To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Surrealizm
#1
Jeden z moich ulubieńszych gatunków. Pozwala się człowiekowi niejako wyżyć, niezależnie od tego jak bardzo pierdołowate i głupie rzeczy by prawił Duży uśmiech I choć na pierwszy rzut oka, wszystko to pozbawione jest sensu, to trzeba dostrzec drugie dno... Co udaje mi się niezmiernie rzadko.

Osobiście uwielbiam obrazy Beksińskiego - jakby to najprościej ująć... "Jest głębia" Szczęśliwy

[Obrazek: 54_gal_Nivo_zdzislaw_beksinski_1971.jpg]

[Obrazek: zdzislaw_beksinski_2.jpg]

[Obrazek: zdzislaw_beksinski_1972.jpg]

Co sądzicie? Poza tym wczoraj znalazłem ciekawy rysunek, autor bliżej nieokreślony:

[Obrazek: jose-roosevelt.jpg]
Odpowiedz
#2
Ostatni jest rewelacyjny.

Tak to widzę.
Mężczyzna na gruszce mierzy swą długą piką w łono kobiety ujeżdżającej jabłko. Jeśli dobrze trafi, zjawi się osoba trzecia - dziecię w pozycji embrionalnej.

Kobieta niespecjalnie się broni (tarcza nie tam, gdzie celuje pika) , mężczyzna też nie wygląda na chama. Uśmiech
Widać dobrą wolę obu stron.

Najbardziej agresywny jest wierzchowiec mężczyzny - czyli jego gruszka. Nic dziwnego, gruszka symbolizuje, ni mniej ni więcej, tylko męskie żądze.
Pożądanie kobiety (oczywiście jabłko) tylko się rumieni i rozkłada nogi.

Cały świat rozpada się na część żeńską (tło czerwone i czerwonawe) oraz samczą (niebieskie i niebieskawe). Dziecko (albo embrion) żyje oczywiście w tej pierwszej, bo kto niby ma je urodzić? Facet na gruszce??? Duży uśmiech

"Niebiescy" ciągle coś odkrywają, latają, walczą, przybijają do krzyży...
"Czerwone" nic takiego nie robią. W końcu, mają dziecko! Uśmiech
Odpowiedz
#3
Ja tam twierdzę, że wyjątkowo dobitne wyjaśnienie całej sceny stoi na kostce do gry Oczko A dziecko wcale nie musi być 'jabłeczne'. Przyjrzyj się, kto leży sobie za jabłkiem, jeszcze 'podpięty do sieci' Oczko Chyba, że to efekt poprzedniej potyczki, który za chwilę zniknie z pola widzenia, a obecna załoga jabłka urodzi kolejne dziecko.

Zastanawiają mnie najbardziej ludzie z płachtą 'w czaszkę', z książką i na tych karykaturalnych słoniach, którzy zdają się podążać w stronę pary na kostce.
Odpowiedz
#4
Cytat:Osobiście uwielbiam obrazy Beksińskiego - jakby to najprościej ująć... "Jest głębia" Szczęśliwy
Beksiński w jednym wywiadów stwierdził, że jego "okres fantastyczny" miał po prostu odwoływać się do emocji, używać róznorakich niby-symboli bez znaczenia, wzorować się na okładkach z płyt metalowych i okładek fantasy. Wychodzi, że brak faktycznej głębi.

Swoją drogą bardzo ciekawy facet z niego był. Dziwny, specyficzny. W każdym razie ciekawszy niż jego oszołomski syn...
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
#5
Trochę Salvadora Dali tutaj zapodam:

[Obrazek: Salvador_Dali_Oblicze_wojny.jpg]


[Obrazek: People-vs-Salvador-Dali_1.png]

[Obrazek: DAS00012.jpg]

[Obrazek: Dali.jpg]

[Obrazek: Salvador%20Dali%20-%20Mae%20West.jpg]

[Obrazek: dante1.jpg]
"Człowiek cnotliwy dobre wypowiada słowa, ale nie zawsze ten, kto dobre powiedział słowo, jest cnotliwy."
-Konfucjusz
Odpowiedz
#6
@FORGE
Ten oszołomski syn dokonał genialnego tłumaczenia m.in. filmów i skeczy Monty Pythona <ale i wielu innych filmów> i jest jak dotąd niedościgłym wzorem kreatywnego przekładu. Oprócz tego był niemal <a może i bez "niemal"> kultowym dziennikarzem muzycznym.
A to, że miał skłonności samobójcze to już inna kwestia.
.
.
.
.

Odpowiedz
#7
forge napisał(a):Beksiński w jednym wywiadów stwierdził, że jego "okres fantastyczny" miał po prostu odwoływać się do emocji, używać róznorakich niby-symboli bez znaczenia, wzorować się na okładkach z płyt metalowych i okładek fantasy. Wychodzi, że brak faktycznej głębi.

W teorii niby nie ma, ale jak się człowiek przyjrzy, to sobie coś tam zawsze wymyśli Oczko

forge napisał(a):Swoją drogą bardzo ciekawy facet z niego był. Dziwny, specyficzny. W każdym razie ciekawszy niż jego oszołomski syn...

Cytat:A to, że miał skłonności samobójcze to już inna kwestia.

Stawiam, że prawda jest gdzieś po środku. Myśli samobójcze mogą dopaść na dobrą sprawę każdego - ale z drugiej strony, coś jest na rzeczy, jeżeli rozwiesza się klepsydry, jakoby rozwieszający wybierał się na drugą stronę.
Odpowiedz
#8
Znawca sztuki ze mnie kiepski ale surrealizm zwraca moją pozytywną uwagę. Jak znajdę czas to pokażę kilka swoich ulubionych dzieł.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#9
Kilka okładek płyt:

[Obrazek: 29pyvsy.jpg]

[Obrazek: AnimalsTwainShallMeet.jpg]
Eric Burdon & The Animals - The Twain Shall Meet

[Obrazek: Eric-Burdon--The-Animals-Love-Is-470335.jpg]

[Obrazek: ankh_expect.jpg]

Ankh - Expect Unexpected

[Obrazek: PinkFloyd-More-Front.jpg]

Pink Floyd - More. Z resztą, wiele innych PFowych okładek jest dość interesująca - choćby Meddle, Relics, Obscured by Clouds, czy A Momentary Lapse of Reason.

Wiecie - w większości tutaj pewnie nie ma większego przesłania, ale... Niech to diabli, łechcą moje poczucie estetyki:lol2::lol2::lol2:
Odpowiedz
#10
Dodam, że cały "the Wall" - film http://video.google.com/videoplay?docid=...624234406#

jest mocno surrealistyczny, - mocna rzecz, jeżeli ktoś jeszcze nie widział Oczko
"Chociażbym chodził ciemną doliną zła się nie ulęknę, bo będę w niej największym skurwysynem" (Ps23,4 vs forum postapo)[url=http://blog.wiara.pl/alla86/2007/04/27/chociazbym-chodzil-ciemna-dolina-zla-sie-nie-ulekne-bo-ty-jestes-ze-mna-ps234/][/url]
Odpowiedz
#11
Oh, mój ulubiony styl! Maluję obrazy tego typu, zrobiłem już takich kilka, może kiedyś wam pokażę.
Ach i pochwalę się też tym, że mam okładkę do myszki z obrazem "Czas urojony" autorstwa Salvadora Dali. Teraz właśnie idę do I klasy Liceum plastycznego Uśmiech
Odpowiedz
#12
Hmm..co do Salvadora Dali, polecam zapoznać się z jego biografią i dziennikiem Uśmiech naprawdę ciekawe, zwłaszcza dziennik, w którym pisze dużo o rozumieniu swoich obrazów, odczuciach im towarzyszących itd...Bonaventure: gratuluję wyboru szkoły, nie daj się tylko zmanierować... Uśmiech
Odpowiedz
#13
85 lat temu w Sanoku urodził się Zdzisław Beksiński.

[Obrazek: Zbigniew-Beksi%C5%84ski_Pe%C5%82zaj%C4%8...%C4%87.jpg]
Odpowiedz
#14
[Obrazek: e2ee7491-b4f7-45d6-b7c8-34b34836e395.file]

Odpowiedz
#15
Ja bardzo lubię Salvatora Dali. Dzięki za odświeżenie tematu.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
#16
Nonkonformista napisał(a):Ja bardzo lubię Salvatora Dali. Dzięki za odświeżenie tematu.

http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&e...6557003812
Odpowiedz
#17
A tak sobie znalazłam na szybko.
[Obrazek: DSC09609am.jpg]

[Obrazek: 403516_art_ruki_yembrion_tela_zhenskie_t...on.ru).jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości