Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwne zachowanie w czasie rozmowy telef.
Dlaczego ludzie nie mogą ustać w miejscu gdy rozmawiają przez telefon (szczegolnie komórkowy) Zawsze mnie to intrygowało :]
Odpowiedz
Wydaje mi sie ze ma to związek z ty, ze jak rozmawiamy z kims osobiscie to uzywamy rowniez gestow niewerbalnych czyli gestykulujemy.W czasie rozmowy telefonicznej nie mamy juz takiej mozliwosci,stąd moze to chodzenie od miejsca do miejsca zastepuje nam gestykulacje
"W zasadzie najważniejsze jest życie. A jak już jest życie to najważniejsza jest wolność. A potem oddaje się życie za wolność. I już nie wiadomo co jest najważniejsze"
Marek Edelman
Odpowiedz
rzeczywiscie,calkiem mozliwe.Ręce masz zajęte to "gestykulujesz" nogamiOczko
"Odizolowane od zewnętrznego świata, komunikują się z nim przedziwnymi, pośrednimi drogami, kierują nim za pomocą zdalnego sterowania. Są w tobie i we mnie; stworzyły nas, nasze ciała i umysły, a ochranianie ich jest podstawowym sensem naszego istnienia. Mają za sobą długą drogę. Noszą teraz nazwę genów, a ich maszyny przetrwania to my"
R.Dawkins

"Jeszcze jednym zadziwiającym aspektem teorii ewolucji jest to,iż każdy uważa, że ją rozumie"
J.Monod
Odpowiedz
Jest jeszcze możliwość, że to ma jakiś związek z krążeniem. Kiedy chodzisz, pracują mięśnie w nogach, przez co pomagają sercu pompować krew. Dlatego też ogólnie dość niewygodnie jest stać nieruchomo dłuższy czas.
[Obrazek: style3,Fizyk.png]
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i ludzka głupota. Co do Wszechświata nie jestem pewien" - Albert Einstein
Odpowiedz
Fizyk napisał(a):Jest jeszcze możliwość, że to ma jakiś związek z krążeniem. Kiedy chodzisz, pracują mięśnie w nogach, przez co pomagają sercu pompować krew. Dlatego też ogólnie dość niewygodnie jest stać nieruchomo dłuższy czas.

Wątpie czy ma to związek z chodzeniem w czasie rozmowy.To raczej to co napisalem wyzej
"W zasadzie najważniejsze jest życie. A jak już jest życie to najważniejsza jest wolność. A potem oddaje się życie za wolność. I już nie wiadomo co jest najważniejsze"
Marek Edelman
Odpowiedz
Jaskier napisał(a):To raczej to co napisalem wyzej

Pewnie masz rację. Zresztą podczas rozmowy telefonicznej ludzie często też gestykulują wolną ręką, potakują głową itp. choć rozmówca oczywiście tego nie widzi.
[Obrazek: style3,Fizyk.png]
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i ludzka głupota. Co do Wszechświata nie jestem pewien" - Albert Einstein
Odpowiedz
no tak.Bo mowa ciała jest w głównej mierze nieswiadomym procesem.
"Odizolowane od zewnętrznego świata, komunikują się z nim przedziwnymi, pośrednimi drogami, kierują nim za pomocą zdalnego sterowania. Są w tobie i we mnie; stworzyły nas, nasze ciała i umysły, a ochranianie ich jest podstawowym sensem naszego istnienia. Mają za sobą długą drogę. Noszą teraz nazwę genów, a ich maszyny przetrwania to my"
R.Dawkins

"Jeszcze jednym zadziwiającym aspektem teorii ewolucji jest to,iż każdy uważa, że ją rozumie"
J.Monod
Odpowiedz
Ja nie chodzę i podczas rozmowy telefonicznej. Za to moj tata chodzi, gestykuluje jedną ręką, czasem określa gestykulacją jakiś kształt mimo, że rozmowca tego nie widzi. A do tego strasznie głośno mowi...
GOTT IST TOT
Odpowiedz
RABADUR napisał(a):Dlaczego ludzie nie mogą ustać w miejscu gdy rozmawiają przez telefon (szczegolnie komórkowy) Zawsze mnie to intrygowało :]

OT; a temat doboru grupowego/celibat juz Cie nie interesuje?Uśmiech

pzdr.
"Zycie na planecie dojrzewa wowczas, gdy istoty rozumne uswiadomia sobie przyczyne wlasnego istnienia. Choc przez miliard lat przyczyna owa byla zakryta przed istotami zywymi to w 1858 roku prawda zaswitala w umysle jednej z nich. Byl to Karol Darwin."
Richard Dawkins.

"Wszelkie proby wyjasnienia pochodzenia czlowieka, podejmowane przed rokiem 1958 okazaly sie bezuzyteczne."
J.G Simpson
Odpowiedz
ja podczas rozmowy przez telefon nawet na to nie zwracam uwagi, ale lepiej jest gestykulowac bo rozmowa nie wydaje sie taka sztuczna Uśmiech
Bóstwa giną wraz ze swoimi wyznawcami.
Odpowiedz
ja podczas rozmowy głównie siedze. Ale jak rozmawiam z kimś ważniejszym dla mnie to chodze ze stresu...lepiej mi sie oddycha jak tak w kółko krąże. Język Język Język
Taaa...jestem człowiekiem...to źle?
"You're one microscopic cog
in his catastrophic plan
Designed and directed by
his red right hand"

Odpowiedz
RABADUR napisał(a):rzeczywiscie,calkiem mozliwe.Ręce masz zajęte to "gestykulujesz" nogami
Ale po co przeciez tego rozmóca nie zobaczy?
Odpowiedz
Tak naprawdę mowa stanowi niewielki procent przekazu, na który składa się masa innych rzeczy, jak barwa głosu, mimika twarz, gestykulacja itd. Jak myślicie, dlaczego w mejlach, na forach, w komunikatorach, w smsach tak popularne są wszelkiej maści emotki? Oczko
Back to the primitive
Fuck all your politics
Odpowiedz
KBr napisał(a):Tak naprawdę mowa stanowi niewielki procent przekazu, na który składa się masa innych rzeczy, jak barwa głosu, mimika twarz, gestykulacja itd. Jak myślicie, dlaczego w mejlach, na forach, w komunikatorach, w smsach tak popularne są wszelkiej maści emotki? Oczko

A moze wystarczy wklejac same emotki aby dyskutowac. Moze tak sprubójmy od nastepnego posta. :wink:
Odpowiedz
Cytat:A moze wystarczy wklejac same emotki aby dyskutowac. Moze tak sprubójmy od nastepnego posta. Wink

Nie, bo się nie porozumiemy, nie przekażemy informacji. Sam substytut mimiki nie wystarczy. Proste, no nie?
Back to the primitive
Fuck all your politics
Odpowiedz
KBr napisał(a):Nie, bo niczego się nie dowiemy.
:?

Wysłano po 1 minucie 12 sekundach:

KBr napisał(a):
Cytat:A moze wystarczy wklejac same emotki aby dyskutowac. Moze tak sprubójmy od nastepnego posta. Wink

Nie, bo się nie porozumiemy, nie przekażemy informacji. Sam substytut mimiki nie wystarczy. Proste, no nie?
Zwierzetom to wystarcza.
Odpowiedz
Ale nam nie. Zauważ, że nasz słownik jest nieco bardziej bogaty od słownika zwierząt. Oczko Posługujemy się pojęciami abstrakcyjnymi, symbolami itd. Różnica spora.
Back to the primitive
Fuck all your politics
Odpowiedz
KBr napisał(a):Ale nam nie. Zauważ, że nasz słownik jest nieco bardziej bogaty od słownika zwierząt. Oczko Posługujemy się pojęciami abstrakcyjnymi, symbolami itd. Różnica spora.
Zostawilismy inne zwierzeta daleko w tyle. Ale czy to dla nas dobrze?

Stalismy sie przez to chamami i mordercami. Mordujemy dla zabawy, nazywamy sie gatunkiem panów swiata. Okrzyknelismy sie wybrancami boga. Tak jestesmy chamscy ze nawet nie widzimy juz inteligencj i swiadomosci swojego istnienia u innych zwierzat i ja zabijamy bez litosci bo przeciez one nie mają duszy.

Obys my kiedys nie spotkali nigdy jakiegos gatunku bardziej rozwinetego który by nas traktował tak samo jak my traktujemy słabsze gatunki.
Ale to nas niestety wczesniej czy pózniej czeka. Kazdy w koncu spotyka silniejszego.
I wtedy to my bedziemy tymi bez duszy i swiadomosci których mozna mordowac.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości