To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prudnik
#1
Prudnicka Wieża Woka. Ostatnia pozostałość po prudnickim zamku z 1279 roku, rozebranym w XIX w. Jeden z najstarszych tego typu zabytków w Polsce.

Wygląd wieży do 2009 roku...

[Obrazek: cfaf79c1ca001031ce80d355a894c5b1.jpg]

...i dziś dostępna dla turystów Uśmiech

[Obrazek: 27103182i.jpg]

Resztę dodam poźniej...

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#2
Pięknie. Może się w lecie na motocyklu wybiorę, bo mam rzut beretem.
Odpowiedz
#3
Rzut beretem do Prudnika? Więc pewnie masz też blisko do Nysy? Oczko
Szkoda, że nie mam aparatu, bo bym powrzucał zdjęcia z nyskich fortyfikacji Smutny
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#4
Wieża bramy dolnej w Prudniku. Jedyne ocalałe wrota do miasta z pośród trzech

[Obrazek: 7f33344c0632dc3d7b8a0ec414d5336f.jpg]

Baszty murów miejskich. Obecnie siedziba Muzeum Ziemi Prudnickiej

[Obrazek: IMG_7573.JPG]

Prudnicki ratusz

[Obrazek: 2872728.jpg]

i zabytkowe kościoły ;]

[Obrazek: Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82-p-w-Micha%C5%82a-...rudnik.jpg]

[Obrazek: 269763.jpeg]

Ten klasztor franciszkanów znajduje się kilka kilometrów poza miastem w lesie (i w Górach Opawskich zarazem). W latach 50-tych więziono tu prymasa Wyszyńskiego.

[Obrazek: 269754.jpeg]

Fragment Prudnika na tle Gór Opawskich. Jest to najdalej na wschód wysunięta część polskich Sudetów. Ta najwyższa góra po prawej to Biskupia Kopa (890 m npm) - najwyższy szczyt woj. opolskiego. Na jej szczycie znajduje się czeska wieża widokowa z której widoki są bardzo, bardzo rozległe!!

[Obrazek: 013ox2.jpg]

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#5
Cytat:Fragment Prudnika na tle Gór Opawskich. Jest to najdalej na wschód wysunięta część polskich Sudetów. Ta najwyższa góra po prawej to Biskupia Kopa (890 m npm) - najwyższy szczyt woj. opolskiego. Na jej szczycie znajduje się czeska wieża widokowa z której widoki są bardzo, bardzo rozległe!!

Heh, trochę się pochodziło wokół tej góry Uśmiech
Najlepsze i najcięższe wejście jest od strony czeskiej.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#6
FlauFly napisał(a):Heh, trochę się pochodziło wokół tej góry Uśmiech
Najlepsze i najcięższe wejście jest od strony czeskiej.

Najlepsze i najcięższe jest podejście na Srebrną Kopę czerwonym szlakiem od strony Pokrzywnej Uśmiech

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#7
Cytat:Najlepsze i najcięższe jest podejście na Srebrną Kopę czerwonym szlakiem od strony Pokrzywnej

No co Ty... Czerwony szybciutko się podchodzi.
Naprawdę ja i moi kumple nieraz chodziliśmy czerwonym od strony Pokrzywnej i gdy poszliśmy raz od strony czeskiej to jednogłośnie stwierdziliśmy, że to znacznie cięższy szlak.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#8
FlauFly napisał(a):No co Ty... Czerwony szybciutko się podchodzi.
Naprawdę ja i moi kumple nieraz chodziliśmy czerwonym od strony Pokrzywnej i gdy poszliśmy raz od strony czeskiej to jednogłośnie stwierdziliśmy, że to znacznie cięższy szlak.

Miałem na myśli podejście na Srebrną Kopę, tę niższą obok Biskupiej.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#9
Przecież na jedno wychodzi Uśmiech Właśnie o tym mówiłem.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#10
Bez przesady z tym "podejściem". To w końcu góry raczej spacerowe, ciężkie podejście może być dla emerytów Uśmiech
There is a crack in everything. That’s how the light gets in.
Odpowiedz
#11
No masz rację. Po prostu najfajniej idzie się od strony czeskiej Uśmiech
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#12
FlauFly napisał(a):Przecież na jedno wychodzi Uśmiech Właśnie o tym mówiłem.

Podejście na Srebrną jest bardzo długie i strome. Tam to dopiero "czuć górę"

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#13
Skywalker,

perełki, jestem oczarowany. Muszę zostawić Tatry i zobaczyć osobiście te mniejsze góry. Uśmiech
Odpowiedz
#14
Niektóre obiekty naprawdę piękne i ciekawe, może kiedyś wybiorę się wraz z rodziną.


A ta panorama piękna, chciałbym na własne oczy zobaczyć.
Odpowiedz
#15
exeter napisał(a):perełki, jestem oczarowany. Muszę zostawić Tatry i zobaczyć osobiście te mniejsze góry. Uśmiech

No ba Uśmiech

Oto wieża widokowa na Biskupiej Kopie.

[Obrazek: 360_630183_1_d_7529.jpg]

Fragment panoramy w stronę Nysy

[Obrazek: 3773442.jpg]

Położenie Prudnika względem Biskupiej Kopy

[Obrazek: opawskie.gif]

Schronisko "Pod Biskupią Kopą". Jedyne górskie schronisko w woj. opolskim.

[Obrazek: schronisko-pod-biskupia-kopa.jpg]

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#16
W schronisku tym zdarzyło mi się już nocować Duży uśmiech
W sumie tereny o których mowa to znam od łepka. Swoją drogą, na feriach znów będę się kręcił w okolicach Głuchołazy - Łąka Prudnicka - Jarnołtówek Oczko
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości