Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Protestantyzm
#1
http://www.protestanci.org/
http://protestanciorg.blog.onet.pl/

Jest na forum jakiś protestant?
Chętnie posłuchałby czegoś z ,,autopsji" a nie tylko internetu.


Wyznam Wam moi drodzy z serca tak naprawdę nigdy takim ,,prawdziwym " katolikiem nie byłem bo cuś mi nie halo w tym dziwnakim ,,powszechnym" wierzeniu było . Wracam do Kataryzmu (nowego wzoru).
Bez Boga ,za bardzo cierpiałem , zrobił się ze mnie złośliwy palant . Awięc Bóg z wami .


Katar zawsze był pomiatany przez resztę chrześcijan . Ale wolę cierpieć w miłości niż gnić za młodości.

A protestantów jestem ciekaw .Oczko

Pozdrawiam gorąco

Daniel
Odpowiedz
#2
Był kiedyś Warrior. Ale to dawne dzieje. Przede wszystkim miej to na uwadze, że nie ma czegoś takiego jak protestantyzm. Jest to termin zbiorczy na różnorakie grupy, to libertyńskie to purytańskie, to mocno racjonalne, to szaleńczo mistyczne, to "fajerendbrimstołn", to "pewność zbawienia". Pewnie jakbyś poszukał, to byś coś dla siebie znalazł.
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz
#3
A co byś chciał wiedzieć odnośnie protestantów? Mnie osobiście irytuje na ile grup ludzie się dzielą. W Piśmie Paweł miał pretensje do wiernych iż Ci uważają że są Kefasowi, Apollosowi, Pawłowi czy Chrystusowi. Paweł się pytał czy Chrystus jest podzielony? Na Świecie albo są ludzie wierzący - Zbór Boży (nie chciałbym używać tutaj katolickiej nazwy "Kościół" która powstała na podwalinach pogańskiej nekromancji), oraz pogan. Innego podziału ludzkości nie ma dla Stwórcy. Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
[url="http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=2471"][Obrazek: logo_phpBB.gif]
[/url]
Kazanie Roberta Miksy - Sola Scriptura
Odpowiedz
#5
Żadna grupa, denominacja czy wyznanie niema wartości przed Bogiem przed Bogiem ma wartość serce człowieka i choć grzeszne upadłe i niedoskonałe to te dobre wierzące serce u Boga się liczy a Protestanci to odłam od kościoła katolickiego ponieważ protestowali przeciwko naukom głoszonym. Protestanci mieli swoich mówców reformatorów których słuchali i postępowali z ich radami czy naśladowali ich w życiu osobistym. Sam fakt że protestanci sami się podzielili na inne grupy w samej Polsce występuje ok 200 protestanckich grup często wiele grup pochodzi z jednej która podzieliła się na kolejne 5 tylko dla tego że kierują się tym co niema znaczenia dla Boga. Jezus jak żył to nie nazwał siebie i swoich uczniów jakąś nazwą lecz skupiał się na głoszeniu Słowa Bożego pozdrawiam
Odpowiedz
#6
Jezus jak żył to pojęcia nie miał co z niego zrobią w przyszłości, więc jak mógł swoich 'słuchaczy' nazywać, czy segregować? Jak się cieśla dorwie do sejmu, to też ma tylko wyborców, a nie żadne grupy.
Odpowiedz
#7
http://obywatelenieba.pl/2017/09/17/10-m...testantow/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości