To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich 2010?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Andrzej Olechowski
7.10%
11 7.10%
Bronisław Komorowski
25.81%
40 25.81%
Grzegorz Napieralski
14.19%
22 14.19%
Jarosław Kaczyński
9.68%
15 9.68%
Waldemar Pawlak
0.65%
1 0.65%
Marek Jurek
0.65%
1 0.65%
Janusz Korwin-Mikke
28.39%
44 28.39%
Kornel Morawiecki
0.65%
1 0.65%
Bogusław Ziętek
0%
0 0%
Andrzej Lepper
4.52%
7 4.52%
Nie idę na wybory
8.39%
13 8.39%
Razem 155 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory prezydenckie 2010
#41
Skywalker napisał(a):Ani kasa ani sukcesy. Charyzma, kontakty i liczenie się na arenie międzynarodowej. To jest najważniejsze. A czy to to że ktoś ma grubszy portfel świadczy o tym że ktoś jest lepszy?

Charyzmę i kontakty Andrzej ma na pewno, a uznanie międzynarodowe zdobędzie piastując urząd prezydenta (jak np. Kwachu, nasz najlepszy prezydent do tej pory).

To, że ktoś ma grubszy portfel (własnoręcznej roboty) świadczy o tym, że ciężej go będzie przekupić, łatwiej przemówić doń językiem matematyki i elementarnej logiki oraz, że coś tam umie skoro los zsyła mu kokosy. Czy nie mam racji?
#42
Cytat: A czy to to że ktoś ma grubszy portfel świadczy o tym że ktoś jest lepszy??

W pewnym sensie tak.
PRIMO. W kapitalizmie gruby portfel na ogół oznacza człowieka sukcesu. Dobrze wiedzieć, że na czele kraju stoi człowiek sukcesu, który o interes potrafi dbać. Stanowczo wolę to, niż biednego, poczciwego gościa, który może i jest dobrym człowiekiem, ale nie potrafi zadbać o swój byt a co dopiero o interesy kraju.
SECUNDO. Im grubszy portfel tym koleś ma mniejszą motywację by grabić z budżetu pod siebie.
TERTIO. Im grubszy portfel tym trudniej przekupny osobnik, chociażby przez znienawidzone przez lewicę "korporacje" Niezdecydowany.

Dlatego sądzę, że powinien istnieć cenzus majątkowy na jakimś poziomie.
Oczywiście te cechy, które wymieniłeś też są ważne.
There is a crack in everything. That’s how the light gets in.
#43
Cytat:Ani kasa ani sukcesy. Charyzma, kontakty i liczenie się na arenie międzynarodowej. To jest najważniejsze. A czy to to że ktoś ma grubszy portfel świadczy o tym że ktoś jest lepszy??

Charyzma, kontakty, liczenie się na arenie...Kurwa, chyba poważnie Jarek najbardziej spełnia wymogi...:lol2::lol2::lol2:
#44
W jakimś innym wszechświecie zapewne tak.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
#45
Lista kandydatów zaczyna robić się egzotyczna.
Doszły nieznane nazwiska. Mnie ciekawi, czy ten pan Wasiak, startujący jako nacjonalista jest również przedstawicielem neonazistów, czy skinheadów - czy to inny odłam obozu narodowców Niezdecydowany
Teorie i zasady nie są ani prawdziwe, ani fałszywe. Są jedynie mniej lub bardziej przydatne. - Henri Poincare.
#46
sis napisał(a):Lista kandydatów zaczyna robić się egzotyczna.
Doszły nieznane nazwiska. Mnie ciekawi, czy ten pan Wasiak, startujący jako nacjonalista jest również przedstawicielem neonazistów, czy skinheadów - czy to inny odłam obozu narodowców Niezdecydowany
To jakie jeszcze odłamy "obozu narodowców" nam zostały? Neofaszyści, homofoby, biali suprematyści, członkowie KKK, chrześcijańscy fanatycy, stadionowe rasistowskie chuligaństwo... Chyba nikogo nie pominąłem. Taak, z pewnością jest jednym z powyższych. Zwyczajnych patriotów, nawiązujących do tradycji endeckiej i myśli Dmowskiego, do obozu narodowców zaliczyć nie można 8)
#47
Tytuł wątku jest zarazem pytaniem naszej ankiety.
#48
Żaden kandydat mi nieodpowiada ;( Pomysł Pawlaka z zusem mi się podoba, ale chyba zagłosuję na Komorowskiego, żeby Kaczyński nie wygrał.

#49
gdzie lepper?
I am virgin
I'm a whore
Giving nothing
The taker
The maker of war
#50
Thor napisał(a):Żaden kandydat mi nieodpowiada ;( Pomysł Pawlaka z zusem mi się podoba, ale chyba zagłosuję na Komorowskiego, żeby Kaczyński nie wygrał.


O ile sama idea pomysłu dobra to jednak jest to typowa kiełbasa wyborcza. Dodatkowo te wyliczenia które podał Pawlak, były chyba wzięte z sufitu.
Nie da się zlikwidować składek ZUS bez gruntownej reformy finansów publicznych i prywatyzacji czego tylko się da.
Ale bardzo pocieszające jest, że w ramach kiełbasy wyborczej proponowane są pomysły liberalne a nie jak było to do tej pory pomysły socjalne. Oznacza to, że społeczeństwo do takich pomysłów dorosło i być może stwarza szanse na powstanie partii liberalnej z prawdziwego zdarzenia.

Co do ankiety. W pierwszej turze nie wiem na kogo będę głosował. Chyba na Korwina (chociaż uważam, że prezydentem był by kiepskim) W drugiej na każdego kto będzie miał szansę przeciw reprezentantowi "prawej Polski i prawych Polaków" panu J. Kaczyńskiemu.
Promowanie upodmiotowienia kobiet i ich uświadamianie poprzez budowanie potencjału przed katastrofami związanymi z klimatem celem każdego świadomego Europejczyka. Bez sprawiedliwości w dziedzinie klimatu nie da się osiągnąć prawdziwej równości płci

#51
Kriss V. napisał(a):gdzie lepper?
Właśnie. O Andrew zapomniałem. Uśmiech
Proszę moderatora o dodanie jego nickname.
#52
a wiec jednak. Uśmiech

To z perspektywy czasu mogą być historyczne wybory. Jeśli ostatni polski kandydat Jarosław Kaczyński nie pokona tej kukiełki peowskiej prawda o katastrofie pod Smoleńskiem zostanie pogrzebana na zawsze. I będzie to też kolejny cios dla PiS, partii ktorej tożsamość w tym momencie stoi nad przepaścią. Także to jest imho bardzo ważny moment.

Głosuję oczywiście na Kaczyńskiego.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

#53
Żałoba minęła Kilgore - można znowu odetchnąć od sławienia PiS.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
#54
żaden mi nie odpowiada, no ale jako, że trzeba wybrać mniejsze zło - to Komorowski, bo jedynie on może być realnym przeciwnikiem Jarosława
"Umarł Bóg
Nie potrzebuje go nikt
Wszak to przekleństwo
by wiecznie móc żyć
Okrutne...
Zło nas oślepia i fałszywy nasz blask
Pogardzać nadzieją
Nie wstydzić się kłamstw
Kochać nienawiść
To być jednym z nas..."
#55
@Kilgore
Gratuluję odwagi. Ja nie zagłosuję na Kaczyńskiego, ale okropnie mnie irytuje tzw. antykaczyzm.
#56
Cytat:Żałoba minęła Kilgore - można znowu odetchnąć od sławienia PiS
Żałoba może i minęłą ale zmarli nie zmartwychwstali. Chcesz prawdę o ich śmierci pogrzebać na zawsze (co jest gorsze od splunięcia na nich) głosuj na Komorowskiego.

Cytat:ale okropnie mnie irytuje tzw. antykaczyzm

Z perspektywy jak na to patrze to jest to zwyczajnie żałosne. Wstyd mi że się kiedyś dałem w to wciągnąć. Smutny
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

#57
Kurwa fa, nie dość, że o Lepperze, to jeszcze o Jurku zapomniałem. Uśmiech
Moderacjo, proszę dodać.
#58
Chyba za dużo PiSowskiej propagandy się naczytałeś - prawda jest taka, że na razie komisja nie zakończyła prac. Nie ma więc czego grzebać. A nawet gdyby było co grzebać to zrobią to Ruscy, więc kto będzie prezydentem będzie zupełnie bez znaczenia dla tej kwestii.

Swoją drogą, wybierać prezydenta na podstawie stosunku do antagonizowania ruskich - dziwne kryterium.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
#59
Cytat:Swoją drogą, wybierać prezydenta na podstawie stosunku do antagonizowania ruskich - dziwne kryterium.

Nie tylko dlatego. Zresztą, w ogóle nie dlatego bo nie chodzi o "antagonizowanie ruskich" tylko o dochodzenie do prawdy na temat tragedii. Tylko Jarosław Kaczyński jest gwarantem, że ten temat nie zostanie pogrzebany. I nie ma tu znaczenia ruscy czy nie ruscy.

Oprócz tego jak powiedziałem jest to jedyny polski kandydat. Reszta z liczacych sie kandydatów to albo kukiełki miedzynarodowych elit (Komorowski, Olechowski) albo śmieszni karierowicze (Napieralski)
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

#60
Kilgore Trout napisał(a):Oprócz tego jak powiedziałem jest to jedyny polski kandydat.

To teraz Ty będziesz decydował kto jest prawdziwym polakiem?
[SIZE="1"]
Dyskusja z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje.
Dlatego ignoruję: http://www.ateista.pl/member.php?u=410
[/SIZE]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości