zostawiam malkontentom, jeżeli mogę mieć Porsche i Ferrari to nie będę wybrzydzał.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
bert04 napisał(a):
Adam M. napisał(a): Ale waznym pytaniem jest na jakiej platformie funkcjonuje?

Oba są na prime, oba były pierwszymi rzeczami, jakie oglądnąłem mając próbny abonament po raz pierwszy, oba polecam. Kwestię, czy Boys jest lepsze czy gorsze od Invicible zostawiam malkontentom, jeżeli mogę mieć Porsche i Ferrari to nie będę wybrzydzał.

Haha. Nie wiem co się ludzie tak zachwycają nad Boysami, zwłaszcza nad trzecim sezonem. Sam pomysł na serial jest bardzo dobry, ale takie np. na siłę tworzenie dramatów między Dougiem (czy jak mu tam) a Annie mi tylko przypomina operę mydlaną. Brat mówił, że przynajmniej dobry rozpierdol w szóstym odcinku jest - serio ? Kilka sierpowych wymienili i tyle. Było kilka ciekawych wątków, ale zamiast je rozwijać to wygląda to tak, ze po prostu nie wiedzą co z nimi zrobić.
Chociaz czwarty sezon nie zapowiada się źle to wydaje mi się, ze znowu zrobią z tego papkę bez jakiejś kreatywności.
Odpowiedz
cashman napisał(a): Haha. Nie wiem co się ludzie tak zachwycają nad Boysami, zwłaszcza nad trzecim sezonem. Sam pomysł na serial jest bardzo dobry, ale takie np. na siłę tworzenie dramatów między Dougiem (czy jak mu tam) a Annie mi tylko przypomina operę mydlaną. Brat mówił, że przynajmniej dobry rozpierdol w szóstym odcinku jest - serio ? Kilka sierpowych wymienili i tyle. Było kilka ciekawych wątków, ale zamiast je rozwijać to wygląda to tak, ze po prostu nie wiedzą co z nimi zrobić.
Chociaz czwarty sezon nie zapowiada się źle to wydaje mi się, ze znowu zrobią z tego papkę bez jakiejś kreatywności.

Ostatnio jak sprawdzałem Invicible nie wyszedł poza jeden sezon, więc marudzenie, że Boys w trzecim lub czwartym słabuje jest na serio narzekaniem na wysokim poziomie.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
A ja ostatnio trafiłem na absolutną perełkę - miniserial (4 odcinki) "Ogrodnicy" na HBO.
Aż mi trudno opisać, jak dobra jest to robota pod względem scenariusza, dialogów, realizacji, narracji, a przede wszystkim aktorstwa.
Dwoje głównych bohaterów, to małżonkowie Susan (Olivia Colman) i Christopher (David Thewlis) oskarżeni o zabójstwo rodziców kobiety.
Nie będę spoilerował i tylko napiszę, że oboje (obdarzeni nienachalną urodą) grają na najwyższym możliwym poziomie.
Szczególnie Olivia Colemam to prawdziwe zwierzę aktorskie.

Polecam

PS. Od razu zaznaczam, że nie ma tam żadnych kosmitów, krasnoludów, smoków i innych mózgotrzepów więc wielbiciele fantazy są proszeni o zignorowanie tego postu.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Obejrzałem sobie ostatnio netfixowego "Sandmana" i nawet niezły jest. Oczywiście są zmiany w stosunku do komiksów (sfilmowali pierwsze 20) - niektóre postacie wyglądają inaczej, nie ma też niektórych bohaterów z DC (plus postrzeżenie dla tych wrażliwych na poprawnośćOczko ale ogląda się to całkiem dobrze -  pierwsze 4 epizody lepsze niż reszta natomiast całość, również wizualnie do mnie trafiła, a to nie łatwe w przypadku tego typu adaptacji.
Odpowiedz
Oglądam se Mandalorianina (The Mandalorian) - fajna bajka. Nic ambitnego ale przyjemnie się to to ogląda.

Wiecie z kim mi się kojarzą Mandalorianie z tej specyficznej sekty, która nie zdejmuje swoich kasków/hełmów?

Z Polakami. Polacy w swej ogólności robią coś "bo tak każe obyczaj" Uśmiech Ale tak po prawdzie to się w sumie tyczy sporej części ludzkości.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Małe podsumowanie:
- "The last of us" - totalna porażka, zaczęło się nawet obiecująco ale potem wszystko się rozlazło, zgasło. Ogólnie bez sensu.
- Nowy, 6 sezon "Snowfall" całkiem dobry - CIA, DEA, KGB, gangi, crack i takie tam.
No i czekam na nowy sezon "Sukcesji" - świetne, cyniczne dialogi i ten doskonały Kieran Culkin i Jeremy Strong.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Ktoś oglądał już "Seven Kings Must Die"?
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): - "The last of us" - totalna porażka, zaczęło się nawet obiecująco ale potem wszystko się rozlazło, zgasło. Ogólnie bez sensu
To ciekawe jak mogą różnić się gusta. Dla mnie rewelacyjny serial, jeden z lepszych w ostatnich latach.

Cytat:No i czekam na nowy sezon "Sukcesji" - świetne, cyniczne dialogi i ten doskonały Kieran Culkin i Jeremy Strong.

Nie rozumiem fenomenu tego serialu. Jest dobry, nawet bardzo dobry ale po trzech sezonach mam dość gdyż ileż razy można patrzeć na rodzinę próbującą się nawzajem "pozabijać". Lubię cynizm ale tutaj to przesada.
Odpowiedz
Dawno tu nie zagladalem wiec po kolei:
Mandalorian tak se rozrywka z ciagla nawalanka, nic nadzwyczajnego ale .../rozywka,
Sandman niezly ale nie porywajacy,
Seven Kings must die jeszcze nie obejrzalem.
Natomiast lubiacym angielskie kryminaly polecam absolutnie "Vera" - 12 sezonow obejrzelismy jednym tchem i czesto ze lzami w oczach - dobre akrorstwo, ale przede wszystkim niesamowity material z jego "twist and turns", ktore trzymaja w napieciu do ostatniego momentu kazdego odcinka. Przeczytalem rowniez 2 powiesci pani Ann Cleeves na ktrych oparty jest serial i rowniez najwyzsza jakosc pisarstwa w swoim gatunku. Zreszta czytam to niezaleznie od tego ze wiem "kto zabil" i z duza przyjemnoscia, co o czyms swiadczy. Dalismy to oczywiscie rade zrobic z powodu Covid, ktory zlapalismy rowno miesiac temu, w dodatku na Kubie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości