To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Jestem za uznaniem:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Oceanu Arktycznego
19.44%
7 19.44%
Oceanu Południowego
8.33%
3 8.33%
Eurazji
22.22%
8 22.22%
Ameryk(i) za jeden kontynent
2.78%
1 2.78%
Australii i Oceani za osobne kontynety.
5.56%
2 5.56%
Jeszcze coś innego (napisz w poście)
5.56%
2 5.56%
Uważam że to nieistotne (wyklucza inne odpowiedzi)
27.78%
10 27.78%
Nie mam zdania (wyklucza inne odpowiedzi)
8.33%
3 8.33%
Razem 36 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podział kontynentów i oceanów.
#21
Z twojego podziału można by połączyć w jedno Amerykę Płn. i Europę zachodnią i środkową oraz białych mieszkańców RPA, Australii i Oceanii jako krąg kultury zachodniej.
Odpowiedz
#22
Jeśli za element spajający użyjemy tylko kultury, to tak.
Ale by mówić o kontynentach, raczej warto wziąć pod uwagę kryteria geograficzne.
Wydaje się, że nie można rozprawiać filozoficznie nie oglądając się przy tym na odkrycia naukowe, bo się zrobi z tego intelektualny pierdolnik. — Palmer Eldritch
Absence of evidence is evidence of absence. – Eliezer Yudkowsky
If it disagrees with experiment, it's wrong. — Richard Feynman
學而不思則罔,思而不學則殆。 / 己所不欲,勿施于人。 ~ 孔夫子
Science will win because it works. — Stephen Hawking
Science. It works, bitches. — Randall Munroe


Odpowiedz
#23
Oczywiście, że kryteria geograficzne, a mianowcie: WHO GIVES A FUCK?
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#24
Cytat:Ale by mówić o kontynentach, raczej warto wziąć pod uwagę kryteria geograficzne.
Tak więc już mówiłem: za kontynent uważam ląd obalny ze wszystkich stron morzami i oceanami oraz ewentualnie połączony z innymi lądami przesmykami (Eurazja, Australia i Oceania, Afryka, dwie Ameryki, Antarktyda).
Odpowiedz
#25
XEo95Earth napisał(a):za kontynent uważam ląd obalny ze wszystkich stron morzami i oceanami oraz ewentualnie połączony z innymi lądami przesmykami (Eurazja, Australia i Oceania, Afryka, dwie Ameryki, Antarktyda).

a dlaczego nie np Brytania? Spełnia definicję. Tak samo Kuba, albo Honsiu. Nowa Gwinea tez sie załapuje. I Cejlon. :]
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#26
XEo95Earth napisał(a):Tak więc już mówiłem: za kontynent uważam ląd obalny ze wszystkich stron morzami i oceanami oraz ewentualnie połączony z innymi lądami przesmykami (Eurazja, Australia i Oceania, Afryka, dwie Ameryki, Antarktyda).
Hawaje to z pińć kontynentów będzie Język
Wydaje się, że nie można rozprawiać filozoficznie nie oglądając się przy tym na odkrycia naukowe, bo się zrobi z tego intelektualny pierdolnik. — Palmer Eldritch
Absence of evidence is evidence of absence. – Eliezer Yudkowsky
If it disagrees with experiment, it's wrong. — Richard Feynman
學而不思則罔,思而不學則殆。 / 己所不欲,勿施于人。 ~ 孔夫子
Science will win because it works. — Stephen Hawking
Science. It works, bitches. — Randall Munroe


Odpowiedz
#27
Zapominałem o tym napisać bo myślałem że to dla was oczywiste. Zapomniałem dodać że powinien mieć co najmniej z kilka km kwadratowych.
Odpowiedz
#28
http://pl.wikipedia.org/wiki/Svalbard

Ponad 62k km^2. Kontynent Svalbardzki niech żyje nam!
Odpowiedz
#29
Jezu!!!Co sie ze mną dzieje???Zapomniałem napisać ,,milionów".
Odpowiedz
#30
XEo95Earth napisał(a):Zapominałem o tym napisać bo myślałem że to dla was oczywiste. Zapomniałem dodać że powinien mieć co najmniej z kilka km kwadratowych.

Ni3edch żyja kilmetry kwadrotowe po chguj czqas.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#31
Spróbujmy tak! Kontynent - obszar lądu o powierzchni powyżej 5 000 000 kilometrów kwadratowych, z własną płytą kontynentalną, oddzielony od innych obszarów lądu morzami (Morze Kaspijskie zaliczamy do mórz, a nie do jezior) lub działami wodnymi, przy czym maksymalna łączna długość działów wodnych mierzonych "cyrklem" kilometrowym nie może być dłuższa niż 20% minimalnej łącznej długości linii brzegowej zmierzonej w sposób analogiczny, wraz z wyspami położonymi na szelfie przylegającymi do tego kontynentu.
Pozdrawiam JG
Odpowiedz
#32
Trochę to skomplikowane. Ostateczna moja wersja: za kontynent uważam ląd o powierzchni co najmniej kilka mln kilometrów kwadratowych, oblany ze wszystkich stron morzami i oceanami oraz ewentualnie połączony z innymi lądami przesmykami.
Odpowiedz
#33
Co to jest przesmyk?

Do jakich kontynentów kwalifikować wyspy? (Przypominam - temat brzmi "podział", więc te wyspy też trzeba między kontynenty przydzielić - inaczej UK nie będzie w Europie/Eurazji!)
Wydaje się, że nie można rozprawiać filozoficznie nie oglądając się przy tym na odkrycia naukowe, bo się zrobi z tego intelektualny pierdolnik. — Palmer Eldritch
Absence of evidence is evidence of absence. – Eliezer Yudkowsky
If it disagrees with experiment, it's wrong. — Richard Feynman
學而不思則罔,思而不學則殆。 / 己所不欲,勿施于人。 ~ 孔夫子
Science will win because it works. — Stephen Hawking
Science. It works, bitches. — Randall Munroe


Odpowiedz
#34
Windziarz napisał(a):Co to jest przesmyk?
Przesmyk (międzymorze, istm) - wąski pas lądu łączący dwa większe obszary lądowe, oddzielający od siebie dwa morza lub oceany.

Cytat:Do jakich kontynentów kwalifikować wyspy? (Przypominam - temat brzmi "podział", więc te wyspy też trzeba między kontynenty przydzielić - inaczej UK nie będzie w Europie/Eurazji!)
Wyspy powinno się uznawać za część kontynentów. Powinno się je przyporządowywać kontynentowi który jest najbliżej (UK do Europy, Grenlandia do Ameryki Płn.) lub z którym dzieli płytę tektoniczną (Islandia do Europy).
Odpowiedz
#35
XEo95Earth napisał(a):Wyspy powinno się uznawać za część kontynentów. Powinno się je przyporządowywać kontynentowi który jest najbliżej (UK do Europy, Grenlandia do Ameryki Płn.) lub z którym dzieli płytę tektoniczną (Islandia do Europy).

Co to znaczy powinny?A obecnie nie uznawane za część kontynentów? Stanowią może osobny zbiór. BTW to wy tutaj jakieś podreczniki nowej gegografii piszecie czy coś?
Ciekawostka: Do około roku 1730 za wschdonią granicę Europy uznawano rzekę Don.A tereny na wschód stanowiły już Azję
Tu ne cede malis
Odpowiedz
#36
Cytat:Jezu!!!Co sie ze mną dzieje???Zapomniałem napisać ,,milionów".
A Grenlandia?


Proponuję podział na 3 kontynety
-Eurajafrykę
-Amerykę
-Antarktydę

i jeden ocena (wszędzie jest woda, bez sensu to dzielić)

Ale serio jest sobie jakiś podział (ale kilka równolegle funkcjonujących)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kontynent
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ocean

Jest to podział umowny historyczny. Nie da się zrobić podziału lepszego, można się tylko inaczej umówić że robimy nową teorię kontynentów czy coś i zrobić nawet z Grenlandii kontynent . Ale to nic do wiedzy świata nie wniesie. Nie sądzę by coś ułatwiło.

O osobiście jestem przyzwyczajony do 7 kontynentów i 3 oceanów.
Ktoś może mieć inaczej i ok.
Mamy robić jakiś komitet centralnego planowania jedynie słusznych nazw i podziałów
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości