To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podcast Ateistyczny
#1
Witam
Postanowiłem założyć podcast ateistyczny taką parodie odwyku bo widzę że wiele osób słucha ten odwyk.com i bezmyślnie w to wierzą. Poza tym nigdzie w nie znalazłem podcastu ateistycznego, swoją drogą ciekawe dlaczego?
Dobra, moje pytania brzmią:
Co sądzicie o takim pomyśle?
Może macie rady, coś o czym nie wiem a przyda mi się na start?
Jak myślicie, jaka nazwa byłaby najlepsza na tego typu podcast? chciałem "odwyk od boga", ale jest już odwyk katolicki, to muszę znaleźć coś innego
A może ktoś chciał by ze mną poprowadzić albo pomóc w rozwoju projektu?
Odpowiedz
#2
podstawowe pytanie... po co?

żmija napisał(a):Witam
Postanowiłem założyć podcast ateistyczny taką parodie odwyku bo widzę że wiele osób słucha ten odwyk.com i bezmyślnie w to wieżą

przeszkadza ci to, ze ktos w to wierzy? i skad wiesz, ze bezkrytycznie podchodza do tamtejszych tresci?

żmija napisał(a):Co sądzicie o takim pomyśle ?

krotko i zwiezle : bes sęsu, jakby to powiedzial mistrz suspęsu.

nikt ci nie kaze sluchac tego podcastu, pewnie niewiele osob w ogole wie o jego istnieniu. a ci, ktorzy wiedza i sluchaja, raczej nie beda zainteresowani twoim pomyslem. wiec dla kogo ty to chcesz w ogole robic? jaki to ma sens? no, chyba ze po prostu chcesz byc kolejnym ateistycznym mesjaszem...

żmija napisał(a):nie znalazłem podcastu ateistycznego ,, swoją drogą ciekawe dlaczego ?

dlaczego? z tego samego powodu, dla ktorego nie ma podcastu dla ludzi ktorzy nie lubia futbolu, ludzi ktorzy nie lubia plywac, ludzi ktorzy nie lubia pomaranczy. Uśmiech
jakiś mądry cytat
Odpowiedz
#3
Cytat:1 przeszkadza ci to, ze ktos w to wierzy? i skad wiesz, ze bezkrytycznie podchodza do tamtejszych tresci?

Nie, mam w nosie czy oni w to wieża czy nie ale przeszkadza mi że wmawia się ludziom że ziemia ma 6 tysięcy lat bo tak mówi biblia , i dlatego ewolucja nie miała miejsca . przeszkadza mi że naukowe argumenty kwestionuje się bo religia mówi prawdę i nie mogą się mylić
Wiem że bezkrytycznie bo znam 2 osoby które cytują słowa z każdego podcastu , nawet jak mówię im że się mylą i nie mają argumentów żadnych to piszą że się zapytają tego gościa i odpowiedzą , nawet go głowy im nie przyjdzie że może się mylić . ja zdaje sobie sprawę że mogę sie mylić ale sądzę że jak ktoś podaje poważne argumenty że nie mam racji to zmieniam swój pogląd .
Cytat:
2.krotko i zwiezle : bes sęsu, jakby to powiedzial mistrz suspęsu.

nikt ci nie kaze sluchac tego podcastu, pewnie niewiele osob w ogole wie o jego istnieniu. a ci, ktorzy wiedza i sluchaja, raczej nie beda zainteresowani twoim pomyslem. wiec dla kogo ty to chcesz w ogole robic? jaki to ma sens? no, chyba ze po prostu chcesz byc kolejnym ateistycznym mesjaszem...

dla mnie 60 osób które słuchają jednego odcinak jak leci na żywo a jeszcze więcej powtórkę to jest dużo .
sens prowadzenia takiego podcastu widzę taki sam jak :
- prowadzenie tego forum , blogów ateistycznych , książek i filmy
Kto to będzie słuchał ? ci co chcą przecież w Polsce są nie tylko katolicy a i oni mogą się dowiedzieć czegoś nowego.
Cytat:
3 . dlaczego? z tego samego powodu, dla ktorego nie ma podcastu dla ludzi ktorzy nie lubia futbolu, ludzi ktorzy nie lubia plywac, ludzi ktorzy nie lubia pomaranczy.
Tak, nie ma takich podcastów ale ja będę mówił o historii religii , argumenty dlaczego tak uważam i o tym jak jedyny słuszny kościół katolicki ogranicza wolność ludziom takim jak ja .

Używaj opcji QUOTE.
Odpowiedz
#4
W jaki sposób KK ogranicza twoją wolność?, napisz mi ,które prawa i wolności obywatelskie wymienione w Konstytucji są łamane przez KK wobec twojej osoby.
Zapewne jesteś kolejną osobą,która swoje indywidualne "nie lubie", "przeszkadza mi" lubi nazywać dyskryminacją. Bezpodstawne użalanie się nad sobą.
Odpowiedz
#5
Zbysze.k napisał(a):W jaki sposób KK ogranicza twoją wolność?, napisz mi ,które prawa i wolności obywatelskie wymienione w Konstytucji są łamane przez KK wobec twojej osoby.
Zapewne jesteś kolejną osobą,która swoje indywidualne "nie lubie", "przeszkadza mi" lubi nazywać dyskryminacją. Bezpodstawne użalanie się nad sobą.

Zapewne jesteś kolejną osobą, która bez zastanowienia robi wszystko co twój guru ci powie .
Choćby to że moje podatki idą na kościół , choćby to że w szkołach i urzędach muszę się gapić na krzyże ale jeśli chcesz o tym pogadać to bardzo chętnie ale nie w tym temacie , załóż temat podaj linka i pogadamy .
tu chce się dowiedzieć co sądzą ludzie tacy jak ja o tym pomyśle , mam nadzieje że nie pomyliłem forum ateistycznego na katolicki
Odpowiedz
#6
Nie, nie pomyliłeś forum, ale raczej wielkich antyklerykałów tutaj nie znajdziesz.
Odpowiedz
#7
żmija napisał(a):ale przeszkadza mi że wmawia się ludziom że ziemia ma 6 tysięcy lat bo tak mówi biblia , i dlatego ewolucja nie miała miejsca.

spora czesc katolikow, takze katolickich naukowcow uwaza, ze ewolucja miala miejsce, a nawet, ze da sie ja pogodzic z chrzescijanska wiara. tak samo niewielu katolikow uwaza, ze ziemia ma 6 tysiecy lat - ino zwolennicy kreacjonizmu, a niewielu ich jest poza stanami.

juz nie do konca wiem, o co ci chodzi. na poczatku zes rzekl, ze chcesz zrobic parodie katolskiego podcastu. pozniej mowisz, ze chcesz mowic o tym jak KRK ogranicza twoja wolnosc. z tego co zem wyczytal, ten podcast jest, cytuje, "pozakoscielny", a sam autor przyznaje, ze nie jest zwiazany z zadnym kosciolem, gdyz jak twierdzi "kościoły mnie po prostu nie interesują. Jezus przyszedł do ludzi, a nie do kościołów", a podcast porusza tematyke biblijna.

religia =/= kosciol

zastanow sie, z czym ty tak naprawde walczysz?
jakiś mądry cytat
Odpowiedz
#8
Parodia odwyku może się źle wyraziłem ale chodziło mi o to że odwyk jest religijny a ten podcast wręcz odwrotnie .
W samym podcascie będę poruszał tematy polityka , religie , darwinizm , wpływ Kk na państwo i tp.
A w samym odwyku rzeczywiście on nie promuje kościoła TYLKO biblie i on właśnie twierdzi że ziemia ma 6 tysięcy lat ,
Po tym w odcinku o demonach już zupełnie robi wodę z mózgów ludziom


Słyszałeś takie pojęcie jak wrogowie rozumu ? to z nimi walczę
Odpowiedz
#9
Cytat:ja będę mówił o historii religii , argumenty dlaczego tak uważam

A mógłbyś dać nam próbkę? Np. wyjaśnić zadziwiające zbieżności pomiędzy ewangeliami Marka i Mateusza, lub wyjaśnić dlaczego Chrystus został przebity włócznią? Lub zdradzić, dlaczego Jezus wjeżdżając do Jerozolimy witany był kwiatami przez tłum i o czym świadczy dzielenie się przez żołnierzy jego szatami (te motywy są ze sobą powiązane)? (innych użytkowników proszę o nieodpowiadanie, chcę sprawdzić żmiję)

Cytat:Słyszałeś takie pojęcie jak wrogowie rozumu ? to z nimi walczę

Huh, ale zabrzmiało.
Odpowiedz
#10
żmija napisał(a):Słyszałeś takie pojęcie jak wrogowie rozumu ? to z nimi walczę
Jesteś masochistą?
Odpowiedz
#11
Aryman napisał(a):wyjaśnić zadziwiające zbieżności pomiędzy ewangeliami Marka i Mateusza,
- jeden musiał korzystać z pracy drugiego (Mateusz z Marka), albo korzystali obaj z tzw. Źródła Q
Aryman napisał(a):wyjaśnić dlaczego Chrystus został przebity włócznią?
- Żeby sprawdzić czy jest żywy , ponadto Jan ( wydaje mi się że to Jan ale głowy nie dam a nie chce mi się tego sprawdzać ) piszę że stało się to, bo tak zostało zapowiedziane w starym testamencie
Aryman napisał(a):dlaczego Jezus wjeżdżając do Jerozolimy witany był kwiatami przez tłum
- a to nie były przypadkiem palmy ? myślę że był witany z takiego samego powodu jak teraz się wita np. papieża czy prezydenta. bo jest osobą wyjątkową

Aryman napisał(a):o czym świadczy dzielenie się przez żołnierzy jego szatami (te motywy są ze sobą powiązane)?
- jak go przybili do krzyża to ściągnęli mu szatę i porozdawali to żołnierzom czy grali o to nie pamiętam dokładnie bo dawno czytałem biblie ale miało go to znieważyć.

Dobra i na jaką ocenę szkolną zasłużyłem ?
Jak się gdzieś myliłem to możesz mnie poprawić , a jak chcesz więcej zemną o tym pogadać to
Napisz mowy post daj linka ja na pewno odpiszę
Poza ty nie wiem co chciałeś sprawdzić tymi pytaniami , bo nie zamierzam się wypowiadać o teologii chrześcijańskiej. Poza tym biblię traktuje jak mity greckie więc wgłębianie się w nie głębiej jest bezsensowne . A pod pojęciem historia religii miałem namyśli : w jaki sposób nawracano , ile ludzi zginęło , jak i gdzie się dana religia rozwijała itp.

Zbysze.k napisał(a):Jesteś masochistą?
Nie , nie jestem masochistą ale liczę że to co robie nie będzie przez wszystkich krytykowane a może nawet się to komuś przyda , taką mam nadzieje


*
Odpowiedz
#12
Nie wystawiam ocen. Byłem po prostu ciekawy, czego można się spodziewać po rzeczonym podkaście. Skoro jednak wyszczególniłeś jasno:

Cytat:nie zamierzam się wypowiadać o teologii chrześcijańskiej. (...) w jaki sposób nawracano , ile ludzi zginęło , jak i gdzie się dana religia rozwijała itp.
moje pytania nie mają już sensu.

Sądzę, że czeka Cię sporo pracy, jeżeli chcesz przedstawić temat uczciwie i nie stać się kolejnym propagandystą antykatolickim - wrogiem rozumu.
Odpowiedz
#13
Aryman napisał(a):Sądzę, że czeka Cię sporo pracy, jeżeli chcesz przedstawić temat uczciwie i nie stać się kolejnym propagandystą antykatolickim - wrogiem rozumu.
Tak czekam nie dużo pracy od razu mówię że mam zamiar się dobrze przygotować na każdy odcinek , np. teraz zacząłem czytać ,, samolubny gen – dawkins’a ‘’ oraz np. ,, Ateizm w sporze z religią - Buckley Michael J. ‘’ tą drugą dopiero zamówiłem ale napisał ją jakiś teolog więc nie wiem czego się po niej spodziewać .
Odpowiedz
#14
Żmija, a zamierzasz tak jak gostek z odwyku yyyy-kać i pierdolić o niepotrzebnych sprawach? Bo ja z trudem przebolałem jeden odcinek jego podcasta, ale nikt mi już tych pięciu minut nie odda.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#15
zefciu napisał(a):Żmija, a zamierzasz tak jak gostek z odwyku yyyy-kać i pierdolić o niepotrzebnych sprawach? Bo ja z trudem przebolałem jeden odcinek jego podcasta, ale nikt mi już tych pięciu minut nie odda.

Myślę że to już kwestia gustu , popularność odwyku wskazuje na to że są ludzie którym się to podoba chociaż dla ciebie to strata czasu Język piszę na forum aby poznać wasze opinie , rady czego unikać itp. . Na pewno będę się stosował do tych rad .
Na pewno zanim wypuszczę odcinek to 10 razy przemyśle czy może on kogoś zaciekawić.
Niestety mam małe doświadczeni jeśli chodzi o samo prowadzenie podcastu ,ale to z biegiem czasu nadrobię
Odpowiedz
#16
zefciu napisał(a):ja z trudem przebolałem jeden odcinek jego podcasta, ale nikt mi już tych pięciu minut nie odda.

Dziękuję za ostrzeżenie. Odwyku słuchałem w tle, przeglądając ateistę.pl i nie mam poczucia zmarnowanego czasu Uśmiech.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości