Ankieta: PO uważam za:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Porządną, odpowiedzialną i uczciwą partię polityczną
5.24%
11 5.24%
Jedyną alternatywę dla populistycznego PiS
23.33%
49 23.33%
Miernotę, bez pomysłu na rządzenie
29.52%
62 29.52%
Bandę złodziei, nieudaczników, oszustów i manipulantów
33.81%
71 33.81%
Inne zdanie, przedstawiam w swoim poście
8.10%
17 8.10%
Razem 210 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Platforma Obywatelska
dla mnie to zdecydowanie nr 3. choć niby pomysły(program) mają....
najlepsza byłaby odpowiedź "bagno" bo skupiają za dużo różnych kierunków.
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
Rozejrzyjcie się dookoła. Liberalna Ameryka wydaje biliony dolców na ratowanie prywatnych firm.
Konserwatyści w Wielkiej Brytanii muszą podnosić podatki, wiele krajów europejskich ma deficyty na poziomie 10% i więcej !

A Wy podniesienie VAT-u o jeden procent, uznajecie za tragedię.

Nie wiem ile jest zasługi rządu w prześliźnięciu się przez kryzys, ale udało się nam. I możemy nazwać się farciarzami.

Dobrze, PO Wam podpadła. Pytam, jaka jest alternatywa. KTO w Polsce zagwarantuje niepodnoszenie podatków, przy długu ponad 700 mld. ?

Socjalne SLD, czy populistyczny PIS ? 8O

Chcecie gasić ogień benzyną ?
Odpowiedz
jaka "liberalna ameryka"???????????????????

gdzieś ty to wyśnił?

Odpowiedz
exeter napisał(a):Rozejrzyjcie się dookoła. Liberalna Ameryka wydaje biliony dolców na finansowanie prywatnych firm.
Konserwatyści w Wielkiej Brytanii muszą podnosić podatki, wiele krajów europejskich ma deficyty na poziomie 10% i więcej !

A Wy podniesienie VAT-u o jeden procent, uznajecie za tragedię.

Nie wiem ile jest zasługi rządu w prześliźnięciu się przez kryzys, ale udało się nam. I możemy nazwać się farciarzami.

Dobrze, PO Wam podpadła. Pytam, jaka jest alternatywa. KTO w Polsce zagwarantuje niepodnoszenie podatków przy długu ponad 700 mld. ?

Socjalne SLD, czy populistyczny PIS ?

tu masz rację. NIESTETY. ale to tylko pokazuje specyfikę bagienka....

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Odpowiedz
Hahaha, dobre, co by się nie działo, jakiej by decyzji nie podjęło PO to Exeter i tak będzie zadowolony, i przez takich jak ty partia może sobie pozwolić na takie kwiatki jak podniesienie VAT.
Toć ten ruch jest niczym nieuzasadniony, takie trwanie i miganie się od rządzenia ma być drogą ku dobremu ? Wynika z tego że do puki nie nastanie imperator Tusk, to zawsze będzie "za mało" władzy do zmian.

POrażka Exeter, przyznaj że podwyżka VAT to strzał w kolano i błąd ale i tak będziesz głosować na PO bo xyz. A nie wybielasz na siłę.
Jaką masz gwarancję iż PO po objęciu 100% władzy zacznie rządzić i "zmieniać kraj" ? No żadnej, to są Twoje wymysły nie poparte empirią.

I powiedz mi jak niby podwyżka VAT jest działaniem "nie denerwującym ludzi" ???

Za current szczyt naiwności i propagandy, zaczynam się zastanawiać czy Ci za to nie płacą ? :think:

EDIT: o pojawił się post, no i to rozumiem exeter, tak głosuj na PO bo nie ma alternatywy, spoko, ale nie wmawiaj nam że podwyżka VAT to ruch partii liberalnej i ruch słuszny, z palety dostępnych środków mogli wybrać dużo ciekawsze posunięcia, np. sprzedać TVP1. Kto by się obraził?
Odpowiedz
Superstar,

uważałem Cię za rozsądnego. Smutny

Odnieś się do mojego opisu rzeczywistości politycznej. Koncentrowanie się na moim zadowoleniu, jest jałowe.

Ponawiam pytanie. Jaki odsetek Polaków chce głębokich reform finansowych ?
Termin "zmieniać kraj" nic nie znaczy.

A TVP nie jest własnością PO ! To nasza telewizja publiczna, czasowo w rękach złodziei z PIS-u !
Odpowiedz
a ja Ciebie uważam za kupionego.

i szlus.

Odpowiedz
exeter napisał(a):Superstar,

uważałem Cię za rozsądnego. Smutny

Odnieś się do mojego opisu rzeczywistości politycznej. Koncentrowanie się na moim zadowoleniu, jest jałowe.

Ponawiam pytanie. Jaki odsetek Polaków chce głębokich reform finansowych ?
Termin "zmieniać kraj" nic nie znaczy.

A TVP nie jest własnością PO ! To nasza telewizja publiczna, czasowo w rękach złodziei z PIS-u !
A ja dalej nie rozumiem Twojej postawy. PO robi dokładnie przeciwne rzeczy niż zapowiadała. Wycofuje się z reform i daje jasne sygnały że nie jest zainteresowana gruntownymi zmianami. Nie obchodzi mnie czy społeczeństwo chce zmian czy nie chce. Odpowiedzialna partia powinna zdawać sobie sprawę , że takie zmiany są NIEZBĘDNE i je przeprowadzać przy okazji tłumacząc społeczeństwu dlaczego to robi. A Ty wychodzisz z założenia , że i tak są lepsi od PIS i SLD mimo, że robią dokładnie to samo. Do niedawna myślałem podobnie, ale teraz nie mogę zaprzeczać niepodważalnym faktom. Przecież to co robisz to typowe głosowanie na nazwę partii i jej PR a nie świadomy wybór polegający na analizie realnych działań danego ugrupowania.
Promowanie upodmiotowienia kobiet i ich uświadamianie poprzez budowanie potencjału przed katastrofami związanymi z klimatem celem każdego świadomego Europejczyka. Bez sprawiedliwości w dziedzinie klimatu nie da się osiągnąć prawdziwej równości płci

Odpowiedz
exeter napisał(a):KTO w Polsce zagwarantuje niepodnoszenie podatków, przy długu ponad 700 mld. ?

Socjalne SLD, czy populistyczny PIS ? 8O

Tylko że, niestety, fakty są takie, że to PiS obniżyło podatki, a Platforma chce je podnieść.
Odpowiedz
Exeter nie jest kupiony, on idealnie wpasowuje się w strategię wyborczą PO - "nie jesteśmy PiSem, PiS jest straszny, tylko my uchronimy was przed PiS". To jest wszystko co ta śmieszna partyjka ma do zaoferowania. A Exeter nie raz przyznawał wprost, że wręcz paranoicznie nienawidzi PiS. Niestety takich ludzi jest więcej. Oczywiście, nie popieram PiS, natomiast absolutnie potępiam głosowanie na PO, na zasadzie anty-PiS. Dla mnie PO jest już dużo bardziej skompromitowana. Nie wiem, jak oni w ogóle mogą mieć czelność nazywać się partią "umiarkowanie liberalną, wolnorynkową", skoro więcej liberalnych zmian wprowadził nawet rząd SLD (obniżka CIT, akcyzy na alkohol i benzę). Ten rząd zafundował nam zajebisty deficyt budżetowy w tym roku, łatać tą dziurę zamierza sięgając do naszych kieszeni. Posunięcia PO przeczą ich programowi. Pic polega na tym, że coś takiego jak program PO de facto nie istnieje. Jest sobie na jakichś tam kartkach zapisany, ale PO nie ma najmniejszego zamiaru go realizować, co chwila wycierają sobie tylko gębę, a to kryzysem, a to wcześniej śp. prezydentem, a to jeszcze koalicjantem.

Exeter napisał(a):A TVP nie jest własnością PO ! To nasza telewizja publiczna, czasowo w rękach złodziei z PIS-u !

Masz rację. Dużo lepiej będzie, kiedy trafi pod zarząd porządnych i uczciwych polityków PO, którzy kochają wszystkich i nigdy nie kradną. Proponuję, aby zajęli się tym Miro Drzewiecki i Zbychu Chlebowski.
Odpowiedz
ja i tak uważam swoje i nawet widzę niekiedy (w tym temacie też), że się zapewne z kimś konsultuje.

Odpowiedz
exeter napisał(a):A TVP nie jest własnością PO ! To nasza telewizja publiczna, czasowo w rękach złodziei z PIS-u !

A TVN jest w rękach złodziei z PO ;]

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
Cytat: To nasza telewizja publiczna
ostatnio to faktycznie WASZA telewizja publiczna i dobra telewizja!

jak była ICH telewizja publiczna jeszcze miesiąc temu, to niedobra była.

Odpowiedz
Idiota,

widać przecież, mam "gorącą linię" do Palikota. :lol2:

Kochani, możemy wylewać gorzkie żale, że PO nie taka jak byśmy chcieli. Ale najpierw przymierzmy ją do okoliczności w jakich przychodzi jej działać.
Nikt z moich krytyków, nie odniósł się do imponderabiliów które wymieniłem we wcześniejszych postach.

Jakie warunki muszą być spełnione w naszym systemie politycznym, by móc realizować program ? I czego oczekuje społeczeństwo od rządzących ?

Odpowiedź na te pytania, pozwoli obiektywnie ocenić jakość jaśnie nam panujących.

Utrzymywanie poparcia społecznego przez 3 lata (w tym kryzys) na poziomie wyższym niż w dniu wyborów, nie wzięło się znikąd. I jest także świadectwem prawidłowego odczytywania przez Donalda Tuska nastrojów w kraju.

Kkap,

PO nie jest "śmieszną partyjką" ! Ma realną władzę. Właśnie przeprowadziła udaną operację wyboru na prezydenta swojego człowieka i to jak zgodnie twierdzicie, nie najlepszego kandydata na to stanowisko.

To prawda, SLD ma wielką zasługę. Wprowadził liniowy podatek dla firm. Ale w jakich okolicznościach ? Na początku swojej 4 letniej kadencji, i w sytuacji "dziury Bauca", grożącej przekroczeniem progu ostrożnościowego zadłużenia.
Byli pod ścianą, nie mieli wyjścia.

Piszesz, że TEN rząd zafundował nam zadłużenie. To jawna nieprawda ! Mógłbym złośliwie zapytać, kto Ci płaci ?
Zadłużają nas wszystkie rządy, od 1990 ! Ten miał pecha, w jego czasach doszło do największego od 80 lat kryzysu światowego. Dochody budżetu zmalały, wydatki wzrosły !
Nieszczęście powiększyło podjęte przez poprzedników, radykalne ograniczenie podatków, BEZ wskazania źródeł kompensacji zmniejszonych przychodów do budżetu. Chodzi o 40 mld. złotych ! Po co ? Minister finansów tamtego rządu, była przekonana o czekających nas 5 latach koniunktury ! 8O

Rząd Tuska, jako pierwszy w dwudziestoleciu, wyraźnie powiedział, że wydaje nasze, wspólne pieniądze i w związku z tym musi je szanować !

Przypomnij sobie loty liniowymi rejsami, czy decyzję min. Kopacz o szczepionkach, za którą podziwia ją Europa.

Co rząd musi zrobić z tą ogromną dziurą w finansach ? Nie może jej lekceważyć, jesteśmy na granicy konstytucyjnego zadłużenia. Na rok przed wyborami proponowanie wielkich reform to samobójstwo polityczne. To prosta droga do oddania władzy Kaczyńskiemu, Ziobrze i Macierewiczowi.

Ludziom, którzy w czasach prosperity udowodnili, jak można spieprzyć wszystko. Ja ich nie nienawidzę, ja się boję ich władzy.
Odpowiedz
exeter napisał(a):PO nie jest "śmieszną partyjką" ! Ma realną władzę. Właśnie przeprowadziła udaną operację wyboru na prezydenta swojego człowieka i to jak zgodnie twierdzicie, nie najlepszego kandydata na to stanowisko.
:lol2: A może zrobi w końcu coś dla społeczeństwa, państwa a nie tylko dla siebie? Skoro ma realną władzę to na co jeszcze czeka?!
Wykręcanie się, wieczne szukanie usprawiedliwienia, i tak już 3 lata.
Piszesz o niej tak jakby nie z zewnątrz a z wewnątrz. Jesteś członkiem PO?

Exeterze, takimi postami jak powyżej przynosisz sobie tylko wstyd.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
exeter napisał(a):Kochani, możemy wylewać gorzkie żale, że PO nie taka jak byśmy chcieli.
my W OGÓLE nie chcemy żadnej PZPO i tyle.

Odpowiedz
exeter napisał(a):Chcecie gasić ogień benzyną ?

Chcę obniżać wydatki, zamiast podnosić podatki. Najlepiej obniżać wydatki tak drastycznie, żeby pomimo deficytu, dało się podatki obniżyć, miast podwyższać.

Zresztą sądzę, że w Polsce Krzywa Laffera jest już raczej przekroczona - więc obniżka podatków mogłaby powiększyć wpływy, a podwyżka może je długofalowo zmniejszyć.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzywa_Laffera

W Polsce doświadczenia z mechanizmem krzywej Laffera związane są z podatkiem akcyzowym od wyrobów spirytusowych. Podwyżki stawek akcyzy na wyroby spirytusowe w latach 1999-2001 przyczyniły się do obniżenia dochodów budżetu państwa z tego tytułu. Obniżka stawki akcyzy w roku 2002 skutkowała zwiększeniem przychodów

Krótko mówiąc, powyżej pewnej wysokości opodatkowania szara strefa i obniżenie motywacji do pracy rosną tak bardzo, że dochody spadają, zamiast wzrastać. Bardzo logiczne.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
Słyszeliście co zrobił rząd węgierski? Osobiście im kibicuję! Oby Węgry wytyczyły nowy paradygmat walki ze złodziejskimi bankierami i niekończącymi się długami, niemożliwymi do spłaty.

http://wyborcza.pl/1,75477,8159442,Wegry...szemu.html

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8155...ormy_.html

http://m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,81...ficyt.html
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
Gocek,

czy dobrze Cię rozumiem. MFW ma dawać Węgrom forsę, nie stawiając żadnych warunków ?
Czy to nie Węgry są petentem w tej sprawie ? I czy nie wpakowały się same w kłopoty ?

To tak samo banki, niech dają wszystkim pożyczki, nie pytając o wypłacalność. Najwyżej się dodrukuje pieniędzy. :wall:

Avx,

jestem tak samo jak ty, zwolennikiem niskich podatków. Ale mamy jako społeczeństwo dług zaciągnięty w naszym imieniu. I bez naszego protestu. Przez 20 lat wybieraliśmy do władzy tych którzy więcej obiecywali. I zafundowali nam 700 mld do spłacenia.
Też intuicyjnie poparłbym obniżkę podatków. Ale nie znam wszystkich zobowiązań rządu, np. udziału własnego w unijnych inwestycjach z których nie wolno nam zrezygnować, bo są cywilizacyjną szansą na pokolenia.
Traktuję obecne zadłużenie jako inwestycję w przyszłość.
Odpowiedz
platformie przy
-podwyżkach w nfz
-i podwyżce vatu
trudno będzie utrzymać dobry PR. może w końcu ktoś się odetnie od ich działania, i założy normalną liberalną partię.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości