Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki :P
Poszukuję dobrych książek z zakresu psychologi, sugestii, hipnozy, zimnego odczytu. Możecie mi coś polecić?
Odpowiedz
Czyli, w zasadzie, poszukujesz parapsychologii?
Daruj sobie, szkoda Twojej głowy... Uśmiech
Odpowiedz
Przecież zimny odczyt, to technika która całkowicie ośmiesza parapsychologię Oczko
Odpowiedz
Dla wiedzących o co chodzi, owszem, ośmiesza. Dla motłochu może mieć mało zabawne konsekwencje. :/
Nie chcę przez to powiedzieć, że uważam Pure za motłoch, przeciwnie, ale takie połączenie jakie zaprezentował: sugestia, hipnoza, zimny odczyt, może się źle skończyć dla słabszej psychiki.
Odpowiedz
Nie chcę zostać jakimś wywoływaczem duchów czy coś w tym rodzaju Duży uśmiech Chcę porostu wiedzieć jak to działa
W sumie wiem jak to działa Język ale chcę to poznać od podstaw
Odpowiedz
Palmer Eldritch napisał(a):Dla wiedzących o co chodzi, owszem, ośmiesza. Dla motłochu może mieć mało zabawne konsekwencje. :/
Nie chcę przez to powiedzieć, że uważam Pure za motłoch, przeciwnie, ale takie połączenie jakie zaprezentował: sugestia, hipnoza, zimny odczyt, może się źle skończyć dla słabszej psychiki.

E tam, lepiej przeczytać w książce, niż pozostać na poziomie psychologicznych porad Życia na Gorąco Oczko
Odpowiedz
'Sztuczki umysłu' Derrena Browna
Może być?
Wydaje się, że nie można rozprawiać filozoficznie nie oglądając się przy tym na odkrycia naukowe, bo się zrobi z tego intelektualny pierdolnik. — Palmer Eldritch
Absence of evidence is evidence of absence. – Eliezer Yudkowsky
If it disagrees with experiment, it's wrong. — Richard Feynman
學而不思則罔,思而不學則殆。 / 己所不欲,勿施于人。 ~ 孔夫子
Science will win because it works. — Stephen Hawking
Science. It works, bitches. — Randall Munroe

Odpowiedz
Zakazana retoryka Gloria Beck.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
Pure napisał(a):Nie chcę zostać jakimś wywoływaczem duchów czy coś w tym rodzaju Duży uśmiech Chcę porostu wiedzieć jak to działa
W sumie wiem jak to działa Język ale chcę to poznać od podstaw
Podstawą jest to, że najpierw Ciebie w to wkręcają, byś później Ty wkręcał kolejnych. Memy się rozprzestrzeniają, ot co. :p
Odpowiedz
Nie wiem dlaczego uważasz że daję się w cokolwiek wkręcać. Po prostu jest to moje zainteresowanie. Nie wiem dlaczego uważasz ze to może się źle skonczyć. Wiem jak działa parapsychologia i nie ma tu nic paranormalnego. Myślisz że ja wierzę w duchy albo jakieś magiczne zdolności?
Odpowiedz
Pure napisał(a):Nie wiem dlaczego uważasz że daję się w cokolwiek wkręcać. Po prostu jest to moje zainteresowanie. Nie wiem dlaczego uważasz ze to może się źle skonczyć. Wiem jak działa parapsychologia i nie ma tu nic paranormalnego.

Zimny odczyt ma tyle wspólnego z parapsychologią co rower ze świnią. :] A w ogóle, na co Ci książki? Ten temat nie jest jak rzeka. Łatwy do ogarnięcia. Wszystko znajdziesz w necie.

Pure napisał(a):Myślisz że ja wierzę w duchy albo jakieś magiczne zdolności?

A to już jest Twój problem. ^^ I nie chwal się, bo nie ma czym! Uśmiech
Odpowiedz
Nie musisz wierzyć w duchy, żeby uwierzyć w zabobony.
Odpowiedz
Palmer Eldritch napisał(a):Nie musisz wierzyć w duchy, żeby uwierzyć w zabobony.

Nie musisz nawet wierzyć w Boga, żeby grudniowe wieczory spędzać w ciepłym świetle choinki. Ot, się dzieje. ^^
Odpowiedz
Od cienia choinki mało kogo wyważą do psychuszki.
Odpowiedz
Palmer Eldritch napisał(a):Od cienia choinki mało kogo wyważą do psychuszki.

A tak! Bo ta psychoza jest w naszym państwie mile widziana! Duży uśmiech
Odpowiedz
No mądre to nie jest - drzewo ścinać, do domu przywozić, a potem wyrzucać przez balkon.
Ale choinki do psychoz nie prowadzą (chyba?). Uśmiech
Odpowiedz
Pure napisał(a):Wiem jak działa parapsychologia i nie ma tu nic paranormalnego.
a jednak
http://pl.wikipedia.org/wiki/Parapsychologia
Cieluch napisał(a):Zimny odczyt ma tyle wspólnego z parapsychologią co rower ze świnią.
świnka Peppa:
http://i.ytimg.com/vi/atUOOsfLg3w/0.jpg
Odpowiedz
Witam. Co do zimnego odczytu jasno wytłumaczył o co chodzi La Vey w "Szatańskiej czarownicy"
A kiedy strzyżesz owieczki, opowiadaj im bajeczki.

God was never on your side.
Odpowiedz
Wolę jdnak jego poprzednika Crawleya jeżeli już się bawić w szmatanizm...
Zimny odczyt czym jest jak nie psychologią? Techniki manipulacji , nic więcej.
"Chociażbym chodził ciemną doliną zła się nie ulęknę, bo będę w niej największym skurwysynem" (Ps23,4 vs forum postapo)[url=http://blog.wiara.pl/alla86/2007/04/27/chociazbym-chodzil-ciemna-dolina-zla-sie-nie-ulekne-bo-ty-jestes-ze-mna-ps234/][/url]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości