Ankieta: PO uważam za:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Porządną, odpowiedzialną i uczciwą partię polityczną
5.24%
11 5.24%
Jedyną alternatywę dla populistycznego PiS
23.33%
49 23.33%
Miernotę, bez pomysłu na rządzenie
29.52%
62 29.52%
Bandę złodziei, nieudaczników, oszustów i manipulantów
33.81%
71 33.81%
Inne zdanie, przedstawiam w swoim poście
8.10%
17 8.10%
Razem 210 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Platforma Obywatelska
Mazowiecki, Palikot - tośmy się, kurwa, autorytetów doczekali, niech mnie..... :/ Joli Rutowicz jeszcze tylko brakuje wśród tych "mundrzołkuf"....
"Marian zataczając się wracał jak zwykle znajomym chodnikiem do domu. Przez zamglone od całonocnej popijawy oczy widział mieszkańców Skórca bezskutecznie uganiających się choćby za kromką jakiegokolwiek pieczywa. Na razie było jednak cicho."

Jan Oborniak "Bankiet w piekarni" (zbiór opowiadań pt: "Krzyk ciszy", wyd. Opoka, Warszawa 1986)
Odpowiedz
Marcin_77,

no wiesz, autorytety wybierasz sobie sam. Jak wolisz Ziobrę, Kaczyńskiego czy Macierewicza, mnie nic do tego.

Mazowiecki raz przegrał wybory, i zrezygnował z premierostwa i. Kaczyński przegrał 4, 5 razy, trudno się tych klęsk doliczyć. I co ?

Marcin_77,

zacytuję Ci fragment listy odznaczeń Mazowieckiego:
jest doktorem honoris causa Uniwersytetów w Leuven, Genui, Giessen, Poitiers, EXETER,

jakże nie mógł zostać moim autorytetem ? Duży uśmiech
Odpowiedz
exeter napisał(a):Marcin_77,

no wiesz, autorytety wybierasz sobie sam. Jak wolisz Ziobrę, Kaczyńskiego czy Macierewicza, mnie nic do tego.

Mazowiecki raz przegrał wybory, i zrezygnował z premierostwa i. Kaczyński przegrał 4, 5 razy, trudno się tych klęsk doliczyć. I co ?

No weź mnie nie dobijaj. Znowu wciskasz mnie w jakąś "szufladę".
"Marian zataczając się wracał jak zwykle znajomym chodnikiem do domu. Przez zamglone od całonocnej popijawy oczy widział mieszkańców Skórca bezskutecznie uganiających się choćby za kromką jakiegokolwiek pieczywa. Na razie było jednak cicho."

Jan Oborniak "Bankiet w piekarni" (zbiór opowiadań pt: "Krzyk ciszy", wyd. Opoka, Warszawa 1986)
Odpowiedz
no i jak tu wierzyc, ze exeter nie ma legitymacji partyjnej platformy? kiedy logike stosuje iscie platformerska - nie popierasz "autorytetow" platformy -> popierasz "autorytety" pisu. to wrecz religijnie dychotomiczny podzial na dobro i zlo, a od politpoprawnego exetera chyba moznaby sie spodziewac, aby dostrzegal odcienie szarosci?
jakiś mądry cytat
Odpowiedz
@Exeter
Z tej prostej przyczyny lekceważę "opór społeczny" wobec reform, ponieważ on nie istnieje, dotyczy jedynie niszowej części biedoty która i tak głosuje na PIS lub PSL czy SLD(stare komuchy).

Podawałem Ci już argumenty, ale je zbywasz:
- PO już raz chciało wprowadzić reformy liberalne, nikt nie krzyczał, ba poparcie wzrosło(Komorowski wygrał)
- można oszczędzać inaczej niż przez duże reformy
- duże reformy generują opór ale tylko klas dotkniętych, więc można uderzyć w typowego wyborcę PIS, etc.
- VAT (i prywatyzacja) uderza w każdego, droga donikąd, a bardzo duży wywołała opór społeczny (nawt Fakt i TVN jadą już po PO, a to ich bastion propagandowy)
Odpowiedz
Z pozdrowieniami dla exetera link
Myślę, że całkiem trafne Szczęśliwy
--
--
Sprzedawca propagandy.
Odpowiedz
Z pozdrowieniami dla ProfesorSparks: i kto tu sprzedaje propagandę ? :lol2:

Mógłbym na tym poprzestać, ale wydajesz mi się niedoinformowany.

W ukradzionych nam w 2005 roku mediach publicznych, z których PIS zrobił szalet, pan Ziemkiewicz dostał kierownictwo redakcji i TOK-Show w Prime time'ie.
Po co ?
By rozsiewać pisowską propagandę jak kraj długi i szeroki. I pełno było w TVP1 Ziemkiewicza. Po pół roku, nawet pisowski zarząd spanikował po zobaczeniu wyników oglądalności.
Nikt kurwa, nie chciał geniusza oglądać. I musieli zdjąć go z anteny. :p

I teraz, ten tuz dziennikarstwa telewizyjnego, będzie nas pouczał jak bardzo błądzimy wybierając Tuska.

No bo przecież Jarosław Kaczyński nie zniża się do obiecywania wyborcom czegokolwiek, prawda. :lol2:

Ps: jetem admiratorem Ziemkiewicza jako pisarza SF. Poza tym to mój krajan, mieszkamy w tym samym mieście. Ale na polityce to on kariery nie zrobi.
e.
Odpowiedz
Aha czyli kolejny raz argumentum ad Pisum w wydaniu Exetera.
Tekst Ziemkiewicza oczywiście na plus.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Zbyszku,

tu nie chodzi o przepychanki PO - PIS. Wtedy stała się rzecz dla demokracji groźna. Ze szczelin i szpar w podłodze wychynęli prawicowi "dziennikarze" których PIS rzucił na front walki ideologicznej.

To zjawisko znano wcześniej, ale było marginesem. Po 2005 roku stało się normą. W zawłaszczonych mediach publicznych, posady dostawali ludzie wg. znanej z komuny zasady - mierny ale wierny.
Prym zaczęli wieść : Semka, Lichocka, Janecki, Lisicki, Ziemkiewicz, którzy nawet nie udawali, że są bezstronnymi komentatorami. Jawnie stali się młotami na przeciwników Kaczyńskiego i jego polityki.

To śmiertelna groźba dla demokracji. Jedyną ochroną obywateli przed wszechmocą władzy są niezależne od władzy media !

Jeżeli dziennikarze jedzą władzy z ręki, robi się groźnie. Ten podział w świecie mediów na propagandzistów naszych i waszych, trwa. I jest jeszce jednym grzechem na sumieniu Kaczyńskich.

Dlatego zdanie Ziemkiewicza(mimo jego inteligencji) nic dla mnie nie znaczy. To propaganda, za którą PIS zapłacił, tak jak aktorce Cugier-Kotce za opowiadanie bajek. Oczko
Odpowiedz
Argumentum ad Pisum vol 2.
Może wytknąłbyś błędy w tekście Ziemkiewicza zamiast skupiać się na jego osobie?, bo jak ty wyciągasz z szafy Mazowieckiego, czy innego zwolennika Platformy to wszyscy mają padać na kolana.
Dalej tkwisz w swoim świecie wojny PO-Pisowej nic poza tym nie dostrzegając.

Nikt tak bardzo jak ty nie obrzydził mi PO. Partia powinna tworzyć dobre imię poprzez działanie, ustawy, reformy, nie poprzez ciągłe pokazywanie paluchem na przeciwników politycznych.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Cytat:wytknąłbyś błędy w tekście Ziemkiewicza
chyba ci się coś pomyliło...
zapewne rozmówca.
od exetera nie doczekałem się ANI JEDNEJ merytorycznej rozmowy na tematy społeczno-polityczne. zawsze jakieś gdybactwa i pseudo subtelności.
ot taki typ polemisty - na poziomie tych co ich tak strasznie kocha.

Odpowiedz
Dwa nowe pomysły PO z ostatnich dni. Jeden zły drugi dobry.
Pani Fedak wyskoczyła z ideą aby przez dwa lata zawiesić wpłacanie składek do OFE i przekierować je do budżetu. Przecież za takie pomysły partia która chce chociaż sprawiać wrażenie liberalnej gospodarczo powinna wykopać panią Fedak na zbity pysk tłumacząc jej słowa chwilową niepoczytalnością psychiczną. Natomiast nie doczekaliśmy się nawet najmniejszego dementi tej sprawy Smutny
Teraz dobry pomysł. Za jazdę na rowerze po alkoholu nie będzie można stracić prawa jazdy na samochód. Chociaż sama zmiana przepisów nie wynika z jakiś wewnętrznych przemyśleń PO jak urealnić nasze prawo ale z wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał obecne przepisy za zbyt restrykcyjne.
Promowanie upodmiotowienia kobiet i ich uświadamianie poprzez budowanie potencjału przed katastrofami związanymi z klimatem celem każdego świadomego Europejczyka. Bez sprawiedliwości w dziedzinie klimatu nie da się osiągnąć prawdziwej równości płci

Odpowiedz
current napisał(a):Pani Fedak wyskoczyła z ideą aby przez dwa lata zawiesić wpłacanie składek do OFE i przekierować je do budżetu. Przecież za takie pomysły partia która chce chociaż sprawiać wrażenie liberalnej gospodarczo powinna wykopać panią Fedak na zbity pysk tłumacząc jej słowa chwilową niepoczytalnością psychiczną.

Jolanta Fedak jest z PSL jej wywalenie na pysk skutkuje rozpadem koalicji, koniec rządu i w perspektywie wybory. Mi wystarczy jak ten pomysł po prostu nie będzie w jakikolwiek rozpatrywany. Sam pomysł zresztą ma przykryć zaciekłą ochronę KRUS-u przez PSL.
Gdyby taki pomysł zacząłby być wdrażany przez PO to o moim głosie mogą zapomnieć.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz

No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
Po raz kolejny Machefi, dzięki za głos rozsądku.

Pan Zbigniew,

porównywanie Ziemkiewicza z Mazowieckim ma tyle samo sensu co porównywanie Szaranowicza za Smolarkiem. Jeden o niej gada, a drugi ją robi !Duży uśmiech

Dla Ciebie, bo Idiota jest tak przeżarty nienawiścią do mnie, jak Kaczyński do Komorowskiego, i ta nienawiść rozum mu zaciemnia. :p
W tekście Ziemkiewicza jest wyrażona taka teza: niech PO skoczy na główkę do pustego basenu, a my będziemy jej bić brawo za odwagę.

Platforma na liberalnym programie przejechała się w wyborach 2005 roku, na podłożonej nodze PIS-u (grającego na antyliberalnych fobiach).
I koleżkowie o niczym innym nie marzą, jak o tym by to powtórzyć !

Tusk doskonale wie(czego Wy nie chcecie przyjąć do wiadomości), że w Polsce elektorat liberalny to 10, góra 15%. NIE DA SIĘ ZDOBYĆ WŁADZY NA LIBERALNYCH HASŁACH !

Nie sposób też przeprowadzić głębokich liberalnych reform(możliwe to było tylko raz w 89 roku, wobec katastrofy gospodarki socjalistycznej).

Można wprowadzać małe zmiany w tym kierunku, ale najlepiej w okresie koniunktury. Wtedy najmniej boli.
W kryzysie, swoboda rządzących ograniczona jest do niewielkiego marginesu. W zasadzie mogą tylko uważać by okręt nie zatonął.
Odpowiedz
skracając: jedyny plus platformy - pis jest jeszcze gorszy :]
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
uzupełniając streszczenie:
a nic innego być nie może, bo nie ma...

Odpowiedz
666gonzo666 napisał(a):jedyny plus platformy - pis jest jeszcze gorszy
Nawet jeśli tak to wygląda - to jest to o jeden plus więcej niż u PiS.
Po żmudnych Oczko wyliczeniach PO vs PiS wygrywa PO 1:0 8)
idiota napisał(a):a nic innego być nie może, bo nie ma...
Ależ może - ja na przykład powoli tracę cierpliwość i chętnie bym zagłosował za rok na kogoś przebojowego i zdecydowanego, ale jednocześnie przewidywalnego.

Może złamiesz zasady swojego stylu pisania i podasz obszernie jaka partia jest warta uwagi i dlaczego.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz

No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
exeter napisał(a):Tusk doskonale wie(czego Wy nie chcecie przyjąć do wiadomości), że w Polsce elektorat liberalny to 10, góra 15%. NIE DA SIĘ ZDOBYĆ WŁADZY NA LIBERALNYCH HASŁACH !
A ja Ci po stokroć pisałem iż spokojnie może Tusk parę reform wprowadzić, bo WPROWADZAŁ JUŻ LIBERALNE REFORMY które zablokował Kaczyński, także żaden to argument.
Odpowiedz
Superstar,

jakie liberalne reformy wprowadził rząd PO-PSL ?8O
Odpowiedz
exeter napisał(a):Superstar,

jakie liberalne reformy wprowadził rząd PO-PSL ?8O
Prywatyzacja. Chyba tyle.

PIS
-obnizka podatkow
-proba prywatyzacji spoldzielni mieszkaniowych
W chrześcijaństwie najbardziej lubię to, że nie jest islamem - Pat Condell
Odpowiedz