Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraków i Małopolska...
"idiota" nigdy nie było i nigdy nie będzie żadnych "Krakowianinów". Są Krakowiacy i Krakowianie. Krakowianin to jest mieszkaniec miasta Krakowa a Krakowiak to jest członek grupy etnicznej która zamieszkuje tereny trzech województw tj. małopolskiego,śląskiego i świętokrzyskiego. Tak że nie każdy Krakowiak jest Krakowianinem a pokaźna część Krakowian nie jest Krakowiakami. A i jeszcze jedno dla nie kumatych. Tak się składa że dzielnica Nowa Huta powstała na terenach wchodzących w skład Twierdzy Kraków i jak ktoś będzie dociekliwy to na nowych planach miasta zobaczy że najnowsze osiedla Nowej Huty noszą takie same nazwy jak forty twierdzy czyli: Batowice,Mistrzejowice,Dłubnia,Krzesławice,Grębałów czy Mogiła.
I jeszcze jedno na dzień dzisiejszy nie ma w Krakowie podziału na dzielnice, jest jeden Kraków który ma statut gminy a zarazem powiatu grodzkiego czyli ziściło się marzenie śp. Prezydenta Królewskiego Stołecznego Miasta Krakowa Józefa Dietla o powstaniu Wielkiego Krakowa.
Odpowiedz
Zapomniałeś o Krakusach i Krakauerach ;-)
Książki były moimi najlepszymi przyjaciółkami od dnia, w którym nauczyłam się czytać i pisać. One mnie ocaliły. Byłam tak introwertycznym dzieckiem, że rozmawiałam z kredkami i przepraszałam przedmioty, które potrącałam.
(Elif Şafak)

Odpowiedz
Wrzucam coś, co ostatnio znalazłam. Naprawdę polecam do oglądnięcia, jakkolwiek niekoniecznie z włączonym dźwiękiem, bo lektor ma tragiczny głos. Jest to prezentacja najpiękniejszych widoków i najciekawszych zabytków z mojego regionu.

Książki były moimi najlepszymi przyjaciółkami od dnia, w którym nauczyłam się czytać i pisać. One mnie ocaliły. Byłam tak introwertycznym dzieckiem, że rozmawiałam z kredkami i przepraszałam przedmioty, które potrącałam.
(Elif Şafak)

Odpowiedz
Przedwczoraj odwiedziłem fort "prokocim" i musze przyznać że mimo ogólnego zniszczenia, obiekt robi duże wrażenie. Mam ochote zobaczyć więcej tego typu zabudowań. Chodzienie po ciemnych korytarzach bez latarki naprawde podnosi poziom adrenaliny Język
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości