To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: PO uważam za:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Porządną, odpowiedzialną i uczciwą partię polityczną
5.21%
11 5.21%
Jedyną alternatywę dla populistycznego PiS
23.22%
49 23.22%
Miernotę, bez pomysłu na rządzenie
29.38%
62 29.38%
Bandę złodziei, nieudaczników, oszustów i manipulantów
34.12%
72 34.12%
Inne zdanie, przedstawiam w swoim poście
8.06%
17 8.06%
Razem 211 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Platforma Obywatelska
#41
Żeby ktoś się oderwał od PO to najpierw musiałby upaść PIS albo SLD, aby było jakieś miejsce.

Odpowiedz
#42
http://podatki.onet.pl/czy-vat-wzrosnie-...rasa-detal

O możliwości kolejnych podwyżek VAT od lipca przyszłego roku oraz lipca roku 2012 donosi "Rzeczpospolita", powołując się na źródło zbliżone do rządu. Resort finansów nie chciał tej informacji skomentować.

Gazeta twierdzi, że takie podwyżki czekają nas jeśli wydatki państwa nie zostaną ograniczone, a gospodarka nie przyspieszy. O ewentualnej kolejnej podwyżce podatku od towarów i usług rząd będzie decydował w maju.

Nie jest więc wykluczone, że od 1 lipca 2012 r. w Polsce obowiązywać może maksymalna dopuszczalna w Unii Europejskiej stawka VAT na poziomie 25 proc., ale tylko na trzy lata.


VAT jak w Szwecji. 25 % - najwyższa możliwa stawka w UE.
Bez komentarza...

Na trzy lata ? Nie uwierzę. Podatek dochodowy w USA, w 1913, też wprowadzano "tymczasowo", a do dziś został. "Tymczasowość" lepiej brzmi...
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#43
sld reprezentuje stałą opcję lewicową, trochę gra na zasadzie "antypispo",pis teraz zyskał grając tragedią, ale nie na długo, to jednak stały elektorat konserwatywny, więc nie upadną. ale "chwilowe poparcie" od pisu,(które nawet deklarował bart) SLD, czy na PO, to jednak spory liberalny elektorat. i takim partia na którą da się głosować, się należy.
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#44
Bohoh napisał(a):Za Stanisławem Michalkiewiczem uważam PO za partię realizującą polecenia "starszych i mądrzejszych", tj. polskiej razwiedki, która wprawdzie ma program polityczny ale dowiaduje się o nim na bieżąco (właśnie od razwiedczyków).
Nienawidzę teorii spiskowych, więc mi się ta wizja nie podoba. Ale czasem fakty zdają się do niej pasować. To przykre strasznie.
Skywalker napisał(a):A TVN jest w rękach złodziei z PO ;]
TVN nie dostaje publicznej kasy za nic. Idea "naszej publicznej telewizji" to pomysł, na który chyba nikt rozsądny się nie nabierze.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#45
Zefciu,

obawiam się, że niestety w przypadku TVP masz rację. Ale chodzi o to, by nie monopolizowała jej jedna opcja światopoglądowa, będąca w mniejszości.
Poza tym jest jeszcze publiczne radio. Instytucja mająca najwyższe współczynniki zaufania. I to co PIS zrobił z Trójką, zasługuje na palenie żywcem, lub rozerwanie końmi !
Odpowiedz
#46
exeter napisał(a):uważałem Cię za rozsądnego. Smutny
??? Toć narazie ty się wykazujesz jego skrajnym brakiem.

Cytat:Odnieś się do mojego opisu rzeczywistości politycznej. Koncentrowanie się na moim zadowoleniu, jest jałowe.
Cytat:Nikt z moich krytyków, nie odniósł się do imponderabiliów które wymieniłem we wcześniejszych postach.
No to już jest bezczelność, toć cały czas do tego się odnoszę , a tu jak grochem o ścianę, proszę o komentarz, masz tu konkretną treść:
Twoja kalkulacja polityczna jako oszukanego wyborcę PO jest bardzo sensowna i ja ją rozumiem(chodzi o oddanie głosu na PO), zarzucam Ci jednak nadmierny optymizm co do tej partii, nie masz po czym wnioskować iż ona dąży do czegoś tam, jakiś reform czy większego dobra, bo nic na to nie wskazuje. I tyle, co tu jest nie rozsądnego ?:roll:

I drugi konkret:
Cytat:Ponawiam pytanie. Jaki odsetek Polaków chce głębokich reform finansowych ?
Termin "zmieniać kraj" nic nie znaczy.
Zapewne gdzieś połowa z 56%, bo tylu Polakom nie przeszkadzała ustawa o pomostówkach czy o prywatyzacji szpitali, no ale jak rozumiem to ma być nowa wymówka.
Wymówki:
1. prezydent
2. brak większości
3. kryzys
4. brak poparcia społecznego

Wszystkie te wymówki nie pasują, bo PO ma co trzeba, problem w tym że oni nie mają POmysłów lub też chęci.


exeter napisał(a):A TVP nie jest własnością PO ! To nasza telewizja publiczna, czasowo w rękach złodziei z PIS-u !
ble ble ble, a o prywatyzacji słyszał, zresztą nie mój pomysł tylko Twojej ukochanej partii ?

Pytasz co można zrobić, a no można jak Niemcy np. ciąć socjal, który u nas jest jak najbardziej do pocięcia. Nie mówiąc już o administracji (0.5mln pracowników!), zresztą też 1 z POmysłów, nie mój. Ale to by trzeba było chcieć.

----
Podobała mi się reakcja prasy, o ile Rzepa itp obśmiały, GW podało news, SE wiadomo opierdoliło, ale ciekaw byłem Faktu , ponieważ jest to gazeta pro PO i jednocześnie tabloid (tj. socjal pełen), no i szok, zamiast kolejnych nagłówków "rząd chce nas okraść" czy cuś, to pojawiła się mała prostokątna rameczka gdzie naczelny tłumaczył jak to ten wzrost % jest nam niezbędny do szczęścia, oczywiście nie omieszkano opieprzyć tych nieszczęsnych "liberałów z PIS" którzy śmieli obniżyć podatki na złość nam :lol2: no masakra ! szczyt propagandy.
Odpowiedz
#47
exeter napisał(a):obawiam się, że niestety w przypadku TVP masz rację. Ale chodzi o to, by nie monopolizowała jej jedna opcja światopoglądowa, będąca w mniejszości.
W jakiej mniejszości? PiS-SLD ma większe poparcie społeczne niż PO. Poza tym wolałbym, żeby żadna opcja nie monopolizowała telewizji, za którą płacą obywatele. Najlepiej, gdyby takiej telewizji w ogóle nie było, bo na co ona komu?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#48
exeter napisał(a):Zefciu,

obawiam się, że niestety w przypadku TVP masz rację. Ale chodzi o to, by nie monopolizowała jej jedna opcja światopoglądowa, będąca w mniejszości.
takiej 47% mniejszości...
z 55% narodu...

Odpowiedz
#49
exeter napisał(a):Nie wiem ile jest zasługi rządu w prześliźnięciu się przez kryzys, ale udało się nam. I możemy nazwać się farciarzami.

Stawiam dolary przeciw orzechom, że kryzys przed nami. Zobacz ile minęło czasu od upadku Lehman Brothers w stanach do kryzysu w Grecji.
Kryzys nie trwa miesiąc. I Grecja raczej nie była ostatnim państwem w Europie które ma problemy.

exeter napisał(a):Traktuję obecne zadłużenie jako inwestycję w przyszłość.
Ja dziękuję za takie inwestycje. Nie wiem ile masz lat ale zachowujesz się (tzn piszesz na forum) jak zmanipulowany partyjną agitką szczeniak. Tak odbieram twoje pisanie o platformie.

Jak już piszę to poruszę jeszcze jeden wątek. Mianowicie Schetyna dostał u mnie plusika za wypowiedź stąd. Widać jeszcze są w PO liberałowie i nie wszyscy ocipieli do reszty. Powiedział to co powinien powiedzieć każdy liberał, że podwyżka podatku to dla niego jak wyrywanie serca. Jeśli PO jest liberalna i fajna jak twierdzi exeter to słowa Schetyny oznaczają że zostali postawieni pod ścianą czyli za niedługo kryzys i czarna dupa. Natomiast jeśli nie są "fajnymi liberałami" a podnoszą podatki to są zwykłymi polskimi politykami, których interesuje tylko i wyłącznie koryto.
--
--
Sprzedawca propagandy.
Odpowiedz
#50
No cóż daje ostani pukt
Jaki wyborca takie partie - jakie oczekiwania takie "programy" pożal sie boże.
A że cudów i pana boga nie ma no to rzeczywistość smetnie skrzeczy.
[SIZE="1"]Człowieku żyj i pozwol żyć bliźniemu swemu.
Czesław Szymoniak[/SIZE]
Odpowiedz
#51
Mam wrażenie mijania się z Wami w fazie, w tej dyskusji. Smutny

Zarzucacie Platformie brak pomysłów na reformowanie. Toć co zrobić trzeba, wiedzą nawet sprzątaczki w Sejmie ! Chodzi o to by te zmiany przeprowadzić i następnego dnia zachować głowy na karkach !

Łatwo ludziom coś dać, dużo trudniej pozabierać.

Wyobraźcie sobie, rząd z mety zabiera ludziom przywileje emerytalne. To jakiś milion, dwa, najważniejszych funkcjonariuszy w państwie. Odbiera 75% rent, zamraża płace w budżetówce. Likwiduje KRUS i ogranicza ZUS, przekazując ubezpieczenia społeczne do prywatnych organizacji. Ogranicza finansowanie publicznej oświaty, prywatyzuje służbę zdrowia, przestaje finansować Kościoły, teatry, muzea.

I może z dnia na dzień zmniejszyć podatki o połowę.

Jak obstawiacie, ile dni taki premier by porządził ? I kto wywiózłby go na taczkach, górnicy, pielęgniarki, policjanci czy nauczyciele ?


Zarzucacie mi wszelkie możliwe nadużycia intelektualne w ocenie PO. Odpowiadam więc, mnie rząd PO daje rzecz bezcenną - spokój w kraju. I to w czasach w których ludzie demonstrują przeciwko władzy w Budapeszcie, Madrycie, Atenach, Paryżu w milionowych rzeszach.

Buduje się to co ma się budować, supermarkety puchną w szwach od kupujących, opinia o nas zagranicą NIGDY nie była tak pozytywna. Małysz skacze, Kubica jeździ. Uśmiech
Marzyły o takiej sytuacji pokolenia Polaków.

Czego jeszcze chcecie ?

Chyba, że wzorem znanego polityka, żądacie by Tusk się usunął bo mu przeszkadza dojść do władzy.


Profesor Sparks,

nie rozumiem Cię prawda ? Co ma Grecja do Lehman Brothers ?
Grecja zafundowała sobie kryzys zadłużając państwo bez opamiętania. To musiało bęcnąć i bęcło !

Przez grzeczność, nie napiszę jak oceniam Twoje pisanie o PO.
Odpowiedz
#52
Cytat:Buduje się to co ma się budować, supermarkety puchną w szwach od kupujących, opinia o nas zagranicą NIGDY nie była tak pozytywna. Małysz skacze, Kubica jeździ.
Marzyły o takiej sytuacji pokolenia Polaków.

Czego jeszcze chcecie ?
Optymista.
Można i tak.
Naważniejsze , nie ma wojny, choć gdyby Bracia porzadzili pare lat to kto wie?
[SIZE="1"]Człowieku żyj i pozwol żyć bliźniemu swemu.
Czesław Szymoniak[/SIZE]
Odpowiedz
#53
exeter napisał(a):Czego jeszcze chcecie ?

Grecja zafundowała sobie kryzys zadłużając państwo bez opamiętania. To musiało bęcnąć i bęcło !
Fajnie by było jakbyśmy się też tak nie zadłużali, bo i my bęcniemy :roll:

Odpowiedz
#54
Rexerex,

ujmę to tak. Tusk z Rostkowskim mają plan równoważenia budżetu z możliwie najmniejszymi kosztami społecznymi w ciągu 3-4 lat.

I dobrze, bo deficyt to zaraza. Ale też dobrze, bo nie można w demokracji robić trzęsienia ziemi. Polityk musi uwzględniać koszty społeczne i przeprowadzać reformy by jak najmniej bolały.
Tym bardziej, że Polakom zafundowano w jednym pokoleniu wystarczającą ilość wrażeń.
Odpowiedz
#55
Nic nie robić może dowolna formacja, ale tak długo się nie da.
Ta podwyżka VAT jest wynikiem nic nie robienia, więc Exeter nie czaruj.

Cytat:Wyobraźcie sobie, rząd z mety zabiera ludziom przywileje emerytalne. To jakiś milion, dwa, najważniejszych funkcjonariuszy w państwie. Odbiera 75% rent, zamraża płace w budżetówce. Likwiduje KRUS i ogranicza ZUS, przekazując ubezpieczenia społeczne do prywatnych organizacji. Ogranicza finansowanie publicznej oświaty, prywatyzuje służbę zdrowia, przestaje finansować Kościoły, teatry, muzea.
Haha, jak zawsze argument nic nie mający wspólnego z empiria. Mówimy tu o 5mld złotych które PO rozdało w budżecie, a teraz spiąć go nie mogą. Także 5mld da się oszczędzić wprowadzając reformy dokuczliwe jedynie dla wyborców PIS.
Ty jednak nie, system zero jedynkowy, odrazu 70mld i reformy na które nikt nie liczy.

To prawda że mijasz się w fazie, bo nie rozumiesz o co się rozchodzi, coś się uparł tych niezbędnych reform, budżet nie dopina się w 5mld, tzn po to VAT ma iść w górę, w takim razie co ? Wejdzie ta podwyżka i wg. logiki Exeterowej za rok PO wygrywa i abyśmy mieli święty spokój nic nie robi, znowu budżet się nie dopina, tyle że tym razem nie będzie można już podleczyć się prywatyzacją, i ? Chyba czas na reformy, no ale nie , bo przecie nie ma poparcia społecznego.
No to masz super przekonania, nie robić nic dla świętego spokoju, szczyt konformizmu i prosta droga do Grecji.

EIDT:
no i ostatni zarzut do którego się nie odnosisz bo rozwala Twoją idyllę. PO już raz wprowadzało reformy oszczędnościowe, tylko Kaczor zawetował, zatem można robić ostre reformy co nie oznacza od razu trzęsienia ziemi. Skoro raz się na takie coś odważyli to co niby się zmieniło ? Społeczeństwo !?! lol
Odpowiedz
#56
Przedtem można było pograć na melodie że Kaczor zawetuje a teraz już nie mozna.
Przykra sytuacja co zrobić by jak najmniej narazić sie wyborcy? Owinać tego bolącego zęba vatą...? To i tak zreszta lepsze niż leperowskie metody ekonomiczne , drukowanie pieniadza bez pokrycia, Grecja nie jest, jak mi sie zdaje, porównywalna w tym wzgledzie , w odróżnieniu od Polski, bedac w strefie euro podlega zewnętrzym rygorom monetarnym.
[SIZE="1"]Człowieku żyj i pozwol żyć bliźniemu swemu.
Czesław Szymoniak[/SIZE]
Odpowiedz
#57
exeter napisał(a):nie rozumiem Cię prawda ? Co ma Grecja do Lehman Brothers ?

A kto pomagał Grekom w kreatywnej księgowości jak nie banksterzy z wall street?

exeter napisał(a):Rexerex,
ujmę to tak. Tusk z Rostkowskim mają plan równoważenia budżetu z możliwie najmniejszymi kosztami społecznymi w ciągu 3-4 lat.
Znaczy chcesz powiedzieć, że szybciej niż Niemcy zrównoważymy budżet i już w 2014 będzie nadwyżka budżetowa? Jakieś źródło?
--
--
Sprzedawca propagandy.
Odpowiedz
#58
exeter napisał(a):Jak obstawiacie, ile dni taki premier by porządził ? I kto wywiózłby go na taczkach, górnicy, pielęgniarki, policjanci czy nauczyciele ?

Górnicy, pielęgniarki i policjanci nie mają prawa odwołać premiera.
Mogą robić zadymę, ale jeżeli premier ma poparcie parlamentu i prezydenta, to ta zadyma nic nie szkodzi; w najgorszym razie spłonie kilka samochodów- przecież nie wybuchnie rewolucja, to nie te czasy Uśmiech Poszaleliby chwilę i by się uspokoili po chwili Oczko

Natomiast fakt faktem, że NASTĘPNE wybory byłby lekki kłopot wygrać Duży uśmiech
Chociaż ? Kto wie, niektórym podoba się bezkompromisowość, nie wszyscy są członkami hałaśliwych grup interesów.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#59
Superstar,

poprzekomarzam się z Tobą. Piszesz, że Platforma rozdała 5 mld i teraz jej brakuje.
A ja pamiętam jak PIS stawiał gromko zarzuty, dlaczego rząd nie uruchamia pakietów stymulacyjnych, dlaczego tnie wydatki w budżetówce ?
To jak jest ? PO rozdaje czy skąpi ? Szczęśliwy

Lech Kaczyński nie wetował oszczędności tylko zmianę funkcjonowania szpitali, a Tusk idzie w kierunku który sugerujesz. Widzisz jaki posłuszny. Uśmiech

http://wiadomosci.onet.pl/2204814,11,pre...,item.html

I jeszcze prośba do Ciebie. Wylicz osiągnięcia rządu PIS-u. Muszą być znaczne, skoro na ich tle Tusk to leniuszek. Uśmiech
Odpowiedz
#60
ex, argument przy "złych" typu "inni są jeszcze gorsi" jest dość niskich lotów Język
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości