To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upadek cywilizacji
forge napisał(a):von.grzanka lewakiem? Język

Miałem na myśli osoby pokroju Tgc. Von.grzanka sam napisał ze demonizowanie Inkwizycji jest idiotyzmem. Tak samo jak gloryfikowanie jej. I ok. Jednak kiedy za krytykę Inkwizycji zabiera się "ideologiczny potomek" Stalina, wówczas przedstawienie faktów może wydać się obroną Inkwizycji.

Innymi słowy nie chodzi o obronę Inkwizycji, ale o to, aby wykrzywiony jej obraz nie stał się orężem w rękach Czerwonych. Więc trza ten obraz naprostować. I to naprostowanie wydaje się komuś obroną.
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
Zgadzam się z Tobą, Rothein.

Ciekawi mnie, w imię jakich idei Tgc krytykuje Inkwizycję. Wolność słowa i komunizm? No chyba, że "komunizm to kapitalizm", jak to kiedyś wyszło z rozmów z Tgc (z całym szacunkiem Oczko)
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
forge napisał(a):Zgadzam się z Tobą, Rothein.

Ciekawi mnie, w imię jakich idei Tgc krytykuje Inkwizycję.

prawdopodobnie w imię żadnych. po prostu posługuje się stereotypami, których trudno się pozbyć jeśli już raz "weszły do głowy".
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
forge napisał(a):Ciekawi mnie, w imię jakich idei Tgc krytykuje Inkwizycję. Wolność słowa i komunizm? No chyba, że "komunizm to kapitalizm", jak to kiedyś wyszło z rozmów z Tgc (z całym szacunkiem Oczko)

Tak, Stalina uwazam za prawicowego zamordyste, ktory z idealami lewicy nie mial nic wspolnego... wiec to bardziej konserwatywny Rothein jest "ideologicznym potomkiem" Stalina.
A ideologia mi zadna nie przypisuje piszac o Inkwizycji. Nie pisze tego jako ateista, komunista, fan gwiezdnych wojen czy ktokolwiek inny. Po prostu leb mi peka gdy widze, jak wybiela sie inkwizycje...

Jezeli ktos chce zapoznac sie z materialami na temat Inkwizycji, ale niekoniecznie tymi jedynymi slusznymi, ktore glosi forumowa konserwa to zapraszam: http://www.racjonalista.pl/kk.php/d,102
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
Tgc napisał(a):Tak, Stalina uwazam za prawicowego zamordyste, ktory z idealami lewicy nie mial nic wspolnego... wiec to bardziej konserwatywny Rothein jest "ideologicznym potomkiem" Stalina.

Możesz go nawet uważać za reptalianina z Mgławicy Oriona, albo Świętego Mikołaja. Twoje "uważanie" faktów nie przysłoni.

Tgc napisał(a):A ideologia mi zadna nie przypisuje piszac o Inkwizycji. Nie pisze tego jako ateista, komunista, fan gwiezdnych wojen czy ktokolwiek inny. Po prostu leb mi peka gdy widze, jak wybiela sie inkwizycje...

Oczywiście piszesz to jako idealna tabula rasa.

Łeb Ci pęka, ale nie od rzekomego wybielania, tylko od faktów. A te jak widać przeczą czerwonej linii propagandowej. Duży uśmiech
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
Tgc napisał(a):Jezeli ktos chce zapoznac sie z materialami na temat Inkwizycji, ale niekoniecznie tymi jedynymi slusznymi, ktore glosi forumowa konserwa to zapraszam: http://www.racjonalista.pl/kk.php/d,102
Co to w ogóle jest za materiał? Jakiś cytat z Woltera i jakiś wstęp do niego w ogóle niczyim imieniem nie podpisany. Wszystko zaś na najbardziej wiarygodnym i rzetelnym portalu w kraju, na którym przeczytać można też, że Konstantyn Wielki wymyślił termin "współistotny".
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Offtopic komunistyczny zostal przeniesiony tutaj: http://www.ateista.pl/showthread.php?t=8260&page=6
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
Rothein napisał(a):Krytyka Inkwizycji dokonana przez ideologicznych potomków Marksa, Lenina, Stalina i Hitlera - jak to nazwiesz? Hipokryzją? Ślepotą? Czy głupotą?
Ile razy w tygodniu używasz słowa "Hitler" oraz słowa "Stalin"?
W chrześcijaństwie najbardziej lubię to, że nie jest islamem - Pat Condell
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości