To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa teoria implikacji
rafal3006 napisał(a):Quebabie,
Mamy bezdyskusyjne prawo algebry Boole’a:
p<=>q = ~p<=>~q
Powinno być:
(p<=>q) <=> (~p<=>~q)

Cytat:Lewa strona w twoim zapisie jest taka:
P8 = P2 = [8,26,24 ...]
p<=>q
/\x=8n zachodzi P8(x) <=> P2(x)
To ostatnie się zgadza, ale nic nie pisałem o zbiorach.

Cytat:Natomiast prawa strona musi być taka:
~P8 = ~P2 = [1,2,3..6,7 ... 9,10...]
~p<=>~q
/\x różnego od 8n zachodzi ~P8(x) <=> ~P2(x)
Równoważność
/\x=8n: ~P8(x) <=> ~P2(x)
jest również prawdziwa.
Jeśli tak nie uważasz, to podaj magiczną liczbę (podzielną przez 8, więc 2 odpada), która zwraca fałsz.

Cytat:Lewa strona:
p<=>q
P8 = P2 = [8,26,24 ...]
Dla zbioru wyżej zachodzi „równoważność”:
Liczba jest podzielna przez 8 wtedy i tylko wtedy gdy jest podzielna przez 2
P8<=>P2
Tu bierzemy pod uwagę wyłącznie liczby z powyższego zbioru (P8 ), inne nas nie interesują.

Prawa strona:
~p<=>~q
~P8 = ~P2 = [1,2,3..6,7 ... 9,10...]
Dla zbioru wyżej zachodzi „równoważność”:
Liczba nie jest podzielna przez 8 wtedy i tylko wtedy gdy nie jest podzielna przez 2
~P8<=>~P2=0 bo 2 - jest ta liczba w zbiorze wyżej!
Tu bierzemy pod uwagę wyłącznie liczby z powyższego zbioru (~P8 ), inne nas nie interesują.
Nie!
Pod kwantyfikatorem masz mowę o iksach PODZIELNYCH PRZEZ 8! Negacja równoważności tego nie zmienia! Bierzemy pod uwagę tylko liczby podzielne przez 8 i wtedy mamy (na zbiorach, choć ja o zbiorach nic nie pisałem):
~P8 jest pusty, tu się chyba zgadzamy
~P2 to wszystkie nieparzyste liczby, ale nadal podzielne przez 8... czyli też zbiór pusty!
A zbiór pusty jest równy zbiorowi pustemu, temu chyba nie zaprzeczysz?

Ale i tak rozpatruj lepiej zdania.
Absent.
quebab napisał(a):/\x=8n, n e Z:

To można krócej zapisać
Cytat:/\x e 8Z:

ale oczywiście najlepiej użyć odpowiednich unikodowych symboli.

Wracając do tematu: Kubuś nadal nie wie, że zbiory to nie zdania.

Poza tym, teza iż "nie wolno w jednym zbiorze trzymać rzeczy zupełnie różnych" nie dość, że zaczyna zahaczać o teorię typów, to jeszcze w dodatku w żadnej teorii typów nie jest prawdziwe.

Kubusiu: bredzisz i zapętlasz się w swoich bredniach coraz bardziej. Zapomnij wszystkiego, co w ogóle wydaje Ci się o logice i zacznij czytać jakieś podręczniki.

Podlinkowałem kiedyś jakiś podręcznik, nie był nawet taki zły, mógłbyś od niego zacząć. Nawet znalazłem linka w swoich zakładkach, nie musisz szukać: http://www.scribd.com/doc/73567697/Barba...alnej-2006

NTI po prostu nie działa; podawaliśmy liczne przykłady, na których się wysypuje („kołki”Oczko.

Zgodnie z obietnicą, element wizualny, idealnie obrazujący Kubusiową logikę:
[Obrazek: VdHcG.png]
Wydaje się, że nie można rozprawiać filozoficznie nie oglądając się przy tym na odkrycia naukowe, bo się zrobi z tego intelektualny pierdolnik. — Palmer Eldritch
Absence of evidence is evidence of absence. – Eliezer Yudkowsky
If it disagrees with experiment, it's wrong. — Richard Feynman
學而不思則罔,思而不學則殆。 / 己所不欲,勿施于人。 ~ 孔夫子
Science will win because it works. — Stephen Hawking
Science. It works, bitches. — Randall Munroe


Quebab napisał(a):
rafal3006 napisał(a):Lewa strona:
p<=>q
P8 = P2 = [8,26,24 ...]
Dla zbioru wyżej zachodzi „równoważność”:
Liczba jest podzielna przez 8 wtedy i tylko wtedy gdy jest podzielna przez 2
P8<=>P2
Tu bierzemy pod uwagę wyłącznie liczby z powyższego zbioru (P8 ), inne nas nie interesują.

Prawa strona:
~p<=>~q
~P8 = ~P2 = [1,2,3..6,7 ... 9,10...]
Dla zbioru wyżej zachodzi „równoważność”:
Liczba nie jest podzielna przez 8 wtedy i tylko wtedy gdy nie jest podzielna przez 2
~P8<=>~P2=0 bo 2 - jest ta liczba w zbiorze wyżej!
Tu bierzemy pod uwagę wyłącznie liczby z powyższego zbioru (~P8 ), inne nas nie interesują.
Nie!
Pod kwantyfikatorem masz mowę o iksach PODZIELNYCH PRZEZ 8! Negacja równoważności tego nie zmienia! Bierzemy pod uwagę tylko liczby podzielne przez 8 i wtedy mamy (na zbiorach, choć ja o zbiorach nic nie pisałem):
~P8 jest pusty, tu się chyba zgadzamy
~P2 to wszystkie nieparzyste liczby, ale nadal podzielne przez 8... czyli też zbiór pusty!
A zbiór pusty jest równy zbiorowi pustemu, temu chyba nie zaprzeczysz?

Ale i tak rozpatruj lepiej zdania.

Quebabie,
weźmy przez analogię do wzorcowej równoważności.

Wypowiadam takie twierdzenie:
A.
Trójkąt nie jest prostokątny wtedy i tylko wtedy gdy nie zachodzi suma kwadratów
~TP<=>~SK=1
Kwantyfikatorowo:
/\x x=~TP to ~TP(x) <=> ~SK(x)
Oczywiście ani ~TP, ani ~SK nie są zbiorami pustymi!

Wypowiadam teraz totalnie niezależne twierdzenie ... na drugim końcu kuli ziemskiej:
B.
Trójkąt jest prostokątny wtedy i tylko wtedy gdy zachodzi suma kwadratów
TP<=>SK=1
Kwantyfikatorowo:
/\x x=TP to TP(x)<=>SK(x)
Tu również, ani TP, ani SK nie są zbiorami pustymi

Oczywiście to jest bezdyskusyjna równoważność bo zachodzi święte prawo algebry Boole’a!
~TP<=>~SK = TP<=>SK

Czy zgadzasz się z powyższymi zapisami w algebrze Boole’a?
(~TP<=>~SK) = (TP<=>SK)
i odpowiadającymi im zapisami kwantyfikatorowymi:
[/\x x=~TP to ~TP(x) <=> ~SK(x)] = [/\x x=TP to TP(x)<=>SK(x)]

Oczywiście wszystkie zbiory istnieją:
~TP = ~SK
TP = SK
ŻADEN z nich nie jest pusty!


Windziarz napisał(a):NTI po prostu nie działa; podawaliśmy liczne przykłady, na których się wysypuje („kołki”Oczko.
Windziarzu, wszystkie twoje kołki zostały dawno rozpracowane, najważniejsze są w podpisie.
Algebra Kubusia to 100% algebra zbiorów, operatory Boole’a poprawnie rozumiane (te ze świata inżynierów!) to również 100% algebra zbiorów!
Dam tego dowód na Wielkanoc ...

Algebra Kubusia genialnie opisuje logikę 5-cio latka i jego naturalny język mówiony, czyż trzeba lepszego dowodu jej prawdziwości?
Oczywista KRZiP wyśmieje każdy 5-cio latek, z tym musisz się zgodzić.
Co najciekawsze Ty również genialnie posługujesz się algebrą Kubusia, oczywiście po wyjściu z pokoju z napisem KRZiP.

Windziarz napisał(a):Wracając do tematu: Kubuś nadal nie wie, że zbiory to nie zdania.
Fundament algebry Kubusia jest taki:
1 - zbiór niepusty, zdanie prawdziwe
0 - zbiór pusty, zdanie fałszywe

Przykłady.
1.
Słońce jest czarne
0 - zbiór pusty
Słońce nie jest czarne
1 - zbiór niepusty
2.
Jeśli trójkąt jest prostokątny to nie zachodzi suma kwadratów
TP=>~SK=0
To 0 wymusza tu algebra zbiorów!
TP*~SK=1*1=0!
Oba zbiory istnieją (TP=1 i ~SK=1) ale są rozłączne, co wymusza 0 w wyniku!
W równoważności zbiory TP i SK są tożsame
jak również zbiory ~TP i ~SK sa tożsame!

3.
Jeśli liczba jest podzielna przez 8 to na pewno=> nie jest podzielna przez 2
P8=>~P2=0
Zbiory:
P8*~P2=1*1=0
Oba zbiory istnieją (P8=1 i ~P2=1), lecz są rozłaczne, stąd w wyniku 0.
W implikacji zbiory P8 i P2 nie sa tożsame.
jak również zbiory ~P8 i ~P2 nie sa tożsame!

UWAGA!
Ta relacja zbiorów wymusza zawieranie sie z zbioru P8 w zbiorze P2!
Który Ziemski matematyk ma o tym pojęcie?
Oczywiscie żaden, czego dowodem sa bzurne diagramy Venna dla implikacji.
itd
Miało się to stać na 140 stronie, stanie się na 144 (przynajmniej ładna liczba, 12^2) - zamykam wątek. Powody zamknięcia można znaleźć tutaj: http://ateista.pl/showpost.php?p=415185&postcount=2734

Z Rafałem aka Kubusiem nadal można dyskutować tu: http://www.sfinia.fora.pl/forum-kubusia,60/. Jeśli jednak pojawi się jakiś forumowicz, który z jakichś powodów koniecznie będzie chciał prowadzić dyskusję na ateiście.pl, wątek otworzę.

Oprócz tego wypada zostawić na koniec jakieś podsumowanie. Myślę, że najlepsze można znaleźć tutaj:
http://ateista.pl/showpost.php?p=393129&postcount=2124

Przed uznaniem, że Kubuś jest genialny, warto również przeczytać: Ok, chyba wystarczy. Jeśli ktoś uważa, że pominąłem coś, co warto tu dopisać, proszę o PW.

Na koniec chciałbym jeszcze podziękować wszystkim walczącym z Kubusiem za wsparcie, a nieraz i nauczenie mnie czegoś nowego o logice - w szczególności Idiocie, Windziarzowi i Quebabowi.

Samemu Rafałowi3006 też w sumie należą się podziękowania - za stworzenie okazji dla innych do nauki logiki. Dzięki temu ten wątek miał jednak jakąś wartość edukacyjną Oczko

That's all, folks!

Windziarz napisał(a):A na pożegnanie z tym durnym wątkiem, ostatnia odsłona kącika muzycznego:

♫♬♩

To już jest koniec, nie ma już nic,
Jesteśmy wolni, możemy iść,
To już jest koniec, możemy iść,
Jesteśmy wolni, bo nie ma już nic,

To już jest koniec, nie ma już nic,
Jesteśmy wolni, możemy iść,
To już jest koniec, możemy iść,
Jesteśmy wolni, bo nie ma już nic,

Niedźwiadek w swej norce jak rady nadzorcze,
inżynier na haju jak stado buhajów,
tak dłubie i gmera, napisze, nie myśli,
odwiedzi dwa fora i je zanieczyści,
mu matma po drodze jak Kaczor Tuskowi,
weź temat, a on źle się o nim wypowie,
logika bez sensu i fakty olane,
rozmowa z niedźwiedziem jak grochem o ścianę,
a po co a po co tak skrobie i skrobie,
a za co a za co właściwie to robię
i tak się przykładam i jemu tłumaczę,
a potem na bzdury od niego znów patrzę...

To już jest koniec (to jest już koniec), nie ma już nic (nie ma już nic),
Jesteśmy wolni (jesteśmy wolni) możemy iść (możemy iść),
To już jest koniec (to jest już koniec), możemy iść (możemy iść),
Jesteśmy wolni (jesteśmy wolni), bo nie ma już nic (bo nie ma już nic),
nie ma już nic nic nic nic
[Obrazek: style3,Fizyk.png]
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i ludzka głupota. Co do Wszechświata nie jestem pewien" - Albert Einstein
Ja Kubuś, dziękuję wszystkim Interlokutorom, w szczególności Fizykowi, Windziarzowi, Sogorsowi, Quebabowi i innym za 6-cio letnią dyskusję. Tylko i wyłącznie dzięki temu mogła narodzić się algebra Kubusia, której premierę można znaleźć w aktualnym podpisie. Ja wiem, że wszyscy są tu wrogo nastawieni do Kubusia, bo nie rozumieją tego co Kubuś pisze.
Pewne jest jednak, że są tacy co rozumieją. W całej historii walki o algebrę Kubusia wyłącznie Wuj Zbój (właściciel SFINII) czuł techniczną algebrę Boole’a i tylko i wyłącznie z nim dyskusja była wspaniała, bo operowaliśmy wyłącznie równaniami algebry Boole’a a nie IDIOTYCZNYMI tabelami zero-jedynkowymi. Wuj Zbój jest autorem przejścia do logiki ujemnej w algebrze Kubusia, autorem dowodu praw Kubusia równaniami algebry Boole’a bez użycia tabel zero-jedynkowych etc. To od Wuja Kubuś, z racji wykształcenie technicznego wyłącznie praktyk algebry Boole’a, nauczył się patrzeć poprawnie na algebrę Boole’a od strony matematycznej. Dotyczy to szczególnie implikacji, która w świecie techniki jest najzwyklejszym IDIOTYZMEM i nigdy nie znajdzie tu zastosowania z powodu „rzucania monetą” w każdej połówce definicji implikacji, zarówno prostej, jak i odwrotnej.

Kapitalna była też decydująca o wszystkim dyskusja z wykładowcą logiki Volrathem, który zmusił szare komórki Kubusia do pracy na najwyższych obrotach i to jemu zawdzięczamy decydujący o wszystkim symbol:
~~> - naturalny spójnik „może”, wystarczy pokazać jeden przypadek prawdziwy.

Nie jest tak Windziarzu, że Kubuś zaśmieca ŚFINIĘ!

Wuj Zbój doskonale rozumie co pisze Kubuś i już wieki temu sam na moją prośbę założył subforum „Algebra Kubusia - alternatywna teoria implikacji”
Dzięki temu na SFINII dostępna jest szczegółowa dokumentacja narodzin algebry Kubusia, śmiem twierdzić, największego odkrycia w dziejach ludzkości, bo bez wątpienia odkrycie matematyki pod którą wszyscy podlegamy jest takim wydarzeniem.

Ludzkość szukała tego od 2500 lat, a nam się udało!

Ciekawym jest fakt, że wątek NTI został zamknięty w chwili szczytowej oglądalności, czyli ponad 150 odczytów dziennie. Ciekawym jest fakt, że cały czas poziom ten utrzymuje się, mimo zamknięcia wątku.

Ciekawe kto to czyta?
Na pewno nie czytają tego ludzie którzy nie rozumieją co czytają, to oczywiste. Śmiem zatem twierdzić że czytają to matematycy na najwyższym poziomie.

Co najbardziej ciekawe, są matematycy którzy twierdzą to samo co Kubuś:
Jeśli coś jest równoważnością prawdziwą to nie ma takiej siły aby zrobić z tego implikację prawdziwą i odwrotnie - a wynika to bezpośrednio z definicji zero-jedynkowych implikacji i równoważności.

To jest absolutnie pewne a owi matematycy to: Zbanowany Uczy, Wuj Zbój, Volrath, Macjan i wielu na matematyce.pl.

Oczywiście nie mam zamiaru iść pod prąd, i nie zamierzam tu pisać wbrew woli Fizyka.

Dzięki Fizyku za kapitalną wieloletnią dyskusję, a wszystkich chętnych zapraszam na premierę do podpisu.

Polecam przynajmniej podsumowanie 6-letniej dyskusji zawarte w pkt.1.1.

… wszystko co chcecie, żeby ludzie wam czynili, wy też im podobnie czyńcie …
Ewangelia Mateusza 7:12
[Obrazek: oklad.jpg]

Przyjaciele Kubusia to wszyscy interlokutorzy biorący udział w 6 letniej dyskusji.

Uwaga!
Algebra Kubusia to totalnie inna interpretacja zero-jedynkowych operatorów logicznych niż obowiązująca w KRZiP. Jakiekolwiek próby opisania algebry Kubusia przy pomocy środków dostępnych w KRZiP to syzyfowa praca, fundamentalnie błędna od strony czysto matematycznej.

Algebra Kubusia i KRZiP mają ZERO punktów wspólnych!

Warunkiem sine qua non zrozumienia algebry Kubusia, jest czasowe wykasowanie z pamięci kompletnej KRZiP. Myślę, że każdy kto jest w stanie dokonać tej sztuki bez problemu zrozumie algebrę Kubusia, bo to jest matematyka 5-cio latka!

Na mocy powyższego, wszelkie próby opisania algebry Kubusia przy pomocy środków dostępnych w KRZiP poczynione przez Fizyka i Windziarza w linkach tu podanych:
http://ateista.pl/showpost.php?p=421151&postcount=2864

... są po prostu TOTALNIE bez sensu!
... a dowód tego jest w pkt.1.1 w podpisie.

Wasz przyjaciel,
Kubuś - kosmita
Kubusiu, reklamowy spam (bezpłatna reklama witryn internetowych - blogów, forów, serwisów itd.) umieszczamy w dziale:

Forum Ateista.pl > Groch z kapustą > Pchli targ > Zobacz ateisto, spodoba ci się
Zamierzam stworzyć mężczyznę i kobietę z grzechem pierworodnym. Następnie zamierzam zapłodnić kobietę samym sobą, tak abym mógł się narodzić. Będąc człowiekiem, zabiję się w ramach ofiary dla samego siebie aby ocalić Cię od grzechu na który Cię początkowo skazałem... TA DA!!!
Myślę, że dla Kubusia, legendy forum, możemy zrobić wyjątek... Oczko
Scaliłem.

Fizyk napisał(a):Z Rafałem aka Kubusiem nadal można dyskutować tu: http://www.sfinia.fora.pl/forum-kubusia,60/. Jeśli jednak pojawi się jakiś forumowicz, który z jakichś powodów koniecznie będzie chciał prowadzić dyskusję na ateiście.pl, wątek otworzę.

Albo tu: http://yrizona.freeforums.org/algebra-ku...-t488.html — W.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości