To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seria : Zrób to sam!
#1
Czy ktos ma pomysl jak wyprodukować domowym sposobem drozdze? Takie co mozna kupic w sklepie, jakies drozdze babuni czy cos...
Odpowiedz
#2
Drożdże to organizm żywy ,a dokładnie grzyby jednokomórkowe więc produkcja ich odpada no chyba ,że zaczniesz je klonować to można będzie to nazwać produkcją :lol2: ale i tak to jest nie opłacalne ,bo drożdże (Saccharomyces cerevisiae ) piekarskie rozmnażają się przez pączkowanie ,a gdy zwiększymy temperaturę to ponoć:wall: proces dzielenia przyśpiesza :roll:

Musisz iść do sklepu i kupić ,a jak chcesz je produkować to załóż hodowlę :lol2:.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
Czyli co? Kupuje 100 gram drozdzy w sklepie, stawiam w cieplym miejscu (namnarzanie grzybow), i czekam az sie zrobi 200 gram? Skad oni w fabryce wzieli te grzyby zeby moc je namnarzac? Z lasu, czy co( ;-) )?

I czym te drozdze karmic?
Odpowiedz
#4
Użyję Google za ciebie

Pierwsza pozycja. Minuta na znalezienie.
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#5
Dziekuje za pomoc, ale nie wiem czemu wujek Google czasem pokazuje na pierwszych miejscach rozne adresy stron. Dziekuje.
Odpowiedz
#6
[Obrazek: o1.jpg]

Niesłychane.
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#7
Cytat:Czyli co? Kupuje 100 gram drozdzy w sklepie, stawiam w cieplym miejscu (namnarzanie grzybow), i czekam az sie zrobi 200 gram?
Zobacz co się dzieje z drożdżami piekarskimi jak robisz ciasto.
Nie wiem po ile sprzedają drożdże ,bo nigdy nie kupowałem ale masa przy powstawaniu nowych komórek będzie się zwiększać na pewno Uśmiech.
Cytat:I czym te drozdze karmic?
Nie wiem ale organizmy jednokomórkowe odżywiają się na różne sposoby np. protisty-zwierzęco podobne fagocytują inne komórki ( zjadają je) , protisty-rośliny podobne dzięki fotosyntezie (niektóre bakterie też są autotrofami) ,a jeśli chodzi o grzyby to odżywiają się przez zjadanie szczątków organicznych(saprofity) ,wchodzą w układ symbiozy z innymi organizmami albo są pasożytami.
Możesz karmić je chyba glukozą ,bo z tego co mnie uczono to bakterie pozyskują z tego cukru węgiel , nie wiem jak to ma się z grzybami ale możesz spróbować Uśmiech.

Przeczytaj ten artykuł co Von.Grzanka podał Ci stronę do niego(pierwszy link w google).
Odpowiedz
#8
warbarbye napisał(a):Możesz karmić je chyba glukozą ,bo z tego co mnie uczono to bakterie pozyskują z tego cukru węgiel , nie wiem jak to ma się z grzybami ale możesz spróbować Uśmiech.
Żuczki kochane, czy u was w domu nie robi się ciasta drożdżowego, nie piecze chleba albo pizzy, nie smaży racuchów? Nigdy nie widzieliście jak się robi rozczyn? Przecież to potrafi zrobić dziesięcioletnie dziecko...
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#9
Na skalę przemysłową drożdże karmi się melasą (produkt uboczny produkcji cukru). Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że jeśli chcemy, by drożdże się mnożyły, to należy hodowlę napowietrzać (wtedy nie produkują alkoholu, ale ich masa rośnie).
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#10
Cytat:Żuczki kochane, czy u was w domu nie robi się ciasta drożdżowego, nie piecze chleba albo pizzy, nie smaży racuchów? Nigdy nie widzieliście jak się robi rozczyn? Przecież to potrafi zrobić dziesięcioletnie dziecko...

Jak to ma się odnosić do mojej wypowiedzi?
Cytat:to należy hodowlę napowietrzać (wtedy nie produkują alkoholu, ale ich masa rośnie).

Możesz wyjaśnić dlaczego ? tak bardziej naukowo Uśmiech.
Poza tym Zefciu rozwiał już twoje wątpliwości Tronik ?
Odpowiedz
#11
warbarbye napisał(a):Jak to ma się odnosić do mojej wypowiedzi?
Do rozczynu nie daje się glukozy przecież, prawda?
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#12
Cytat:Do rozczynu nie daje się glukozy przecież, prawda?
rozczyn=ciasto drożdżowe :?:

Po pierwsze to my nie rozmawiamy o robieniu ciasta tylko o hodowaniu organizmów jednokomórkowych.

Po drugie to zarzuciłem tylko hipotezą ,że drożdże tak samo jak bakterie odżywia się węglem ,który jest pobierany z glukozy ,a Zefciu ją obalił za co mu dziękuję ,bo wiem już jak karmi się drożdże :p


EDIT : Von.grzanka - co racja to racja Uśmiech
Odpowiedz
#13
Znaczy, dodajesz, tyle że w formie sacharozy, z której drożdże na drodze hydrolizy robią sobie glukozę. Na jedno wychodzi.
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#14
warbarbye napisał(a):rozczyn=ciasto drożdżowe :?:
Nie.
Rozczyn to mieszanina drożdży, ciepłego płynu i cukru, którą odstawia się na kilka godzin aby "wyrosła". Właśnie w ten sposób rozmnaża się drożdże...
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#15
Cytat:Rozczyn to mieszanina drożdży, ciepłego płynu i cukru,
Przepraszam ale muszę poprosić Cię abyś przeczytała moje wypowiedzi jeszcze z 4 razy ,bo pisałem o odżywianiu drożdży ,a nie o rozmnażaniu:!:.

Przeczysz sobie.Pisałaś ,że do rozczyny nie dodajemy glukozy ,a jak mniemam w zaznaczonej wypowiedzi chodzi Ci o jakiś disacharyd(sacharozę) , następnie wspominasz o ciepłym płynie ( jaki to płyn :?: H2O:?Uśmiech i chodzi Ci zapewne o wodę.Zapomniałaś :?:
c[SIZE=3]12[SIZE=4]H[SIZE=3]22[SIZE=4]O[SIZE=3]11 + [SIZE=4]H[SIZE=1]2[SIZE=4]O ------> C[SIZE=1]6[SIZE=4]H[SIZE=1]12[/SIZE][/SIZE]O6 +[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][SIZE=3][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=4][SIZE=1][SIZE=4]C[SIZE=1]6[SIZE=4]H[SIZE=1]12[/SIZE][/SIZE]O6
(sacharoza) (glukoza) (fruktoza)

[SIZE=2]Tak czy inaczej rozłoży się ten cukier na glukozę ale to tak na marginesie.
I nie pisz ,że w taki sposób rozmnaża się drożdże ,bo tak rozmnaża się je w sposób domowy więc przeredaguj treść zdania , bo brzmi jakby to była jedyna możliwość :wall: (bynajmniej ja odnoszę takie wrażanie)



[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
#16
Autor tematu pytał właśnie o rozmnażanie drożdży domowym sposobem, a moim pierwszym skojarzeniem było to, że robi się to prawie codziennie w naszych kuchniach.
Istotnie, drożdże w fermentacji alkoholowej używają glukozy, jednak rozczyn sporządza się z sacharozy (przy czym cukier trzcinowy jest lepszy niż buraczany) oraz ciepłego płynu, który nie musi być wodą. Równie dobrze może to być mleko czy sok pomarańczowy.
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#17
Drożdże są jak psy co za różnica, czy rozmnaża się je metodami domowymi, czy przemysłowymi. Drożdże i to nawet szlachetne szczepy winne występują naturalnie na winogronach (raczej na tych z krzaka, a nie na tych ze sklepu) i ogólniej na owocach. W sprawie glukozy, to o ile pamiętam drożdże hydrolizują także skrobię, która bodajże jest polimerem glukozy, i między innymi dlatego dodaje się je do pieczywa. Dzięki drożdżom jest ono trochę uboższe w węglowodany i trochę bogatsze w białko, zaś dodatek cukru ma tylko ułatwić start. W tym sensie glukoza nie jest konieczna do produkcji drożdży.
Pozdrawiam JG
Odpowiedz
#18
Cytat:która bodajże jest polimerem glukozy

Jest , masz rację i to odnosi się też do innych disacharydów czy polisacharydów.

Cytat:W tym sensie glukoza nie jest konieczna do produkcji drożdży

Dla drożdży to bez różnicy ,bo i tak xsacharyd poddadzą rozłożeniu na czynniki prostsze ( katabolizm) po przez ową hydrolizę ale dla nas to jest chyba ważne , nie orientuje się w cenach ale sacharoza jest bardziej dostępna i tańsza niż glukoza tudzież skrobia albo inny x-cukier.
Odpowiedz
#19
warbarbye napisał(a):nie orientuje się w cenach ale sacharoza jest bardziej dostępna i tańsza niż glukoza tudzież skrobia albo inny x-cukier.
Nie jest.
Wprawdzie cukier i mąka ziemniaczana mają podobną cenę, jednak tę ostatnią można minimalnym kosztem uzyskać w domu...
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#20
Dziękuje za rozwianie wątpliwości.

Poza tym , odniosę się do nazwy tematu i zapytam czy ktoś chce wiedzieć jak wyodrębnić DNA z cebuli? :wall:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości