To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DNA
#1
Witam , mam pytanie do osób dobrze obeznanych z taką dziedziną jak genetyka.

Czy pomiędzy transkrypcją kodu DNA na kod RNA dochodzi do jakiś reakcji gdzie wyrażają to prawa chemiczne bądź fizyczne , jest to czysto materia czy tylko informacji ''abstrakcyjna" ?
Odpowiedz
#2
Nie ma czegoś takiego jak informacja abstrakcyjna. Zawsze mamy do czynienia z jakimś materialnym nośnikiem.
W tym wypadku, tyle jedynie wiem, że oddziaływuje RNAP (polimeraza, enzym).

edit - link w temacie: http://www.zdrowie-medycyna.pl/genetyka/...anskrypcja
Odpowiedz
#3
warbarbye napisał(a):Witam , mam pytanie do osób dobrze obeznanych z taką dziedziną jak genetyka.

Czy pomiędzy transkrypcją kodu DNA na kod RNA dochodzi do jakiś reakcji gdzie wyrażają to prawa chemiczne bądź fizyczne , jest to czysto materia czy tylko informacji ''abstrakcyjna" ?
Oczywiście, dochodzi, jednak ze względu na kolosalne rozmiary cząsteczek DNA które są transkrybowane, nigdy nie zapisuje się tego w taki sposób.

Twoje pytanie wskazuje, że nie zrozumiałeś idei transkrypcji. Musisz po prostu coś o tym przeczytać.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Transkrypcj...enetyka%29 - na dobry początek.
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#4
Cytat:Czy pomiędzy transkrypcją kodu DNA na kod RNA dochodzi do jakiś reakcji gdzie wyrażają to prawa chemiczne bądź fizyczne , jest to czysto materia czy tylko informacji ''abstrakcyjna" ?

Chodzi Ci o to, jak zachodzi proces transkrypcji? Oczywiście, że tak. Przecież to proces biochemiczny. Swoją drogą jestem ciekaw, jak chciałbyś zrobić cokolwiek w tym świecie nie odwołując się do praw chemii/fizyki Język
nil melius est quam cum ratione tacere

nil mirari, nil indignari, sed intellegere
Odpowiedz
#5
Ja rozumiem idee transkrypcji jak i większość procesów biologicznych Uśmiech aczkolwiek chciałem uświadomić pewną osobę.
Odpowiedz
#6
Pewnie kogoś z wiary.pl, albo racjonalisty.
Uśmiech
Odpowiedz
#7
Nie , nie z youtuba akurat Uśmiech i chciałem mieć poparcie co najmniej kilku osób Język , bo takie rzeczy to ja wiemUśmiech ,
Odpowiedz
#8
Czy mi się wydaje czy ateista.pl staje się tzw. "gronem ekspertów"? Duży uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości