To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadomość podatkowa
#21
TripleSix napisał(a):Dla mnie kurestwem jest to, że nie gwarantując obywatelowi pracy jednocześnie rzuca mu się kłody pod nogi, w przypadku gdy chciałby on prowadzić jednoosobową firmę.

Pełna zgoda, ZUS powinien być uzależniony od dochodu zwłaszcza, dzisiaj jak ktoś zarobi na rynku 900 zł to nie ma prawa prowadzić działalności. Jest ona prawnie zakazana.
Po drugie opłata VAT powinna być pobierana w momencie zapłaty, a nie od faktury która nie została zapłacona.

Więzień ma lepiej niż bezrobotny. Ma spanie, jedzenie opiekę lekarską i nic nie robi. Koszt 2000zł, a bezrobotny dostanie 500zł na 6 miesięcy.

Czyli system wynagradza przestępców, a każe bezrobotnych.
Paranoja. Ciekawe kiedy bezrobotni zgłoszą się do więzień??
Odpowiedz
#22
Cytat:Więzień ma lepiej niż bezrobotny. Ma spanie, jedzenie opiekę lekarską i nic nie robi. Koszt 2000zł

Nawet 2800, dane podawał ktorys z ministrow.
Odpowiedz
#23
Skoro nie ma pracy, w końcu będzie trzeba zacząć kraść albo robić przekręty. W następstwie tego trafię do więzienia a tam będzie fajnie, ciepło i TV Uśmiech No super...
Dużo bezdomnych tak robi, że na zimę popełniają jakieś małe przestępstwo, takie na 4-5 miesięcy odsiadki i tam przetrzymuje zimę. A latem znowu są wolni i mogą się włóczyć.
Jak podliczyć sobie kasę, jaką całe życie płaciło się na ZUS na emeryturę, a potem ile przez cały czas trwania emerytury się odbierze, to średnio wychodzi się na wielkim minusie. A jak ktoś umrze przed emeryturą to jego kasa oczywiście nie przejdzie na jego dzieci. W OFE jest jakaś opcja dziedziczenia, ale mocno obwarowana i to tylko z II filaru (z I niestety nie). Gdyby całe życie rownowartość comiesięcznej składki na ZUS wpłacał pracodawca na twoje indywidualne konto oszczędnościowe to po przejściu na emeryturę nie tylko nie brakowałoby pieniędzy, ale i dzieci mogłyby niewykorzystane środki odziedziczyć.
A tak teraz jesteśmy okradani po całości od młodości do starości. Zupełnie jak u zwierząt, silny odbiera słabszemu. Widać, że u ludzi cechą promowaną przez dobór naturalny jest i będzie bezwzględność, brak skrupułów i wszystko to, co oficjalnie uznajemy za złe.
A żeby powiedzieć chociaż jedno słowo na temat :lol2: również uważam, że świadomość społeczeństwa ilości zabieranych im faktycznie pieniędzy jest nikła. Albo raczej, że świadoma tego jest tylko nikła część. Ci, którzy są świadomi już wymyślili jak nie płacić. Ja jeszcze nie wymyśliłam, ale najlepiej jak nie będę wogóle pracować :] Zostanę tym, jak pisali na poprzedniej stronie, joginem z groty.
Chamstwo jest jak chwast: ile by nie rwać zawsze zostanie kawałek korzenia, ale jak przestaniemy rwać to zarośnie cały świat.
Odpowiedz
#24
pitbpl - przez chwilę myślałem, że nawróciłeś się na liberalizm, ale po chwili wyprowadziłeś mnie z błędu - znowu zacząłeś pisać o 10%, którzy nie płacą podatków. Rozmawialiśmy już o tym i udowodniłem Ci, że jesteś w błędzie.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#25
Socjopata1 napisał(a):pitbpl - przez chwilę myślałem, że nawróciłeś się na liberalizm, ale po chwili wyprowadziłeś mnie z błędu - znowu zacząłeś pisać o 10%, którzy nie płacą podatków. Rozmawialiśmy już o tym i udowodniłem Ci, że jesteś w błędzie.

Nie, nie jestem są dwie kategorie ludzi lepsi i gorsi. Lepsi mogą więcej.
Czemy prawnicy i lekarze nie mają kas fiskalnych, a reszta ma??
Raje podatkowe, życie na koszt podatników itd..
Odpowiedz
#26
ciekawe czy przeciętny Polak zastanawia sie nad tym co będzie jak do polski wejdzie euro. mamy już takie same ceny jak na zachodzie przy kilka razy niższych zarobkach, przecież to śmieszne. Legalnie pracując nie da się za chuja uzbierać czegokolwiek na boku, co dopiero myśleć o kasie na mieszkanie czy na dziecko.
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#27
pitbbpl napisał(a):Pełna zgoda, ZUS powinien być uzależniony od dochodu zwłaszcza, dzisiaj jak ktoś zarobi na rynku 900 zł to nie ma prawa prowadzić działalności. Jest ona prawnie zakazana.
Niby czemu? Otworzenie działalności gospodarczej pomimo tego, że jest zawiłe nie jest zakazane -.0 Na podstawie czego mówisz, że w tym przypadku jest zakazana?
pitbbpl napisał(a):Więzień ma lepiej niż bezrobotny. Ma spanie, jedzenie opiekę lekarską i nic nie robi. Koszt 2000zł, a bezrobotny dostanie 500zł na 6 miesięcy.
w niektórych regionach Polski na 12miesięcy


Nie rozumiem czemu Polacy mieliby się domagać zmniejszenia podatków. Lekarze i pielęgniarki zarabiają śmieszne pieniądze. Drogi są w fatalnym stanie. Autostrad nie widać. Nauczyciele patrząc na swoje pensje zastanawiają się co im do łba strzeliło żeby ten zawód wybrać. Chorzy stoją w gigantycznych kolejkach, a i tak muszą myśleć czy w tym roku kontrakt z NFZ zrefunduje im leczenie.

Wracając do zakładania firm w Polsce mamy bardzo komfortową sytuację. Mamy kilkanaście inkubatorów przedsiębiorczych i jeden z lepszych na świecie system wspierania młodych przedsiębiorców. Dodatkowo bezrobotni mogą zakładając firmę starać się o bezzwrotne pożyczki w wysokości do 40 tysięcy. Nie jest źle...

A co do podatków. Mamy taką ciekawą sytuację w kraju, że bogaci nie płacą podatków. A jeśli nawet to są to śmieszne pieniądze. Jest to wynikiem nieznajomości prawa i podstaw ekonomii wśród narodu :| No niestety siedząc całe życie przed tv dużo się nie da dowiedzieć.


Z tego miejsca polecam książki Roberta Kiyosakiego. Na początek dobrze zacząć od "Bogaty ojciec, biedny ojciec". Książka na podstawie USA mówi dlaczego bogaci się bogacą, a klasa średnia płacąc najwyższe podatki nie może się nigdy dorobić. Książka strasznie wciąga, gorąco polecam Uśmiech
Wszyscy idą w życiu pod prąd... o ironio

Wszelkie moje stare, socjalistyczne, lewicowe wpisy należy uznać za nieważne i ich najlepiej nie czytać.

Odpowiedz
#28
Jeżeli ja mogę polecić lekturę czegoś, to publikacji Instytutu Misesa.
http://mises.pl/dzial/teksty/o-ekonomii/

Own3d napisał(a):Niby czemu? Otworzenie działalności gospodarczej pomimo tego, że jest zawiłe nie jest zakazane -.0 Na podstawie czego mówisz, że w tym przypadku jest zakazana?

Zakazana to nie jest, ale zdaje się, że bardziej opłaca się być bezrobotnym, bo z takiej działalności to ZUS zżera cały zysk, a chwilami nawet więcej.

Own3d napisał(a):Nie rozumiem czemu Polacy mieliby się domagać zmniejszenia podatków.

Zaczynając od przekroczenia Krzywej Laffera a kończąc na tym, że przedsiębiorstwo prywatne jest efektywniejsze od inicjatywy państwowej o około czterdzieści procent, przeciętnie.

Own3d napisał(a):A co do podatków. Mamy taką ciekawą sytuację w kraju, że bogaci nie płacą podatków. A jeśli nawet to są to śmieszne pieniądze.

Już samo dwadzieścia dwa procent VAT'u nie należy do pieniędzy "śmiesznych", stanowiąc zresztą większość dochodów państwa. Czy Own3d wyobraża sobie niepłacenie VAT'u ?

Korporacje i ludzie naprawdę bardzo bogaci najczęściej nie tyle "nie płacą podatków", co naginają gospodarcze regulacje do swych potrzeb, stosują ustawy zamiast konkurencji.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#29
Trochę mnie śmieszą wasze wypowiedzi. Bez podatków nie może istnieć Państwo, są konieczne jeśli chcemy żyć w cywilizowanym świecie. Lecz tutaj kończy się "cywilizowany świat" i zaczyna się Polska - Kraj Absurdów. Taaaaaaaaaak w Polsce jest trochę "inaczej", mamy chory system władzy - panuję chaos, kto to właściwie ogarnia ?
ZUS, Szpitale i inne organizacje państwowe są zarządzane przez idiotów i skorumpowanych ludków. Problem nie leży w podatkach i ich wysokości, Problemem jest rząd i zarządcy! To to trzeba zmienić a nie podatki.

Chętnie bym napisał jak można spróbować "leczyć" ten chory kraj, ale ten temat nie jest do tego przeznaczony. Takie jest moje zdanie.
"Nie ma u nas miejsca na katedrę teologii"
Thomas Jefferson

Odpowiedz
#30
Błąd. Chaos kalkulacyjny. Układ zbyt złożony do zarządzania centralnego. Wraz ze wzrostem złożoności efektywność spada, aż do klęski głodu w państwach najbardziej komunistycznych (aktualnym przykładem jest północna Korea).


Co do budżetu aktualnego.

Nie mam niestety wypisanego w przystępny sposób. Dysponuję takim czymś dla lat 2006 i 2007.
http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/w...-a_282.htm
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#31
SETH bez przesadyzmu...Obchodzenie podatków to główne zajęcie tych co się dorabiają i robią to w legalny sposób. Tylko trzeba się troszkę nagimnastykować. Wiem, że byłoby wygodnie gdyby państwo spuściło z tonu, ale niestety w obecnej chwili nie zapowiada się, a nawet będzie gorzej. Politycy muszą załatać dziurę i już wprowadza się podatki na usługi które do tej pory były tax free (np. szkoły nauki jazdy) i tylko chyba fartem szkoły językowe uniknęły tego zaszczytu. Niestety walka z kryzysem teraz się odbije czkawką...

Wszystkich którzy chcą uniknąć podatku od zysków kapitałowych (tzw. podatek belki) polecam lokaty jednodniowe. I to się nazywa kombinowanie...

http://gospodarka.gazeta.pl/pieniadze/1,...ki_sa.html

AVX

Dlaczego sądzisz, że opłaty na ZUS przy prowadzeniu działalności gospodarczej mogą przewyższać zyski?

FIASKO

Jeżeli chcesz aby Twoi potomkowie dostali to co Ty sobie odkładasz polecam ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Niby jest to ubezpieczenie na życie, ale w wypadku śmierci gwarantują jakieś tam grosze + to co sobie odłożyłaś. Do pewnego momentu chroni nawet Twoje zyski przed podatkiem belki, a dodatkowo możesz wybrać uposażonych Uśmiech. Niektórzy nazywają to błędnie III filarem, chociaż może to być forma zabezpieczenia emerytalnego. Oczywiście na rynku są różne dziwne tego typu ubezpieczenia i od razu lojalnie ostrzegam przed tzw."Strategią lwa" w ING, czy AVIVA CU. Udupisz tam pieniądze bo umowy te mają konstrukcję bardzo pazerną, gwarantującą wysokie odszkodowanie w przypadku śmierci, ale to podnosi ryzyko ubezpieczeniowe więc większość pieniędzy które tam wpłacasz idzie na ubezpieczenie a nie na inwestycję. Jeżeli chcesz więcej informacji to wal na PW, od jakiegoś czasu siedzę w kredytach i inwestycjach więc mogę coś doradzić...(Piotrze R. bez głupich uwagOczko)
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
#32
xjasiux napisał(a):Dlaczego sądzisz, że opłaty na ZUS przy prowadzeniu działalności gospodarczej mogą przewyższać zyski?

Uh, a to nie jest prawda ? W takim razie jak się to wylicza ? Bez ironii pytam, może rzeczywiście mam coś niezupełnie prawidłową wiedzę w tym akurat aspekcie.


----

No, zapytałem mamę Duży uśmiech ona jest księgową.
750 złotych to minimalna miesięczna składka dla prowadzącego własną działalność gospodarczą, co automatycznie eliminuje z "białego" rynku m.in. najdrobniejszy handel. No chyba, że coś niezgodnego z prawdą plecie, ale jakoś nie widzę powodu Niezdecydowany
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#33
AVX nie burz się ja tylko zapytałem dlaczego tak sądzisz...Tak sobie czytam strony ZUS'u i raczej wynika z nich, że składka ta zależy od dochodu jaki uzyskuje prowadzący działalność. Nie jest to naliczane procentowo ale są pewne progi...Ale z księgową nie zamierzam się kłócić Oczko Poza tym jeżeli ktoś jest na samozatrudnieniu to składka nie jest tak wysoka a to akurat znam z autopsji Uśmiech
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
#34
Ja dodam, że jeśli jesteśmy gdzieś zatrudnieni to pracodawca pokrywa opłatę ZUS a my przy naszej działalności gospodarczej tylko składkę ubezpieczeniową. Z tego co wiem można ją sobie później odliczyć, więc prowadzenie firmy nie kosztuje zbyt dużo w takim układzie.
Ale muszę się zgodzić z tym, że ZUS jest dla wielu osób progiem nie do przeskoczenia ;(
Wszyscy idą w życiu pod prąd... o ironio

Wszelkie moje stare, socjalistyczne, lewicowe wpisy należy uznać za nieważne i ich najlepiej nie czytać.

Odpowiedz
#35
Avx napisał(a):Uh, a to nie jest prawda ? W takim razie jak się to wylicza ? Bez ironii pytam, może rzeczywiście mam coś niezupełnie prawidłową wiedzę w tym akurat aspekcie.

----

No, zapytałem mamę Duży uśmiech ona jest księgową.
750 złotych to minimalna miesięczna składka dla prowadzącego własną działalność gospodarczą, co automatycznie eliminuje z "białego" rynku m.in. najdrobniejszy handel. No chyba, że coś niezgodnego z prawdą plecie, ale jakoś nie widzę powodu Niezdecydowany


Dokładnie tak, ZUS nie zależy od dochodu. Nie ważne ile zarobisz masz zapłacić 832zł (z chorobowym), bez koło 782zł.
Zus można obliczyć z podstawy (60% przeciętnego wynagrodzenia).

Tak więc handlując marchewką i zarabiając 500zł, dopłacamy do interesu czyli mamy w kasie -332zł co miesiąc.

Wynika z tego, że taka działalność to tylko na czarno. Legalnie jest zakazana.

Minimalny ZUS dla nowych firm przez 2 lata to coś koło 330zł.
Później wskakujemy z automatu w 832zł.
Odpowiedz
#36
zefciu napisał(a):Z drugiej strony Polacy - naród lubiący protestować burzy się na wszystko - na budowę autostrad, na małe płace, na niskie świadczenia... a na wysokie podatki się jakoś nie skarży. Nie przypominam sobie w każdym razie w ostatniej historii jakichś demonstracji na ten temat.

Jak to wytłumaczyć?

Faktycznie - ludzie nie są tego świadomi. Nie chcę wymieniać z imienia i nazwiska, ale znam osoby z tytułem "dr nauk medycznych", które myślą, że płacą podatek w wysokości 19% - wszystko zusammen do kupy. Przecież to śmiech. Fajnie tak wpaść do szpitala, gdzie wykształcone towarzystwo sobie przy kawce plotkuje i wygarnąć im prawdę. Rzednące miny - widok niezapomniany Uśmiech I to zdziwienie, że "no jak to?".

Dodam jeszcze, że ludzie pokroju pana Roberta Gwiazdowskiego prorokują, że XXI wiek będzie należał do podatków pośrednich, ponieważ są prostsze i mniej kosztowne do ściągania. Z jednej strony pomysł dobry, z drugiej - to w ogóle zaciemni obraz sytuacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości