To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Žižek w Gdańsku
#1
27 listopada Slawoj Žižek w Gdańsku będzie gościł. Sierakowski prowadzi spotkanie bo to jakaś impreza Krytyki Politycznej i mysle ze sie stawie no bo jednak okazja zobaczyc live znaną persone Język

Strona Krytyki Politycznej mi się nie ładuje ale tu:
http://news.o.pl/2009/11/23/milosc-utopia-rewolucja/
jest dokładne info gdzie i o której.

Jakby ktoś szedł to dajcie znać.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#2
Zizek jest OK, kiedyś czytałem jego artykuł, w którym nieźle pojechał po Prawach Człowieka i politycznej poprawności. :]

W ogóle absurdalnie i przekomicznie wygląda cała sytuacja... to konkretnie, że Kilgorze z avatarem Amnesty International, polecasz Zizka. Bez obrazy, ale miałem z tego wielkie ROTFL Uśmiech

http://libcom.org/library/against-human-rights-zizek
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#3
haha lol i nawet symbol Amnesty wrzucili jako ilustracje Uśmiech Szkoda ze nie mam koszulki zadnej z logo Amnesty to bym załozył na spotkanie żeby go podraznic.

Znam po łepkach Zizkowska krytyke liberalizmu i praw człowieka (zwłaszcza liberalizmu ale to pewnie idzie w parze) zeby nie było że nie wiem w ogóle kto to i jakie ma poglady Uśmiech no ponadto wiadomo ze te marksista zatwardziały ktory generalnie dziwne rzeczy promuje wiec czesto-gesto mi z nim nie po drodze ale to wciaz niezwykle inteligentny człowiek i jeden z najbardziej aktywnych "filozofow" obecnie. Pokaz mi drugiego wspołczesnego filozofa który wywoływałby faktyczne emocje, miał coś na kształt "fanów" na całym świecie i rzeczywiscie wzbudzał zainteresowanie. Uśmiech
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#4
Kilgore Trout napisał(a):27 listopada Slawoj Žižek w Gdańsku będzie gościł. Sierakowski prowadzi spotkanie bo to jakaś impreza Krytyki Politycznej i mysle ze sie stawie no bo jednak okazja zobaczyc live znaną persone Język

Strona Krytyki Politycznej mi się nie ładuje ale tu:
http://news.o.pl/2009/11/23/milosc-utopia-rewolucja/
jest dokładne info gdzie i o której.

Jakby ktoś szedł to dajcie znać.

Ja byłem na Zizku w Poznaniu, bodajże w kwietniu tego roku. Gadał to samo i w tym samym stylu, co w swych książkach, tyle że w skróconej, uproszczonej wersji.
Odpowiedz
#5
Wedlug mnie: gość robi wokół siebie medialny szum, ma niewiele ciekawego do powiedzenia. Marksisto-freudysta, co niedobrze o nim świadczy. Wróżbita dzisiejszego świata.
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
#6
Nie oceniam go po tym z pozycji jakiego światopoglądu krytykuje coś. Ważne czy ta krytyka jest trafna czy nie... i owszem, czasami jest trafiona (a przynajmniej częściowo) - właśnie w przypadku praw człowieka. Jeśli chodzi o minusy tego pana, to nie podoba mi się jego rozwiązłość "słownicza" (gadulstwo). Mógłby pisać zwięźlej i jaśniej.

Kilgore napisał(a):no ponadto wiadomo ze te marksista zatwardziały ktory generalnie dziwne rzeczy promuje wiec czesto-gesto mi z nim nie po drodze ale to wciaz niezwykle inteligentny człowiek i jeden z najbardziej aktywnych "filozofow" obecnie. Pokaz mi drugiego wspołczesnego filozofa który wywoływałby faktyczne emocje, miał coś na kształt "fanów" na całym świecie i rzeczywiscie wzbudzał zainteresowanie.

Przecież napisałem, że jest OK. Język
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#7
byłem w tamtym roku w poznaniu. facet to istny kabareciarz. gadał o ostatniej części Batmana, Freudzie, Kancie, Kierkegaardzie, poprawnej interpretacji chrześcijaństwa opartej na sąsiedztwie, buddyzmie, nierealności tego świata, Himmlerze, swoich książkach, marksizmie po czym po 1h i 12 minutach (pilnowałem czasu!) obejrzał się za siebie, spojrzał na tablice gdzie zapisany był temat wykładu ("coś tam, coś tam o zagrożeniach współczesności") i powiedział: "Pierwszy raz zdarzyło mi się mówić przez godzinę i nawet nie dotknąć tematu" Szczęśliwy
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Panie Trout - spytała - czy jeśli wygram, będę mogła zabrać też siostrę?
- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
#8
Czyli ogólnie rzecz biorąc - nic nie warte sranie w banie? Język

Cytat:poprawnej interpretacji chrześcijaństwa opartej na sąsiedztwie

O co chodzi; jakim sąsiedztwie?
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#9
nex napisał(a):po 1h i 12 minutach (pilnowałem czasu!) obejrzał się za siebie, spojrzał na tablice gdzie zapisany był temat wykładu ("coś tam, coś tam o zagrożeniach współczesności") i powiedział: "Pierwszy raz zdarzyło mi się mówić przez godzinę i nawet nie dotknąć tematu" Szczęśliwy

I to był pewnie pierwszy raz, kiedy na spotkaniu w ogóle powiedział coś na temat :lol2::lol2:
Efemental :: nasz punkt słyszenia | Blog Magnusa | Fotogaleria

Postanowiłem żyć wiecznie - na razie wszystko idzie po mojej myśli.
Odpowiedz
#10
lumberjack napisał(a):Czyli ogólnie rzecz biorąc - nic nie warte sranie w banie? Język

bawiłem się świetnie. coś jak oglądanie tego filmu z nim, gdzie wypowiada się o całej kinematografii jednocześnie. ma dobry flow.

Cytat:O co chodzi; jakim sąsiedztwie?

koncepcja sąsiada (takiego zwykłego) podobno miała wielkie znaczenie dla chrześcijaństwa.
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Panie Trout - spytała - czy jeśli wygram, będę mogła zabrać też siostrę?
- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
#11
nex napisał(a):byłem w tamtym roku w poznaniu. facet to istny kabareciarz. gadał o ostatniej części Batmana, Freudzie, Kancie, Kierkegaardzie, poprawnej interpretacji chrześcijaństwa opartej na sąsiedztwie, buddyzmie, nierealności tego świata, Himmlerze, swoich książkach, marksizmie po czym po 1h i 12 minutach (pilnowałem czasu!) obejrzał się za siebie, spojrzał na tablice gdzie zapisany był temat wykładu ("coś tam, coś tam o zagrożeniach współczesności") i powiedział: "Pierwszy raz zdarzyło mi się mówić przez godzinę i nawet nie dotknąć tematu" Szczęśliwy

Też tam byłem. Jeszcze wyjaśnił czym jest popęd w psychoanalizie porównując go do bumerangu, coś tam było o księdze Hioba, Chestertonie, Coca Coli, kawał o Leninie itd. itp. Temat wykładu był: "Od tragedii do komedii, czyli co się wydarzyło w 1 dekadzie XXI w.". Tak więc pod koniec, kiedy się Zizek zorientował, że nie gadał nic na temat naprędce coś tam wspomniał chyba o 11 września (tragedia) i kryzysie (komedia). A już na sam koniec zachęcił słuchaczy by sami podchodzili do wszystkiego w krytyczny sposób czy coś w tym stylu. I o to chodzi: samemu trzeba pomyśleć, zastanowić się. Zadaniem filozofii jest sprowokowanie do tegoż.

lumberjack napisał(a):O co chodzi; jakim sąsiedztwie?

Nie sąsiedztwie. "Neighbour" znaczy oprócz "sąsiada" "bliźni". Komentował trochę chrześcijański nakaz miłowania bliźniego w swych książkach.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości