To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraków i Małopolska...
#21
"idiota" nigdy nie było i nigdy nie będzie żadnych "Krakowianinów". Są Krakowiacy i Krakowianie. Krakowianin to jest mieszkaniec miasta Krakowa a Krakowiak to jest członek grupy etnicznej która zamieszkuje tereny trzech województw tj. małopolskiego,śląskiego i świętokrzyskiego. Tak że nie każdy Krakowiak jest Krakowianinem a pokaźna część Krakowian nie jest Krakowiakami. A i jeszcze jedno dla nie kumatych. Tak się składa że dzielnica Nowa Huta powstała na terenach wchodzących w skład Twierdzy Kraków i jak ktoś będzie dociekliwy to na nowych planach miasta zobaczy że najnowsze osiedla Nowej Huty noszą takie same nazwy jak forty twierdzy czyli: Batowice,Mistrzejowice,Dłubnia,Krzesławice,Grębałów czy Mogiła.
I jeszcze jedno na dzień dzisiejszy nie ma w Krakowie podziału na dzielnice, jest jeden Kraków który ma statut gminy a zarazem powiatu grodzkiego czyli ziściło się marzenie śp. Prezydenta Królewskiego Stołecznego Miasta Krakowa Józefa Dietla o powstaniu Wielkiego Krakowa.
Odpowiedz
#22
Zapomniałeś o Krakusach i Krakauerach ;-)
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#23
Wrzucam coś, co ostatnio znalazłam. Naprawdę polecam do oglądnięcia, jakkolwiek niekoniecznie z włączonym dźwiękiem, bo lektor ma tragiczny głos. Jest to prezentacja najpiękniejszych widoków i najciekawszych zabytków z mojego regionu.


Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#24
Przedwczoraj odwiedziłem fort "prokocim" i musze przyznać że mimo ogólnego zniszczenia, obiekt robi duże wrażenie. Mam ochote zobaczyć więcej tego typu zabudowań. Chodzienie po ciemnych korytarzach bez latarki naprawde podnosi poziom adrenaliny Język
Odpowiedz
#25
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/kra...imGrSkUUk/

W Morawicy koło Krakowa odkryto najstarsze, romańskie palatium.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#26
W Krakowie, na ulicy Reformackiej jest kościół Zakonu Reformatów – to oczywiste. W regule tego Zakonu ustalono wiele praktyk/rytuałów – pochówek nieżywych braci również. Otóż chowali Oni swych zmarłych braci w najprostszy z możliwych sposobów. Kładli ich na ziemi w piwnicy, a pod głowę wstawiali kamień. Tak się złożyło, że w piwnicy tego kościoła panował taki klimat (mikroklimat), że ciała się nie rozkładały, a mumifikowały. Można to teraz obejrzeć i to ciekawe doświadczenie: zwiedzając można przemyśleć tematy o przemijaniu i marności Naszego losu. To jedno z niewielu takich miejsc na Świecie. 
Tak więc Kraków ma swój klimat, a nawet mikroklimat. Tych mikroklimatów ma sporo, a i inne miasta mają swoje mikroklimaty. Kiedyś pracowałem i mieszkałem w Kaliszu. Wracając z imprezy, lekko wstawiony, przechodziłem przez Rynek i w jednej, niepowtarzalnej chwili poczułem się jakbym był w Krakowie.

http://krakow-przewodnik.com.pl/krakowsk...azimierza/

Nie mogę wkleić obrazka Smutny   
https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/07..._large.jpg
Śpieszmy się czytać posty,  tak szybko  są kasowane....
Nie piszę o tym zbyt często lecz piszę o tym raz na zawsze... a jestem tak jak delfin łagodny i mocny i nie zawsze powrócę, nigdy nie wiadomo mówiac o miłosci czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości