To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: PO uważam za:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Porządną, odpowiedzialną i uczciwą partię polityczną
5.21%
11 5.21%
Jedyną alternatywę dla populistycznego PiS
23.22%
49 23.22%
Miernotę, bez pomysłu na rządzenie
29.38%
62 29.38%
Bandę złodziei, nieudaczników, oszustów i manipulantów
34.12%
72 34.12%
Inne zdanie, przedstawiam w swoim poście
8.06%
17 8.06%
Razem 211 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Platforma Obywatelska
Exeterze
Nie jestem fanem Ziemkiewicza (jako publicysty) ani tym bardziej PIS ale myślę, że teraz całkiem nieźle opisał rzeczywistość. Aby zaprzeczyć zjawisku opisanemu przez Ziemkiewicza musisz przyznać że platforma straciła wszelkie znamiona partii liberalnej. Zrobisz to?
Jeżdżę tak po nich bo dostali mój głos dwa razy i się okazali partią jak wszystkie poprzednie, partią dla której liczy się koryto. Nie tak miało być i nie liczę na to że się to zmieni. Nigdy więcej nie zagłosuję na nich.

Co do wspomnianych przez kogoś spółdzielni mieszkaniowych to chyba nie zaprzeczysz, że ruch w stronę ich likwidacji to dobry ruch, nieważne czym podyktowany. Należy spojrzeć co rynek nieruchomości zawdzięcza platformie. Mianowice jest to program "Rodzina na swoim". W rzeczywistości program zakonserwował ceny i sponsoruje banki i deweloperów. To chyba nie jest liberalne rozwiązanie?
Ja sprzedaję trochę inną propagandę niż ty. I nie kryję, że robię to dla pieniędzy Uśmiech
--
--
Sprzedawca propagandy.
Odpowiedz
Exeter

Nie rozumiem Twojego sposobu myślenia. W jaki sposób czas koniunktury jest lepszy na liberalne reformy od czasu kryzysu? Przecież to właśnie panujący socjalizm pogłębia (powoduje?) ten kryzys. Nim dalej od socjalizmu tym lepszy rozwój gospodarczy = złagodzenie kryzysu. A co robi PO? Podnosi podatki.
Odpowiedz
opcja 3. taka pozorująca na liberalną odmiana pisu. w głównym nurcie politycznym Polski jest jedynie socjalistyczna miernota.
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
http://uniapolitykirealnej.pl/wiadomoci/...cia-pastwa <-- doskonały artykuł podsumowujący dotychczasowe rządy PO. Warto przeczytać, bo o niektórych "liberalnych kwiatkach" jak np nakaz emitowania przez stacje radiowe przez 33% czasu polskich piosenek nie słyszałem do tej pory Smutny

Najlepiej absurd obecnych działań PO obrazuje chyba ten fragment:
Cytat:Nawet z pomysłu prywatyzacji służby zdrowia PO się już wycofała. Co ciekawe, obrońcy PO tłumaczą często, że to tak naprawdę tylko retoryka wyborcza, a w rzeczywistości PO nadal chce sprywatyzować szpitale. Tylko po co w takim razie czołowi politycy PO tak stanowczo temu zaprzeczają, posuwając się nawet do procesów sądowych? Mamy tu niespójność w deklaracjach, takie „plątanie się w zeznaniach” – z jednej strony Platforma tłumaczy, że reformy nie ma, bo zły prezydent Kaczyński groził vetem, z drugiej strony kategorycznie zaprzecza, jakoby takie reformy w ogóle planowała. Pomijam już fakt, że sama prywatyzacja szpitali nie rozwiąże problemów służby zdrowia. Znacznie ważniejszą rzeczą jest zdemonopolizowanie rynku ubezpieczeń zdrowotnych. I to właśnie byłaby prawdziwie wolnorynkowa reforma! Ale nie słyszałem, żeby pani minister Kopacz miała takie plany...
Promowanie upodmiotowienia kobiet i ich uświadamianie poprzez budowanie potencjału przed katastrofami związanymi z klimatem celem każdego świadomego Europejczyka. Bez sprawiedliwości w dziedzinie klimatu nie da się osiągnąć prawdziwej równości płci

Odpowiedz
current napisał(a):o niektórych "liberalnych kwiatkach" jak np nakaz emitowania przez stacje radiowe przez 33% czasu polskich piosenek nie słyszałem do tej pory Smutny
To dziwne, że nie słyszałeś, to nie jest nowy zapis, jest starszy niż rządy PO.
Nowością jest wymóg aby tych piosenek nie puszczano niemal wyłącznie w nocy.
Cytat:Najlepiej absurd obecnych działań PO obrazuje chyba ten fragment:
Cały artykuł na UPR zaczyna się od gołosłownego stwierdzenia, że PiS jest odrobinę lepsze niż PO. Po czym idzie krytyka PO, bez porównywania do działań PiS. Krytykuje się PO za odstąpienie od prywatyzacji szpitali ale PiS jest lepszy bo ... w ogóle nie chce słyszeć o prywatyzacji szpitali, ba zwalcza tą ideę ze wszystkich sił - porażająca logika.

Ne odnoszę się do całości tekstu tylko dlatego, że klawiatura mi pada.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
Machefi napisał(a):Cały artykuł na UPR zaczyna się od gołosłownego stwierdzenia, że PiS jest odrobinę lepsze niż PO. Po czym idzie krytyka PO, bez porównywania do działań PiS.
Bo ten artykuł to nie jest analiza porównawcza działań PIS i PO tylko podsumowanie tego co PO zrobiło do tej pory. Cały wstęp artykułu moim zdaniem jest napisany dlatego, że niestety ostatnio utrwala się fałszywe przekonanie , że każdy krytykujący PO od razu jest zwolennikiem PISu.
Tak na marginesie: tak jak Exeter zaczynasz wbijać się w retorykę: "PO jest może złe ale PIS jeszcze gorszy, zatem w sumie to PO nie jest takie złe". To myślenie jest bardzo groźne, bo doprowadzić może do długotrwałego podziału naszej sceny politycznej właśnie na te dwie byle jakie partie.

Cytat:Krytykuje się PO za odstąpienie od prywatyzacji szpitali ale PiS jest lepszy bo ... w ogóle nie chce słyszeć o prywatyzacji szpitali, ba zwalcza tą ideę ze wszystkich sił - porażająca logika.
Owszem i dlatego między innymi nigdy nie zagłosował bym na PIS. Natomiast PO obiecywało prywatyzację szpitali. Dlatego gdybym na nich głosował czuł bym się bardzo oszukany. Tak jak większością ich ostatniej twórczości, która jawnie zaprzecza ich obietnicom wyborczym.
Promowanie upodmiotowienia kobiet i ich uświadamianie poprzez budowanie potencjału przed katastrofami związanymi z klimatem celem każdego świadomego Europejczyka. Bez sprawiedliwości w dziedzinie klimatu nie da się osiągnąć prawdziwej równości płci

Odpowiedz
current napisał(a):To myślenie jest bardzo groźne, bo doprowadzić może do długotrwałego podziału naszej sceny politycznej właśnie na te dwie byle jakie partie.

Odpowiednim mysleniem jest narzekanie na kazda partie przy wladzy i glosowanie
za kazdym razem na ich przeciwnikow?
Czy moze na kanapy z poparciem 1% ?
Odpowiedz
current napisał(a):Cały wstęp artykułu moim zdaniem jest napisany dlatego, że niestety ostatnio utrwala się fałszywe przekonanie , że każdy krytykujący PO od razu jest zwolennikiem PiSu.
To poo diabła wspomina się że PiS jest lepszy, jak we wszystkich krytykowanych punktach uczciwe porównanie wykazałoby, że tak nie jest.

Cytat:"PO jest może złe ale PIS jeszcze gorszy, zatem w sumie to PO nie jest takie złe".
Jak wykreślisz "może" to będzie to dokładnie mój pogląd.
Za pierwszym razem, kiedy szykowała się koalicja PO-PiS myślałem, że to będzie wszystko jedno na kogo zagłosuję. Na wspólnym spotkaniu wyborczym kandydaci PO i PiS przekonywali mnie, że to wszystko jedno na kogo zagłosuję bo będą realizować wspólny program. Niestety potem pokazały się spoty z pustą lodówką i znikającym kotkiem. Jak sobie przypomniałem polityczną historię braci Kaczyńskich stwierdziłem, że nie jestem w stanie im zaufać, byli nieprzewidywalni. Dwa lata później nie miałem wątpliwości, że dopuszczenie PiS do władzy jest złym rozwiązaniem i póki co zdania nie zmieniłem.
Cytat:To myślenie jest bardzo groźne, bo doprowadzić może do długotrwałego podziału naszej sceny politycznej właśnie na te dwie byle jakie partie.
Naiwny, ten podział już się dokonał i Kaczyńscy walnie się do tego przyczynili. Właściwie to współczuję Polsce i PO takiej marnej opozycji, przy niej się zdegenerują. Zgodnie z prawem Kopernika gorsze wypiera lepsze i całość obniża poziom.
Cytat:Natomiast PO obiecywało prywatyzację szpitali. Dlatego gdybym na nich głosował czuł bym się bardzo oszukany.
Dwa razy wygrali w sądzie z tym pomówieniem ale masz to w nosie i wiesz co obiecywali?
Cytat:Tak jak większością ich ostatniej twórczości, która jawnie zaprzecza ich obietnicom wyborczym.
Powiedz mi która partia dotrzymała obietnic wyborczych a zagłosuję na nią :lol2:
W tym sęk, że systemowo nie interesują mnie kampanie wyborcze, bo są wciskaniem kitu. Interesuje mnie, co robi dana partia poza sezonem wyborczym i nie porównuję jej działań do jej obietnic z tego sezonu. Uważam to za zdrowe podejście i unikam wielu rozczarowań.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
MrL napisał(a):Odpowiednim mysleniem jest narzekanie na kazda partie przy wladzy i glosowanie
za kazdym razem na ich przeciwnikow?
Czy moze na kanapy z poparciem 1% ?
Kanapy to zawsze to jakaś alternatywa dla głosowania na kogoś kto robi coś co mi się nie podoba(PIS) albo jasno określa, że nic nie zrobi (PO). Zwiększają się wówczas szanse na to, że któraś z tych głównych wreszcie weźmie się do roboty widząc spadające słupki w sondażach albo na to, że pojawi się jakaś nowa konkretna siła polityczna. To, że każda partia myśli w perspektywie 4 letniej jest oczywiste. Wyborcy jednak nie są do takiego myślenia w żaden sposób zmuszeni.
Lepsze to niż podejście w stylu głosujemy na najmniejsze dziadostwo jakie mamy do wyboru. Przecież w ten właśnie sposób PO i PIS mają razem około 75% głosów, a jak do nich dołożymy jeszcze PSL i SLD to już ponad 90% głosów jest obsadzone Smutny

Machefi napisał(a):To poo diabła wspomina się że PiS jest lepszy, jak we wszystkich krytykowanych punktach uczciwe porównanie wykazałoby, że tak nie jest.


Jak wykreślisz "może" to będzie to dokładnie mój pogląd.
Za pierwszym razem, kiedy szykowała się koalicja PO-PiS myślałem, że to będzie wszystko jedno na kogo zagłosuję. Na wspólnym spotkaniu wyborczym kandydaci PO i PiS przekonywali mnie, że to wszystko jedno na kogo zagłosuję bo będą realizować wspólny program. Niestety potem pokazały się spoty z pustą lodówką i znikającym kotkiem. Jak sobie przypomniałem polityczną historię braci Kaczyńskich stwierdziłem, że nie jestem w stanie im zaufać, byli nieprzewidywalni. Dwa lata później nie miałem wątpliwości, że dopuszczenie PiS do władzy jest złym rozwiązaniem i póki co zdania nie zmieniłem.
Ja nie twierdzę, że PIS był lepszy, na szczęście wielu swoich pomysłów nie wcielił w życie. W sferze gospodarki nie zrobił za wiele bo skupiał się głównie na łowieniu "wrogów Polski" . Jakkolwiek jest to cholernie nieestetyczne to wpływu na życie większości nie miało żadnego. Osobiście wolę aby rządząca patria babrała się w teczkach niż podwyższała podatki. A jak już jesteśmy przy podatkach udało mu się je obniżyć. Owszem zrobił to na złość PO, ale akurat w tym był od niej zdecydowanie lepszy.
Cytat:Naiwny, ten podział już się dokonał i Kaczyńscy walnie się do tego przyczynili. Właściwie to współczuję Polsce i PO takiej marnej opozycji, przy niej się zdegenerują. Zgodnie z prawem Kopernika gorsze wypiera lepsze i całość obniża poziom.
No tak. A ciemny lud nie ma wyboru i ten podział musi w ciemno akceptować, na zasadzie: jak nie zagłosuję na PO to przyjdzie znowu PIS Smutny Przecież jak PO wystarczy do wygrania nie bycie PISem to absolutnie nic nie zrobią. Bo i po co?
Cytat:Dwa razy wygrali w sądzie z tym pomówieniem ale masz to w nosie i wiesz co obiecywali?
W pierwotnym programie obiecywali prywatyzację służby zdrowia. Sąd stwierdził, że primo - program zmienili, secundo - Komorowskiego nie można łączyć z programem partii z której się wywodził. PO obiecywało, że będzie liberalnie. Nie jest.
Cytat:Powiedz mi która partia dotrzymała obietnic wyborczych a zagłosuję na nią :lol2:
W tym sęk, że systemowo nie interesują mnie kampanie wyborcze, bo są wciskaniem kitu. Interesuje mnie, co robi dana partia poza sezonem wyborczym i nie porównuję jej działań do jej obietnic z tego sezonu. Uważam to za zdrowe podejście i unikam wielu rozczarowań.
Jasne, że żadna partia nie zrealizuje swojego programu nawet w 30%. PO nie tyle zarzucam, że programu nie realizuje, tylko to , że robi dokładnie coś odwrotnego niż zrobić mieli. Miały być niskie podatki, redukcja biurokracji, ułatwienie życia przedsiębiorcom. Podatki wzrosły (dzień wolności podatkowej w 2007 przypadał 16 czerwca w 2010 - 23 czerwca, po ostatnich decyzjach w następnym roku będzie gdzieś na przełomie czerwca i lipca), biurokracja wzrosła, a przedsiębiorcy jak mieli przesrane tak mają (fajnym przykładem była ustawa, która położyła kres działalności większości sklepów zielarskich w kraju Smutny )
Promowanie upodmiotowienia kobiet i ich uświadamianie poprzez budowanie potencjału przed katastrofami związanymi z klimatem celem każdego świadomego Europejczyka. Bez sprawiedliwości w dziedzinie klimatu nie da się osiągnąć prawdziwej równości płci

Odpowiedz
current napisał(a):Kanapy to zawsze to jakaś alternatywa dla głosowania na kogoś kto robi coś co mi się nie podoba(PIS) albo jasno określa, że nic nie zrobi (PO).

Ja w nich widze jedynie alternatywe dla malkontentow.

Cytat:Zwiększają się wówczas szanse na to, że któraś z tych głównych wreszcie weźmie się do roboty widząc spadające słupki w sondażach albo na to, że pojawi się jakaś nowa konkretna siła polityczna.

Niestety tak nie jest. Slupki w sondazach przez takie glosowanie nie spadaja,
bo myslacych tak jak ty jest zbyt malo. Podobnie z nowa sila polityczna,
kanapy nie bez powodu pozostaja kanapami.

Cytat:To, że każda partia myśli w perspektywie 4 letniej jest oczywiste. Wyborcy jednak nie są do takiego myślenia w żaden sposób zmuszeni.

Lepsze to niż podejście w stylu głosujemy na najmniejsze dziadostwo jakie mamy do wyboru. Przecież w ten właśnie sposób PO i PIS mają razem około 75% głosów, a jak do nich dołożymy jeszcze PSL i SLD to już ponad 90% głosów jest obsadzone Smutny

Jesli wierzysz ze taki sposob glosowania doprowadzi do tego co opisales.
Moim zdaniem sa to mrzonki. PO bedzie robilo tylko tyle i az tyle, na ile mu
pozwoli opinia publiczna - i chodzi tu o szeroka opinie publiczna, nie 0.5%
obrazonych liberalow. PIS podobnie, maja tylko inny target.
Kanapy pozostana kanapami, bo ich immanentna cecha jest nieumiejetnosc
pozyskania wyborcow.
Zupelnie nowa sila polityczna? Front Obrazonych Liberalow RP - poparcie 0.5%,
w porywach do 1%.

Z tej jakze bogatej oferty wybieram PO, bo jako jedyni "przy okazji" podlizywania
sie masom, moga zrobic cos liberalnego. Pozostali albo utopia nas w socjalizmie
do konca, albo nie maja na nic wplywu.

Jesli stanie sie cud i pojawi sie liberalna sila polityczna zdolna zdobywac
poparcie powyzej progu wyborczego - bede na nia glosowal.
Tyle ze w cuda nie wierze.
Odpowiedz
MrL napisał(a):Ja w nich widze jedynie alternatywe dla malkontentow.
A cała reszta dla tych co "wszystko mi jedno bo i tak nic nie zrobią" tak piłeczkę możemy odbijać w nieskończoność Oczko Jak mam kanapę której program mi dość odpowiada i partię której program mi średnio odpowiada a dodatkowo wiem , że i tak nie mają zamiaru go realizować to wybieram kanapę.

Cytat:Niestety tak nie jest. Slupki w sondazach przez takie glosowanie nie spadaja,
bo myslacych tak jak ty jest zbyt malo. Podobnie z nowa sila polityczna,
kanapy nie bez powodu pozostaja kanapami.
Owszem zbyt mało. I dlatego PO i PIS mogą robić totalnie co chcą


Cytat:Jesli wierzysz ze taki sposob glosowania doprowadzi do tego co opisales.
Moim zdaniem sa to mrzonki. PO bedzie robilo tylko tyle i az tyle, na ile mu
pozwoli opinia publiczna - i chodzi tu o szeroka opinie publiczna, nie 0.5%
obrazonych liberalow. PIS podobnie, maja tylko inny target.
Kanapy pozostana kanapami, bo ich immanentna cecha jest nieumiejetnosc
pozyskania wyborcow.
Zupelnie nowa sila polityczna? Front Obrazonych Liberalow RP - poparcie 0.5%,
w porywach do 1%.
To ja i Ty jesteśmy opinią publiczną. Im dłużej im będziesz pozwalał robić co chcą tym dłużej będą to robić.
Cytat:Z tej jakze bogatej oferty wybieram PO, bo jako jedyni "przy okazji" podlizywania
sie masom, moga zrobic cos liberalnego. Pozostali albo utopia nas w socjalizmie
do konca, albo nie maja na nic wplywu.
Jak narazie nie zanosi się na to, że zrobią cokolwiek liberalnego. Jak byś nie zauważył ich ostanie działania są wręcz przeciwieństwem liberalizmu. Jeżeli zatem moja postawa jest naiwnością to Twoją można nazwać wyłącznie ślepą wiarą wbrew faktom.
Cytat:Jesli stanie sie cud i pojawi sie liberalna sila polityczna zdolna zdobywac
poparcie powyzej progu wyborczego - bede na nia glosowal.
Tyle ze w cuda nie wierze.
Ja tutaj widzę szansę w rozpadzie PO, która mogła by się podzielić na opcję prawdziwie liberalną i na typowych chadeków. Tak samo jest z PISem, który mógł by się rozłamać na chadeków i jakieś katolickie klony Che Guevary czy innego Pol Pota Oczko Szanse na powstanie od podstaw nowej partii, która miała by coś do powiedzenia na naszej scenie politycznej są faktycznie dość marne.
Promowanie upodmiotowienia kobiet i ich uświadamianie poprzez budowanie potencjału przed katastrofami związanymi z klimatem celem każdego świadomego Europejczyka. Bez sprawiedliwości w dziedzinie klimatu nie da się osiągnąć prawdziwej równości płci

Odpowiedz
Cytat:Osobiście wolę aby rządząca patria babrała się w teczkach niż podwyższała podatki. A jak już jesteśmy przy podatkach udało mu się je obniżyć.
Podatki podwyższa nie ten co faktycznie zmienia procenty a tan kto zadłuża państwo (wszak zadłużenie z odsetkami będzie trzeba spłacić z podatków).
PiS cholernie dużo wydawało zamiast oszczędzać w czasie koniunktury gospodarczej.
Cytat:Jak nie zagłosuję na PO to przyjdzie znowu PIS Smutny
Ostatnio brakowało w prezydenckich 6% uważasz że zagrożenia nie ma?
Cytat:W pierwotnym programie obiecywali prywatyzację służby zdrowia. Sąd stwierdził, że primo - program zmienili, secundo - Komorowskiego nie można łączyć z programem partii z której się wywodził. PO obiecywało, że będzie liberalnie. Nie jest.
Sprawa była na wokandzie już w 2007 roku wtedy PiS też przegrał. Jak ktoś nie rozróżnia materiałów do dyskusji od zatwierdzonego programu, to w sądzie przegra.
Cytat:PO nie tyle zarzucam, że programu nie realizuje, tylko to, że robi dokładnie coś odwrotnego niż zrobić mieli. Miały być niskie podatki, redukcja biurokracji, ułatwienie życia przedsiębiorcom. Podatki wzrosły (dzień wolności podatkowej w 2007 przypadał 16 czerwca w 2010 - 23 czerwca, po ostatnich decyzjach w następnym roku będzie gdzieś na przełomie czerwca i lipca), biurokracja wzrosła, a przedsiębiorcy jak mieli przesrane tak mają (fajnym przykładem była ustawa, która położyła kres działalności większości sklepów zielarskich w kraju Smutny )
Drobiazgu w postaci światowego kryzysu gospodarczego oczywiście nie widzisz. PiS w tej sytuacji chciał rozdąć budżet co doprowadziłoby do kryzysu w stylu greckim lub węgierskim. Kanapowa UPR by w tym nie przeszkodziła. Wolę żeby rządziło PO nic nie robiąc niż żeby PiS rozp...liło państwo do reszty. Wcale się z tym dobrze nie czuję ale życie jest brutalne.
Biurokracja: w ministerstwach stan osobowy nie wzrósł. Jest podobno mniej o 100 osób niż w 2005 roku. Przez te 5 lat wydatki na wynagrodzenia wzrosły natomiast o 14%.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
"Kryzys", "krzyzys"... pomijając, że było toto sztucznie wyprodukowane przez bankierów (podobno szykują nam nowy "kryzys" a za 5 lat pewnie kolejny i kolejny - cóż, petunia ną omlet - istna żyła złota dla różnych takich rockefellerów), to mnie jako obywatela "kryzys" nie obchodzi. Oni mają tak robić aby było dobrze. Ja jestem chamem z wiochym i nic nie poradziłbym ale oni mają kwlaifikacje, aparat, mozliwości.
Szczególnie, że faktycznie, PO robi zupełnie na odwrót niż deklaruje. W imię wolności zabiera sie wolność - Wielkiego Brata by zawtydzili. PO będzie mi mówić co mam lubić, na co mam kasę wydawać, co oglądać, czego słuchać - paranoja.
Toć już LPR był bardziej liberalny pod względem działań niż PO.
Powiem tak - wyłaziły mi gały ze zdumienia i zgrozy na to co wyrabiała "Solidarność", ZChN, AWS, SLD i PiS - ale PO bije ich wszystkich na głowę. Bo takiej bezczelności, buty i prywaty jak żyję nie widziałem. Zachowują się jak jakas pieprzona mafia. A widziałem już sporo.
"Marian zataczając się wracał jak zwykle znajomym chodnikiem do domu. Przez zamglone od całonocnej popijawy oczy widział mieszkańców Skórca bezskutecznie uganiających się choćby za kromką jakiegokolwiek pieczywa. Na razie było jednak cicho."

Jan Oborniak "Bankiet w piekarni" (zbiór opowiadań pt: "Krzyk ciszy", wyd. Opoka, Warszawa 1986)
Odpowiedz
Gdzie takie rewelacje sprzedają?
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Marcin_77 napisał(a):"Kryzys", "krzyzys"... pomijając, że było toto sztucznie wyprodukowane przez bankierów (podobno szykują nam nowy "kryzys" a za 5 lat pewnie kolejny i kolejny - cóż, petunia ną omlet - istna żyła złota dla różnych takich rockefellerów), to mnie jako obywatela "kryzys" nie obchodzi.
Ten "kryzys" spowodował, że straciłem przyzwoicie płatną pracę i jasne że kryzys mnie nie obchodzi ale niestety mnie dotyka. Kompletnie nie interesuje mnie przy tym, czy przyczyna kryzysu była sztuczna, czy naturalna, skoro sam kryzys jest realny.
Cytat:Oni mają tak robić aby było dobrze. Ja jestem chamem z wiochym i nic nie poradziłbym ale oni mają kwlaifikacje, aparat, mozliwości. Szczególnie, że faktycznie, PO robi zupełnie na odwrót niż deklaruje.
Ależ robią. Na walkę z kryzysem i jego skutkami idą środki, które obiecane były na co innego, bo obietnice składano zanim kryzys nadszedł.
To tak jak byś miał pretensję, że zostawiłeś w warsztacie samochód, który ci obiecali naprawić a tu przyszła powódź i zamiast samochodu naprawionego masz zalany a pracownicy zamiast go naprawiać zajmują się suszeniem hali i wynoszeniem błota.
Cytat:W imię wolności zabiera sie wolność - Wielkiego Brata by zawtydzili.
No popatrz to więzienia trzeba rozwiązać, bo tam też zabiera się wolność w imię wolności.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
PO to takie same gowno jak PiS :C Wiec zdecydowanie: Bandę złodziei, nieudaczników, oszustów i manipulantów.
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
Lewica też, nie mam co do tego żadnych złudzeń.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
current napisał(a):A cała reszta dla tych co "wszystko mi jedno bo i tak nic nie zrobią" tak piłeczkę możemy odbijać w nieskończoność Oczko

A, no wlasnie nie. Bo "cala reszta" nie jest jednorodna - skladaja sie na nia
partie zle (PO), bardzo zle (SLD) i katastrofalnie zle (PIS).

Cytat:Jak mam kanapę której program mi dość odpowiada i partię której program mi średnio odpowiada a dodatkowo wiem , że i tak nie mają zamiaru go realizować to wybieram kanapę.

Problem w tym, ze poparcie dla kanapy wpada do urny i znika, natomiast
poparcie dla srednio odpowiadajacego programu spada, a co za tym idzie
wzrasta poparcie dla zlego programu.

Kto nie glosuje na PO glosuje na PIS - brzmi okropnie, zgoda, ale taka jest
rzeczywistosc. Puki PISowi udaje sie trzymac swoje hordy zwarte, puty tak
bedzie.

Cytat:To ja i Ty jesteśmy opinią publiczną. Im dłużej im będziesz pozwalał robić co chcą tym dłużej będą to robić.

Jestesmy czescia opini publicznej - gdyby ta czesc byla wystarczajaco duza,
mogli bysmy myslec powaznie o ksztaltowaniu sceny politycznej. A tak to sa
tylko sny o potedze.
Na przechylanie szali w wyborach miedzy PO i PIS moze nas byc natomiast
wystarczajaco duzo.

Cytat:Jak narazie nie zanosi się na to, że zrobią cokolwiek liberalnego. Jak byś nie zauważył ich ostanie działania są wręcz przeciwieństwem liberalizmu. Jeżeli zatem moja postawa jest naiwnością to Twoją można nazwać wyłącznie ślepą wiarą wbrew faktom.

Tak jak napisalem, przy okazji podlizywania sie publice moga cos zrobic.
Ze wiekszosc dzialan bedzie podlizywaniem sie, nie mam zludzen.

Cytat:Ja tutaj widzę szansę w rozpadzie PO, która mogła by się podzielić na opcję prawdziwie liberalną i na typowych chadeków. Tak samo jest z PISem, który mógł by się rozłamać na chadeków i jakieś katolickie klony Che Guevary czy innego Pol Pota Oczko Szanse na powstanie od podstaw nowej partii, która miała by coś do powiedzenia na naszej scenie politycznej są faktycznie dość marne.

Niestety przy nierozpadnietym PISie kazdy taki podzial jest dla PO po prostu
dobrowolnym oddaniem wladzy.

Nadzieja w tym, ze PIS sie rozleci. W tego typu srodowiskach jest to scenariusz
zupelnie naturalny, bo wiadomo - kazdy chce byc fuhrerem.
Na razie Kaczynski trafnie typuje konkurentow i urywa im glowy. Pytanie jak dlugo.
Odpowiedz
current napisał(a):Szanse na powstanie od podstaw nowej partii, która miała by coś do powiedzenia na naszej scenie politycznej są faktycznie dość marne.

Nie bądź człowiekiem małej wiary Uśmiech Wystarczy iskra by wywrócić scenę polityczną do góry nogami. I może być tak, że po pół roku układ jest całkiem inny. Potrzebne są jedynie niespokojne czasy. Które nadchodzą:twisted:
--
--
Sprzedawca propagandy.
Odpowiedz
Co my tak naprawdę mamy w Polsce do wyboru?
- bezhołowie PiSu
- totalizm PO
- nijakość PSL
- chamstwo i Samoobrony
- farbowaną lewicowośc SLD
- kołtuństwo LPR
- science-fiction UPR

Faktycznie, kuźwa, mamy wybór. Demokracja.

Co do tak zwanego "kryzysu" - dla naszej władzy spadł z nieba, cudowna wymówka, dzieki której można było usprawiedliwić każdą nieporadność. Nie ma obiecanych autostrad - "bokryzys". Nie ma podwyżek pensji - "bokryzys". Będą zwolnienia - "bokryzys". I tak dalej. To cudna wymówka - co najważniejsze - może trwac wiecznie. Dobrze, że moja baba na to nie wpadła - "Nie będzie bara-bara - bokryzys". Uśmiech

Oto 10 postulatów wyborczych Tuska. Niech mi miłośnicy tej partii napiszą co i w jakim stopniu zostało zrealizowane - ale proszę nie argumentujcie "bokryzysem" ani Kaczyńskim - stać Was na więcej.

1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy.
2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty.
3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic.
4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ.
5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy 200 opłat urzędowych.
6. Przyśpieszymy budowę stadionów na Euro 2012.
7. Wycofamy wojska z Iraku.
8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce.
9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet.
10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.

Szczególnie punkt 10. wywołuje u mnie niekontrolowanego ROTFL-a - no ale oddajmy głos klakierom platformy:
"Marian zataczając się wracał jak zwykle znajomym chodnikiem do domu. Przez zamglone od całonocnej popijawy oczy widział mieszkańców Skórca bezskutecznie uganiających się choćby za kromką jakiegokolwiek pieczywa. Na razie było jednak cicho."

Jan Oborniak "Bankiet w piekarni" (zbiór opowiadań pt: "Krzyk ciszy", wyd. Opoka, Warszawa 1986)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości