To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ziobro i jego zmiany w korporacjach prawniczych
#1
blasphemic napisał(a):Co by nie mówić o Ziobrze ale jego akcja przeciwko korporacjom prawniczym była bardzo potrzebna.

A w jej rezultacie korporacje nadal istnieją i mają się dobrze. Nie zmieniło się literalnie NIC.

Podobnie w innych "sztandarowych" sprawach PiSu. Dużo szumu, propagandowego bełkotu i zero realnych wyników. Nawet swojej ukochanej lustracji nie dali rady przeprowadzić Smutny

Tam, gdzie PiS mimo wszystko zdoałała coś realnie uczynić, to tylko z małpią złośliwością utrudniac życie obywatelom, np zakazując robienia zakupów w robotnicze święto 1 maja Smutny


Oto wydzielony temat o Ziobrze i korporacjach prawniczych. Zapraszam do dyskusji na ten temat. M.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#2
pilaster napisał(a):A w jej rezultacie korporacje nadal istnieją i mają się dobrze. Nie zmieniło się literalnie NIC.

Nie, nie jestem pewien ale chyba udało się im poluzować trochę system. Tak mi się wydaje, ale mogę się mylić. W tamtych czasach mniej interesowałem się polityką.

Ile ja bym dał by znaleźć sojusznika do rozbicia układu Uprawnień Budowlanych.... Polska jest jedynym znanym mi krajem gdzie takie cudo istnieje. Teraz przejęte przez korporację PIIB -masakra
Odpowiedz
#3
Tak się składa, że zasady egzaminów na aplikacje mocno się zmieniły - jest łatwiej się dostać. W zeszłym roku przybyło 10 tys. aplikantów, w tym 3 tys. Pogubiłem się trochę kto co wprowadził, bo tego nie śledzę, ale te zmiany w egzaminach to chyba jest faktycznie jeszcze spuścizna PiS, ale głowy sobie uciąć nie dam, a sprawdzać mi się nie chce:p
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#4
OK, Mea Culpa. Widzę że działania Ziobry w sferze aplikacji były pozorowane ale niemniej przyniosły jakiś pozytywny skutek. Minimalny ale jednak pozytywny. Tak przynajmniej w tym kontekście rozumiem "pozytywny". Sorry za off top. Koniec tematu. Inna sprawa że chciałbym poznać wasze opinie na temat zawodów regulowanych ale to w innym wątku. Wkrótce -no chyba że ktoś mnie wyręczy?
Odpowiedz
#5
Wątpię, żeby PIS w jakikolwiek sposób realnie zaszkodziło interesom korporacji. W końcu, gdyby się rzeczywiście poprawiło, to PiS i Ziobro trabiliby o tym na prawo i lewo, jako o swojej "zasłudze".

A przecież nie tylko adwokaci maja swoją korporację. Najgorsza mafia to notariusze. Czy tam się cokolwiek zmieniło?

A w korporacjach lekarskich?

A w architektonicznych?

A przeciez wystarczyłoby jedynie zlikwidowac przymus nalezenia do korporacji, ale to PiSowi nawet przez myśl nie przemknęło.. :wall:
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#6
pilaster napisał(a):Wątpię, żeby PIS w jakikolwiek sposób realnie zaszkodziło interesom korporacji. W końcu, gdyby się rzeczywiście poprawiło, to PiS i Ziobro trabiliby o tym na prawo i lewo, jako o swojej "zasłudze".

A przecież nie tylko adwokaci maja swoją korporację. Najgorsza mafia to notariusze. Czy tam się cokolwiek zmieniło?

A w korporacjach lekarskich?

A w architektonicznych?

A przeciez wystarczyłoby jedynie zlikwidowac przymus nalezenia do korporacji, ale to PiSowi nawet przez myśl nie przemknęło.. :wall:


Przez 2 lata PiS miał dokonać cudu mając przeciw sobie wszystkich, zwłaszcza opozycje PO , która sprzymierzyła się z korporacjami. To nic, że przez następne 3 lata słownie trzy, nic w te sprawie nie zrobiono. Ba, wprowadza się nowe obostrzenia tylnimi drzwiami jak przypadku agentów nieruchomości.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/2...zenie.html
Po co zakazy, nakazy, wyślizgać można inaczej i zamknąć drzwi przed konkurencją. I dzieje się to obecnie. Na zauważaniu takich zjawisk polega różnica między patologią obsesji, a rozumem.
Kiedyś komuniści , jeszcze 30 lat po wojnie zwalali niedogodności kłopoty na spadek po II RP. Ciekawe , ile lat (5 może 10 ?) wszystkiemu będą winne dwa lata rządów PiSu. Mamy tu do czynienia ze starą sztuczką komunistów powielana przez pilastra.
Odpowiedz
#7
Gladiator napisał(a):Przez 2 lata PiS miał dokonać cudu mając przeciw sobie wszystkich, zwłaszcza opozycje PO , która sprzymierzyła się z korporacjami.

Majac przeciw sobie kogo?!?!?
Czyzby nie mieli wiekszosci, z koalicjantami ktorzy chodzili na smyczy jak salonowe
pieski?
A moze to trzymane za morde media, z prywatnymi telewizjami Trwam i TVP na czele?
Trzecia mozliwoscia jest tylko nieprzejednany wrog PISu Lech Kaczynski na
stanowisku prezydenta.

:|
Odpowiedz
#8
MrL napisał(a):Majac przeciw sobie kogo?!?!?
Czyzby nie mieli wiekszosci, z koalicjantami ktorzy chodzili na smyczy jak salonowe
pieski?
A moze to trzymane za morde media, z prywatnymi telewizjami Trwam i TVP na czele?
Trzecia mozliwoscia jest tylko nieprzejednany wrog PISu Lech Kaczynski na
stanowisku prezydenta.

:|
Naprawdę tak sądzisz ? Oceniając po ogromie emocji włożonych w te parę słów, czego oczekujesz ? Kilometrowych wyjaśnień rozróżniających medialny bełkot od rzeczywistości ?
Były wielokrotnie pisane, jeśli wówczas nie przyjąłeś ich do wiadomości, nie przyjmiesz i teraz. Musiałbyś odrzucić niechęć własną i zacząć na chłodno analizować fakty, składając je w całość.
Odpowiedz
#9
Gladiator napisał(a):Naprawdę tak sądzisz ? Oceniając po ogromie emocji włożonych w te parę słów, czego oczekujesz ? Kilometrowych wyjaśnień rozróżniających medialny bełkot od rzeczywistości ?
Były wielokrotnie pisane, jeśli wówczas nie przyjąłeś ich do wiadomości, nie przyjmiesz i teraz. Musiałbyś odrzucić niechęć własną i zacząć na chłodno analizować fakty, składając je w całość.

Tyle slow, zeby napisac ze nie masz nic do powiedzenia.
Odpowiedz
#10
Gladiator,

podziwiam Twoją wierność PIS-owi. Ale skoro mowa o analizie faktów, przedstaw jakiekolwiek dobro wynikłe dla społeczeństwa w wyniku jego rządów.

Będziemy mogli się odnieść, a kto wie, może i zmienimy nasz negatywny stosunek do kaczyzmu, ukształtowany przez wraże siły na czele z TVN i GW.:p

Wracając do meritum, w 2007 lub 8 spytano mnie jak oceniam ministra Ziobrę, wówczas gwiazdę polityczną pierwszej wielkości. Odpowiedziałem wówczas, że kojarzy mi się z hunwejbinami. Podobnie jak oni, poniewierał najwyższymi autorytetami prawniczymi z tytułami profesorskimi. Upoważnił go do tego Wódz, dając poparcie dla najbardziej chamskich zachowań. Co prawda, nie zsyłał profesorów na wieś do kopania gleby, ale tylko dlatego, że budowa IV RP cóś szwankowała !

Co powinien zrobić smarkacz bez żadnego doświadczenia w zawodzie, przypadkiem sprawujący funkcję Ministra Sprawiedliwości, chcący autentycznie zreformować podległy resortowi wycinek państwa ? Według mnie, zaprosić czołowe krajowe i zagraniczne autorytety, i spytać o zdanie.

Dopiero wówczas ogłaszać wszem i wobec plan reform.

A co zrobił chłystek Ziobro ? Na konferencjach zaatakował całe środowisko prawnicze. 8O I zapowiedział, że ON zrobi z nimi porządek. Sekundował mu dzielnie pryncypał, a jego brat prezydent, dawał pokazy chamstwa po raz pierwszy odmawiając udziału w dorocznych zgromadzeniach sędziów, zawieszając ich mianowania, oraz atakując najwyższy organ drugiej władzy - Trybunał Konstytucyjny.

Co dobrego mogło z tego dla nas wyniknąć ? Gówno !

I dokładnie tak wyszło, pomijając dwa stracone lata. A problemów w wymiarze sprawiedliwości, naprawdę nie brakuje. Smutny
Odpowiedz
#11
exeter napisał
Cytat:podziwiam Twoją wierność PIS-owi. Ale skoro mowa o analizie faktów, przedstaw jakiekolwiek dobro wynikłe dla społeczeństwa w wyniku jego rządów.

Rzecz sporwadza sie do elementarnej sprawiedliwości w postrzeganiu spraw, nie poprzez pryzmat mediów.

Cytat:Będziemy mogli się odnieść, a kto wie, może i zmienimy nasz negatywny stosunek do kaczyzmu, ukształtowany przez wraże siły na czele z TVN i GW.

Jakakolwiek odpowiedź zostanie zasypane odpowiedzianmi w stylu - nie, bo było fatalnie. To kwestia ogarnięcia filozofi rządzenia. Przynajmniej za czasów PiS obnizonizono podatki, o czym przedsiebiorcy pamiętają.

Cytat:Podobnie jak oni, poniewierał najwyższymi autorytetami prawniczymi z tytułami profesorskimi. Upoważnił go do tego Wódz, dając poparcie dla najbardziej chamskich zachowań. Co prawda, nie zsyłał profesorów na wieś do kopania gleby, ale tylko dlatego, że budowa IV RP cóś szwankowała !

Przykro mi, to sie nazywa bełkot, emocjonalny krzyk, czy jak to określić. Nie ma w tym krzty meritum. Prawnicy ci najbardziej wpływowi dążą do utrzymania staus quo, a wszelkie rozmowy dotyczyłyby - co zmienić, żeby sie nic nie zmieniło. Wiekszości odpowiada skorumpowany system, w mętnej wodzie najlepiej łowić ryby. Tytuły profesorskie i "autorytety" nie chcą reform. Czasem trzeba iśc na skróty, aby nie utknąć w magmie.
Odpowiedz
#12
Gladiator,

nie chcę się spierać, dla samego sporu ! Ale epizod nazywany IV RP zasługuje na rzetelną ocenę.

Cytat:Rzecz sprowadza się elementarnej sprawiedliwości w postrzeganiu spraw.
Według mnie to zdanie "pachnie" populizmem. Mówić ludziom TO co chcą usłyszeć ! Szczególnie ludziom nie mającym wiedzy o funkcjonowaniu świata.
Dawać im proste recepty - będzie lepiej gdy MY pogonimy tych złych....i tu możesz wstawić co chcesz : kułaków, Żydów, Arabów, lekarzy, prawników czy polskojęzycznych dziennikarzy.

Ta metoda jest stara jak polityka. Kaczory mieli na kim się wzorować - Adolf H., Łukaszenka, Putin i wielu innych. Tylko co z tego ma szary obywatel ?


Cytat:Przynajmniej za czasów PIS obnizono podatki
To jedyny sensowny argument na ich korzyść. Ale przyjrzyjmy się mu bliżej.
Rząd Kaczyńskiego zachowywał się jak monarcha dbający o popularność. W czasach prosperity nie myślał o rzeczach kluczowych, czyli równoważeniu budżetu ! Wręcz przeciwnie, uchwalił sobie kotwicę Gilowskiej, czyli zgodę na deficyt 30 mld. co roku !!!
Ale rozrzucał między lud drobniaki - tu becikowe, tam obniżymy podatki. Furda tam przyszłość. Przecież Gilowska spodziewała się prosperity przez następne lata...8O

I dziś ponosimy konsekwencje tamtych decyzji. Jak pokazał bieg wydarzeń - nietrafionych. Nie ma się Kaczyński czym chwalić !

Wiesz, Ziobro nie był zainteresowany żadnymi realnymi zmianami w resorcie, a budowaniem swojej popularności. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby coś zrobił przez dwa lata !
A tak, przejdzie do historii jako autor zdania "ten Pan, już nigdy nikogo nie zabije"- o czołowym polskim kardiologu.
Odpowiedz
#13
ad exeter

Od 2007 roku minęły trzy lata, był czas dla odwrócenia niekorzystnych działań w postaci wydawania nadmiernych pieniędzy. Nie zrobiono nic , po za dalszym i zwiększonym wydawaniem. Dostrzeżenie tego faktu jest elemantarna uczciwością. Brak dostrzeżenia i zwalania wszystkiego na coś było 3-5 lat temu zaślepieniem, świadczy o niewiarygodności.

Cytat:Ta metoda jest stara jak polityka. Kaczory mieli na kim się wzorować - Adolf H., Łukaszenka, Putin i wielu innych. Tylko co z tego ma szary obywatel ?
Metoda napuszczania, kłamstw, przyrównywania do Hitlera, Stalina , słowa o bydlęciach, dorzynaniu watahy, kaczystych znalazły dzisiaj ujście. Szaleniec napompowany antypisowską retoryka zachował się podobnie jak Eligiusza Niewiadomski zabijający Gabriela Narutowicza. Przemysł nienawiści działa, ale nie na mnie.
Odpowiedz
#14
Gladiator,

Cytat:zwalanie na coś co było 3-5 lat temu....świadczy o niewiarygodności
Nie chce mi się wierzyć, że tak nie rozumiesz wydarzeń politycznych. Smutny Jakie 3-5 lat temu ? 8O Układ władzy zmienił się dopiero w wyniku katastrofy smoleńskiej ! Wcześniej rząd Tuska miał pełną nienawiści opozycję i prezydenta - szefa "rządu na uchodźstwie".

Przypomnij sobie - w latach 2005-7 kluczowe dla PIS-u ustrojowe ustawy, przyjmowano w Parlamencie przy pełnym poparciu PO ! Mówię o powołaniu CBA, ustawie lustracyjnej i obniżeniu podatków !

Pytasz co rząd zrobił w tak niekorzystnych okolicznościach ? Uruchomił inwestycje unijne, uchwalił ustawę o emeryturach pomostowych(mimo weta LK), dogadał się z Eureko (tylko to uratowało nam kilkanaście mld zł). Ale najważniejsze - w pierwszym, niekryzysowym roku, deficyt budżetu ograniczono do 18 mld ! To trochę mniej niż 30 Gilowskiej !
To pierwszy rząd mówiący dobitnie, że wydaję naszą wspólną kasę i musi ją szanować ! Pamiętasz jeszcze loty rejsowymi samolotami ? To populizm, ale promujący słuszną ideę.
To lepiej, niż zamówić podczas wizyty w NY, najdroższy apartament w mieście ! Gdyby tylko dla Lecha, pal licho. Ale wynajęto dla całej delegacji, niech Amierykańcy wiedzą, kto do nich przyjechał ! :p


Gladiator,

mów swoim językiem. Nie powielaj PIS- owskiej propagandy, i odwracania znaczenia słów i wydarzeń. Wystarczy tego jadu.

Jaki "przemysł nienawiści" człowieku ? Przeczytaj kto wypowiedział wojnę polsko-polską i kiedy to miało miejsce ?

Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego 10 11 2005, jako szefa klubu, po expose premiera Marcinkiewicza :
http://orka2.sejm.gov.pl/Debata5.nsf/851...enDocument

Eligiusz Niewiadomski i jego czyn, to efekt takiej samej polityki nienawiści, jaką stosuje Jarosław Kaczyński ! Tylko teraz, szaleniec nią pobudzony uderzył w drugą stronę.

Gladiator,

Czy opisując infekcję górnych dróg oddechowych, mogę ją PORÓWNYWAĆ do grypy ?
Czy politolog opisujący antydemokratyczne działania braci Kaczyńskich, może je porównywać do znanych z historii reżimów autorytarnych ?

Czym się różni branie "za mordę" mediów w Rosji Putina, od próby całkowitego podporządkowania mediów PIS-owi w latach 2005-7 ?

Jaka jest różnica w atakach na opozycję przeprowadzanych przez służby specjalne podporządkowane rządowi Kaczyńskiego, od likwidowania opozycji na Białorusi ? Tylko skalą, na szczęście my byliśmy w UE.

I na koniec "watachy". Jezus, czy Ty nie czytałeś Sienkiewicza ?

Przecież Sikorski na konwencie wyborczym użył tej metafory, cytatu z Trylogii, w tym sensie - główne siły przeciwnika rozbite, teraz tylko trzeba dorżnąć(szablami) luźne watachy !
Słuchałem tego i do głowy by mi nie przyszło, że można na podstawie tej wypowiedzi, stawiać komuś zarzut agresji politycznej !8O

A "Bydło" Prof. Bartoszewskiego, to "komplement" wobec tych co jego - powstańca warszawskiego i więźnia kacetów i łagrów, wygwizdywali na Powązkach !

Gdybyś był sprawiedliwy, to braci Kaczyńskich, którzy stali za tą nagonką, wykluczyłbyś ze społeczeństwa. Bo to jest skrajna niegodziwość, i to z egoistycznych pobudek !
Odpowiedz
#15
ad exeter

Dziekuje, nie mam nic więcej do dodania.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości