To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: PO uważam za:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Porządną, odpowiedzialną i uczciwą partię polityczną
5.21%
11 5.21%
Jedyną alternatywę dla populistycznego PiS
23.22%
49 23.22%
Miernotę, bez pomysłu na rządzenie
29.38%
62 29.38%
Bandę złodziei, nieudaczników, oszustów i manipulantów
34.12%
72 34.12%
Inne zdanie, przedstawiam w swoim poście
8.06%
17 8.06%
Razem 211 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Platforma Obywatelska
Obstawiam, ze PO otrzyma nie więcej, niż 30% głosów. Powiedzmy, że w przedziale 19-28% (realniejsza raczej dolna granica), czyli z uwzględnieniem standardowego błędu sondażowego Cwaniak Najgorsze dla nich będzie, jeśli zaczną się przepoczwarzać w nowy szyld i zacznie się ruch pomiędzy organizacjami. Wtedy, w katastroficznym wariancie mogą mieć jeszcze mniej.

W Polsce nie ma partii lewicowych z prawdziwego zdarzenia. Wszystkie jakie są zakładane tworzone są dla zysku organizatorów, a nie faktycznego oddolnego poparcia społecznego, a tych kilku ideologów, którzy mogliby tworzyć jakościowe zaplecze ruchu jest zbyt oderwanych od rzeczywistości i zacietrzewionych na punkcie sowich poglądów żeby mogli odnieść rezultat przekładający się na reprezentację w Sejmie.
Zła wiadomość dla grup o takich poglądach brzmi następująco. Najbliższe dwie kadencje będą kadencjami bez lewicowej reprezentacji. Może jakiś plankton się wykształci, jak to zawsze bywa.

Chyba faktycznie tylko Biedroń może coś zmienić, ale nie wiem czy i kiedy zrezygnuje z obecnego urzędu.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Żarłak napisał(a): W Polsce nie ma partii lewicowych z prawdziwego zdarzenia.

Jak to nie ma? A PIS? To że jest to socjalizm narodowy, nie zmienia w niczym faktu, ze to socjalizm (solidaryzm, jak to tam nazywają)
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
Cytat:Jak to nie ma? A PIS? To że jest to socjalizm narodowy, nie zmienia w niczym faktu, ze to socjalizm (solidaryzm, jak to tam nazywają)

I dlatego zlikwidowali 3 próg podatkowy i obniżyli składkę rentową? Nie widziałem też u nich postulatów nacjonalizacji środków produkcji ani tym podobnych rzeczy. Przestań manipulować, bo robi się to już męczące.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
cobras napisał(a):
Cytat:Jak to nie ma? A PIS? To że jest to socjalizm narodowy, nie zmienia w niczym faktu, ze to socjalizm (solidaryzm, jak to tam nazywają)

I dlatego zlikwidowali 3 próg podatkowy i obniżyli składkę rentową? Nie widziałem też u nich postulatów nacjonalizacji środków produkcji ani tym podobnych rzeczy. Przestań manipulować, bo robi się to już męczące.

Ani budowania obozów koncentracyjnych, wymordowania 1/4 społeczeństwa i zagłodzenia 1/3.

Rzeczywiście, prawdziwej lewicy już nie ma Smutny
Odpowiedz
Cytat:Ani budowania obozów koncentracyjnych, wymordowania 1/4 społeczeństwa i zagłodzenia 1/3.

Rzeczywiście, prawdziwej lewicy już nie ma Smutny


[Obrazek: fXFuXwA.jpg]

No fajnie masz.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
Czemu zatrzymywać się na nacjonalizacji?

Zresztą żądania nacjonalizacji ("repolonizacji") akurat nie są PiSowi obce.
Odpowiedz
Kapitalizm też chcą znieść jak rozumiem? Plz, idź gównopostować komuś innemu.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
PiS jest partią konserwatywno-liberalną. Tako rzecze cobras, więc tak być musi. 
Odpowiedz
Wystarczy popatrzeć na to co robili, gdy byli u władzy, o czym już wiele razy pisałem, nawet dziś. Poza tym, moje pytanie skierowane było do pilastra, a nie jego wiernych fanów, wyjeżdżających od razu z tekstami o ludobójstwie.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
cobras napisał(a): Wystarczy popatrzeć na to co robili, gdy byli u władzy, o czym już wiele razy pisałem, nawet dziś. Poza tym, moje pytanie skierowane było do pilastra, a nie jego wiernych fanów, wyjeżdżających od razu z tekstami o ludobójstwie.

Tak jak zdaniem JKM partią prawicową może być tylko taka, która chce zniesienia podatku dochodowego (ergo partii prawicowe poza Korwinem nie istnieją), tak wg cobrasa i jemu podobnych radykalnych lewaków partią socjalistyczną może być tylko taka, która chce znieść własność prywatną środków produkcji (ergo partie socjalistyczne nie istnieją). Radykałowie wszystkich opcji łączcie się.

No i nie wiem, czemu akurat na nacjonalizacji się tak bardzo skupiać, a na obozach już nie? To przecież też partie socjalistyczne robiły... 
Odpowiedz
cobras napisał(a):
Cytat:Jak to nie ma? A PIS? To że jest to socjalizm narodowy, nie zmienia w niczym faktu, ze to socjalizm (solidaryzm, jak to tam nazywają)

I dlatego zlikwidowali 3 próg podatkowy

Przecież nie zlikwidowali. 3 próg został zniesiony od 2009 roku. A PIS już obiecało, ze nie tylko go przywróci, ale i podwyższy.


Cytat:  Nie widziałem też u nich postulatów nacjonalizacji środków produkcji

To wygodne dla cobrasa nie widzieć tego czego sam PIS nie ukrywa. Chociaż oczywiscie nazywa to troszkę inaczej. Repolonizacją, reindustrializacją, etc.. Uśmiech

Zresztą jeżeli ktoś utrzymuje, że PIS nie jest partią socjalistyczną, to musi wytłumaczyć gdzie w takim razie podziewają się głosy wyborców o orientacji socjalistycznej Duży uśmiech
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
Jak i podatek od luksusu, od banków, od hipermarketów...
Odpowiedz
Cytat:Tak jak zdaniem JKM partią prawicową może być tylko taka, która chce zniesienia podatku dochodowego (ergo partii prawicowe poza Korwinem nie istnieją), tak wg cobrasa i jemu podobnych radykalnych lewaków partią socjalistyczną może być tylko taka, która chce znieść własność prywatną środków produkcji (ergo partie socjalistyczne nie istnieją). Radykałowie wszystkich opcji łączcie się.

No i nie wiem, czemu akurat na nacjonalizacji się tak bardzo skupiać, a na obozach już nie? To przecież też partie socjalistyczne robiły...

Ale partie socjalistyczne od socjaldemokratycznych to ty się naucz odróżniać. Jeśli nie chcą znieść własności prywatnej środków produkcji, to socjalistami nie są, co najwyżej socjaldemokratami.
A co do obozów, ile ich powstało za rządów PiS? 0? No to coś słabi z nich socjaliści wg. twoich kryteriów.

Cytat:Przecież nie zlikwidowali. 3 próg został zniesiony od 2009 roku. A PIS już obiecało, ze nie tylko go przywróci, ale i podwyższy.
Ale to oni tą ustawę przepchali, bardzo socjalistyczne, no nie? To, że PO jej nie ruszyło pokazuje tylko po raz kolejny, jak niewiele się te partie różnią, jeśli chodzi o gospodarkę.

Cytat:To wygodne dla cobrasa nie widzieć tego czego sam PIS nie ukrywa. Chociaż oczywiscie nazywa to troszkę inaczej. Repolonizacją, reindustrializacją, etc.. Uśmiech

No to gdzie PiS chce znieść kapitalizm? Jakieś linki do postulatów, wypowiedzi?

Cytat:Zresztą jeżeli ktoś utrzymuje, że PIS nie jest partią socjalistyczną, to musi wytłumaczyć gdzie w takim razie podziewają się głosy wyborców o orientacji socjalistycznej Duży uśmiech

Zostają w domu i nie głosują.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
cobras napisał(a): A co do obozów, ile ich powstało za rządów PiS? 0? No to coś słabi z nich socjaliści wg. twoich kryteriów.

Podobnie jak nie znacjonalizowano środków produkcji. No i? 
Odpowiedz
No właśnie, mam jeszcze za ciebie wyciągać wnioski? Pomyśl sam.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
cobras napisał(a): No właśnie, mam jeszcze za ciebie wyciągać wnioski? Pomyśl sam.

Zarówno jedno jak i drugie kryterium jest w gruncie rzeczy pozbawione znaczenia. 

Wszystko trzeba tłumaczyć.... 
Odpowiedz
To po co z jednym z nich wyjeżdżasz? Żeby gównopostować? No to rób to dalej, ja już ci nie przeszkadzam.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
cobras napisał(a): To po co z jednym z nich wyjeżdżasz? Żeby gównopostować? No to rób to dalej, ja już ci nie przeszkadzam.

Żeby wykpić twoje?
Odpowiedz
pilaster napisał(a):
Żarłak napisał(a): W Polsce nie ma partii lewicowych z prawdziwego zdarzenia.

Jak to nie ma? A PIS? To że jest to socjalizm narodowy, nie zmienia w niczym faktu, ze to socjalizm (solidaryzm, jak to tam nazywają)

Jest. Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Miałem na myśli organizacje lewicowe zarówno gospodarczo i obyczajowo. Może powinienem pominąć "z prawdziwego zdarzenia". Może określenie "postępowe" bardziej się nadaje do opisu tego co mam na myśli?
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Socjalizm generalnie jest cały czas w odwrocie.
Wystarczy spojrzeć na np. połowę XX wieku a na to jak sytuacja wygląda teraz.
Jeśli ktoś się pyta gdzie podziały się głosy wyborców o poglądach socjalistycznych to ja mogę powiedzieć iż takowych wyborców jest na tyle mało, że spokojnie mogli się rozpłynąć tu i ówdzie.

Socjalizm w najbardziej podręcznikowym wydaniu już w zasadzie nie istnieje. Socjaldemokracja nierzadko niewiele ma już faktycznie z socjalizmu i często skupia się bardziej na kwestiach światopoglądowych
aniżeli gospodarczych gdyż na tym polu coraz bardziej przypomina partie o zupełnie innym rodowodzie. (Inna sprawa, że na tle światopoglądowym to samo dotyka na zachodzie partie rzekomo chrześcijańsko-konserwatywne, ale już tylko z nazwy).
W zasadzie socjaldemokracja zaakceptowała charakter gospodarki rynkowej, strukturę własnościową, itd. a różnice widać jedynie w poziomie postulowanej redystrybucji, w wydatkach socjalnych.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości