Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Islam "religią pokoju"
Przecież chyba trzeci raz powtórzę ci, że nie trzeba przestrzegać Starego Testamentu tylko racjonalizując go poprzez nadanie nieomylności jego prawodawcy zaczyna się czynić zło za sam fakt usprawiedliwienia aktu nonsensownego bestialstwa nieomylnością prawodawcy, normalnie nie usprawiedliwianego pod imieniem Allah - KA-PE-WU?! A to, że taka Polska nie jest dzisiaj watykańskim kalifatem to zasługa tylko i wyłącznie Sekularyzmu w europejskiej epoce oświecenia a w żadnym stopniu religii i gdyby to Muzułmanie mieli oświecenie to byłoby na odwrót - katolicy byliby tymi "złymi" a muzułmanie tymi "dobrymi", więc póki co Katolicy zasłaniają się Nowym, ale gdyby żyli przed oświeceniem to mówiliby całkiem inaczej i starotestamentowy nakaz "Nie pozwolisz żyć czarownicy" uznawaliby za obowiązujący. Kto ci tak w ogóle powiedział, że nie obowiązują? Przecież do dzisiaj są denominacje, a jest takich całkiem sporo, uznające nakaz eksterminacji Amalekitów za obowiązujący tak samo jak twierdzą to rabini Izraela aby mieć uzasadnienie dla podtrzymywania konfliktu w Palestynie bo tamtejsi ludzie są ich potomkami, a Apartheid uzasadniany przez Holenderski Kościół Reformowany nowotestamentowymi instrukcjami niewolnictwa w połączeniu z nowotestamentową doktryną przejścia dziedzictwa Abrahama (ludu wybranego) na Chrześcijan? Nie, z d*py sobie wyciągnęli rasizm, ot tak sobie z nudów. A może pogadamy o spalonych miastach i ulicach w Irlandii Północnej, gdzie ludzie od setek lat zabijają sąsiadom dzieci w wyniku konfliktu chrześcijańskiego protestanci-katolicy? Pierd**isz jak potłuczony.
"Pełna przemocy, irracjonalna, nietolerancyjna, powiązana z rasizmem i lojalnością wewnątrz grupy, otoczona niewiedzą i wroga wobec swobody dociekania, przeniknięta pogardą dla kobiet i represyjna wobec dzieci — zorganizowana religia ma na sumieniu naprawdę dużo." - Christopher Hitchens.

"KRK uważa, że lepiej, by rzesze na Ziemi umierały z głodu w najgorszych męczarniach, niż by jedna dusza świadomie powiedziała jedną tylko nieprawdę.” - Kard. Newman, bł. Katolicki.
Odpowiedz
Nowy Testament:

"Ananiasz i Safira

5 Również inny człowiek, niejaki Ananiasz, wraz z żoną Safirą, sprzedał swoją posiadłość. 2 Za jej zgodą wziął jednak część pieniędzy dla siebie, a resztę zaniósł apostołom, mówiąc, że to cała kwota. 3 Piotr powiedział mu na to:

– Ananiaszu! Dlaczego pozwoliłeś, aby szatan opanował twoje serce? Okłamałeś Ducha Świętego, bo zatrzymałeś dla siebie część pieniędzy. 4 Czy posiadłość nie należała do ciebie? I czy pieniądze po sprzedaży nie były nadal twoje? Dlaczego więc w swoim sercu postanowiłeś to zrobić? To nie nas okłamałeś, ale Boga.

5 Gdy tylko Ananiasz usłyszał te słowa, padł martwy na ziemię. Wszystkich obecnych ogarnęło zaś przerażenie. 6 Młodsi mężczyźni zawinęli ciało Ananiasza, wynieśli je i pogrzebali. 7 Jakieś trzy godziny później przyszła jego żona, nie wiedząc o tym, co się wydarzyło.

8 – Powiedz mi, czy za taką sumę sprzedaliście posiadłość? – spytał ją Piotr.

– Tak! – odpowiedziała. – Za taką.

9 – Dlaczego zmówiliście się – odrzekł Piotr – żeby wystawić na próbę Ducha Pana? Właśnie przed wejściem słychać kroki tych, którzy pochowali twojego męża. Zaraz wyniosą również ciebie.

10 Safira natychmiast padła martwa u stóp Piotra. Wtedy weszli młodzieńcy i widząc, że umarła, wynieśli ją i pochowali obok męża. 11 Wówczas przerażenie ogarnęło cały kościół i wszystkich, którzy usłyszeli, co się stało."

****

To jakby ktoś pytał o uzasadnienie datków dla Ojca Dyrektora.
Odpowiedz
Dawno tu nie pisałem a dobrze byłoby coś jeszcze dodać.

W judaiźmie rzeczywiście starotestamentowym wersetom nakazującym mordowanie nadano charakter precedensów prawotwórczych - a i tak system prawny który powstał na ich podstawie jest nieporównywalnie bardziej łagodny niż islamski - co pewnie by Imagine i innych jemu podobnych bardzo rozczarowało. I wychodzi na to, ze żydzi mają zakaz zabijanie gojów a do tego mocno odradza się im nawracanie ich (niektórzy rabini zakazali całkowicie nawracania). Żydzi mają obowiązek walczyć zbrojnie z dokładnie jedną grupą ludzi - potomkami Amaleka - co z oczywistych względów jest niemożliwe.
Odpowiedz
Cytat:I wychodzi na to, ze żydzi mają zakaz zabijanie gojów a do tego mocno odradza się im nawracanie ich (niektórzy rabini zakazali całkowicie nawracania). Żydzi mają obowiązek walczyć zbrojnie z dokładnie jedną grupą ludzi - potomkami Amaleka - co z oczywistych względów jest niemożliwe.
Ale gojkom czarownicom nie mają pozwolić żyć. I tak można się licytować ad usrandum. Każda religia jest korzeniem zła. Bez religii świat byłby lepszy.
"Aut viam, aut faciam". Hannibal
Odpowiedz
Nonkonformista napisał(a):Ale gojkom czarownicom nie mają pozwolić żyć. I tak można się licytować ad usrandum. Każda religia jest korzeniem zła. Bez religii świat byłby lepszy.
Problem polega na tym, że bez religii ludzie kierują się w stronę innych, często dużo bardziej niebezpiecznych ideologii.
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
Pisałem o karze śmierci w judaiźmie - nominalnie istnieje ale proceduralne wymogi jej stosowania są tak wygórowane, że skazanie kogokolwiek graniczy z cudem. Dlatego jeszcze w czasach gdy istniał Sanhedryn, wyroki śmierci wydawano nie więcej niż dwa razy w ciągu 7 lat (wg innego źródła - 2 razy w ciągu 70 lat) - w kwestii kary śmierci prawo żydowskie było bardziej humanitarne niz prawo niektórych stanów USA (Teksasu na przykład)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości