To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
survival - sztuka przetrwania - ogien
#1
Witam!

Od jakiegos czasu siedze troche w tym temacie, i zastanawiam sie jak zrobic krzesiwo. Chce skorzystac z krzemienia pasiastego ( mialem pewien spory problem ze zdobyciem takiego - wymagalo to podrozy do sandomierza i szukania jakiegos nieobrobionego kawalka), i starego pordzewialego pilnika.

Ponoc idzie to wykonac. Probowalem pocierac krzemieniem o powierzchnie pilnika, ale to nic nie daje. Ma ktos jakis pomysl?

Dodam ze ten stary pilnik pochodzi z jakiegos zlomu, gdzie dosyc dlugo lezal - warstwa rdzy jest dosc spora. Probowalem wata stalowa zdjac warstwe wierzchnia.Co prawda odslonilem zabki na pilniku. Ale nadal nic to nie dalo...

Hm...

Ktos pomoze?

A moze przeciać pile na pol, i sprobowac "przekrojem" pily krzesac?
Odpowiedz
#2
Najlepiej udać sie do pierwszego z brzegu sklepu myśliwskiego i... albo nie. Dupa tam łazić - na allegro sobie zamów.
Odpowiedz
#3
Ale o so chodzi? jak znajdziesz się na bezludnej wyspie i chcesz usmażyć małpę to masz zapierdalać do Sandomierza po krzemień, a potem znaleźć wytwór cywilizacji - stary pilnik? To się chyba mija z celem.

P.S. Nie wiem czy na bezludnych wyspach są małpy i nie patrz na mój avatar!
"Przypadkowa przechadzka po szpitalu wariatów pokazuje, że wiara nie dowodzi niczego" - Heinrich Heine
Odpowiedz
#4
Chce poznac rozne sposoby wytwarzania ognia... Na wariant z wyspa mam opracowany luk ogniowy.
Odpowiedz
#5
To kup sobie krzesiwo, rozbierz na czynniki pierwsze i będziesz wiedział. Albo wpisz w guglach "jak zrobić krzesiwo".
Odpowiedz
#6
Tronik napisał(a):Chce poznac rozne sposoby wytwarzania ognia... Na wariant z wyspa mam opracowany luk ogniowy.
Koleś, gdzie Ty żyjesz? Widzisz REALNĄ potrzebę poznania tylu sposobów uzyskania ognia i w ogóle sztuki surwiwalu? W wyniku jakiejś globalnej katastrofy i tak wszyscy zginiemy;]. Pozdrawiam.


mong napisał(a):To kup sobie krzesiwo, rozbierz na czynniki pierwsze i będziesz wiedział. Albo wpisz w guglach "jak zrobić krzesiwo".
To jest myśl!Duży uśmiech
nr GG: 960611 - napisałbym, że "dla spragnionych kazika", ale nie chciałem być tak prostolinijny:]

__________________________________________
"Rock'n'roll umarł.
Rock jest mar-
__________________________________________
Odpowiedz
#7
Nigdy nic nie wiadomo, a jesli na przyklad zbierajac grzyby - zgubie sie w lesie? Albo gdzies w górach?
Odpowiedz
#8
Tronik napisał(a):Nigdy nic nie wiadomo, a jesli na przyklad zbierajac grzyby - zgubie sie w lesie? Albo gdzies w górach?

To obierzesz jakikolwiek kierunek i idąc w tymże kierunku, w Polsce, nie minie 12 godzin (to jest chybamax, dla pechowów) i znajdziesz albo wiochę albo dojdziesz do drogi.
Odpowiedz
#9
A nie mozna czegos takiego zrobic po prostu z ciekawosci i dla zabawy?
Odpowiedz
#10
Tronik napisał(a):Chce skorzystac z krzemienia pasiastego ( mialem pewien spory problem ze zdobyciem takiego - wymagalo to podrozy do sandomierza i szukania jakiegos nieobrobionego kawalka), i starego pordzewialego pilnika.

Ponoc idzie to wykonac. Probowalem pocierac krzemieniem o powierzchnie pilnika, ale to nic nie daje. Ma ktos jakis pomysl?

Ja mam.
Usuń rdzę i nie pocieraj, a uderzaj. Iskry łap do uprzednio wysuszonej rozpałki, np. trocin.
Wydaje się, że nie można rozprawiać filozoficznie nie oglądając się przy tym na odkrycia naukowe, bo się zrobi z tego intelektualny pierdolnik. — Palmer Eldritch
Absence of evidence is evidence of absence. – Eliezer Yudkowsky
If it disagrees with experiment, it's wrong. — Richard Feynman
學而不思則罔,思而不學則殆。 / 己所不欲,勿施于人。 ~ 孔夫子
Science will win because it works. — Stephen Hawking
Science. It works, bitches. — Randall Munroe


Odpowiedz
#11
Tronik napisał(a):A nie mozna czegos takiego zrobic po prostu z ciekawosci i dla zabawy?
Można, ale tego wcześniej nie napisałeś.:]
nr GG: 960611 - napisałbym, że "dla spragnionych kazika", ale nie chciałem być tak prostolinijny:]

__________________________________________
"Rock'n'roll umarł.
Rock jest mar-
__________________________________________
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości