Ankieta: Czy jesteś za zwiększeniem władzy rządu i premiera, kosztem władzy prezydenta??
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
TAK
53.33%
16 53.33%
NIE
46.67%
14 46.67%
Razem 30 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
System prezydencki czy premierowski?
zyzioz napisał(a):Jestem za dlatego, że jak pokazuje obecny prezydent robi problemy we wszystkim dlatego że rząd nie pochodzi z PIS-u a w tym układzie problem jest rozwiązany.
Ale jest to krok do dyktatury....
"Marian zataczając się wracał jak zwykle znajomym chodnikiem do domu. Przez zamglone od całonocnej popijawy oczy widział mieszkańców Skórca bezskutecznie uganiających się choćby za kromką jakiegokolwiek pieczywa. Na razie było jednak cicho."

Jan Oborniak "Bankiet w piekarni" (zbiór opowiadań pt: "Krzyk ciszy", wyd. Opoka, Warszawa 1986)
Odpowiedz
Marcin_77 napisał(a):Ale jest to krok do dyktatury....

W Niemczech i USA władza również jest skupiona wokół jednego organu (odpowiednio kamclerza i prezydenta) a mimo to dyktatura tam nie grozi.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
A ja popieram pomysł Tuska. Może nie byłoby takich sytuacji w przyszłości, gdzie prezydent z premierem nie mogą dojść do porozumienia i głowa państwa wetuje ustawy.
Odpowiedz
Dozer napisał(a):A ja popieram pomysł Tuska. Może nie byłoby takich sytuacji w przyszłości, gdzie prezydent z premierem nie mogą dojść do porozumienia i głowa państwa wetuje ustawy.

w przypadku złego parlamentu byłoby zupełnie inne zdanie Duży uśmiech. ważne, kto zasiada na stanowiskach, a nie wzajemne ograniczanie funkcji
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
Tak naprawdę nie ma znaczenie czy jest system prezydencki czy kanclerski/premierowy. Oba są znacznie lepsze od mieszanego.
Odpowiedz
Jakoś większej różnicy to nie robi... niech wybiorą ten najtańszy Duży uśmiechUśmiechUśmiechDuży uśmiech
Odpowiedz
Oczywiście, wybiorą ten droższy. Bez dwóch zdań.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości