To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drzewa rosną, stojąc.
Dyskusje są przeważnie jałowe, jeśli ktoś ma z góry wyrobiony pogląd i nie jest elastyczny.
Odpowiedz
Skywalker napisał(a):Dlaczego by nie mogła?? Kto by im tego zabronił??

Państwo, lub pańśtwa, na terenie których owa spółka by działała. W końcu państwo to jest zorganizowany aparat przymusu. A spółka nie jest.

Cytat: Według mnie ochrona przyrody nie sprzyja prowadzeniu działalności gospodarczej bo jest to dla przedsiębiorcy kolejny, obciążający wydadek, który bardzo rzadko się zwraca.

I poza powtarzanymi w kółko zapewnieniom, że tak jest, bo "wszyscy to wiedzą", skywalker nie potrafi tego stwierdzenia w żaden sposób uzasadnić. Tymczasem, gdyby skywalker miał rację, toby znaczyło, że w rozpoczynającym ten wątek modelu matematycznym jest jakis błąd. Proszę zatem go wskazać, co będzie równoznaczne, z głoszonym przez skywalkera poglądem, ze "ochrona środowiska się nie opłaca"

Cytat:2. Według mnie każdy człowiek z miłości do czegoś postępuje bezinteresownie

Liczenie na to, ze ludzie będą bezinteresownie działać wbrew własnym interesom legło u podstaw przeróznych mutacji socjalizmu i komunizmu. I jakoś nigdy i nigdzie się nie sprawdziło. Uśmiech


Cytat:Nie znasz mnie, nigdy mnie nie widziałeś. Jakim cudem możesz wiedzieć czy potrafię postępować bezinteresownie, czy nie?? Ja wiem że potrafię.

Doprawdy? Wykonajmy zatem eksperyment myślowy.

Wyobraźmy sobie, że skywalker spotyka jakąś panią, która zbiera od dobrych ludzi pieniadze na operację swojego kalekiego dziecka. Dla potrzeb eksperymentu, zakładamy, że nie jest to zadna oszustka, ani menelka, że faktycznie ma dziecko wymagające ratujacej mu życie operacji i ze matka zebrane pieniadze rzeczywiscie na ten właśnie cel przeznacza.

Niech owa operacja kosztuje 300 000 PLN.

Pytanie brzmi. Jaką kwotę byłby skłonny skywalker jej ofiarować?
a) 10 PLN?
b) 100 PLN,
c) 1000 PLN
d) 10 000 PLN
e) 300 000 PLN


I pytanie pomocnicze? Co czuje skywalker po dokonaniu darowizny?

a) obrzydzenie
b) zadowolenie
c) rozgoryczenie
d) stratę


el comendiante

Cytat:Wyliczyłeś to z modelu matematycznego?

To elementarna wiedza ekologiczna. Dostępna w podręcznikach

Triplesix

Cytat:Dyskusje są przeważnie jałowe, jeśli ktoś ma z góry wyrobiony pogląd i nie jest elastyczny.

Otóż to. i dlatego tak ciężko się z wami dyskutuje. 8)
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
pilaster napisał(a):Otóż to. i dlatego tak ciężko się z wami dyskutuje.

Ale, drogi Pilastrze, najczęściej ty jesteś tym "betonem". Brak mi w twoich postach stwierdzeń typu: "wydaje mi się", "być może macie rację", "jest to możliwe", itd.
Odpowiedz
TripleSix napisał(a):Ale, drogi Pilastrze, najczęściej ty jesteś tym "betonem". Brak mi w twoich postach stwierdzeń typu: "wydaje mi się", "być może macie rację", "jest to możliwe", itd.

Jeżeli faktycznie wydaje mi się, albo czegoś nie jestem pewien, to wyraźnie to zaznaczam. Przeważnie jednak piszę o rzeczach, co do których jestem pewien, że mam rację i mam ku temu mniemaniu mocne podstawy. Chociaż oczywiscie też czasami popełniam błędy i koryguje swoje wypowiedzi, jeżeli ktoś (w tym wątku nobody i fiasko) je znajdzie i wytknie.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
Jest oczywistym, że argumentacja jest twoją mocną stroną. Czym innym jednak jest obrona tez mających mocne podstawy, a czym innym tez zbudowanych na bardzo subiektywnych założeniach.

Pretensje zgłaszam tylko do dwóch zagadnień poruszonych przez ciebie w niniejszym temacie i w temacie o stosowaniu prezerwatyw w Afryce. W moim mniemaniu tezy oparte są na bardzo wątłych podstawach. Można ich bronić, temu służy dyskusja na tym forum, ale niejednokrotnie nie odnosisz się po prostu do pewnych kontrargumentów, z czego czynię ci zarzut.

Reasumując, niewygodne i niepasujące przemyślenia adwersarzy są przez ciebie często nierozpatrywane.

Wszystko jest moim subiektywnym wrażeniem, rzecz jasna. Lubię się z tobą nie zgadzać, ale też nigdy nie czynię tego dla samej sztuki bycia w opozycji. Bardzo często jestem w stanie przyznać ci rację, czego brakuje mi w twoich wypowiedziach.
Odpowiedz
pilaster napisał(a):Państwo, lub pańśtwa, na terenie których owa spółka by działała. W końcu państwo to jest zorganizowany aparat przymusu. A spółka nie jest.

Miałem tu na myśli anarchię gdzie jedyną siłą napędową jest kapitalizm i niekontrolowane walki między gangami.

Cytat:Tymczasem, gdyby skywalker miał rację, toby znaczyło, że w rozpoczynającym ten wątek modelu matematycznym jest jakis błąd.

W modelach matematycznych nigdy nie ma błedów. Błędem jest traktowanie człowieka jako element takiego modelu.

Cytat:Liczenie na to, ze ludzie będą bezinteresownie działać wbrew własnym interesom legło u podstaw przeróznych mutacji socjalizmu i komunizmu. I jakoś nigdy i nigdzie się nie sprawdziło.

Jak mam się dogadać skoro ja mówię o ludziach a ty o doktrynach politycznych??

Cytat:Pytanie brzmi. Jaką kwotę byłby skłonny skywalker jej ofiarować?
a) 10 PLN?
b) 100 PLN,
c) 1000 PLN
d) 10 000 PLN
e) 300 000 PLN

Znowu ta twoja matematyka. Jeżeli znajdę się w takiej sytuacji to wtedy podejmę decyzję co do kwoty. Ja nie mam zaprogramowane z mózgu ile wolno mi w takiej sytuacji dać.

Cytat:I pytanie pomocnicze? Co czuje skywalker po dokonaniu darowizny?

a) obrzydzenie
b) zadowolenie
c) rozgoryczenie
d) stratę

e) współczucie

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
Skywalker napisał(a):Miałem tu na myśli anarchię gdzie jedyną siłą napędową jest kapitalizm i niekontrolowane walki między gangami.

Czyli system, w którym nie ma żadnych praw własnosci. ztem tam kapitalizm nie funkcjonuje


Cytat:W modelach matematycznych nigdy nie ma błedów.

Ależ są. Jezeli nie w obliczeniach, to w założeniach. 8) Takim błędnym modelem jest np model Malthusa

Cytat: Błędem jest traktowanie człowieka jako element takiego modelu.

Dlaczego człowiek nie może byc elementem takiego modelu?


Cytat:Jak mam się dogadać skoro ja mówię o ludziach a ty o doktrynach politycznych??

Wykazuje, ze ludzie nie działają wbrew swoim interesom, co uparcie twierdzi skywalker


Cytat:Znowu ta twoja matematyka. Jeżeli znajdę się w takiej sytuacji to wtedy podejmę decyzję co do kwoty. Ja nie mam zaprogramowane z mózgu ile wolno mi w takiej sytuacji dać.

Niczego innego niż takiej wykrętnej odpowiedzi się nie spodziewałem. Skywalker, żeby uniknąc ośmieszenia nie mógł bowiem wymienić kwoty wyzszej, niż maksimum kilka stów. Tymczasem pani zbierajaca na operację potrzebuje 300 000 PLN. Dlaczego skywalker, tak rzekomo wspaniały i bezinteresowny nie dałby pani całej potrzebnej jej sumy?

Bo w takim razie musiałby skywalker coś poświecić (np sprzedać mieszkanie, czy wziąć kredyt pod jego zastaw). Czyli musiałby skywalker faktycznie działac bezinteresownie. A do tego, ani on, ani w ogóle żaden człowiek (poza na wpół legendarnymi świętymi) nie jest zdolny.

a dlaczego skywalker dałby jej jednak te kilka stów?

Cytat:e) współczucie

Odpowiada na to wykręt od odpowiedzi nr 2

Bo dając jej kwotę, która nie nadwyręza zauważalnie zasobów skywalkera, skywalker ma poczucie dobrze spełnionego obowiązku i może się pławić w fałszywym blasku własnej szlachetności, wspaniałomyslności i bezinteresowności. Zauważmy że ten sam efekt można osiągnąc wogóle nic pani nie dając, tylko przymuszając za pomocą aparatu państwowego innych, żeby to oni jej dali (sfinansowali)


Zatem relacja jaka tu zachodzi nie jest jakims bezinteresownym humanistycznym działaniem, tylko zwykła transkacją handlową.

Skywalker, za niewygórowaną, przystępna dla siebie cenę kupuje od pani zbierajacej na operację ...dobre mniemanie o sobie (ewentualnie swoją reputację w społeczeństwie jako człowieka szlachetnego i bezinteresownego). A najlepiej, żeby i tą niewygórowaną cenę zapłacił kto inny, dlatego lewica tak gardłuje o "redystrybucji" Smutny
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
pilaster napisał(a):Czyli system, w którym nie ma żadnych praw własnosci. ztem tam kapitalizm nie funkcjonuje

Czyli jednak są jakieś plusy państwa Uśmiech

Cytat:Dlaczego człowiek nie może byc elementem takiego modelu?

Człowiek oprócz instynktami, kieruję się też uczuciami. A tego nie da się zamienić na liczby.

Cytat:Dlaczego skywalker, tak rzekomo wspaniały i bezinteresowny nie dałby pani całej potrzebnej jej sumy?

Oprócz uczuć mam też rozum.

Cytat:Skywalker, za niewygórowaną, przystępna dla siebie cenę kupuje od pani zbierajacej na operację ...dobre mniemanie o sobie

Widzę że jesteś niezłomnym badaczem mojej psychiki. Uświadomię cię że nie zbliżyłeś się nawet do prawdy. Szanuję ludzi i nie robię tego dla siebie. Czy się to tobie podoba czy nie. Piszesz jedynie swoje własne osądy o mnie poparte jakimś wzorem matematycznym. Powiem jedynie jedno słowo: żal Smutny

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
Skywalker napisał(a):Czyli jednak są jakieś plusy państwa Uśmiech

Chyba skywalker pomylił pilastra z kimś innym. Pilaster nie jest przeciwnikiem państwa, tylko przeciwnikiem nadmiaru państwa


Cytat:Człowiek oprócz instynktami, kieruję się też uczuciami. A tego nie da się zamienić na liczby.

Dlaczego się nie da? W przypadku skywalkera właśnie się udało.

Skoro skywalker dajac pani zbierajacej na operację 300 PLN odczuwa zadowolenie ze wspomożenia jej, a dając jej 300 000 PLN, odczułby tylko dyskomfort, to istniejej taka kwota X, gdzie 300<X< 300 000 PLN, przy której skywalkerowi byłoby wszystko jedno. Ta kwota X to właśnie odczucia skywalkera przeliczone na gotówkę. Uśmiech
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
pilaster napisał(a):Ta kwota X to właśnie odczucia skywalkera przeliczone na gotówkę.

Nie zgadzam się. Dyskomfort pojawia się skokowo. Istnieje próg tolerancji datków, powyżej którego następuje bunt organizmu. Uśmiech
Odpowiedz
No proszę, czasami mój własny geniusz mnie przeraża. :roll:

Kilka lat temu, postulowana przez pilastra prywatyzacja światowych zasobów przyrodniczych wydawała się wszystkim jakąś utopią i aberracją, a tu proszę

Prywatyzacja oceanów jest już bardzo poważnie rozważana (dziekuję Soulowi33 za podesłanie linka), właśnie z powodów o których pisał pilaster

Cytat:Leading marine biologists have joined a call to partly privatise the oceans' beleaguered biology, in the interests of effective conservation.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
pilaster napisał(a):Międzynarodowe siły lewactwa mają jeden cel, czyli zniszczenie cywilizacji Zachodu i wprowadzenie światowego komunizmu, ale metody dochodzenia do tego upragnionego stanu stosują różnorodne. Jednym z nich jest tzw. „ekologia”, która obecnie, z pierwotnym sensem tego słowa nie ma kompletnie nic wspólnego, a stała się wręcz jego zaprzeczeniem. Obecnie ekologia to już nie nauka o wzajemnych zależnościach pomiędzy żywymi organizmami, a środowiskiem, w którym bytują, nawet nie sozologia, czyli nauka o ochronie przyrody, tylko kolejna mutacja marksistowskiej „walki pracy z kapitałem”, przy czym w roli „pracy”, którą to rolę kiedyś obsadzali robotnicy, a obecnie bywa, że „geje”, lub inne „mniejszości”, występuje tym razem środowisko naturalne. Obecnie ekomarksiści skoncentrowali się na epatowaniu tzw. globalnym ociepleniem i rzekomo decydującej roli ziemskiej cywilizacji w tym zjawisku, ale nie zaniedbują też pozostałych zagadnień „ekologicznych”. W swojej propagandzie ekomarksizm wychodzi od słusznego założenia, że środowisko przyrodnicze i zasoby naturalne są niezbędne dla istnienia gatunku Homo sapiens na naszej planecie. Nie ulega też kwestii, że te zasoby nie są nieskończone i nie można z nich czerpać bez żadnych ograniczeń, nie prowadząc do tychże zasobów zniszczenia, zwykle nieodwracalnego. Ludzkość nie może liczyć na pozyskiwanie z natury nieskończonej ilości drewna, ryb, czy nawet produktów rolniczych. Niestety, z tych słusznych obserwacji, wyznawcy ekologizmu wysuwają całkowicie błędne wnioski.

Reszta na blogu

umierają też stojąc::https://www.youtube.com/watch?v=o2bWJrC2uOw


http://youtu.be/qRpcNLhwN0A
Odpowiedz
pilaster napisał(a):[FONT=Verdana]Międzynarodowe siły lewactwa mają jeden cel, czyli zniszczenie cywilizacji Zachodu i [...]

[Obrazek: 1099636139fb16d2.gif]
"Do jasnych dążąc głębin – nie mógł trafić w sedno śledź pewien obdarzony naturą wybredną. Dokądkolwiek wędrował, zawsze nadaremno. Tu jasno, ale płytko, tam głębia, ale ciemno."
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości