Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraków i Małopolska...
#21
"idiota" nigdy nie było i nigdy nie będzie żadnych "Krakowianinów". Są Krakowiacy i Krakowianie. Krakowianin to jest mieszkaniec miasta Krakowa a Krakowiak to jest członek grupy etnicznej która zamieszkuje tereny trzech województw tj. małopolskiego,śląskiego i świętokrzyskiego. Tak że nie każdy Krakowiak jest Krakowianinem a pokaźna część Krakowian nie jest Krakowiakami. A i jeszcze jedno dla nie kumatych. Tak się składa że dzielnica Nowa Huta powstała na terenach wchodzących w skład Twierdzy Kraków i jak ktoś będzie dociekliwy to na nowych planach miasta zobaczy że najnowsze osiedla Nowej Huty noszą takie same nazwy jak forty twierdzy czyli: Batowice,Mistrzejowice,Dłubnia,Krzesławice,Grębałów czy Mogiła.
I jeszcze jedno na dzień dzisiejszy nie ma w Krakowie podziału na dzielnice, jest jeden Kraków który ma statut gminy a zarazem powiatu grodzkiego czyli ziściło się marzenie śp. Prezydenta Królewskiego Stołecznego Miasta Krakowa Józefa Dietla o powstaniu Wielkiego Krakowa.
Odpowiedz
#22
Zapomniałeś o Krakusach i Krakauerach ;-)
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)Odpowiedz
#23
Wrzucam coś, co ostatnio znalazłam. Naprawdę polecam do oglądnięcia, jakkolwiek niekoniecznie z włączonym dźwiękiem, bo lektor ma tragiczny głos. Jest to prezentacja najpiękniejszych widoków i najciekawszych zabytków z mojego regionu.


Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)Odpowiedz
#24
Przedwczoraj odwiedziłem fort "prokocim" i musze przyznać że mimo ogólnego zniszczenia, obiekt robi duże wrażenie. Mam ochote zobaczyć więcej tego typu zabudowań. Chodzienie po ciemnych korytarzach bez latarki naprawde podnosi poziom adrenaliny Język
Odpowiedz
#25
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/kra...imGrSkUUk/

W Morawicy koło Krakowa odkryto najstarsze, romańskie palatium.
Sebastian Flak
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości