To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szacunek dla wroga swego, szacunek dla "uczuć patriotycznych" i emocjonalność
#81
sychu napisał(a):Z drugiej strony gdyby najeźdźca rzeczywiście zapewniał istotnie lepsze warunki dla ludności (co teoretycznie jest możliwe) po opanowaniu kraju od władz miejscowych to myślę, że walczył bym u jego boku i traktował jak wyzwoliciela.

Czyli dałbyś się omamić typowej zagrywce politycznej wroga. Naobiecują "gruszek na wierzbie" aby osłabić morale ludności cywilnej. A po wojnie?? No coż, to wygrana strona stanowi prawo.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#82
anonim1 napisał(a):A czy ktoś z dowództwa polskich patriotow spod znaku AK był zapytał ruskich czy zechcą wesprzeć ruchawkę na lewym brzegu Wisły , nigdy o czyms takim nie slyszalem.
Tak więc patrioci nie zniżyli sie do poziomu wrażego Stalina, żeby z nim negocjować (ale pretensje owszem są o to że ruskie nie pomogły),
doprowadzili do pogromu miasta a dzisiaj każą siebie czcić za to i budują sobie pomniki.

Sorry, ale co Ty pierdolisz? Ruscy organizują sobie tournee po Polsce i po Niemcach. Są dwie możliwości:

1) Ruscy dokończą co zaczęli, bo tego wymagają chociażby względy strategii wojennej, co obejmowały wkroczenie do Warszawy;

2) Ruscy stają sobie i czekają na zbawienie.

Abstrahując od chęci zniszczenia Polaków, która Stalinowi była bardzo bliska, która opcja była bardziej prawdopodobna?
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#83
CreatedMind napisał(a):może dla tego ze bez tego mogło by być na prawdę przejebane ???
Ale nie ma co dalej dyskutować, jeżeli wy byś cie woleli pójść na kompromis i skulic łby no to nie moja sprawa.

Widać ze dzisiaj już takie coś by się nie wydarzyło bo wiekszosc ludzi zrobi wszystko żeby tylko zatrzymać swoją dupę w ciepłym siedzeniu.
To weź dla porownania sytuację innych krajów - Czechosłowacja, Węgry, Rumunia, Skandynawia, Francja, Belgia ...nie podskakiwali , ponieśli niewielkie straty.
Dobra jeśli chcecie być patriotami bohaterami to wasza sprawa, wasza odpowiedzialność.
Tylko pamietajcie : Ruchawki (wojny) zawsze entuzjastycznie sie zaczynają a poźniej kiepsko konczą, bohaterom puszczają zwieracze (znaczy robia w gacie ze strachu) a cywile, którzy ich popierali zaczynają przeklinać. I tak było w powstaniu warszawskim. Ja słyszałem tak brzmiace relacje z tamtych wydarzeń.
[SIZE="1"]Człowieku żyj i pozwol żyć bliźniemu swemu.
Czesław Szymoniak[/SIZE]
Odpowiedz
#84
No tak pewnie lepiej skulic głowę i się podporządkować nawet jeżeli to ma zniszczyć kraj (ale co ja mówię jak niektórzy mają w dupie swój kraj)
Trochę ładnych słówek, propagandy i już jesteście "Happy" jeżeli tylko wasza dupa będzie nie naruszona, dobrze ktoś to wyżej ujął ze Hipokryci (przez wielkie H) całe takie pokolenie się pojawia Hipokrytów i tchórzy.

I żeby wszyscy postąpili jak np. Belgia to by dzisiaj te kraje były tylko wspomnieniem (a Belgia była im posłuszna ??? To się dowiedz trochę o np. bitwie w Ardenach, a to ze szybko skapitulowali bo nie mieli czym się dłużej postawić to całkiem inna sprawa)


Ps: A co bohater może ma nie odczuwać strachu??? Odwagą jest właśnie stanąć ponad tym strachem a nie być jego niewolnikiem.
"Człowiek cnotliwy dobre wypowiada słowa, ale nie zawsze ten, kto dobre powiedział słowo, jest cnotliwy."
-Konfucjusz
Odpowiedz
#85
@CreatedMind
1 Zapytam: jak sie ma polski patriotyzm u mieszkanca Brukseli? Znaczy skoro tam żyjesz to jaki tam z Ciebie polski patriota? Dlaczego nie mieszkasz w Polsce?
2. Co do hipokryzji proponuję sprawdzenie znaczenia tego określenia, bo kontekst jego użycia przez Ciebie ale i innych użytkowników (Marlow) wskazuje że nie bardzo wiecie co ono znaczy
Nie żebym sie czepiał ale chciałbym zwrócić uwage na wspołczesny pokojowy aspekt patriotyzmu czyli to co robimy dla dobra społeczności. Na przykład uczciwe płacenie podatków ... zaangażowanie w pracach na rzecz swojej miejscowości itp
Z tym jest gorzej? Prawda?
[SIZE="1"]Człowieku żyj i pozwol żyć bliźniemu swemu.
Czesław Szymoniak[/SIZE]
Odpowiedz
#86
Cytat:1 Zapytam: jak sie ma polski patriotyzm u mieszkanca Brukseli? Znaczy skoro tam żyjesz to jaki tam z Ciebie polski patriota? Dlaczego nie mieszkasz w Polsce?
Bo się tutaj niestety urodziłem i jak patrze na niektórych co mają szczęście mieszkać w Polsce to jeszcze bardziej mnie to boli, może faktycznie lepiej żeby stamtąd wypierdalali nawet do Afryki a nie oceniali ludzi ginących właśnie po to żeby mogli żyć w kraju który się jeszcze zwie Polska.
A się nie martw do Polski na 100% wrócę, mojej rodziny w Polsce nie brakuje i jedyne o czym marze to skończyć wykształcenie i do nich "wrócić"
właśnie dzięki takim jak ty dostrzegam coraz lepiej ze urodzony za granicą ale z Polskiej krwi może bardziej kochać swoją ojczystą ziemie niż niektóre cymbały które by ją sprzedały żeby im tylko było na rękę.
może właśnie temu ze nie mogłem dorastać na ziemi moich "dziadów" i wiem jak to boli, drażnią mnie ludzie którzy zamiast myśleć jak z "fortyfikować" Polskę myślą komu lepiej ją sprzedać żeby dobrze im było.
A Hipokrytów nie brakuje, czyli ludzi którzy mają nawet 1000 twarzy i jedyne co ich interesuje to ich własna dupa.
Mam nadzieje ze się cieszysz ze poruszyłeś ten temat co???
Wielki uśmiech Hipokryty które nie wiedząc co ma powiedzieć schodzi na tak osobiste tematy.
"Człowiek cnotliwy dobre wypowiada słowa, ale nie zawsze ten, kto dobre powiedział słowo, jest cnotliwy."
-Konfucjusz
Odpowiedz
#87
anonim1 napisał(a):To weź dla porownania sytuację innych krajów - Czechosłowacja, Węgry, Rumunia, Skandynawia, Francja, Belgia ...nie podskakiwali , ponieśli niewielkie straty.

Widocznie im się marzyło być popychadłem obcych imperiów. Anglo-amerykańskich, radzieckich lub nazistowskich bo "tak jest łatwiej". Myśmy mieli o wiele ambitniejsze wizje co do naszej suwerenności. Boli cię to tak bardzo że chcieliśmy decydować sami za siebie?? Pogrążasz się z każdym postem... Tym bardziej mnie to smuci biorąc pod uwagę twój wiek.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#88
CreatedMind napisał(a):Bo się tutaj niestety urodziłem i jak patrze na niektórych co mają szczęście mieszkać w Polsce to jeszcze bardziej mnie to boli, może faktycznie lepiej żeby stamtąd wypierdalali nawet do Afryki a nie oceniali ludzi ginących właśnie po to żeby mogli żyć w kraju który się jeszcze zwie Polska.
A się nie martw do Polski na 100% wrócę, mojej rodziny w Polsce nie brakuje i jedyne o czym marze to skończyć wykształcenie i do nich "wrócić"
właśnie dzięki takim jak ty dostrzegam coraz lepiej ze urodzony za granicą ale z Polskiej krwi może bardziej kochać swoją ojczystą ziemie niż niektóre cymbały które by ją sprzedały żeby im tylko było na rękę.
może właśnie temu ze nie mogłem dorastać na ziemi moich "dziadów" i wiem jak to boli, drażnią mnie ludzie którzy zamiast myśleć jak z "fortyfikować" Polskę myślą komu lepiej ją sprzedać żeby dobrze im było.
A Hipokrytów nie brakuje, czyli ludzi którzy mają nawet 1000 twarzy i jedyne co ich interesuje to ich własna dupa.
Mam nadzieje ze się cieszysz ze poruszyłeś ten temat co???
Wielki uśmiech Hipokryty które nie wiedząc co ma powiedzieć schodzi na tak osobiste tematy.

Sprawdź co znaczy słowo hipoktyta.
Widze że masz naiwną wizję Polski, taki syndrom "Latarnika"
Przyjedź do Polski pokaż swój patriotyzm w rzetelnej uczciwej pracy w zaangazowaniu dla swojej małej i dużej ojczyzny zrób wynalazek, zbuduj uczciwe płacące podatki przedsiebiorstwo bo ja tak widze patriotyzm a nie w gadaniu o nim w wywoływaniu powstań, wywieszanniu szmat, orłów, krzyży , w stawianiu pomników, urządzaniu imprez patrriotycznych, mnożeniu świąt...
Uważam że kiedy tu już pobędziesz to sie mocno rozczarujesz byc może nawet wrócisz do tej Brukseli...

Skywalker napisał(a):Widocznie im się marzyło być popychadłem obcych imperiów. Anglo-amerykańskich, radzieckich lub nazistowskich bo "tak jest łatwiej". Myśmy mieli o wiele ambitniejsze wizje co do naszej suwerenności. Boli cię to tak bardzo że chcieliśmy decydować sami za siebie?? Pogrążasz się z każdym postem... Tym bardziej mnie to smuci biorąc pod uwagę twój wiek.
Może z wiekiem i Ty zmadrzejesz i inaczej ocenisz to co jest ważne...
skoro uważasz, jak się zdaje, że warto było doprowadzić do zrujnowania miasta i zabicia 200tys osób w imie nijakich korzyści?
Sprawcy powinni iść za to pod sąd a nie na pomniki.
Powiem tak:
Wiekszośc ludzi ma w dupie "wizje suwerenności", wnosze to z rozmów z wypowiedzi różnych osób takich "Kowalskich, Nowaków", suwerenność my dzisiaj własna wola wyprzedajemy, przypomne że głosowałem przeciw akcesji choć nie z pobudek patriotycznych ale z obawy przed biurokratyzacją.
[SIZE="1"]Człowieku żyj i pozwol żyć bliźniemu swemu.
Czesław Szymoniak[/SIZE]
Odpowiedz
#89
anonim1 napisał(a):Wiekszośc ludzi ma w dupie "wizje suwerenności", wnosze to z rozmów z wypowiedzi różnych osób takich "Kowalskich, Nowaków".

To bardzo interesujące bo ja znam zupełnie innych Kowalskich.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#90
Cytat:Sprawdź co znaczy słowo hipoktyta.
Widze że masz naiwną wizję Polski, taki syndrom "Latarnika"
Przyjedź do Polski pokaż swój patriotyzm w rzetelnej uczciwej pracy w zaangazowaniu dla swojej małej i dużej ojczyzny zrób wynalazek, zbuduj uczciwe płacące podatki przedsiebiorstwo bo ja tak widze patriotyzm a nie w gadaniu o nim w wywoływaniu powstań, wywieszanniu szmat, orłów, krzyży , w stawianiu pomników, urządzaniu imprez patrriotycznych, mnożeniu świąt...
Uważam że kiedy tu już pobędziesz to sie mocno rozczarujesz byc może nawet wrócisz do tej Brukseli...
UśmiechUśmiechUśmiechUśmiech

Bo ty myślisz ze nie wiem jak jest w Polsce. :lol2::lol2: jesteś wielkie dziecko Stereotypów.

Nie widzę po co dalej prowadzić te rozmowę modle się tylko żeby tacy jak ty kiedyś nie "oddali" komuś Polski

Sajo nara, zegnam ,Adios
"Człowiek cnotliwy dobre wypowiada słowa, ale nie zawsze ten, kto dobre powiedział słowo, jest cnotliwy."
-Konfucjusz
Odpowiedz
#91
CreatedMind napisał(a):UśmiechUśmiechUśmiechUśmiech

Bo ty myślisz ze nie wiem jak jest w Polsce. :lol2::lol2: jesteś wielkie dziecko Stereotypów.

Nie widzę po co dalej prowadzić te rozmowę modle się tylko żeby tacy jak ty kiedyś nie "oddali" komuś Polski

Sajo nara, zegnam ,Adios

No to cześć i "krzyżyk" na twoja patriotyczną drogę życia w Polsce.
[SIZE="1"]Człowieku żyj i pozwol żyć bliźniemu swemu.
Czesław Szymoniak[/SIZE]
Odpowiedz
#92
Cytat:No to cześć i "krzyżyk"
I tak kiedyś się umiera możemy tylko wybrać jako kto odejdziemy UśmiechUśmiech miłego chowania głowy w piasek jeżeli Polska będzie miała wielkie problemy Oczko
"Człowiek cnotliwy dobre wypowiada słowa, ale nie zawsze ten, kto dobre powiedział słowo, jest cnotliwy."
-Konfucjusz
Odpowiedz
#93
Kuźwa w jakich czasach przyszło nam żyć gdzie tchórzostwo i bezczelny oportunizm stały się cenną wartością Smutny

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#94
CreatedMind napisał(a):I tak kiedyś się umiera możemy tylko wybrać jako kto odejdziemy UśmiechUśmiech miłego chowania głowy w piasek jeżeli Polska będzie miała wielkie problemy Oczko
Polska już ma problemy , problemy finansowe, a tych nie rozwiążesz frazesami patriotycznymi ale mądroscią i pracowitością ogółu obywateli więc czekam na twoje działanie tu w Polsce.
[SIZE="1"]Człowieku żyj i pozwol żyć bliźniemu swemu.
Czesław Szymoniak[/SIZE]
Odpowiedz
#95
UśmiechUśmiechUśmiech dziękuje za wyróżnienie Uśmiech chociaż bardziej się brzydzę ze ktoś taki jak ty na mnie czeka.
Jak dobry piesek czeka bo sam jest za tchórzliwy żeby nie zrobić tego co mu się dyktuje, nie rozumie po co walczyć żeby kraj mógł przetrwać i ktokolwiek będzie sprawował władze to będzie tylko ślepo pracował.
"mądry i pracowity" człowieku podporządkujesz się komukolwiek myśląc jedynie o swojej dupie.

coś jeszcze chcesz "odszczeknąć"
"Człowiek cnotliwy dobre wypowiada słowa, ale nie zawsze ten, kto dobre powiedział słowo, jest cnotliwy."
-Konfucjusz
Odpowiedz
#96
Teraz przeciagnaleś strune. A idź w pizdu.
Bez odbioru.
[SIZE="1"]Człowieku żyj i pozwol żyć bliźniemu swemu.
Czesław Szymoniak[/SIZE]
Odpowiedz
#97
AndrE napisał(a):Jestem ciekaw czy gdyby przytoczone historię się powtórzy to zawsze, niezależnie od sytuacji stawialibyście dobro narodu na pierwszym miejscu. Czy wszyscy byli byście tymi oddanymi, pełnymi poświęcenia patriotami za, których to też się uważacie. Łatwo jest prawić morały, nie? Pewne zachowania i cechy charakteru wychodzą na wierzch dopiero gdy na serio staje się przed takimi a nie innymi wyborami.

Nie mogę powiedzieć że na 100% chwyciłbym za broń. Gdybym miał dla kogo żyć to raczej bym się nie narażał ale też na pewno bym się nie zgnoił do tego poziomu aby "lizać dupę" wrogowi. W dzisiejszej rzeczywistości patriotyzm nie przejawia się poświęceniem a szacunkiem (czym ty nie grzeszysz).

Cytat:..irytujące staje się ciągłe powtarzanie tego samego zdania typu: "och jakież to zepsucie na tym świecie, wszelkie wartości upadły, nie ma już dobra, wszystko chuj, tchórzostwo i oportunizm się szerzy" bo dawniej wszyscy byli tymi odważnymi i dobrymi..

Nie, nie wszyscy. Ale to że zgnilizna szczeniaków była niegdyś mniejsza nie jest dla nikogo tajemnicą. Nie żyję zbyt długo na tym świecie ale sam zauważyłem wyraźną "przepaść" pomiędzy mentalnością przed i po latach ok. 2000-2002

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#98
@Andre

Zauważ ze nigdzie nie pisałem "ze ja bym to zrobił, żebym zrobił tamto" Oczko (
Nawiasem mówiąc, nigdzie nawet nie użyłem słowa "Patriota"
ale po twierdzeniu i prowokowaniu ze niby nie mogę kochać swojej ojczyzny (to najczystsza forma stereotypu) bo się urodziłem za granicą mnie może trochę poniosło... (w sensie ze zazwyczaj nie cierpię się brać za ocenianie kogoś przez komputer)

A jak ktoś mi pisze ze Polska jest taka a taka, tak jak ja bym teraz żył w jakimś "pipszonym" raju i Polska była piekłem o którym nic nie wiem... to jest bardzo bardzo głupi stereotyp.

Tak jak zauważyłeś temat jest o szacunku i mam go wiele do wszystkich żołnierzy którzy umarli wtedy.
I twierdzenie z siłą ze umarli na marne tak jak by submisja innemu narodowi miała być najlepszym rozwiązaniem odbieram jako "plucie" na ich pamięć i odwagę (nikt nie musi się ze mną zgadzać, po prostu to jest moje zdanie)

Co do zepsucia, Skywalker dobrze określił ze widać wielkie zmiany.
A powiem ci sam ze o zepsuciu coś wiem bo "otoczenie" na mnie się jednak odbiło chociaż zawsze trzymałem się swojego zdania (nie łatwe są przyjaźnie z "manipulatorami" kiedy im nie ulegasz, "nie łatwe" ale z czasem stają się potężne Oczko) a uwierz ze znam tutaj "wariatów" coby w Polsce dawno mieli wysokie wyroki a tutaj nie zdążą ich zamknąć i nie długo po tym wracają i nic nie zmieniają w swoim sposobie "radzenia sobie".
Belgijski raj :lol2::lol2: tylko ze dla kryminalistów....
"Człowiek cnotliwy dobre wypowiada słowa, ale nie zawsze ten, kto dobre powiedział słowo, jest cnotliwy."
-Konfucjusz
Odpowiedz
#99
Skywalker napisał(a):Nie, nie wszyscy. Ale to że zgnilizna szczeniaków była niegdyś mniejsza nie jest dla nikogo tajemnicą. Nie żyję zbyt długo na tym świecie ale sam zauważyłem wyraźną "przepaść" pomiędzy mentalnością przed i po latach ok. 2000-2002
A ja akurat mam zupełnie inne wrażenie. Narzekanie na ludzi młodszych od nas samych jest czymś bardzo popularnym i właściwie odwiecznym. My narzekamy, na nas narzekano, ci na których narzekamy też będą narzekać. I tak od setek lat. Wystarczy zapytać rodziców i dziadków, poczytać kilka książek.

A jakby ci ludzie zachowali się w czasie wojny? Nie wiemy- bo "tyle o sobie wiemy na ile nas sprawdzono".
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
anonim1 napisał(a):Sprawdź co znaczy słowo hipoktyta.
Widze że masz naiwną wizję Polski, taki syndrom "Latarnika"
Przyjedź do Polski pokaż swój patriotyzm w rzetelnej uczciwej pracy w zaangazowaniu dla swojej małej i dużej ojczyzny zrób wynalazek, zbuduj uczciwe płacące podatki przedsiebiorstwo bo ja tak widze patriotyzm a nie w gadaniu o nim w wywoływaniu powstań, wywieszanniu szmat, orłów, krzyży , w stawianiu pomników, urządzaniu imprez patrriotycznych, mnożeniu świąt...

No to tak w połowie chujowo widzisz patriotyzm. Bo co to za patriotyzm, kiedy robisz wynalazki, zakładasz uczciwie płacące podatki przedsiębiorstwo, ale narodu już nie ma. Suwerenności nie ma. Niczego nie ma co miałoby cokolwiek z patriotyzmem coś wspólnego. A co do "powstań, wywieszanniu szmat, orłów, krzyży , w stawianiu pomników, urządzaniu imprez patrriotycznych, mnożeniu świąt", to nie zapominaj że naród, póki istnieje, w taki właśnie sposób utrwala własną integralność. Zakładaniem przedsiębiorstw kiedy narodów nie ma, utrwala się coś innego.

anonim1 napisał(a):Wiekszośc ludzi ma w dupie "wizje suwerenności", wnosze to z rozmów z wypowiedzi różnych osób takich "Kowalskich, Nowaków", suwerenność my dzisiaj własna wola wyprzedajemy

Większość ludzi ma też gówno zamiast mózgu.
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości