To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zjawisko "aborcji" a europejska zapaść demograficzna.
A w Polsce jest jeszcze śmieszniej, bo ta zamożność jest całkowicie pozorowana, można ją nazwać naśladownictwem Zachodu, w myśl zasady "zastaw się a postaw się".

Przecież daleko nam do poziomu życia Niemców, Anglików, czy Amerykanów. Zarabiamy zasadniczo między 300 a 1000 euro, co za Odrą (i Nysą Łużycką) wygląda na jakiś żart. 1000 euro to u nich wynosi zasiłek za nieruszanie dupy z domu...

Czyli wychodzi na to, że ani nie rodzą się u nas dzieci (co jest domeną krajów biednych), ani nie mamy pieniędzy (co jak wiadomo przytrafia się bogatym). :lol2:
Odpowiedz
Forge napisał(a):Problem kary i sprawiedliwości zostawmy na inną dyskusję, wymaga znacznie dłuższego omawiania... Nie na niego tu miejsce.

No właśnie to pisałem - dyskutujemy o moralności danego czynu, a nie o karze za jego popełnienie.

Forge napisał(a):Jest złe, ale jest automatycznie rozgrzeszane, jako konieczny wybór mniejszego zła.

O to mi chodziło. Istnieje więc mniejsze zło. Co za tym idzie mogę zgodzić się z Twoim dogmatem (ba, idę dalej - zniszczenie jakiegokolwiek życia jest złem. Nie widzę podstaw by ludzkie stawiać nad inne życie.) Teraz powstaje więc kwestia, czy przypadek o którym rozmawiamy to nie jest konieczność wybrania mniejszego zła. Moim zdaniem tak.

Forge napisał(a):Ale o co chodzi?

Jak to o co? Chodzi o to, że odpowiedzialnym czynem nie jest wzięcie na siebie obowiązku - to może być czyn heroiczny, ale to jeszcze nie czyni go odpowiedzialnym. Czyn jest odpowiedzialny, gdy wg dostępnych danych obowiązek może zostać zrealizowany - w przeciwnym razie uprawiamy hochsztaplerkę, jak w przykładzie z pracownikiem.

Aktem odpowiedzialności jest zadbanie o przeżycie dziecka, zapewnienie mu życia. Następnie dopiero mniej lub bardziej "godziwych" warunków do tego życia. Ograniczasz wymogi dla uznania czynu za odpowiedzialny do dobrych chęci - a jak widać z definicji, odpowiedzialność czynu nie wynika z dobrych chęci, lecz z realnej oceny możliwości.

Forge napisał(a):Mojwa pisała wcześniej o czymś innym - nie chce być zmuszana do rodzenia dziecka. Chce decydować o czyjejś śmierci z powodu własnej wygody, komfortu psychicznego. Uważam coś takiego za akt nieodpowiedzialności, gdyż nie zwraca ono uwagę na zachowanie życia dziecka (zapewnienie mu życia aktem odpowiedzialności) a przekłada się nad to jakość swojego życia. Takie coś uważam za godne pogardy przez każdego zdrowego (czyt: ceniącego życie) człowieka.

To już Twoja interpretacja wypowiedzi Mojwy. Ponownie zaznaczam, że ograniczasz pojęcie odpowiedzialności do dobrych chęci, a definicja tego nie uzasadnia. Heroiczność czynu nie równa się jego odpowiedzialności.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Cytat:Teraz powstaje więc kwestia, czy przypadek o którym rozmawiamy to nie jest konieczność wybrania mniejszego zła. Moim zdaniem tak.
Jaki przypadek? Mojwy? Wątpię, że dziewczyna nie możliwości zapewnienia życia dziecku - no, chyba, że pisze do nas z Kongo. W Polsce są domy dziecka, są okna życia, dziecko można zostawić też w szpitalu.

Cytat:Ograniczasz wymogi dla uznania czynu za odpowiedzialny do dobrych chęci - a jak widać z definicji, odpowiedzialność czynu nie wynika z dobrych chęci, lecz z realnej oceny możliwości.
Skąd ten wniosek? Ja tylko mówię, że możliwości są, a chęci brak. Jak tego nie potępiać?
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
Forge napisał(a):Jaki przypadek? Mojwy? Wątpię, że dziewczyna nie możliwości zapewnienia życia dziecku - no, chyba, że pisze do nas z Kongo. W Polsce są domy dziecka, są okna życia, dziecko można zostawić też w szpitalu.

Oczywiście, że nie Mojwy. Nie wiemy nic o niej, więc nie możemy jej oceniać.

Mówimy o abstrakcyjnym przypadku aborcji i odpowiedzialności takiego czynu.

Jakie są składniki niezbędne dla godnego życia, Twoim zdaniem?

Forge napisał(a):Skąd ten wniosek? Ja tylko mówię, że możliwości są, a chęci brak. Jak tego nie potępiać?

O możliwościach nie pisałeś. Właśnie próbuję ustalić co rozumiesz przez godne życie o którym pisałeś. Pisałeś, że chęci starczą, by czyn był odpowiedzialny.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Jakoś tak sie dziwnie składa,że n/tem aborcji najczęściej dyskutuja mężczyżni.Zdarza się że rola mężczyzny ogranicza się do zapłodnienia,a potem dziewczyno -radź sobie sama.Ale nie tylko o tym chcę napisać. Jeżeli - aborcja to tylko w skrajnych przypadkach,ale czy ktoś z Was mógł by na chwilę wczuć się w sytuację dziewczyny zgwałconej,od której wymaga się donoszenia takiej ciąży i dodatkowo wychowywania tak poczętego dziecka?Kto z Was panowie,dla których tak ważna jest pewność ojcowstwa,mógł by będąc taką matką,nie patrzeć na to dziecko przez pryzmat ojca-gwałciciela i doszukiwac się podobieństw?Który z Was zamieni się rolami z taką kobietą? Jak to jest,że tatusiowie unikają płacenia [często groszy] na własne dzieci?Jak to jest,że tak łatwo się decyduje o kimś ,nie przeżywszy takiej traumy?
Nie zrozumcie mnie źle-nie jestem wrogiem mężczyzn,ale sporo przeżyłam,sporo dostałam "w dupę" od życia i wiem o czym mówię.Kobiety to też nie same anioły -wiem,ale większość odpowiedzialności spada właśnie na kobiety i dlatego tak mnie denerwują dyskusje n/tem co powinna lub czego nie powinna zrobić kobieta.A przecież odpowiedzialnośc powinna być równo rozłożona .
Odpowiedz
grakuz46 napisał(a):A przecież odpowiedzialnośc powinna być równo rozłożona .
I ja się z tobą jak najbardziej zgadzam, to ,że to kobieta nosi dziecko nie znaczy ,że jest tylko jej. Sama go nie zrobiła, dlatego odpowiedzialność ponosi też facet.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
@ADMINISTRACJO FORUM: Może ktoś wydzieli naszą rozmowę z Socjopatą? "Aborcja a kwestia odpowiedzialności" czy coś.

@grakuz46: to, o czym mówisz, było już rozważane na forum. Ba, cały czas jest. Co najmniej trzeci wątek o aborcji prowadzimy Język

@Socjopata1:
Cytat:Jakie są składniki niezbędne dla godnego życia, Twoim zdaniem?
To nieistotne jak to wygląda wg mnie. Ale jeśli dziecko może przeżyć, uzyskać świadomość i samoświadomość, tyle wg mnie wystarczy. Takie dylematy to raczej w Afryce; a w Europie nie powinniśmy mieć tego problemu, nie w tych czasach.
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
Do Administratora---- b. przepraszam,ale przyznać muszę,że nie przeczytalam wszystkich wypowiedzi na forach.Dzięki za uwagę !
Odpowiedz
Forge napisał(a):@Socjopata1:
To nieistotne jak to wygląda wg mnie. Ale jeśli dziecko może przeżyć, uzyskać świadomość i samoświadomość, tyle wg mnie wystarczy. Takie dylematy to raczej w Afryce; a w Europie nie powinniśmy mieć tego problemu, nie w tych czasach.

Istotne jeśli twierdzisz, że urodzenie dziecka w przypadku niechcianej ciąży jest czynem odpowiedzialnym, a o tym właśnie dyskutujemy.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Forge napisał(a):Jaki przypadek? Mojwy? Wątpię, że dziewczyna nie możliwości zapewnienia życia dziecku - no, chyba, że pisze do nas z Kongo. W Polsce są domy dziecka, są okna życia, dziecko można zostawić też w szpitalu.
Wydawać dziecko na świat aby je potem oddać do domu dziecka, porzucić?! I to wszystko dla jakichś fobii związanych z kilkoma komórkami?!
Cóż dla mnie to bardzo niemoralne, nieodpowiedzialne, złe i głupie. W mojej opinii, aby było moralnie, należy usunąć ciążę i ewentualnie zajść ponownie w odpowiednim czasie, z odpowiednią osobą a nie:
-marnować rok życia
-porzucić dziecko
-być z siebie dumnym, że ocaliło się zygotę
-wtedy to dopiero inna osoba płaci swoim życiem cenę za nasze nieodpowiedzialne, dewockie zachowanie
W chrześcijaństwie najbardziej lubię to, że nie jest islamem - Pat Condell
Odpowiedz
Cytat:Istotne jeśli twierdzisz, że urodzenie dziecka w przypadku niechcianej ciąży jest czynem odpowiedzialnym, a o tym właśnie dyskutujemy.
Jest, gdyż pozwala przeżyć - a życie jest zawsze lepsze od śmierci, bądź od czyjejś niewygody. A kogo abortują, ten nie żyje.
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
Forge napisał(a):Jest, gdyż pozwala przeżyć - a życie jest zawsze lepsze od śmierci, bądź od czyjejś niewygody. A kogo abortują, ten nie żyje.

Co Ty pieprzysz? Nie wiesz o tym, że są ludzie, którzy wiedzą lepiej od zainteresowanego co jest dla niego najlepsze? Po chuj decydować ci o tym co masz robić, po chuj ci decydować o tym czy masz żyć? Kto inny wie to lepiej od ciebie. Oczywiście mordując cię, powie ci, że to nie jest przejaw jego skrajnego egoizmu, a rozsądna i przemyślana decyzja.

A poważniej. Nie lubię hipokryzji. Jak się człowiek za coś bierze, to powinien robić to z głową, a nie z główką. Seks to piękna sprawa i warto to robić dla przyjemności, ale warto też wiedzieć, że ta przyjemność to nie jest taki chillout jak wypicie kilku piwek, bo to drugie wiąże się najwyżej z kacem, który jest konsekwencją dla samego zainteresowanego. Konsekwencje swoich czynów warto znać, unikanie ich to zwykłe tchórzostwo. Nawet w dużo bardziej luźnych kwestiach. Tylko o ile w luźnych kwestiach można położyć na to laskę, o tyle pogarda dla ludzkiego życia jest czymś moralnie obrzydliwym. I jak najbardziej zasługuje na ostrą krytykę.
Odpowiedz
sychu napisał(a):Wydawać dziecko na świat aby je potem oddać do domu dziecka, porzucić?! I to wszystko dla jakichś fobii związanych z kilkoma komórkami?!
Cóż dla mnie to bardzo niemoralne, nieodpowiedzialne, złe i głupie. W mojej opinii, aby było moralnie, należy usunąć ciążę i ewentualnie zajść ponownie w odpowiednim czasie, z odpowiednią osobą a nie:
-marnować rok życia
-porzucić dziecko
-być z siebie dumnym, że ocaliło się zygotę
-wtedy to dopiero inna osoba płaci swoim życiem cenę za nasze nieodpowiedzialne, dewockie zachowanie
Nie wiedziałem, że w domach dziecka i rodzinach zastępczych przebywają zygoty...
Masz jakiegoś linka?
Odpowiedz
Forge napisał(a):Jest, gdyż pozwala przeżyć - a życie jest zawsze lepsze od śmierci, bądź od czyjejś niewygody. A kogo abortują, ten nie żyje.

Czyli jakiekolwiek życie jest godnym życiem, a więc wydanie na świat potomstwa jest zawsze przyjęciem na siebie zobowiązania dbania o dziecko, niezależnie od tego co z nim się stanie?

kkap napisał(a):Co Ty pieprzysz? Nie wiesz o tym, że są ludzie, którzy wiedzą lepiej od zainteresowanego co jest dla niego najlepsze? Po chuj decydować ci o tym co masz robić, po chuj ci decydować o tym czy masz żyć? Kto inny wie to lepiej od ciebie. Oczywiście mordując cię, powie ci, że to nie jest przejaw jego skrajnego egoizmu, a rozsądna i przemyślana decyzja.

Wracasz do formy, co? :razz: Zwracam uwagę na fakt, że w momencie podejmowania decyzji o aborcji "zainteresowany" nie jest w stanie nawet beknąć, a co dopiero podjąć jakąś decyzję. Wrócę do tej kwestii, gdy Forge odpowie na moje pytanie.


kkap napisał(a):pogarda dla ludzkiego życia jest czymś moralnie obrzydliwym. I jak najbardziej zasługuje na ostrą krytykę.

Gdzie dostrzegłeś w moich wypowiedziach pogardę dla ludzkiego życia? Zaznaczyłem w przypływie niespotykanej u mnie otwartości, że zniszczenie każdego życia (nie tylko ludzkiego) jest dla mnie złem.

@ Palmer - zwracam Twoją uwagę na fakt, że dzieci w domach dziecka nie są poddawane aborcji, więc nie mogą też być przed nią chronione. Z tego wynika jasno, że Twój komentarz nie dotyczy tego co napisał sychu.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
grakuz46 napisał(a):Ja niestety mieszkam w Polsce "B" i zubożenie społeczeństwa jest widoczne.

Zubożenie w porównaniu z czym?


Cytat:
Zdarza się że rola mężczyzny ogranicza się do zapłodnienia,a potem dziewczyno -radź sobie sama.

Skoroś sobie takiego faceta wybrała, to sobie radź Smutny Selekcja naturalna. Dobór płciowy :]



Palmer

Cytat:Przecież daleko nam do poziomu życia Niemców

Niecałe dwa razy raptem. W 1989 roku było to trzy razy (i to wliczając NRD)
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
Cytat:Czyli jakiekolwiek życie jest godnym życiem, a więc wydanie na świat potomstwa jest zawsze przyjęciem na siebie zobowiązania dbania o dziecko, niezależnie od tego co z nim się stanie?
Na to wygląda.
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
Pilaster -- to typowe---umyć rączki---radź sobie sama,bo wybrałaś?-włącz myślenie!
Odpowiedz
Forge napisał(a):Na to wygląda.

Czyli ta kobieta zachowała się odpowiedzialnie?

http://gorzow.gazeta.pl/gorzow/1,36844,4671054.html

Jeśli tak nie jestem w stanie zrozumieć Twoich poglądów.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Socjopata1 napisał(a):Czyli ta kobieta zachowała się odpowiedzialnie?

http://gorzow.gazeta.pl/gorzow/1,36844,4671054.html

Jeśli tak nie jestem w stanie zrozumieć Twoich poglądów.
Zrobiła "aborcję postnatalną". To niezgodne z poglądami przeciwników skrobanek.
Odpowiedz
Aborcja (łac. abortio – poronienie) – usunięcie ciąży[1]

Tak tylko przypominam o czym dyskutujemy.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości