To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolorowe zdjęcia - I i II WŚ
#41
Wilk napisał(a):Ale to nie jest takie proste Baptiste. Niezależnie od intencji Patafil ma sporo racji. Wszyscy słyszeliśmy już nawet o "polskich obozach koncentracyjnych" a z ust niejednego medialnego Żyda padły słowa o polakach-żydożercach. Ale słyszałeś w głównych mediach coś o żydowskich zbrodniach? Ja nie. Żydzi uczesniczyli w zbrodniach sowieckich? Ale nie słyszymy nic o Zydach, tylko o komunistach. Polakom wyrzuca się jakies prawdziwe i urojone zbrodnie na Narodzie Wybranym, Żydom nie wyrzuca się absolutnie nic. W głównych mediach. Niemcy dostali po mordzie za nazizm, my dostajemy za jakieś z dupy wzięte urojenia, Żydzi - nic. Wkurwia mnie to nieludzko bo jest niesprawiedliwe.
To prawda, ale co w związku z tym? Czy mamy uznać, że zamykanie ludzi w odrutowanych kolczatką gettach było w porządku? Przemilczać, że Żydzi byli różnorodną grupą? Nie wrzucać zdjęć? I czy sądzisz, że pisanina Patafila skłoni kogoś do pogłębionej refleksji? :]
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#42
Iselin napisał(a):To prawda, ale co w związku z tym?

To, że nie należy bać się o tym mówić. Kurwa, sami Polacy kręcą filmy o innych polakach, rzekomych żydożercach, ale gdzie sa filmy w których pokazane jest jak Szlomo czy Icek podpisują wyroki śmierci?

Iselin napisał(a):Czy mamy uznać, że zamykanie ludzi w odrutowanych kolczatką gettach było w porządku?

Ty czytasz co ja piszę?

Iselin napisał(a):Przemilczać, że Żydzi byli różnorodną grupą?

A kto nie jest? Znowu ten sam schemat: żydzi sa róznorodną grupą, a reszta ludzi nie ma róznorodnych grup? Same kolektywy? Dlaczego piszesz pozytywnie o tych Żydach, a przemilczasz resztę? To działa jak pozytywna dyskryminacja. Wymienia się albo cierpienia Żydów, albo ich "róznorodność", albo ich "moralność i racjonalność" przy jednoczesnym przemilczaniu tego, ze TO SAMO dotyczy i innych. Ale o tych innych dowiadujemy się tylko ... że byli oprawcami Żydów, albo skradli im kamienice, albo byli głupi... :]

Iselin napisał(a):I czy sądzisz, że pisanina Patafila skłoni kogoś do pogłębionej refleksji? :]

Oczywiście.
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
#43
Wilk napisał(a):Dlaczego piszesz pozytywnie o tych Żydach, a przemilczasz resztę?
Co piszę i gdzie?
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#44
Iselin napisał(a):To prawda, ale co w związku z tym? Czy mamy uznać, że zamykanie ludzi w odrutowanych kolczatką gettach było w porządku? Przemilczać, że Żydzi byli różnorodną grupą? Nie wrzucać zdjęć? I czy sądzisz, że pisanina Patafila skłoni kogoś do pogłębionej refleksji? :]
Patrzcie, jak się uroczo zakałapućkała w tym wszystkim nasza Pani Admin. Czyli oznacza to, że Patafil nie ma racji, czy też że jego pisanina nikogo [zlewaczonego] nie skłoni? Duży uśmiech Kiedyś po jednym z moich komentów na YT napisał do mnie na prive'a 14-latek z Brazylii i gorąco podziękował za informacje, o których nie miał pojęcia, bo w szkole nic na ten temat nie mówią, rzecz jasna. To była jedna z tych chwil, dla których warto bulić pejsatym firmom za internet.
Odpowiedz
#45
Patafil napisał(a):Kiedyś po jednym z moich komentów na YT napisał do mnie na prive'a 14-latek z Brazylii i gorąco podziękował za informacje, o których nie miał pojęcia, bo w szkole nic na ten temat nie mówią, rzecz jasna. To była jedna z tych chwil, dla których warto bulić pejsatym firmom za internet.
Czternastolatek z Brazylii, powiadasz Uśmiech

Dobrze, bo się zrobił jakiś dziwny offtop, który wywaliłam na wysypisko: nawet jeśli czternastolatek z Brazylii był autentyczną osobą, a nie Twoją wizją, to to akurat nie jest specjalnie dziwne: zawsze znajdą się chłonne umysły, zwłaszcza młode, które podchwycą każdy materiał w stylu "huzia na Józia". Do refleksji jednak temu jeszcze daleko. Równie dobrze moglibyśmy uznać, że pewien pan z Poznania, który wszystkim przypadkowo napotkanym osobom opowiada, że w jego bloku mieszkają Żydzi, którzy dorobili się na Polakach i dlatego stać ich na mieszkania tutaj, dokonuje jakiejś głębokiej analizy.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#46
Wilk napisał(a):Ale to nie jest takie proste Baptiste. Niezależnie od intencji Patafil ma sporo racji. Wszyscy słyszeliśmy już nawet o "polskich obozach koncentracyjnych" a z ust niejednego medialnego Żyda padły słowa o polakach-żydożercach. Ale słyszałeś w głównych mediach coś o żydowskich zbrodniach? Ja nie. Żydzi uczesniczyli w zbrodniach sowieckich? Ale nie słyszymy nic o Zydach, tylko o komunistach. Polakom wyrzuca się jakies prawdziwe i urojone zbrodnie na Narodzie Wybranym, Żydom nie wyrzuca się absolutnie nic. W głównych mediach. Niemcy dostali po mordzie za nazizm, my dostajemy za jakieś z dupy wzięte urojenia, Żydzi - nic. Wkurwia mnie to nieludzko bo jest niesprawiedliwe.

Ostatnio czytałem wpis na jakimś blogu. Koles porównywał zbrodnie komunistów i hitlerowców. I napisał: "Hitler zabił 6000000 ludzi a Stalin 60 000 000". Hitler zabił 6 000 000? Niezłe pranie mózgu, skoro byle kto uznaje 6 000 000 z holokaustu za jedyne godne poruszenia zbrodnie nazioli. A Reszta to juz nie byli ludzie? W Focusie z zeszłego roku czytam wywiad z Mikołejko, i dowiaduję się że powstanie Zydów w getcie było moralne i racjonalne, a Powstanie Warszawskie było głupie i szalone. Bo niby Żydzi wiedzieli że ich wymordują, a my mogliśmy sobie dac spokój z powstaniem, choć sami żyjący powstańcy mówią coś zupełnie przeciwnego.

Skąd i po co ta filosemicka propaganda? Żydzi "nie zbrukali sobie rak krwią" a ich działania były zawsze moralne i racjonalne. Tyle sie dowiadujemy z mediów przeznaczonych dla zwykłego człowieka. Moim zdaniem zasługuje to przekłamywanie i ubarwianie historii na konkretne korekty.

Ja jestem osobą, która nigdy nie miała problemów z tym aby krytykowąć tą czy inną organizację żydowską za przekłamania historyczne, informacyjne lub też za urojony antysemityzm.
Ale ja nie jestem człowiekiem z mediów. Po prostu chcę być uczciwy sam ze sobą. Patafil nie będzie mi mówić o tym z jakiego tematu zrobić tabu.
Podobnież nie przestanę uznawać niewolnictwa czarnych w USA za tragiczne wydarzenie tylko dlatego, że dzisiaj niektórzy mają na tym punkcie hopla im im zwyczajnie na punkcie domniemanego rasizmu odbija.
Ich zła wola czy zwykłe popierdolenie nie musi ze mnie robić ignoranta.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#47
Baptiste napisał(a):Ja jestem osobą, która nigdy nie miała problemów z tym aby krytykowąć tą czy inną organizację żydowską za przekłamania historyczne, informacyjne lub też za urojony antysemityzm.
To znaczy jaką osobą jesteś? Rozumiem, że nie medialną? No to, skoro jesteś osobą, która uczciwość stawia na pierwszym miejscu, zostań osobą medialną i krytykuj ,,organizacje żydowskie''!
Baptiste napisał(a):Ale ja nie jestem człowiekiem z mediów. Po prostu chcę być uczciwy sam ze sobą. Patafil nie będzie mi mówić o tym z jakiego tematu zrobić tabu.
Brawo, różnisz się jak cholera od ,,ludzi z mediów''! I Patafil nie będzie ci nic dyktował! Tak dla ciekawości, spróbuj odwrotnie. Duży uśmiech
Odpowiedz
#48
Patafil napisał(a):To znaczy jaką osobą jesteś? Rozumiem, że nie medialną? No to, skoro jesteś osobą, która uczciwość stawia na pierwszym miejscu, zostań osobą medialną i krytykuj ,,organizacje żydowskie''!
Spoko, daj namiary na kogoś kto ze mnie może uczynić osobę medialną, sławną i bogatą a napewno nieco pokrytykuję te i owe organizacje. Duży uśmiech
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#49
Baptiste napisał(a):Spoko, daj namiary na kogoś kto ze mnie może uczynić osobę medialną, sławną i bogatą a napewno nieco pokrytykuję te i owe organizacje. Duży uśmiech
Mogę ci dać namiary, owe namiary może ci też dać wykształcenie historyczne (nie mam tu na mysli wykształcenia zdobywanego na oficjalnych uczelniach Duży uśmiech), ale jeżeli po tym wszystkim chcesz być ,,osobą medialną''? Czy ja wiem, spytaj Pilastra/Zefcia, u nich nic nie jest ,,medialne'' jako że ,,mujin to nie mujin''!
Odpowiedz
#50
Iselin napisał(a):Czternastolatek z Brazylii, powiadasz Uśmiech

Dobrze, bo się zrobił jakiś dziwny offtop, który wywaliłam na wysypisko: nawet jeśli czternastolatek z Brazylii był autentyczną osobą, a nie Twoją wizją, to to akurat nie jest specjalnie dziwne: zawsze znajdą się chłonne umysły, zwłaszcza młode, które podchwycą każdy materiał w stylu "huzia na Józia". Do refleksji jednak temu jeszcze daleko. Równie dobrze moglibyśmy uznać, że pewien pan z Poznania, który wszystkim przypadkowo napotkanym osobom opowiada, że w jego bloku mieszkają Żydzi, którzy dorobili się na Polakach i dlatego stać ich na mieszkania tutaj, dokonuje jakiejś głębokiej analizy.
Nie zrobił się żaden dziwny offtop, tylko ty Iselinki, gówno wiesz. Dziwne jest więc przekonywanie na temat fałszywych, wyimaginowanych racji ,,pana z Poznania'', skoro miliony doskonale wykształconych ludzi uznało, że pewien pan z Austrii mówił prawdę. A dlaczego tak uznały? Polecam moje sąsiednie wątki!
PS. Nie chce mi się linkować, ale jak wyrzucicie, to dam.
Odpowiedz
#51
Patafil napisał(a):skoro miliony doskonale wykształconych ludzi uznało, że pewien pan z Austrii mówił prawdę.
Fritzl?
Odpowiedz
#52
To co z tymi kolorowymi zdjęciami?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości