To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cuda Jezusa na widelcu analizy ?
#21
tomasz_s napisał(a):Drugim moim ulubionym cudem jest wygnanie demonów z opętanego człowieka nad jeziorem Genazaret
Demony opuściły ciało opętanego i przeniosły się do ciał stojących nieopodal świń, które przypłaciły to życiem, opętane świnie pobiegły do jeziora i się utopiły biedaczki. (ewangelia Łukasza)
To były jedne z pierwszych męczenniczek za wiarę

Ten cud to duży błąd Jezusa :p

Jezus mógł po prostu zniszczyć demony zamiast tego wpędził je w świnie, poczynił wieśniakom ogromną szkodę. Stado to był majątek, pozbawił ich pożywienia i kasy.

Do tego demon zapewne jako istota niematerialna pływać potrafi a więc żaden z tego zysk :p

Może dlatego Ewangelista pisze dalej eufemistycznie, że wieśniacy "poprosili go aby się oddalił" :lol2:
Odpowiedz
#22
Cud 1. Chleb. Jak byłam mała to zapytałam dziadka skąd jemu się wzięło tyle tego chleba. Dziadek powiedział, że on odrastał za każdym razem jak ktoś oderwał kawał. Zupełnie jak nowotwór.
Teraz po studiach wiem, że jest inaczej :] Wszystko wynika z rozszerzania się wszechświata. 2000lat temu wszystko było mniejsze i ludzie i ludzkie żołądki też. A rozmiar chleba jest podany we współczesnych jednostkach. Więc jak na tamte czasy to musiał być ogromny chleb, dlatego wszystkim starczyło.

Boshe co za bzdury (to przez chorobę).

Po co analizować cuda, których nigdy nie było. Biblię napisał przodek Stanisława Lema, miał bardzo bujną wyobraźnię. Myślał, że wszyscy zrozumieją, że to tylko powieść fantastyczna, ale chrześcijanie wzięli to tak bardzo na serio...
Chamstwo jest jak chwast: ile by nie rwać zawsze zostanie kawałek korzenia, ale jak przestaniemy rwać to zarośnie cały świat.
Odpowiedz
#23
fiasko napisał(a):Po co analizować cuda, których nigdy nie było. Biblię napisał przodek Stanisława Lema, miał bardzo bujną wyobraźnię. Myślał, że wszyscy zrozumieją, że to tylko powieść fantastyczna, ale chrześcijanie wzięli to tak bardzo na serio...
Pierwsi "chrześcijanie" zbierali się w małe grupki, ćpali haszysz, bili pokłony w stronę Tajemniczej Księgi i odczytywali jej fragmenty powtarzając każde słowo po 5 razy, za każdym razem intonując je inaczej:p.
Wg mnie, to ludzie mieli "fazę" na Jezusa, że on się tak postawił Rzymianom i postanowili wynieść go na Boga (lub Syna Bożego, jak kto woli - dla mnie ta religia nie jest monoteistyczna:]) i kontynuować Jego dzieło...
Kompletna bzdura i paranoja, ale znając gatunek ludzki, to normalka.
nr GG: 960611 - napisałbym, że "dla spragnionych kazika", ale nie chciałem być tak prostolinijny:]

__________________________________________
"Rock'n'roll umarł.
Rock jest mar-
__________________________________________
Odpowiedz
#24
Kaziola88 napisał(a):Pierwsi "chrześcijanie" zbierali się w małe grupki, ćpali haszysz, bili pokłony w stronę Tajemniczej Księgi i odczytywali jej fragmenty powtarzając każde słowo po 5 razy, za każdym razem intonując je inaczej:p.
Wg mnie, to ludzie mieli "fazę" na Jezusa, że on się tak postawił Rzymianom i postanowili wynieść go na Boga (lub Syna Bożego, jak kto woli - dla mnie ta religia nie jest monoteistyczna:]) i kontynuować Jego dzieło...
Kompletna bzdura i paranoja, ale znając gatunek ludzki, to normalka.

Właśnie, to jest religia trójteistyczna, bo tam jest trójca św. Jezus był takim starożytnym Elvisem Presley'em, idolem mas. Nie chcieli żeby umarł, a umarł, więc do dziś mówią, że on żyje. Nadzieja matką głupich. I dokładnie mi się kojarzy Jezus z takim hipisem, długie włosy, zwiewne ciuszki no i ten haszysz właśnie :lol2: Ale cudów nie robił. Mówi się "życie cudem jest" a to nie jego dzieło. To dzieło bociana! Chociaż w "Kodzie Da Vinci" wyszło, że miał dziecko i nawet bym się zgodziła, bo ta Maria Magdalena podobno była jego dziewczyną. AAAAAAAAA i bym zapomniała słynne chodzenie po wodzie. Tu oczywiście również popieram wersję Kazioli - naćpali się i mieli taką wizję. Albo opcja 2 - Jezus był karate kid 0 czyli mistrzem Miyagi. Hmm, wtedy jednak musiałby być skośnooki. To nie, jednak się naćpali.
Chamstwo jest jak chwast: ile by nie rwać zawsze zostanie kawałek korzenia, ale jak przestaniemy rwać to zarośnie cały świat.
Odpowiedz
#25
Podsumowując: Apostołowie i im podobne oszołomy zaczęli czcić człowieka - ich Mistrza (Nauczyciela, jak mieli zwyczaj Go zwać). Napisali "święte księgi", żeby ludzie nieznający Dżizasa osobiście mieli w co wierzyć. Cała religijna bzdura powstała później, czyli Trójca Święta (ok. 400r.), dziewictwo Maryi (ok. 800r), celibat (chyba po 1300r, nie pamiętam dokładnie), całe to dokładanie do pieca bojaźni bożej, potem rozłamy w Kościele (prawosławie, bizancjum, Luter, Kalwin, Jehowi, Ewangeliści, zakony, sekty, itd, itd.... - można wymieniać w nieskończoność) rozjebały KK, który wg mnie już dawno powinien zdechnąć śmiercią naturalną.


P.S. Co do chodzenia po wodzie, to mam fajny kawał:
Apostołowie do Jezusa:
-Nauczycielu, pokaż nam jak się chodzi po wodzie.
-Tak, naucz nas tego. Chcemy być jak Ty.
Jezus po chwili zastanowienia mówi:
-Dobrze, podążajcie za mną.
Jezus wchodzi na powierzchnię wody i idzie sobie spacerkiem. Uczniowie wiernie za nim, ale zaczynają się topić i krzyczeć:
-Mistrzu, ratuj! Dlaczego nam nie wychodzi?
Na to Jezus się odwraca, łapie za głowę i krzyczy:
-Po palikach, idioci, po palikach!
Duży uśmiechDuży uśmiech
nr GG: 960611 - napisałbym, że "dla spragnionych kazika", ale nie chciałem być tak prostolinijny:]

__________________________________________
"Rock'n'roll umarł.
Rock jest mar-
__________________________________________
Odpowiedz
#26
Zastanawiające jak dziewictwo Maryji mogło powstać dopiero 800 lat po urodzeniu Dżizasa... To był jego największy cud. Sam już nie żyjąc od 767 lat odbudował błonę dziewiczą swojej również dawno nie żyjącej już matki. Co za gość. Co za Elvis. Jeszcze żaden współczesny medyk nie robił tego na trupie.
Chamstwo jest jak chwast: ile by nie rwać zawsze zostanie kawałek korzenia, ale jak przestaniemy rwać to zarośnie cały świat.
Odpowiedz
#27
fiasko napisał(a):Zastanawiające jak dziewictwo Maryji mogło powstać dopiero 800 lat po urodzeniu Dżizasa... To był jego największy cud. Sam już nie żyjąc od 767 lat odbudował błonę dziewiczą swojej również dawno nie żyjącej już matki. Co za gość. Co za Elvis. Jeszcze żaden współczesny medyk nie robił tego na trupie.
Chcesz ten "cud" też rozłożyć matematycznie?:p Obliczyć ile energii trzeba na odbudowanie bony dziewiczej nieboszczki?
Ale i tak najbardziej śmieszy mnie celibat - sami się tak udupili. Masakra. Osobiście uważam, że celibat to najdziwniejsza z dewiacji seksualnych.:]
nr GG: 960611 - napisałbym, że "dla spragnionych kazika", ale nie chciałem być tak prostolinijny:]

__________________________________________
"Rock'n'roll umarł.
Rock jest mar-
__________________________________________
Odpowiedz
#28
wiara katolicka z motywem przewodnim "paciorka i mszy sw."? pierwsze słysze... a pozatym to dobrze, że lubisz poczytać o innych religiach. Każy wierzy na swój sposób, nie można porównywać religi a tym bardziej ich oceniac. ale powiedz mi tylko czy którać religia nakazuje Ci zabijać bez podstawnie?
Odpowiedz
#29
Ale oni mają celibat tylko na małżeństwo, czyli na zakładanie rodziny. Na seks nie mają, to jest dla nich "jedynie" grzech, a ksiądz też człowiek i zdarza mu się pogrzeszyć.
Takie tłumaczenie słyszałam od księdza tłumaczącego innego księdza z korzystania z prostytutek.

Księże Piotrze do kogo ty mówisz?
Chamstwo jest jak chwast: ile by nie rwać zawsze zostanie kawałek korzenia, ale jak przestaniemy rwać to zarośnie cały świat.
Odpowiedz
#30
Kaziola88 napisał(a):Podsumowując: Apostołowie i im podobne oszołomy zaczęli czcić człowieka - ich Mistrza (Nauczyciela, jak mieli zwyczaj Go zwać). Napisali "święte księgi", żeby ludzie nieznający Dżizasa osobiście mieli w co wierzyć. Cała religijna bzdura powstała później, czyli Trójca Święta (ok. 400r.), dziewictwo Maryi (ok. 800r), celibat (chyba po 1300r, nie pamiętam dokładnie), całe to dokładanie do pieca bojaźni bożej, potem rozłamy w Kościele (prawosławie, bizancjum, Luter, Kalwin, Jehowi, Ewangeliści, zakony, sekty, itd, itd.... - można wymieniać w nieskończoność) rozjebały KK, który wg mnie już dawno powinien zdechnąć śmiercią naturalną.


P.S. Co do chodzenia po wodzie, to mam fajny kawał:
Apostołowie do Jezusa:
-Nauczycielu, pokaż nam jak się chodzi po wodzie.
-Tak, naucz nas tego. Chcemy być jak Ty.
Jezus po chwili zastanowienia mówi:
-Dobrze, podążajcie za mną.
Jezus wchodzi na powierzchnię wody i idzie sobie spacerkiem. Uczniowie wiernie za nim, ale zaczynają się topić i krzyczeć:
-Mistrzu, ratuj! Dlaczego nam nie wychodzi?
Na to Jezus się odwraca, łapie za głowę i krzyczy:
-Po palikach, idioci, po palikach!
Duży uśmiechDuży uśmiech
widzę że podajesz i porównujesz religie ktore w wiekszosci powstały w XIX wieku. Pokaż mi religie która bez zmian przetrwała 2000 lat i wogóole pokaż mi taka religie która tyle trwa.
Odpowiedz
#31
fiasko napisał(a):Księże Piotrze do kogo ty mówisz?
Ksiądz Piotr nie dostąpił jeszcze łaski oświecenia i nie nauczył się cytować na forum.

fiasko napisał(a):Ale oni mają celibat tylko na małżeństwo, czyli na zakładanie rodziny. Na seks nie mają, to jest dla nich "jedynie" grzech, a ksiądz też człowiek i zdarza mu się pogrzeszyć.
Takie tłumaczenie słyszałam od księdza tłumaczącego innego księdza z korzystania z prostytutek.
Tłumaczenie tego księdza, to kompletna bzdura. Celibat obejmuje seks (heteroseksualny, z pełnoletnią i za jej zgodą, reszta to już złamanie celibatu+grzech innego rodzaju), a nie tylko małżeństwo.


ks. Piotr napisał(a):i wogóole pokaż mi taka religie która tyle trwa.
religie pogańskie, wciąż kultywowane, po tysiącach lat stopniowo wypierane przez chrześcijaństwo. Islam też jest niewiele młodszy od KK.

ks. Piotr napisał(a):widzę że podajesz i porównujesz religie ktore w wiekszosci powstały w XIX wieku.
Odłamy KK mają tendencję zwyżkową, jest ich coraz więcej w coraz krótszym czasie. Ludzie mają takie ciągoty do tworzenia swoich prywatnych religii.
nr GG: 960611 - napisałbym, że "dla spragnionych kazika", ale nie chciałem być tak prostolinijny:]

__________________________________________
"Rock'n'roll umarł.
Rock jest mar-
__________________________________________
Odpowiedz
#32
fiasko napisał(a):Ale oni mają celibat tylko na małżeństwo, czyli na zakładanie rodziny. Na seks nie mają, to jest dla nich "jedynie" grzech, a ksiądz też człowiek i zdarza mu się pogrzeszyć.
Takie tłumaczenie słyszałam od księdza tłumaczącego innego księdza z korzystania z prostytutek.

Księże Piotrze do kogo ty mówisz?
czytałem stare posty. Apropo tego "korzystania z prostytutek" celibat mówi o czystości, i jak słusznie zauważył ksiadz człowiek jest tylko człowiekiem. "rzecza ludzka jest upadać, ale rzecza ludzzka jest sie nie podnosić z upadku" a inaczej "kto z was jest bez grzechu niech pierwszy rzzuci na nia kamien"
Odpowiedz
#33
Kaziola88 napisał(a):Ksiądz Piotr nie dostąpił jeszcze łaski oświecenia i nie nauczył się cytować na forum.


Tłumaczenie tego księdza, to kompletna bzdura. Celibat obejmuje seks (heteroseksualny, z pełnoletnią i za jej zgodą, reszta to już złamanie celibatu+grzech innego rodzaju), a nie tylko małżeństwo.



religie pogańskie, wciąż kultywowane, po tysiącach lat stopniowo wypierane przez chrześcijaństwo. Islam też jest niewiele młodszy od KK.


Odłamy KK mają tendencję zwyżkową, jest ich coraz więcej w coraz krótszym czasie. Ludzie mają takie ciągoty do tworzenia swoich prywatnych religii.
popatrzmy na anglikanizm...powstał ponieważ papież nie pozwolił królowi na ślub z drugą kobieta. Król obrażony postanowił odłączyć sie od kościoła i wyjść spod zwierzchności papieża. z większością odłamów ok KK jest bardzo podobnie
Odpowiedz
#34
ks. Piotr napisał(a):popatrzmy na anglikanizm...powstał ponieważ papież nie pozwolił królowi na ślub z drugą kobieta. Król obrażony postanowił odłączyć sie od kościoła i wyjść spod zwierzchności papieża. z większością odłamów ok KK jest bardzo podobnie
A czy ja powiedziałem, że nie? Każda religia to przeżuta papka, gotowa do połknięcia przez tępych ludzi nie potrafiących samodzielnie myśleć. No ,ale jak komuś smakuje papka, to będzie ją wpierdzielał całe życie...
nr GG: 960611 - napisałbym, że "dla spragnionych kazika", ale nie chciałem być tak prostolinijny:]

__________________________________________
"Rock'n'roll umarł.
Rock jest mar-
__________________________________________
Odpowiedz
#35
Kaziola88 napisał(a):A czy ja powiedziałem, że nie? Każda religia to przeżuta papka, gotowa do połknięcia przez tępych ludzi nie potrafiących samodzielnie myśleć. No ,ale jak komuś smakuje papka, to będzie ją wpierdzielał całe życie...
czy ktoś karze ślepo w coś wierzyć? nie. kazdy ma swój rozum i wolną wole. Ja zacząłem sie doszukiwac szczegółów i rozbierznosci to władze zwierzchnie zablokowały mi droge do studiów w watykanie. ale to z innej beczki temat. pozdrawiam
Odpowiedz
#36
Kaziola88 napisał(a):A czy ja powiedziałem, że nie? Każda religia to przeżuta papka, gotowa do połknięcia przez tępych ludzi nie potrafiących samodzielnie myśleć. No ,ale jak komuś smakuje papka, to będzie ją wpierdzielał całe życie...
Sorry, ale nie poczułeś się już za bardzo "oświecony". Myślisz ,że dzięki zadeklarowaniu ateizmu nagle jesteś już "nie tępy"?
Biedne odrzucone dziecko, chociaż tym sobie samoocene podniesie.
Otóż ja sobie smakuje tą papke, ale nie myśl ,że nie sprawdziłem składu na etykietce.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#37
Cytat:widzę że podajesz i porównujesz religie ktore w wiekszosci powstały w XIX wieku. Pokaż mi religie która bez zmian przetrwała 2000 lat i wogóole pokaż mi taka religie która tyle trwa.
Korzenie hinduizmu sięgają 4000 lat wstecz.Duży uśmiech Buddyzm natomiast ma 2500 lat.
Odpowiedz
#38
fiasko napisał(a):.

Po co analizować cuda, których nigdy nie było. Biblię napisał przodek Stanisława Lema, miał bardzo bujną wyobraźnię. Myślał, że wszyscy zrozumieją, że to tylko powieść fantastyczna, ale chrześcijanie wzięli to tak bardzo na serio...

Po to, aby nie orzekać a priori iż to bzdury, tylko podać całkiem racjonalne wytłumaczenie tego, jak powstała religia, czy inny mit.

___________________________________________________________

Kaziola88 napisał(a):Pierwsi "chrześcijanie" zbierali się w małe grupki, ćpali haszysz, bili pokłony w stronę Tajemniczej Księgi i odczytywali jej fragmenty powtarzając każde słowo po 5 razy, za każdym razem intonując je inaczej:p.
Wg mnie, to ludzie mieli "fazę" na Jezusa, że on się tak postawił Rzymianom i postanowili wynieść go na Boga (lub Syna Bożego, jak kto woli - dla mnie ta religia nie jest monoteistyczna:]) i kontynuować Jego dzieło...
Kompletna bzdura i paranoja, ale znając gatunek ludzki, to normalka.

Kaziola, a Ty co bierzesz?. Może czas na zmianę dostawcy?.:twisted:
Marcin Basiński
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Keep calm and blame Russia
Odpowiedz
#39
ks. Piotr napisał(a):... "kto z was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci na nia kamien"
Mhm, strach pomyśleć co by było gdyby koalicja antyfaszystowska próbowała zastosować tą światłą zasadę w swojej wojnie z 3cią rzeszą, że o systemie sądownictwa nie wspomnę
Cytat:Pokaż mi religie która bez zmian przetrwała 2000 lat i wogóole pokaż mi taka religie która tyle trwa.
Głupota, ta religia ma 10ki tysięcy lat. Jej wyznanie zwane chrześcijaństwem przestanie może kiedyś istnieć, ale głupota jako taka może przeżyć nawet gatunek ludzki.
Cytat:popatrzmy na anglikanizm...powstał ponieważ papież nie pozwolił królowi na ślub z drugą kobieta. Król obrażony postanowił odłączyć sie od kościoła i wyjść spod zwierzchności papieża.
Ale katolicy i tak kochają anglikanów, czego najlepszym dowodem jest reklama książki Alistera McGratha "Bóg nie jest urojeniem" w programie "Między niebem a ziemią" Ona to ponoć jest najlepszym narzędziem walki z diabłem niewiary a nie nudna jak flaki z olejem Fides et ratio
Odpowiedz
#40
Marlow napisał(a):Kaziola, a Ty co bierzesz?. Może czas na zmianę dostawcy?.:twisted:
To była ironia rozciągnięta do granic możliwości. Taki chamski żart.:]

Zbysze.k napisał(a):Sorry, ale nie poczułeś się już za bardzo "oświecony". Myślisz ,że dzięki zadeklarowaniu ateizmu nagle jesteś już "nie tępy"?
Biedne odrzucone dziecko, chociaż tym sobie samoocene podniesie.
Otóż ja sobie smakuje tą papke, ale nie myśl ,że nie sprawdziłem składu na etykietce.
To jedz, jedz dziecko. Urośniesz na pewno duży i silny...
To smutne, że po śmierci nic nie ma, bo ludzie dopiero wtedy przejrzeli by na oczy. Oczywiście, każdy ma prawo do własnej religii, ale głupi ten, kto nie słucha argumentów innych, samemu nie wiedząc nic o swoim wyznaniu.
nr GG: 960611 - napisałbym, że "dla spragnionych kazika", ale nie chciałem być tak prostolinijny:]

__________________________________________
"Rock'n'roll umarł.
Rock jest mar-
__________________________________________
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości