To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polski przemysł stoczniowy. Czy ma szanse przetrwać ?
#38
2002r - Stocznia Szczecińska - 1,7 mld strat = długu w bankach
Załoga Stoczni - 10 000 pracowników,
Średnia płaca netto - 3 000 zł ( zgaduj-zgadula)

Suma płacy miesięcznej w Stoczni - 10 000 x 3 000 zł= 30 milionów zł
Suma płacy rocznej w Stoczni = 30 milionów zł x 12 (miesięcy) = 360 milionów złotych,

1,7 mld złotych / 360 milionów złotych = 4, 72 lat

Czyli, że ta strata 1,7 mld złotych w 2002r powstała przez dokarmianie całej Załogi Stoczni pełnymi pensjami przez około 5 lat przez państwowe Banki czyli uszczuplenie budżetu i/lub dodruk pieniędzy czyli inflacja dla reszty osób.

Ja akurat wtedy byłam bez pracy i głodowałam za 100zł miesięcznie z MOPSu przez 4 lata.

Słodkie brzuszki,  różowiutkie nóżki, jak ładnie fikają, nóżkami przebierają - chłopom ze Stoczni należała się Państwowa niania - Miller, Marcinkiewicz, Kaczyński, Tusk i jeszcze narzekają.

Nikt im nie kazał zamknąć od razu nierentownej firmy i założyć sobie działalności gospodarczej na przykład sprzedaż jabłek na ulicy.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Polski przemysł stoczniowy. Czy ma szanse przetrwać ? - przez gąska9999 - 24.09.2021, 22:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości