To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: PO uważam za:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Porządną, odpowiedzialną i uczciwą partię polityczną
5.21%
11 5.21%
Jedyną alternatywę dla populistycznego PiS
23.22%
49 23.22%
Miernotę, bez pomysłu na rządzenie
29.38%
62 29.38%
Bandę złodziei, nieudaczników, oszustów i manipulantów
34.12%
72 34.12%
Inne zdanie, przedstawiam w swoim poście
8.06%
17 8.06%
Razem 211 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Platforma Obywatelska
#61
Avx napisał(a):Górnicy, pielęgniarki i policjanci nie mają prawa odwołać premiera.
Mogą robić zadymę, ale jeżeli premier ma poparcie parlamentu i prezydenta, to ta zadyma nic nie szkodzi; w najgorszym razie spłonie kilka samochodów- przecież nie wybuchnie rewolucja, to nie te czasy Uśmiech Poszaleliby chwilę i by się uspokoili po chwili Oczko

Natomiast fakt faktem, że NASTĘPNE wybory byłby lekki kłopot wygrać Duży uśmiech
Chociaż ? Kto wie, niektórym podoba się bezkompromisowość, nie wszyscy są członkami hałaśliwych grup interesów.

I o to właśnie chodzi. Po prostu platforma dostałaby w następnych wyborach dokładnie tyle głosów ile ma faktycznych zwolenników. Przecież nie stałoby się tak, że zniknęliby całkowice ze sceny bo osób które skłonne byłyby poprzeć ich reformy całkiem sporo by się znalazło. Tylko, że nie o to chodzi platformie aby reprezentować określone środowisko i przepychać swoje rozwiązania tylko o to aby mieć pełnię władzy.
--
--
Sprzedawca propagandy.
Odpowiedz
#62
@Avx @exeter
O jakich konkretnych reformach mówicie nad którymi by się tak ludzie buntowali ?
Toć pamiętne zamieszki w warszawie , jakie huczne, i co z tego, PO ma poparcie w klasie średniej, ta ma wyjebane na jakiś górników czy drogówkę, dlatego dla mnie żaden to argument. A przede wszystkim teraz głos oddaje się z powodów ideologicznych a nie kto co mi dał, dlatego czas najlepszy.

@exeter
A po co ja mam PIS wychwalać ?
Ja PIS porzuciłem ponieważ w swej retoryce są nie do ścierpienia.
Ty i inni POwcy powinniście się zastanowić co popieracie, jak mówiłem ja rozumiem że poprzesz PO przy urnie, no coś trzeba będzie zrobić, ale to nie oznacza iż nie można krytykować poczynań. Te są beznadziejne, albo zasłaniasz się PIS, co już jest nudne jak sam PIS, albo protestami.
Tusk to faktycznie leniuch, bo nie da się wymienić nic, przy PIS coś by się znalazło, tu akurat zawsze byli bardziej obrotni.

A podwyżka VAT to już szczyt lenistwa, nie można popierać czegoś takiego, 143zł więcej na rzecz Państwa , bo takim jak ty marzy się święty spokój :wall:

Powiedz mi w takim razie kiedy niby jest czas na reformy ?


PS
Lech Kaczyński zawetował pomostówki np. pamiętam bo się wkurzyłem.
Odpowiedz
#63
Superstar,

ja Ci to mówię od dawna. Rząd potrzebuje jak powietrza do oddychania silnej merytorycznej opozycji. Która jest najlepszym motywatorem do podjęcia działania !
Pokazującym społeczeństwu ALTERNATYWĘ .

A nie takiego barachła jak PIS.
Który pogania PO krzyżem i szczątkami samolotu.

Winne obecnej zapaści budżetu są wszystkie rządy po 90 roku zadłużające kraj. Ale szczególnie te, które miały dobrą koniunkturę i nic nie zrobiły by zrównoważyć budżet.
Na czele z rządem Kaczyńskiego, któremu "kotwica Gilowskiej" umożliwiała wydawanie 30 mld zł. więcej niż zarobiono !

Dla porównania, rząd Tuska w pierwszym niekryzysowym roku miał "tylko" 18 mld. deficytu.

I kto tu jest większym "złodziejem" ? I komu byś powierzył władzę w kraju ?
Odpowiedz
#64
ciekawe jest to że brak liberalnych reform, powoduje już pęknięcia w platformie. od możliwości odłączenia się palikota"tworzącego własną formację"(ostatni neewsweek)(pragmatycznie, można by na tym skorzystać, gdyby się tak stało, może by dało się wykombinować partię liberalną, o ile on byłby zwolennikiem właśnie ostrego działania... i potrzebował liberalnych członków i poparcia. w końcu palikot to krzykacz, ale z darmowego, kontrowersyjnego pr-u można by skorzystać) po spekulacje dot. odejścia Boniego( jednego z naprawdę niewielu ministrów, którzy jako tako spełniają swe obowiązki).
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#65
Które PO ? AD 2001/05/07/10 ? Bo to całkowicie róźne partie...Jak Kameleon. Powiem tak- nastąpiła degeneracja platformy, tak jak i pisu. Obie partie zakopały się na swoich talibańskich, skrajnych pozycjach i mamy co mamy- recydywe UW z jednej strony i ZCHNu z drugiej.
Chciałem bardzo zademonstrować niezgodę na próbę zawłaszczania tradycji niepodległościowej, solidarnościowej w celach politycznych. Wszyscy mamy prawo do tej tradycji. Każdy z każdym nazwiskiem, a Komorowscy w szczególności.

Dunki nie są najpiękniejszymi kobietami, a to były... kaszaloty.


Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do Bałtyku.


powodzie sa na tyle czeste ze [i]ludzie zdazyli
sie juz przyzwyczaic[/i]
Odpowiedz
#66
Superstar, Defender,

lekceważycie opór społeczny wobec reform. Przypomnijcie sobie telewizyjne obrazki z Aten.
Ale i my mamy swoje doświadczenia. Górnikom wystarczyło raz przyjechać do Warszawy, by załatwić sobie wcześniejsze emerytury(poza prawem). Koszt tylko tego ustępstwa władzy, ekonomiści szacowali na 30 - 40 mld. zł !

Jest policja, są kolejarze, których bunt wywraca kraj "do góry kołami". Są jeszcze energetycy, też "państwowi'.

Nikt przytomny nie może tego lekceważyć. Sprawa jest poważna, ponieważ każdy rząd będzie musiał głęboko ciąć wydatki państwa. Osiągnęliśmy granicę zadłużenia.


Dlatego Superstar, mówię Ci od dłuższego czasu, do takiego zadania musimy osiągnąć maksymalnie szeroki konsensus partyjny i społeczny.
Inaczej, to się zwyczajnie nie uda.

To zadanie wykracza daleko poza rutynę zwykłego rządzenia.
Odpowiedz
#67
Podwyżki cen i podatków spowodują w sumie kolejny spadek dochodów państwa - bo wiadomo, kazdy będzie oszczędzał bo nikt nie ma drukarni banknotów w domu. Pensje zamrożone, ceny rosną to wiadomo, będziemy wydawac mniej.
Dodatkowo mnóstwo rodzin zyjących już obecnie na skraju nędzy - bo przecież "pensja minimalna" to raczej takie fantasy - w owa nędzę wpadnie dzięki decyzjom rządu a w istocie PO.
To błędne koło.
Ja widzę raczej sens w cięciach ale na szczeblu rządowym i administracyjnym. A byłoby co ciąć. Poza tym - bardziej patrzeć na ręce ludziom z sektora finansowego i rządowego - bo naprawdę wielka kasa przepływa im przez palce i ginie "gdzieś". Porozliczać afery - tzn. tym co sa winni nadużyć kazać oddać kasę pod groźba więzienia itp.
jak do tej pory płacimy coraz więcej a ciągle się słyszy "na to nie ma pieniędzy, na tamto nie ma" - a gdzieś się to podziewa.
"Marian zataczając się wracał jak zwykle znajomym chodnikiem do domu. Przez zamglone od całonocnej popijawy oczy widział mieszkańców Skórca bezskutecznie uganiających się choćby za kromką jakiegokolwiek pieczywa. Na razie było jednak cicho."

Jan Oborniak "Bankiet w piekarni" (zbiór opowiadań pt: "Krzyk ciszy", wyd. Opoka, Warszawa 1986)
Odpowiedz
#68
666gonzo666 napisał(a):ciekawe jest to że brak liberalnych reform, powoduje już pęknięcia w platformie. od możliwości odłączenia się palikota"tworzącego własną formację"(ostatni neewsweek)(pragmatycznie, można by na tym skorzystać, gdyby się tak stało, może by dało się wykombinować partię liberalną, o ile on byłby zwolennikiem właśnie ostrego działania... i potrzebował liberalnych członków i poparcia. w końcu palikot to krzykacz, ale z darmowego, kontrowersyjnego pr-u można by skorzystać) po spekulacje dot. odejścia Boniego( jednego z naprawdę niewielu ministrów, którzy jako tako spełniają swe obowiązki).

Jeśli Palikot przestałby pajacowac to jak najbardziej ciekawy pomysł. Jeśli nie to u liberałów byłoby już dwóch pajaców co jak sądzę pogrzebało by tę ideę w naszym pięknym kraju na długie lata Uśmiech

exeter napisał(a):Superstar, Defender,

lekceważycie opór społeczny wobec reform. Przypomnijcie sobie telewizyjne obrazki z Aten.
Ale i my mamy swoje doświadczenia. Górnikom wystarczyło raz przyjechać do Warszawy, by załatwić sobie wcześniejsze emerytury(poza prawem). Koszt tylko tego ustępstwa władzy, ekonomiści szacowali na 30 - 40 mld. zł !
I co w tych Atenach wywalczyli?
Górników wystarczyło olać i się nimi nie interesować, sami wróciliby do pracy. A jakby robili zadymy to spacyfikować, w końcu państwo też może użyć siły. Poza tym idea odebrania przywilejów imho ma więcej zwolenników niż przeciwników bo z jakiej racji spawacz ma robić do 65 a górnik do 40 czy ilu tam. Praca tak samo ciężka. Rząd miałby poparcie społeczne no ale to trzeba chcieć.
--
--
Sprzedawca propagandy.
Odpowiedz
#69
ProfesorSparks,

teoretycznie masz rację, ale pod warunkiem, że protestujących nie wspiera i kieruje duża formacja polityczna. Wtedy takiej koalicji nie sposób spacyfikować, podpada się pod zwalczanie siłą opozycji.

Mały przykład masz na Krakowskim Przedmieściu. Grupka fanatyków nie byłaby żadnym problemem, gdyby nie inspiracja i wsparcie PIS-u.
Odpowiedz
#70
PO wypacza obraz liberalizmu - właśnie tak zostało przed chwilą określone w faktach przez pawlaka ;/
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#71
exeter napisał(a):ProfesorSparks,

teoretycznie masz rację, ale pod warunkiem, że protestujących nie wspiera i kieruje duża formacja polityczna. Wtedy takiej koalicji nie sposób spacyfikować, podpada się pod zwalczanie siłą opozycji.

Mały przykład masz na Krakowskim Przedmieściu. Grupka fanatyków nie byłaby żadnym problemem, gdyby nie inspiracja i wsparcie PIS-u.

No proszę cię. Jak sądzisz ile PIS by ujadało po usunięciu krzyża? Ja obstawiam max dwa tygodnie. Pokazałeś doskonały przykład jak PO daje sobie narzucać tematy. Jako partia rządząca, z przewagą w parlamencie to platforma powinna kreować tematy a nie opozycja. Pokazuje to wg mnie słabość tej partii i jej nastawienie na trwanie a nie na działanie. W polityce czasem potrzebna jest też bezkompromisowość.
I przestań już pisać te apologie platformy:evil:
--
--
Sprzedawca propagandy.
Odpowiedz
#72
ProfesorSparks,

mylisz się podwójnie. Nie jestem apologetą PO, a i ta partia nie pozwala narzucać sobie tematów.

Zajęcie opinii publicznej sprawą krzyża przed pałacem gdy się podnosi podatki, to prawdziwy majstersztyk !
Odpowiedz
#73
heh, ale zauważ jak teraz ładnie sam ich o cynizm obwinasz :]
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#74
Wiem Gonzo, ale polityka jest cyniczna. Smutny
Odpowiedz
#75
666gonzo666 napisał(a):PO wypacza obraz liberalizmu - właśnie tak zostało przed chwilą określone w faktach przez pawlaka ;/

Chyba chciałeś powiedzieć, że PO to jest zaprzeczenie liberalizmu.

liberalizm ekonomiczny (gospodarczy) - pogląd, który odrzuca wszelkie ograniczenia, które krępują wolny rozwój gospodarczy i wolną konkurencję na rynku, promując „państwo-minimum” tzn. państwo ograniczające swoją działalność do zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego, zewnętrznego oraz zajmowania się sprawami, którymi nie jest w stanie zająć się prywatny kapitał.

A teraz skonfrontuj to z tym co robi PO. Buhahahaha.
Odpowiedz
#76
exeter napisał(a):ProfesorSparks,

mylisz się podwójnie. Nie jestem apologetą PO, a i ta partia nie pozwala narzucać sobie tematów.

Zajęcie opinii publicznej sprawą krzyża przed pałacem gdy się podnosi podatki, to prawdziwy majstersztyk !

Tobie chyba naprawdę za to płacą. Myślę, że przestanę reagować na twoje apologie Uśmiech platformy. To jest nudne już.
--
--
Sprzedawca propagandy.
Odpowiedz
#77
ProfesorSparks,

masz rację, ja już nie wiem co robić z kasą. Duży uśmiech

Tobie zaczyna brakować argumentów, dlatego, "To jest nudne już". :p
Odpowiedz
#78
POlacy są albo kompletnymi cymbałami, albo mają "syndrom maltretowanej żony".
"Marian zataczając się wracał jak zwykle znajomym chodnikiem do domu. Przez zamglone od całonocnej popijawy oczy widział mieszkańców Skórca bezskutecznie uganiających się choćby za kromką jakiegokolwiek pieczywa. Na razie było jednak cicho."

Jan Oborniak "Bankiet w piekarni" (zbiór opowiadań pt: "Krzyk ciszy", wyd. Opoka, Warszawa 1986)
Odpowiedz
#79
exeter napisał(a):ProfesorSparks,

masz rację, ja już nie wiem co robić z kasą. Duży uśmiech

Tobie zaczyna brakować argumentów, dlatego, "To jest nudne już". :p
ale o jakich argumentach ty bredzisz???
na to co piszesz nie ma "kontrargumentów" bo to przeca czystej wody propaganda a z tą się dyskutować nie da.

Odpowiedz
#80
Idiota,

jak nie możesz dyskutować ze mną, to może podyskutuj z większym autorytetem:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,9915,title,K...prasa.html
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości