Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Czym jest satanizm", czyli henohiański a lingwist
#1
Cytat:Początkami satanizmu były klucze henohiańskie. Henohiański to korzenie łaciny i hebrajskiego, jest starszy od sanskrytu. Kilka tysięcy lat póżniej pewien król znaczył zakony templariuszy na mapie. Z połączenia wszystkich punktów na mapie powstał pentagram.

Rzecz jasna, mam na dzieję, że autor artykułu nie mówił tego poważnie. Język henohiański, znany też jako enochijski, powstał w 16 wieku jako tajemny język okultystyczny stworzony przez Johna Dee. Język był rzekomo objawiony przez aniołów.

Lingwistycznie, enochijski nie ma nic wspólnego z łaciną i sanskrytem.* On sam, a szczególnie jego alfabet, jest ponoć zainnspirowany językiem etiopskim (Ge'ez). Sam język nie jest znany do tego stopnia, że nieznana jest jego wymowa. Jego alfabet był raczej sylabariuszem, tj. przedstawiał sylaby, nie głoski.

* Łacina i hebrajski nie mają też wspólnych korzeni. Jeden jest językiem indoeuropejskim, drugi semickim, łączy je jedynie alfabet, pochodzący z fenickiego (jak większość alfabetów i abdżadów czyli alfabetów spółgłoskowych).

To tyle moich lingwistycznych dygresji. Język
Odpowiedz
#2
Square napisał(a):Rzecz jasna, mam na dzieję, że autor artykułu nie mówił tego poważnie.

To oczywiste że nie było to na powaznie. Ale takie niepowazne stwierdzenie ma swoje korzenie w tym samym co całkiem poważna/niepoważna wiara w godforme Cthulhu w magii chaosu. "Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone." Żyjemy w czasie apokalipsy. Pandaemoneon. Era Szatana. "Ciekawe czasy" [z chińskiej klątwy]. Duży uśmiech
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
#3
jasne że poważnie nie mówił bo to propaganda a nie nauka...
tu nie liczy się prawda.

Odpowiedz
#4
XXy napisał(a):jasne że poważnie nie mówił bo to propaganda a nie nauka...
tu nie liczy się prawda.

Prawda? Jaka "prawda" do jasnej cholery? Nie ma żadnej propagandy. Każdy myslący i oczytany człowiek odkryje to od razu. Co innego jak jest się przeżartym to the core przez swoją ideologię... wtedy wszystko inne wydaje się wrogą propagandą.
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
#5
zgodność myśli z rzeczywistością! Język Język Język

Rothein napisał(a):przeżartym to the core przez swoją ideologię...
żebym ja chociaż znał tę swoją ideologie...
(nie dał bym jej żyć!)

Odpowiedz
#6
Cytat:Każdy myslący i oczytany człowiek odkryje to od razu.

Pewnie. Tak jak z religią. W sumie to czemu nie pozwolić Rydzykowi paplać co chce o antysemityzmie i nienawiści, każdy oczytany zrozumie to od razu Język

A prawda to prawda. Albo się pisze prawdę, albo nie. Jeżeli ktoś chce żeby brano satanizm poważnie, niech nie wciska głupot o przodkach sanskrytu i hebrajskiego.
Odpowiedz
#7
ale jak jesteś:
Rothein napisał(a):przeżartym to the core przez swoją ideologię
to prawdę masz wdu.. no w duszy masz prawdę i nikt cię nie przekona że może być inaczej! :wink:

Odpowiedz
#8
Square napisał(a):W sumie to czemu nie pozwolić Rydzykowi paplać co chce o antysemityzmie i nienawiści, każdy oczytany zrozumie to od razu

No właśnie. Oczytany i myślący człowiek pojmie od razu jakim "biznesmenem" jest ojczulek dyrektor. Na nienawiści wzbudzanej w ciemniakach można krocie zarobić, i ojczulek jest tego przykładem. A to czy powinno sie mu na to pozwalać czy nie, to już problem zupełnie innego kalibru Uśmiech Maybach i władza absolutna nad rzędem zer to pokusa całkiem sobie Duży uśmiech

Square napisał(a):A prawda to prawda. Albo się pisze prawdę, albo nie.

"To co daje się pomysleć, nie może być prawdą" F. Nietzsche. Co dopiero pisać "prawde". Język
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości