Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szacunek dla wroga swego, szacunek dla "uczuć patriotycznych" i emocjonalność
anonim1 napisał(a):pod warunkiem ze stosowali sie do zarzadzen i nie robili zamachow, ruchawek.

Widzę że nie masz nic przeciwko temu aby żyć jako niewolnik "rasy panów". Standardową łapankę też byś uznał za coś ekscytującego. A czym zawinili sobie przesiedleńcy z Zamojszczyzny?? Oczywiście o tym nie słyszałeś bo to propaganda bezczelnych polskich patriotów. Ty trzeźwy jesteś w ogóle?? Polska wygląda jak wygląda dzięki takim jak właśnie ty!! Smutny

Nie przeżyłeś wojny to sobie możesz nawet ody do Hitlera stukać na klawiaturze i udowadniać jak niewiele jesteś w tym kraju wart.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
Skywalker napisał(a):Widzę że nie masz nic przeciwko temu aby żyć jako niewolnik "rasy panów". Standardową łapankę też byś uznał za coś ekscytującego. A czym zawinili sobie przesiedleńcy z Zamojszczyzny?? Oczywiście o tym nie słyszałeś bo to propaganda bezczelnych polskich patriotów. Ty trzeźwy jesteś w ogóle?? Polska wygląda jak wygląda dzięki takim jak właśnie ty!! Smutny

Nie przeżyłeś wojny to sobie możesz nawet ody do Hitlera stukać na klawiaturze i udowadniać jak niewiele jesteś w tym kraju wart.
Nie przezylem okupacji , znam ja z opowiadań rodziców i jest to nieco inny obraz od tego jaki przedstawia sie oficjalnie.
Tak naprawde cieżko bylo niemca spotkac w wiosce. Policja byla polska.
Niemcy owszem wykonywali akcje odwetowe po akcjach partyzantów , palili wioski ...niektore kary byly drakońskie nie zaprzeczam.
Co do mnie to byc moze nasi kochani patrioci , ci od "miesiaca matki boskiej" (może tacy jak ty) by mnie zamordowali za nie dość patriotyczną postawę.
To też znam z opowiadań...
Gdybym moje zycie wypadło na młode lata i mialbym rozum taki jak wtedy (nie wiem co zrobilaby ze mnie IIRP) to moze bylbym w partyzantce a moze na robotach w niemczech, gdybym byl w wieku takim jak teraz i miał rozum taki jak teraz to raczej sklanialym sie ku przystosowaniu sie do warunkow okupacyjnych.

Co do zamojszczyzny... nasi nie byli lepsi (np akcja wisla)
Co wy patrioci osiagneliccie akcjami militarnymi ? Kompletnie zrujnowana Warszawa , 200tys w wiekszośći "bogu ducha" winnych cywilow poszło do piachu...
Praga czeska ocalala , Budapeszt jakoś ocalał ...?

CreatedMind napisał(a):Jeżeli człowiek musi iść żyć do kanałów tez tam może żyć co nie znaczy ze warto tak żyć.

Kochany , czasem zastanawiałem sie zyjac w wolnej polsce czy to nie jest jakiś rodzaj kanału.
[SIZE="1"]Człowieku żyj i pozwol żyć bliźniemu swemu.
Czesław Szymoniak[/SIZE]
Odpowiedz
AndrE napisał(a):Zostajesz zaatakowany przez pojeba, którego jedynym celem jest Cie zabić. Ot, sprawia mu to przyjemność.

Czy broniąc się będziesz miał opory przed odebraniem mu życia? Ja raczej żadnych.

I nie dbam o to czy ktoś powie, że jestem taki sam jak on.

Raz conajmniej byłem , raz chcieli mnie zabić (pomijając próby samobójcze i 2 wypadki samochodowe ,które przeżyłem) a drugi uratował mi skóre.W sumie nie miałem 5 zł - gość chciał na alkohol .Było mi obojętne czy mnie zaciupie , ale przebaczyłem nie powiadomiłem policji . To drugi raz gy bylem ofiarom , 1 gdy miałem 8-10 lat chcieli wyłudzić ode mnie kase , straszyli - 2 nastolatków . Nabijali się ze mnie ,że jestem alergikiem i rzucili mi raz petardę pod nogi.Widziałem kiedyś dużo krwi na przystanku i gdy byłem na dziennym oddziale psyhiatrycznym .Ale to pewnie jeszcze mało......

Cytat:
Widzę że nie masz nic przeciwko temu aby żyć jako niewolnik "rasy panów". Standardową łapankę też byś uznał za coś ekscytującego. A czym zawinili sobie przesiedleńcy z Zamojszczyzny?? Oczywiście o tym nie słyszałeś bo to propaganda bezczelnych polskich patriotów. Ty trzeźwy jesteś w ogóle?? Polska wygląda jak wygląda dzięki takim jak właśnie ty!! Zdezorientowanyad:

Każda istota , każdy z nas jest coś wart !

,,Rasa panów" tak to ci co mają najwięcej do powiedzenia i zwykle nic co ma jakąś wartość....

Takiej ,,rasy' nie ma i nie było!

Co do tego mają przesiedleńcy z Zamojszczyzny ? Pewnie tyle ,że to przytaczanie błędów historycznych w celach propagandowych . Co się stało to się nie odstanie , pamiętajmy ale nie rodrapujmy starych ran !
R.I.P
Odpowiedz
anonim1 napisał(a):Co do mnie to byc moze nasi kochani patrioci , ci od "miesiaca matki boskiej" (może tacy jak ty) by mnie zamordowali za nie dość patriotyczną postawę.

Za donosy Nimcom w wyniku czego gineli Polacy to według mnie kulka należała się jak najbardziej.

Cytat:gdybym byl w wieku takim jak teraz i miał rozum taki jak teraz to raczej sklanialym sie ku przystosowaniu sie do warunkow okupacyjnych.

Czyli każdy może robić z tobą teoretycznie wszystko a tobie to i tak będzie obojętne??

Cytat:Co do zamojszczyzny... nasi nie byli lepsi (np akcja wisla)

Kto zaczął??

Cytat:Co wy patrioci osiagneliccie akcjami militarnymi ? Kompletnie zrujnowana Warszawa , 200tys w wiekszośći "bogu ducha" winnych cywilow poszło do piachu...

Powstanie Warszawskie miało by sens gdybyśmy otrzymali wyraźne wsparcie od Armii Czerwonej. Nie licząc tego to polskie podziemie i tak odniosło kilka większych sukcesów. Grunt by wróg umierał.

AndrE napisał(a):Jeśli o mnie chodzi to zależy jak u tych "panów" by mi było.

Polacy mieli być w zamyśle zasobem darmowej siły roboczej ludzi potrafiących liczyć do 100. Sam oceń czy w takim świecie byłoby ci lepiej. Argumentujecie swoją postawę rozumem. Ale nie wiem co pokorne płaszczenie się przed prześladowcą (ułatwianie mu "roboty") ma wspólnego z rozumem?? Nie prościej nazwać tego tchórzostwem??

EH
Odpowiedz
AndrE napisał(a):Jeżeli ktoś wie, że odniesie przez to "ułatwianie roboty" bezpośrednie korzyści to znaczy, że rozum posiada.

Ale dlaczego szydzicie z tych co chcieli wyzwolenia Polski spod okupacji?? Każdy Polak by wtedy zyskał "bezpośrednią korzyść".

EH
Odpowiedz
AndrE napisał(a):Jeśli o mnie chodzi to zależy jak u tych "panów" by mi było. Słowo "niewolnik" może być różnie rozumiane i nie musi oznaczać wychudzonego, zakutego w kajdany robola bez nadziei na lepsze jutro. Jeśli masz na myśli niewolnictwo w sensie braku własnego narodu, braku kultury, dawnych tradycji, czy czego tam jeszcze to pamiętaj, że dla niektórych są to nijakie wartości. Dużo ludzi woli dbać wyłącznie o własną dupę. Mają do tego prawo.

To zabrzmi jak głupi stereotyp ale.. polak chyba nie potrafi rządzić.
Hastur w uzasadnieniu minusa napisał(a):sranie w banie
urażony AndrE na profilu Hastura napisał(a):Wszystko z czym się nie zgadzasz jest "sraniem w banie". Pierdolenie bez ładu i składu, o jakimkolwiek uzasadnieniu to już nawet nie wspominam bo po kimś takim ciężko się go spodziewać.
Podsumowałem Twojego posta słowami "sranie w banie" i punktami negatywnej reputacji ponieważ:
1) nie podoba mi się zawarta w nim relatywizacja pojęcia niewolnictwa (szczególnie w kontekście wcześniejszej rozmowy o hitlerowskiej okupacji)
2) usprawiedliwianie czyjegoś tchórzostwa i dbania jedynie o własne dupsko jakimiś rzekomo przysługującymi mu "prawami" jest zwyczajnie śmieszne
3) słowo "Polak" pisze się z dużej litery Oczko
Odpowiedz
AndrE napisał(a):Dobry, argument. Ty też mi się nie podobasz.
Zmartwiłoby mnie to może, gdybym zabiegał o Twe względy Duży uśmiech Nie zabiegam jednak, a cytat z mojego posta na który zareagowałeś tak (potencjalnie) łamiącymi serce słowy nie był sformułowany jak argument, tylko jak opinia, stanowiąca część rozwinięcia innej, krótszej opinii. A chyba właśnie o uzyskanie tak rozszerzonych wyjaśnień Ci chodziło, gdy postanowiłeś napisać zażalenie na minusa na moim profilu?

AndrE napisał(a):Śmieszne jest takie pierdolenie. Ty kurwa zamierzasz z każdego zrobić na siłę jakiegoś wielkiego patriotę skłonnego oddać życie za swój kraj? Nikt nie ma przymusu nadkładania dobra narodu nad swoje własne. Zaprzeczysz?
Zaprzeczę, by jakieś wzięte z sufitu czy z dupy "prawa" były odpowiednim wytłumaczeniem aktów tchórzostwa i zdrady - niezależnie od moich poglądów na obowiązki jednostki wobec narodu (które nie są przedmiotem tej dyskusji).

AndrE napisał(a):Serio? Rozumiem, że zawsze i wszędzie jesteś takim językowym purystą? Czy może po prostu moje relatywizowanie ugodziło w Twoje nabrzmiałe patriotyczne uczucia i dumę z bycia tym Polakiem?
Moje uczucia i duma z bycia Polakiem mają się dobrze, w przeciwieństwie do Twojej głowy. A purystą językowym owszem, staram się być zawsze i wszędzie. Swoją drogą to przykre, że ikonka "Oczko" na końcu punktu 3) mojego poprzedniego posta nie zasugerowała Ci żartu dość wyraźnie.
Odpowiedz
Ten przewrażliwiony chłoptaś chyba u każdego się tak skarży po minusie.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Podziwiam Hastura za to ,że pozostawił ci tak delikatny komentarz. A "nie-lubienie" czegoś przez przewrażliwionego chłoptasia mało mnie interesuje.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
AndrE napisał(a):Nikt nie ma przymusu nadkładania dobra narodu nad swoje własne.

Ale już upajać się w wolnością za którą inni oddawali życie to by każdy kurwa chciał! Rzyganie hipokryzją. Jestem ciekaw czy tak samo rozmawiasz ze swoimi dziadkami czy też może wstyd ci się przyznać do tego jak bardzo jesteś zepsuty od środka. Reprezentujesz typowy przykład wychowanego na internecie dzieciaka który ma wszystko w dupie (oprócz oczywiście własnego dupska). Jesteś za młody by twój bełkot brać racjonalnie za jakieś wartościowe słowa.

EH
Odpowiedz
AndrE napisał(a):Przecież wystarczy, że nie wyznaję Twoich wartości.

Szacunek czyjejś pracy to wartość uniwersalna. Prawie każdy ją wyznaje oprócz garstki dzieciaków którzy niszczą ławki w parkach lub gardzą wysiłkiem przodków. W tym przypadku tą pracą była praca o wolną Polskę. O Polskę w której można legalnie wypisywać nawet takie pierdoły jak twoje pieprzenie o "tumiwisizmie".

Cytat:Za młody. Powiedział Pan o ile latek starszy?

Dojrzałości obywatelskiej nie mierzy się liczbą lat.

EH
Odpowiedz
Żeby walczyć z Rzeszą wcale nie trzeba być patriotą, to była walka nie tylko o wolność "narodu", ale i o zwyczajną wolność osobistą i prawo do życia, własności; co bardzo mi bliskie. Gdyby nie ta walka, Niemcy powoli skonfiskowaliby całe Polskie mienie, eksterminowali miliony Polaków, a niewyedukowaną resztkę chłopów i robotników zostawili jako niewolników.

Sądzę, że byłbym wtedy w Polskiej partyzantce; gdybym posiadał mój obecny umysł, poglądy. Walka o podstawowe prawa istoty ludzkiej nie kłóci się z brakiem patriotyzmu, to niezwiązane z "narodem"... Naród nieważny; ale prawo do życia, prawo do własności, prawo do szczęścia - o to warto z Rzeszą walczyć (z jakimś ZSRR'em zresztą też).
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
Wyjątkowo zgadzam się z tobą. Z tym że moi przedmówcy byli zdania że o wiele wygodniej jest pokornie pogodzić się z okupacyjną rzeczywistością i "podlizywać" się najeźdźcom.

EH
Odpowiedz
Zauważyłem. Mi też ich opinia nie bardzo się podoba.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
Skywalker napisał(a):Powstanie Warszawskie miało by sens gdybyśmy otrzymali wyraźne wsparcie od Armii Czerwonej. Nie licząc tego to polskie podziemie i tak odniosło kilka większych sukcesów. Grunt by wróg umierał.

A czy ktoś z dowództwa polskich patriotow spod znaku AK był zapytał ruskich czy zechcą wesprzeć ruchawkę na lewym brzegu Wisły , nigdy o czyms takim nie slyszalem.
Tak więc patrioci nie zniżyli sie do poziomu wrażego Stalina, żeby z nim negocjować (ale pretensje owszem są o to że ruskie nie pomogły),
doprowadzili do pogromu miasta a dzisiaj każą siebie czcić za to i budują sobie pomniki.
Czesław Szymoniak[/SIZE]
Odpowiedz
A myślisz ze negocjacje ze Stalinem by doprowadziły do dobrej sytuacji Polski????
"Człowiek cnotliwy dobre wypowiada słowa, ale nie zawsze ten, kto dobre powiedział słowo, jest cnotliwy."
-Konfucjusz
Odpowiedz
CreatedMind napisał(a):A myślisz ze negocjacje ze Stalinem by doprowadziły do dobrej sytuacji Polski????
Nie wiem.
Ale zapytam w takim razie, po co było urządzać te ruchawkę, której wynik był w takiej sytuacji niemal przesądzony?

Domyslam sie, oni pewnie liczyli na to, że powtorzy sie cud nad Wisłą dwudziestego roku???

Avx napisał(a):Żeby walczyć z Rzeszą wcale nie trzeba być patriotą, to była walka nie tylko o wolność "narodu", ale i o zwyczajną wolność osobistą i prawo do życia, własności; co bardzo mi bliskie. Gdyby nie ta walka, Niemcy powoli skonfiskowaliby całe Polskie mienie, eksterminowali miliony Polaków, a niewyedukowaną resztkę chłopów i robotników zostawili jako niewolników.
Nałykales sie odrobinę za duzo propagandy antyhitlerowskiej ,nie zebym bronil hitleryzmu , bynajmniej, ale smiem twierdzic że tego nie wiesz czy tak by sie stało.
Władza Hitlera mogła sie w kazdej chwili skonczyć (był zamach conajmniej jeden) a potem sytuacja mogla sie potoczyc w kierunku korzystniejszym dla krajów podbitych...
Czesław Szymoniak[/SIZE]
Odpowiedz
Avx napisał(a):Żeby walczyć z Rzeszą wcale nie trzeba być patriotą, to była walka nie tylko o wolność "narodu", ale i o zwyczajną wolność osobistą i prawo do życia, własności; co bardzo mi bliskie. Gdyby nie ta walka, Niemcy powoli skonfiskowaliby całe Polskie mienie, eksterminowali miliony Polaków, a niewyedukowaną resztkę chłopów i robotników zostawili jako niewolników.
Dokładnie. Ja też nie jestem patriotą i tak właśnie to widzę. Brak patriotyzmu nie równa się brak walki z najeźdźcą. Z drugiej strony gdyby najeźdźca rzeczywiście zapewniał istotnie lepsze warunki dla ludności (co teoretycznie jest możliwe) po opanowaniu kraju od władz miejscowych to myślę, że walczył bym u jego boku i traktował jak wyzwoliciela. Nie walczył bym po stronie państwa polskiego tylko dlatego, że jest "mojsze". To właśnie nas nie-patriotów wyróżnia.
W chrześcijaństwie najbardziej lubię to, że nie jest islamem - Pat Condell
Odpowiedz
Na początku pięknie, parę lat, a potem byś skończył źle, jako element ludności podbitej Oczko
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
Cytat:Ale zapytam w takim razie, po co było urządzać te ruchawkę, której wynik był w takiej sytuacji niemal przesądzony?

może dla tego ze bez tego mogło by być na prawdę przejebane ???
Ale nie ma co dalej dyskutować, jeżeli wy byś cie woleli pójść na kompromis i skulic łby no to nie moja sprawa.

Widać ze dzisiaj już takie coś by się nie wydarzyło bo wiekszosc ludzi zrobi wszystko żeby tylko zatrzymać swoją dupę w ciepłym siedzeniu.
"Człowiek cnotliwy dobre wypowiada słowa, ale nie zawsze ten, kto dobre powiedział słowo, jest cnotliwy."
-Konfucjusz
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości